درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.17 (6 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

ماندگاری تزریق چربی به صورت و بررسی تزریق چربی

 ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ با ” کلینیک پوست و مو رز” همراه باشید تا در مورد تزریق چربی و میزان ماندگاری تزریق چربی، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. یکی از مهم ترین چیزهایی که ذهن بیماران را هنگام تزریق چربی به خود مشغول می کند، موضوع ماندگاری تزریق چربی می باشد.

میزان ماندگاری تزریق چربی یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب چربی به عنوان فیلری طبیعی برای ” تزریق چربی به گونه ” ، ” تزریق چربی به لب ” ،تزریق چربی به دست،تزریق چربی به سینه و غیره محسوب می شود.

ماندگاری تزریق چربی

با افزایش سن و اثرات منفی ناشی از عوامل محیطی و حتی شیمیایی، جوانی پوست از بین می رود و پیری پوست، چین و چروک، خطوط پیشانی و افتادگی صورت بیشتر به چشم می آیند. تزریق چربی یکی از تکنیک های کاملا طبیعی برای درمان این عوارض پوستی ست.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی، فرآیندی بسیار ساده و کاربردی ست. بعضی از اندام های بدن ما چربی های مقاوم تری نسبت به سایر اندام ها دارند مثل چربی های ران، پهلو، باسن و شکم.

ماندگاری تزریق چربی

در واقع حتی اگر فرد تحت رژیم های سخت غذایی هم قرار گیرد، چربی های این نقاط از بدن دیرتر آب می شوند و نسبت به سایر عوامل هم مقاوم تر هستند.

در تزریق چربی، ابتدا از همین اندام ها چربی استخراج می شود. البته انتخاب اندام اهدا کننده چربی هم بستگی به خصوصیات جسمانی بیمار دارد و متخصص با معاینه و مشورت با بیمار، اقدام به استخراج چربی ها از یکی یا دو تا از این اندام ها می کند.

سوالی که ممکن است فکر بسیاری از بیماران را به خود مشغول کند این است که استخراج چربی با کمک چه دستگاه ها و وسایلی انجام می شود؟ استخراج چربی با کمک دستگاه لیپوساکشن و سرنگ های طریف انجام می شود.

جای هیچ گونه نگرانی ای وجود ندارد زیرا متخصص تزریق چربی برای اینکه بیمار هیچ دردی را احساس نکند، هم هنگام استخراج چربی ها و هم هنگام تزریق چربی به قسمت مورد نظر، بی حسی موضعی تزریق می کند.

مشاهده مطلب
همه چیز درباره مرحله دوم تزریق چربی

کار استخراج و آماده سازی چربی ها (با کمک سانتریفوژ ) که تمام شود، چربی ها با حجم بسیار کم و به آرامی با یک سرنگ بسیار کوچک، روی صورت و یا اندام دلخواهتان تزریق می شوند.

میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت و سایر اندام ها

ایا تزریق چربی دائمی است ؟ هنگام تزریق چربی به صورت و سایر اندام ها، متخصص تزریق چربی از تکنیک های خاصی استفاده می کند تا چربی ها را با دقت به لایه های عمیق پوست بفرستد. پوست از لایه های متفاوتی تشکیل شده است و هر کدام از این لایه ها دارای رگ های خونی، اعصاب و غیره هستند.

متخصص تزریق چربی، چربی ها را بین رگ های خونی تزریق می کند تا سازگاری بیشتری با محل جدیدشان پیدا کنند. میزان ماندگاری تزریق چربی در صورت و سایر اندام ها به بدن بیمار و میزان چربی های زنده موجود در آن بستگی دارد.

در مورد میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت، هر چقدر بیمار کمتر صورت خود را ماساژ بدهد و یا دست بزند، ماندگاری تزریق چربی در صورت می تواند بیشتر از حد معمول بشود. ثابت ماندن و حفظ وزن بعد از تزریق چربی هم نکته ای کلیدی در ماندگاری تزریق چربی است.

مقایسه ماندگاری تزریق چربی با پروتز

حتما نام جراحی پروتز به گوشتان خورده است؛ از پروتز برای حجم دهی و برجسته سازی اندام های مختلفی استفاده می شود، از جمله سینه، لب و غیره. پروتز، فیلری مصنوعی ست که از جنس سیلیکون و غیره است.

میزان ماندگاری پروتز در اندام ها بسیار کم است و به مرور زمان، پوسته ی خارجی پروتز نازک تر می شود و ظرف مدت کوتاهی هم از بین می رود. پروتز عوارض زیادی را برای بدن به دنبال دارد و بدن به عنوان یک جسم خارجی و بیگانه با آن برخورد می کند که در نتیجه باعث بروز حساسیت و آلرژی در بدن هم می شود.

به محض ورود پروتز به بدن، دور آن مایعی جمع می شود و احتمال پارگی پروتز هم بسیار بالاست ولی تزریق چربی چنین عوارض خطرناکی را به دنبال ندارد و میزان ماندگاری آن بسیار بیشتر از پروتز است.

 مقایسه ماندگاری تزریق چربی با ژل

تزریق ژل هم یکی دیگر فیلرهای مصنوعی است که برای برجسته سازی گونه، حجیم کردن لب ها، زاویه سازی فک، فرم دهی چانه و غیره استفاده می شود. ژل ها از نظر جنس بسیار متفاوت هستند.

میزان ماندگاری تزریق ژل معمولا کمتر از یک سال است و عوارضی مثل ایجاد حساسیت، عفونت، جا بجا شدن، گلوله شدن و غیره را به دنبال دارد ولی تزریق چربی هیچ واکنش آلرژیک و عفونتی را به دنبال ندارد و از نظر امنیت و سلامت هم برای بیمار اثرات خوبی را به دنبال دارد.

مشاهده مطلب
سن مناسب برای تزریق چربی

عومل تاثیر گذار در ماندگاری تزریق چربی

  1.  یکی از عواملی که تزریق چربی را به عنوان ماندگارترین فیلر معرفی می کند، ساختار و نوع چربی هاست؛ ساختار چربی ها در بدن هر انسانی متفاوت است. هنگام تزریق چربی، از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود.
  2. نتایج موفقیت آمیز و ماندگاری که از تزریق چربی بدست می آید، به دلیل همین سازگاری چربی هاست و ساختار چربی های بدن بیمار کاملا مشابه است و فقط در نوع محل قرار گیری با یکدیگر متفاوت هستند.
  3. تکنیک های موفق متخصص هنگام تزریق چربی به پوست بیمار، باعث زنده ماندن 90 درصد از چربی ها در محل تزریق می شود که در نهایت با تزریق سلول های چربی زنده و ادامه فعالیت آنها در اندام جدید، سبب ماندگاری تزریق چربی در محل چربی تزریق شده میشود.
  4. عدم بروز آلرژی و حساسیت بدن به چربی تزریق شده هم یکی دیگر از عواملی ست که به نتایج حاصل از تزریق چربی، ماندگاری زیادی می بخشد.
  5. توانایی تزریق چربی به دفعات متعدد هم می تواند نقش مهمی در دوام و میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد. هر زمان که بیمار خواستار تزریق میزان بیشتری از چربی باشد، می توان براحتی این کار را انجام داد. استفاده از چربی ای که در دفعه اول اضافه مانده و فریز شده است، هم راه خوبی برای جلوگیری از لیپوساکشن دوباره است.
  6. توجه بیمار به نکات بهداشتی و سایر دستورات متخصص هم می تواند نقش مهمی در میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به نقاط تزریق شده، فشاری وارد کند.

نوع رژیم غذایی بیمار هم نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی دارد و گرفتن رژیم های سخت و کاهش وزن، نقش منفی بر روند جذب چربی دارد. در بیمارانی که بعد از تزریق چربی، پایبند رژیم غذایی متعادل و سالم باشند، مقداری از چربی تزریق شده، بطور دائم و همیشگی زیر پوستشان باقی می ماند.

ترمیم تزریق چربی

در بعضی از کلینیک ها، اصطلاحی به نام “ترمیم تزریق چربی ” برای بیماران به کار می رود که به معنای تکرار تزریق چربی در جلسات منظم است. اکثر بیمارانی که توقعات به جا و معقولی از نتایج تزریق چربی خود دارند، با یک بار تزریق به هدف خود می رسند.

ماهیت چربی به گونه ای است که هنگام تزریق، درصدی از سلول ها زنده می مانند و درصد کمی هم از بین می روند. هر چقدر تزریق چربی، با تکنیک های ماهرانه تر و کاربردی تری انجام شود و همچنین میزان چربی تزریق شده در اندام مورد نظر هم کم باشد و هم به آرامی تزریق شود، نتایج مطلوب تری را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

مشاهده مطلب
آیا تزریق چربی ارزان امکان پذیر است؟

در جلسات ترمیم تزریق چربی، میزان ماندگاری چربی تزریق شده در اندام مورد نظر بیشتر می شود و سلول های چربی زنده جایگزین سلول های چربی مرده می شوند. تعداد دفعات لازم برای ترمیم تزریق چربی بستگی به بدن بیمار دارد.

معمولا اندام هایی که بیمار از آنها استفاده بیشتری می کند مثل لبها، دستها و غیره، ماندگاری چربی کمتری نسبت به بقیه اندام ها دارند. معمولا مراجعه سالانه به کلینیک پوست و مو برای ترمیم تزریق چربی می تواند مفید باشد.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی بستگی به میزان چربی تزریق شده، محل تزریق، زمان لازم برای انجام این کار، تخصص و مهارت متخصص تزریق چربی و نوع کلینیک پوست و مو دارد.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز ” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.17 (6 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

تماس سریع