کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو و بررسی جدیدترین روش کاشت مو sut

جدیدترین روش کاشت مو و بررسی جدیدترین روش کاشت مو sut

جدیدترین روش کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو چیست؟ با ” کلینیک پوست و مو رز ” همراه باشید تا در این مقاله در رابطه با جدیدترین روش کاشت مو در ایران بیشتر بپردازیم. ابتدا روش های قدیمی کاشت مو یعنی کاشت مو روش FUT و کاشت مو روش FIT را بررسی می کنیم و سپس با جدیدترین روش کاشت مو SUT آشنا می شویم.

امروزه، کاشت مو طرفدارهای زیادی پیدا کرده است زیرا عوامل مختلفی باعث ریزش موها می شود و یا موها بطور ارثی شروع به ریزش شدید می کنند.

جدیدترین روش کاشت مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

با افزایش سن، ریزش مو به یکی از بزرگترین معضل آقایان تبدیل خواهد شد. اما همواره افزایش سن دلیلی بر ریزش مو نبوده و عواملی دیگری نیز بر آن تاثیرگذار می باشند.

از جمله عوامل موثر بر کاهش تراکم و ریزش مو، می توان به بیماری، استفاده زیاد و مکرر از سیگار و دخانیات، مصرف غذاهای مضر و چرب مانند انواع فست فودها، سوختگی موها، استفاده از شامپوهای شیمیایی و آلاینده های مضر موجود در هوا که روزانه پوست سر با آنها در تماس است و وراثت اشاره کرد.

هر یک از عوامل بالا به نوبه ای فرد را درگیر ریزش مو کرده و فرد از شرایط موجود راضی نخواهد بود.

استفاده از راهکارهای طبیعی هم تاثیر چندانی بر رشد موها ندارند ولی کاشت مو، نتایج کاملا طبیعی و رضایت بخشی را برای بیمار به ارمغان می آورد. کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه با تعریف کاشت مو و جدیدترین روش کاشت مو آشنا می شویم؛

تعریف کاشت مو

کاشت مو به فرآیندی گفته می شود که در آن فولیکول ها از پشت و اطراف سر برداشته می شوند و به نقاط طاس و خالی سر بیمار انتقال داده می شوند.

جدیدترین روش کاشت مو

در کاشت مو، از موهای خود بیمار استفاده می شود تا موهایی کاملا طبیعی و مشابه با سایر موها در سر بیمار رشد کند. برای کاشت مو، بیمار باید بانک موی خوبی داشته باشد.

مناطقی که از آن نواحی فولیکول ها برداشت می شوند، منطقه اهدا کننده و منطقه ای که در آن فولیکول ها کاشت می شوند، منطقه گیرنده سر می گویند.

این درمان تنها بیمارستان ها و کلینیک های دارای مجوز قابل انجام می باشد به همین دلیل از انجام آن توسط افرادی که دانش و اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند، باید پرهیز شود.

روش های قدیمی کاشت مو

اولین روش،” کاشت مو به روش fut ” است. در کاشت مو روش fut، جراح برش یا باریکه نواری نسبتا بزرگی را از روی سر بیمار بر می دارد که شامل موها و پوست سر بیمار است و سر بیمار را بخیه می زند.

در مرحله بعد، جراح با استفاده از میکروسکوپ، فولیکول ها را از باریکه نواری جدا می کند و تعدادی گرافت را برای انتقال به نقاط طاس آماده می کند.

پزشک کاشت مو با هولدرهای دستی و پانچ، در قسمت های طاس و خالی از مو، سوراخ هایی را ایجاد می کند و گرافت ها را در این سوراخ ها جای گذاری می کند.

کاشت مو به روش fut، عوارض زیادی را به دنبال دارد مثلا باعث ایجاد اسکار بزرگی در پشت سر می شود و بیمار حتما باید موهایش را بعد از کاشت مو بلند کند تا جای اسکار پوشانده شود و این روش کاشت مو باعث درد، خونریزی و ورم هم می شود و دوره بهبود بیمار هم بسیار طولانی ست.

دومین روش، کاشت مو به روش fit است. در کاشت مو روش fit، استخراج فولیکول ها از پشت سر بیمار، توسط پانچ انجام می شود و بعد از استخراج، پشت سر بیمار، پانسمان می شود.

در مرحله بعد، جراح گرافت ها را برای انتقال به نقاط مورد نظر در سر بیمار آماده می کند. دکتر کاشت مو با استفاده از تیغ های مخصوص، سوراخ هایی را در نقاط بدون مو ایجاد می کند و گرافت ها را وارد این سوراخ ها می کند. در کاشت مو به روش fit، عوارضی مثل درد، ورم، قرمزی و خونریزی هم وجود دارد.

در واقع، کاشت مو روش fut و کاشت مو روش fit جز روش های قدیمی کاشت مو محسوب می شوند که به صورت دستی انجام می شوند و موهای پشت سر بیمار پس از مدتی بسیار کم پشت می شود.

تعداد فولیکول هایی که می توان در روش های FUT و FIT به نقاط طاس سر منتقل کرد، بستگی به حجم موهای سر بیمار دارد ولی حداکثر تا 1000 فولیکول را می توان در نقاط طاس سر کاشت.

در کاشت مو روش fut و کاشت مو روش fit، از تراکم بسیار کمی از موها می توان استفاده کرد و نتایج ایده آلی را برای بیمار به دنبال نخواهند داشت.

برای استفاده از فولیکول های نواحی اهدا کننده، در روش fit تراشیدن موها از الزامات میباشد در حالی که در روش fut پزشک با کمی دقت بیشتر می تواند جابجایی و پیوند را بدون تراشیدن موهای سر انجام دهد.

جدیدترین روش کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو sut : روش سوم، ” کاشت مو به روش sut ” است که جدیدترین روش کاشت مو محسوب می شود. در کاشت مو روش sut، جراح با استفاده از دستگاه تمام اتوماتیک و پانچ لیزری، فولیکول ها را از پشت سر برداشته و سپس این فولیکول ها را فریز می کند تا سالم بمانند.

انتقال فولیکول ها بدست آمده به نقاط طاس سر، با استفاده از دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود. برای تحریک فولیکول ها به منظور رشد در نقاط طاس، از نور لیزر استفاده می شود. کاشت مو به روش sut، بهترین روش کاشت مو است که در ادامه به مزیت های زیاد آن اشاره می کنیم.

این روش از کاشت مو بدون دخالت دست بوده و برای انجام آن از طریق دستگاه های تمام اتوماتیک اما زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام خواهد شد در نتیجه کمترین آسیب به فولیکول ها وارد شده و فولیکول ها با سلامت بیشتری کاشته خواهند شد.

بیشتر افرادی که از شر طاسی و کم پشتی موهای خود خلاص می شوند، دارای شرایط زیر می باشند.

 1. افرادی که طاسی ناشی از ژنتیک رنج می برند.
 2. افرادی که پس از ضربه و یا صدمه ای، فولیکول های آنها صدمه دیده و رشد موهایشان متوقف شده است
 3. افرادی که در سوانحی نظیر سوختگی موهای خود را از دست داده اند.
 4. افرادی که طی انجام شیمی درمانی موهایشان از بین رفته خواستار رشد مجدد موهای خود می باشند.
 5. افرادی که دارای نقص هایی در ناحیه ابرو، مژه، ریش و یا سبیل می باشند.
 6. افرادی که خواستار رشد مو در ناحیه سینه می باشند
 7. افرادی که خواستار پوشاندن اسکار پس از جراحی در ناحیه سر خود می باشند.

این افراد با مراجعه به کلینیک و یا پزشکان متخصص معتبر می توانند نسبت به انجام کاشت مو به روش sut اقدام کرده و از داشتن موهایی پرپشت لذت ببرند.

مزیت های جدیدترین روش کاشت مو sut

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن سطح دانش و اطلاعات محققان، تاکنون برای کاشت مو روش های متعددی اعم از fut، fue، prp و سایر روش ها که هر یک دارای مزیت های مختص به خود می باشند، ارائه شده است اما هر یک به دلیل نقصی در نتایج نهایی به مرور زمان از بین رفته و روشی جدید جایگزین روش های قبلی شده است.

اکنون یکی از بروزترین روش های hair transplant، sut بوده که با تلاش فراوان سعی بر رفع نواقص روش های پیشین را دارد.

کاشت مو به روش sut، مزیت های زیادی را برای بیمار به دنبال دارد از جمله :

 1. در کاشت مو به روش sut، می توان در یک جلسه بیش از 14000 تار مو (سه برابر روش های قدیمی) را در سر بیمار کاشت. البته این تعداد به دلایلی اعم از میزان نواحی بدون موی سر، کیفیت بافت پیوندی، اندازه بافت ها و ویژگی های فرد مراجعه کننده، متغیر خواهد بود.
 2. در کاشت مو به روش sut، جراح هیچگونه برشی را روی سر بیمار انجام نمی دهد.
 3. یکی از مهمترین مزایای کاشت مو به روش sut عدم وجود هرگونه درد و خونریزی پس از درمان خواهد بود.
 4. در کاشت مو به روش sut، هیچ اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند.
 5. در کاشت مو به روش sut، جراح کاری به لایه های پوستی پشت سر بیمار ندارد و در نتیجه پوست پشت سر بیمار هیچ آسیبی نمی بیند.
 6. هزینه کاشت مو به روش sut بسیار مناسب است.
 7. در کاشت مو روش sut، تمام مراحل با کمک دستگاه تمام اتوماتیک و پیشرفته انجام می شود.
 8. کاشت مو روش sut، خط رویش موهای کاشته شده بیمار کاملا طبیعی ست و هیچ کس متوجه کاشت موها نمی شود.فرد پس از انجام کاشت مو ظاهری غیر طبیعی پیدا نکرده و کسی متوجه انجام پیوند مو انجام شده، نخواهد شد زیرا در این روش، خط رویش مو نامنظم بوده و مشخص نخواهد بود در حالی که در سایر روش ها خط رویش فرد منظم خواهد بود و شکلی مصنوعی پیدا خواهد کرد.
 9. در کاشت مو روش sut، فولیکول ها کاملا سالم می مانند زیرا فولیکول ها توسط دستگاه اتوماتیک به نقاط طاس سر انتقال داده می شوند.
 10. در کاشت مو روش sut، دوره بهبود و ریکاوری بیمار بسیار سریع است و فرد در روز بعد از درمان، قادر به رانندگی و انجام کارهای روزمره خود خواهد بود.
 11. مراحل کاشت مو روش sut در کلینیک با سرعت انجام می شود و بیمار خسته نمی شود.
 12. کاشت مو روش sut، در یک جلسه انجام می شود و نیاز به تعداد جلسات متعدد برای رسیدن به نتیجه مطلوب نخواهد بود. در نتیجه هزینه های ناشی از این درمان نیز کاهش خواهد یافت.
 13. در کاشت مو با روش sut، آسیبی به فولیکول ها نمی رسد و در نتیجه بیمار از نتیجه کاشت موهایش با روش SUT، رضایت زیادی دارد.
 14. در کاشت مو با روش sut، تمام نکات بهداشتی برای کاشت مو رعایت می شود.
 15. برعکس روش های قبل، در روش sut بیمار می تواند در هر زمان و فصلی اقدام به کاشت مو کند
 16. کاشت مو به روش sut، نتایج ماندگار و کاملا طبیعی را برای بیمار به دنبال دارد.
 17. هیچ خطای انسانی در کاشت مو به روش sut وجود ندارد.
 18. کاشت مو به روش sut، نیازی به بخیه و پانسمان ندارد.
 19. در کاشت مو به روش sut به دلیل فریز کردن فولیکول های برداشته شده و نگهداری آنها در محفظه تعبیه شده، رعایت بهداشت تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

موارد بالا تعدادی از مزایای کاشت مو به روش sut بوده و هر فرد پس از انجام آن به مزایای بیشتری از این درمان پی خواهد برد.

کاشت مو به روش sut، بهترین روش کاشت مو در ایران و جدیدترین روش کاشت مو در جهان است.

اگر خواستار نتیجه دهی بهتر درمان می باشید، به توصیه های زیر توجه فرمایید.

 1. حداقل یک روز قبل از شروع درمان، از استعمال دخانیات خودداری نمایید.
 2. از مصرف ترکیبات حاوی مولتی ویتامین مخصوصا ویتامین C و ویتامین E، یک هفته قبل از انجام درمان خودداری نمایید زیرا این ویتامین ها باعث خونریزی بیشتر نواحی درمان خواهند شد.
 3. از مصرف هرگونه داروهای ضد التهاب نظیر آسپرین و داروهایی با خاصیتی نظیر آسپرین حداقل 10 روز قبل از پیوند مو، خودداری شود.
 4. الکل به فولیکول ها آسیب می رساند به همین دلیل از شامپوهایی استفاده کنید که توصیه خود پزشک باشد
 5. در صورت داشتن درد، می توانید از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 6. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها، برای چند روز اول پس از درمان، سر را در زمان استراحت در زاویه 45 درجه قرار دهید.

اگر قصد کاشت مو به روش SUT را دارید، حتما باید به کلینیکی مراجعه کنید که ضمن داشتن پزشکانی باتجربه، بتواند محیطی کاملا بهداشتی را برای شما فراهم کند تا دچار عوارض خاصی نشوید.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات کاشت مو را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو، هدف ما رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو و جدیدترین روش کاشت مو sut، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *