پوست و مو

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

میکرونیدلینگ به دلیل داشتن سوزن های بسیار ریزی که در سطح خود دارد سبب شده که ظاهر آن خشن به نظر برسد و عموم افراد بر این تصور باشند که میکرونیدلینگ بسیار دردناک است؛ اما به طور کلی میکرونیدلینگ درد خاصی را برای مراجعه کنندگان نخواهد داشت.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که این اقدام زیبایی باید به طور اصولی و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود تا شما کمترین درد و عارضه را در حین درمان احساس کنید. در ادامه به این مسئله بیشتر خواهیم پرداخت.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

میکرونیدلینگ روش بدون درد

میکرونیدلینگ (Micronideling) در سطح خود دارای سوزن های ریز متعددی است که در سراسر پوست وارد می شود تا پوست برای ترمیم شروع به کلاژن سازی کرده و اپیدرم پوست را تشکیل دهد. بسیاری از افراد تصور می کنند میکرونیدلینگ به دلیل داشتن سوزن هایی که در سطح دارد باعث ایجاد درد و سوزش در پوست می شوند.

اما سوزن های میکرونیدلینگ به قدری ریز هستند که در حین انجام این اقدام زیبایی شما هیچ دردی را احساس نمی کنید. حتی پس از آن شما احساس سوزش و خارش نخواهید داشت؛ بنابراین این نوع روش درمان پوستی می تواند گزینه ای بدون درد برای جوانسازی پوست شما باشد.

همانطور که گفته شد به طور کلی انجام جوانسازی پوست از این طریق  بدون درد است؛ اما نمی توان این موضوع را به طور قطع برای همه افراد یکسان دید زیرا تحمل هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است. اگر شما خیلی حساس هستید و تحمل کمی دارید می تواند تا حد کمی برای شما دردناک باشد.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟چه عواملی می تواند بر کاهش یا افزایش درد میکرونیدلینگ تاثیر گذار باشد؟

به طور کلی میکرونیدلینگ به دلیل سوزن های ریزی که دارد شما درد زیادی را احساس نخواهید کرد؛ اما روش انجام این روش جوانسازی پوست توسط پزشکان مختلف می تواند، متفاوت باشد. بسیاری از عوامل وجود دارند که بر افزایش و کاهش احساس درد تاثیر گذار هستند. این عوامل به شرح زیر است:

 1. نوع سوزنی که برای میکرونیدلینگ استفاده می شود.
 2. طول سوزنی که به کار برده می شود (0.2 میلی متر تا 1.5 میلی متر).
 3. تعداد سوزن هایی که روی دستگاه میکرونیدلینگ قرار دارد.
 4. مقدار فشار وارد شده بر پوست صورت (به دلیل احتمال خطا).
 5. استفاده یا عدم استفاده از کرم بی حسی قبل از انجام میکرونیدلینگ.
 6. نوع ابزاری که برای میکرونیدلینگ استفاده می شود.
 7. تعداد دفعاتی که این جوانسازی پوست انجام می شود.
 8. قسمتی از صورت که سوزن میکرونیدلینگ در آن قسمت انجام می شود.
 9. نوع سوزنی که برای این روش جوانسازی پوست استفاده می شود.

همه این عوامل ذکر شده می تواند بر کاهش یا افزایش درد در این نوع روش درمان پوستی تاثیر گذار باشد.

برای کاهش درد در هنگام میکرونیدلینگ چه کاری می توان انجام داد؟

یکی از رایج ترین راهکار هایی که قبل از انجام میکرونیدلینگ توسط پزشک انجام می شود استفاده از کرم و پماد های بی حسی است. پزشک شما قبل از انجام هر گونه اقدامی از پماد های مخصوص برای پوست صورت شما استفاده می کند تا در حین انجام این نوع جوانسازی پوست کمترین درد را در پوست خود احساس کنید.

بعد از استفاده از پمادهای بی حسی بر سطح پوست خود مدتی را صبر کنید تا بی حسی به طور کامل صورت گیرد و سپس درمان میکرونیدلینگ را انجام دهید. به طور کلی این روش درمان حتی بدون پماد های بی حسی قابل تحمل هستند و مشکلی را برای افراد متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

مهم ترین عامل اصلی ایجاد درد در هنگام میکرونیدلینگ چیست؟

هر فردی نسبت به مشکل پوستی که دارد می تواند درمان های متفاوتی را برای پوست خود داشته باشد. یکی از عواملی که در هر فرد می تواند متفاوت باشد، طول سوزنی است که برای میکرونیدلینگ به کار گرفته می شود. هرچه سوزن طول بیشتری داشته باشد می تواند برای مراجعه کننده دردناک تر باشد.

معمولا طول سوزن ها از 0.25 میلیمتر تا 1.5 میلی متر وجود دارد. اگر پزشک شما از سوزن هایی به اندازه کوچک یعنی 0.25 یا 0.5 استفاده کند، هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. به طور کلی برای اکثر مراجعه کنندگان از این نوع سوزن استفاده می شود.

سوزن هایی که طول بیشتری دارند، می تواند کمی دردناک باشد این میزان درد بستگی به تحمل افراد دارد. معمولا قبل از انجام میکرونیدلینگ با سوزن های بزرگ از پماد های سر کننده استفاده می کنند تا درد آن به حداقل برسد.

سوزن هایی که طول بیشتری نسبت به نوع کوچک تر آن دارند. درد آنها معادل با هفت بار ضربه وارد کردن همزمان با نوع کوچک آن است.

آیا تعداد سوزن های موجود در هر میکرونیدلینگ می تواند بر کاهش یا افزایش درد موثر باشد؟

یکی از عوامل مهم در ایجاد درد می تواند نوع وسیله یا دستگاه میکرونیدلینگ باشد. هر وسیله به دلیل متفاوت بودن آن تعداد سوزن هایی که در آنها به کار رفته است، می تواند متفاوت باشد. هر چه تعداد سوزن های میکرونیدلینگ بیشتر باشد می تواند موثرتر عمل کند.

اما ممکن است برخی تحمل وارد شدن چندین سوزن به طور همزمان بر پوست خود را نداشته باشند زیرا هر چه تعداد سوزن ها بیشتر باشد احساس درد برای مراجعه کننده بیشتر خواهد شد در نتیجه هرچه تعداد سوزن کمتر باشد شما با درد کمتری مواجه خواهید.

افرادی که تحمل چندین سوزن را بر صورت خود ندارند می توانند نوع دیگر آن را برای خود انتخاب کنند یا از پماد های بی حسی قبل از انجام این نوع جوانسازی پوست استفاده کنند.

آیا انتخاب پزشک می تواند جهت کاهش درد میکرونیدلینگ موثر باشد؟

انتخاب یک پزشک خوب در هرگونه اقدامی جهت زیبایی و درمان پوست می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال برخی از پزشکان بی تجربه باعث بروز خطاهایی شده که منجر به احساس درد در مراجعه کننده خواهند شد.

برخی از پزشکان، هنگام انجام میکرونیدلینگ سوزن را با فشار زیادی به سطح پوست وارد می کنند این کار منجر به درد بسیاری در پوست شما خواهد شد. نیازی نیست که سوزن را به طور کامل در سطح پوست وارد شود کافی است که کمی در سطح پوست وارد شود تا فرایند درمان صورت بگیرد.

بنابراین انتخاب پزشک متخصص می تواند تاثیر بسیاری در کاهش درد داشته باشد زیرا پزشکان ماهر فشار زیادی را بر پوست وارد نمی کنند و در نتیجه احتمال بروز خطا در اینگونه پزشکان ماهر کمتر خواهد بود.

نوع وسیله میکرونیدلینگ تاثیر مستقیمی بر کاهش درد دارد

انتخاب وسیله و دستگاه می تواند بر کاهش درد ارتباط مستقیم داشته باشد. سه نوع وسیله میکرونیدلینگ وجود دارند که شامل موارد زیر است:

 1. درمارولر
 2. درماستا مپ
 3.  درماپن

نوع قلمی میکرونیدلینگ نسبت به سایر مدل های دیگر از درد کمتری برخوردار است و همچنین نسبت به سایر روش های دیگر کمی گران تر است اما می تواند گزینه خوبی برای افرادی که تحمل درد را ندارد، باشد. این نوع میکرونیدلینگ به دلیل استفاده از سوزن های یکبار مصرف، بعد از انجام این زیبایی مشکلی برای شما از قبیل درد و سوزش به همراه نخواهد داشت.

در پایان، به طور کلی درمان مشکلات پوستی به وسیله میکرونیدلینگ برای اکثر افراد بدون درد است اما عوامل مختلفی می تواند بر ایجاد درد موثر باشد. عواملی مانند انتخاب ابزاری مناسب، اندازه طول سوزن و انتخاب دکتر ماهر می تواند بسیار تاثیر گذار باشد بنابراین در هنگام انجام این نوع روش درمان پوستی به این نکات توجه داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *