کاشت مو

کاشت مو با ضمانت نامه کتبی و معتبر

کاشت مو با ضمانت نامه کتبی و معتبر

کاشت مو با ضمانت نامه کتبی 

کاشت مو اگر با موفقیت انجام شود می تواند زندگی شما را عوض کند و نعمت داشتن مو های پرپشت و کاملا طبیعی را به شما برگرداند.

اما همیشه باید روی دیگر سکه را هم در نظر گرفت. اگر در بیش از نود درصد مواردی که کاشت و پیوند طبیعی مو انجام می شود نتیجه ی آن با موفقیت همراه است و مو ها به شکل طبیعی شروع به رشد می کنند، اما در مواردی نیز ممکن است پیوند مو با شکست مواجه شود و نتیجه ی مطلوب به دست نیاید.

نوشته های مشابه

کاشت مو با ضمانت نامه کتبیناموفق بودن کاشت مو دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که برخی از آن ها قابل رفع و ترمیم هستند. به همین دلیل است که کلینیک ها و مراکز معتبر کاشت و پیوند مو به شکل طبیعی، برای اطمینان خاطر مراجعین خود قبل از انجام پیوند مو به آن ها ضمانت نامه ی کتبی ارائه می کند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

در کلینیک های مختلف محتوای این ضمانت نامه ها متفاوت است. اما به طور معمول در این ضمانت نامه قید می شود که اگر پیوند مو با شکست مواجه شد، کلینیک یا به طور رایگان و یا با هزینه ی بسیار کم آن را ترمیم می کند.

در ادامه بررسی می کنیم که اصولا چرا کاشت مو ممکن است شکست بخورد و چگونه می توان از آن پیشگیری کرد.

کاشت مو با ضمانت نامه کتبیآیا کاشت مو همیشه موفق است؟

کاشت مو یعنی فرایندی که در آن فولیکول های مو از قسمت پشت و اطراف سر برداشته می شوند و در مناطقی از سر که دچار ریزش مو و طاسی شده اند کاشته می شود. اگر همه چیز خوب پیش برود، این فولیکول های کاشته شده پس از چند ماه شروع به رشد می کنند و مو های جدید به شکل کاملا طبیعی نمایان می شوند.

به تدریج این مو ها قوی تر، ضخیم تر و متراکم تر می شوند تا جایی که شما دارای موهایی کاملا طبیعی، پرپشت و زیبا خواهید شد که دیگر دچار ریزش نمی شوند.

اما کاشت مو نیز مانند همه ی فرایند های پزشکی، با موفقیت صددرصدی همراه نیست و در مواردی با شکست مواجه می شود و به اصطلاح روی سر بعضی از افراد جواب نمی دهد. منظور از شکست کاشت طبیعی مو ها این است که فولیکول ها، نتوانستند آن طور که مورد انتظار بود باعث رشد مو های جدید و قوی روی پوست سر بشوند.

به عنوان مثال مو ها از تراکم پایینی برخوردار هستند، یا در بعضی از نواحی بیشتر از نواحی دیگر رشده کرده اند و یا در قسمت خط رویش مو ها به شکل ناقص رشد کرده اند.

در بعضی موارد نیز ممکن است پوست سر در ناحیه ی بانک مو دچار مشکلاتی شود و یا فولیکول های کاشته شده به خوبی جایگذاری نشوند و یا حتی ترکیبی از این مشکلات به وجود آید.

چرا کاشت مو با شکست مواجه می شود؟

دلایل نتیجه ندادن کاشت طبیعی مو برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. در اینجا برخی از رایج ترین دلایلی که باعث می شوند تا کاشت مو با شکست مواجه شود را بررسی می کنیم.

عفونت پس از انجام کاشت

ایجاد عفونت در ناحیه ی اهدا کننده ی مو و یا در محل کاشتن فولیکول های جدید،‌ می تواند باعث شود تا فولیکول ها آسیب ببینید و نتوانند مو ها را رشد دهند.

جدی نگرفتن مراقبت های پس از کاشت طبیعی مو توسط خود فرد

مراقبت ها و رعایت دستورالعمل های پزشک برای دوران نقاهت کاشت مو،‌ اگر نگوییم مهم تر از خود فرایند پیوند مو است، اهمیتش از آن کمتر هم نیست. فولیکول ها در ماه ها و به خصوص هفته های ابتدایی پس از کاشت طبیعی مو بسیار آسیب پذیر هستند و باید به دقت از آنها مراقبت کرد تا بتوانند به تدریج جایگاه خود را در پوست سر مستحکم کنند.

انجام فعالیت های بدنی سنگین در هفته های اول، مصرف سیگار و الکل، رعایت نکردن دستورات مربوط به شست و شوی سر و مواردی مانند این، باعث می شوند تا فولیکول ها و پوست سر نتوانند به خوبی ترمیم شوند.

این گونه اقدامات باعث باز ماندن زخم های ناشی از فرایند کاشت طبیعی مو می شوند و به فولیکول های تازه کاشته شده فشار وارد می کنند که نتیجه ی آن در نهایت شکست خورد کاشت مو است.

پزشک بی تجربه

طبیعتا نمی شود همیشه خود فرد متقاضی پیوند مو را مقصر شکست خوردن کاشت طبیعی مو دانست. در بسیاری از موارد نیز پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد، تجربه و مهارت لازم را برای انجام این کار ندارد که طبیعتا باعث می شود نتواند بهترین نتیجه ی ممکن را کسب کند و حتی در مواردی با شکست مواجه شود.

بنابراین تحقیق و یافتن بهترین کلینیک کاشت مو برای موفقیت در کاشت بسیار مهم است.

چگونه از شکست خوردن کاشت مو جلوگیری کنیم؟

اگرچه کلینیک های معتبر به مراجعین خود ضمانت پیوند مو را ارائه می دهند،‌ اما مهم تر از این ضمانت نامه، اقداماتی است که یک کلینیک انجام می دهد تا از شکست خوردن کاشت طبیعی مو جلوگیری کند و اصلا نیازی به ضمانت نامه نباشد.

در اینجا اقداماتی را که یک کلینیک معتبر برای پیشگیری از شکست خوردن کاشت انجام می دهد معرفی می کنیم.

بررسی دقیق متقاضیان کاشت

تکنیک های مختلف کاشت مو به این دلیل به وجود آمدند که بتوانند نیاز های گوناگون افراد را پاسخ دهند. امروزه کاشت و پیوند مو به شکل طبیعی بسیار پر طرفدار شده و افراد زیادی برای انجام آن اقدام می کنند.

طبیعتا نمی شود برای همه ی این افراد از یک روش استفاده کرد. پس مهم است که دکتر به درستی تشخیص دهد برای هر متقاضی کدام تکنیک مناسب است.

همچنین بررسی دقیق سوابق پزشکی متقاضی پیوند مو بسیار اهمیت دارد تا اگر فرد بیماری ای دارد که می تواند در روند کاشت و رشد مو های جدید اختلال ایجاد کند شناسایی شود.

ارائه ی دستورالعمل های دقیق و با جزئیات برای قبل و بعد از انجام کاشت طبیعی مو

برای انجام کاشت مو به بهترین شکل ممکن، لازم است تا هم قبل و هم بعد از انجام آن اقداماتی را انجام دهید. اقدامات قبل از پیوند مو شامل پرهیز از مصرف بعضی از دارو ها و کنار گذاشتن سیگار و الکل به مدت حداقل دو هفته می شود. این کار ها بدن را برای انجام کاشت طبیعی مو به شکل مطلوب آماده می کند و در نتیجه ی پیوند مو تاثیر مستقیم دارد.

اقدامات مربوط به بعد از کاشت نیز همان طور که در بخش قبلی این مطلب اشاره شد، شامل محافظت از فولیکول ها و پوست سر است تا زمانی که به طور کامل بهبود یابند.

پیگیری روند بهبودی و رشد مو ها بعد از انجام کاشت

یک کلینیک معتبر و با کیفیت، باید بعد از انجام پیوند مو قرار ملاقات هایی را برای بررسی روند بهبود پوست و مو و سرعت رشد مو ها از فولیکول های کاشته شده تنظیم کند.

همچنین به مراجعین خود این فرصت را می دهند تا هر وقت نگرانی و ابهامی درباره ی روند بهبودی داشتند آن را با دکتر خود در میان بگذارند تا این نگرانی برطرف شود.

آیا می شود کاشت مو را ترمیم کرد؟

در بسیاری از موارد، بله می شود. قبل از هرچیز طبیعتا لازم است تا مشخص شود دلیل شکست خوردن کاشت طبیعی مو چه بوده است و چرا فولیکول ها نتوانستند کار خود را انجام دهند.

اگر مشکل اساسی نباشد و به عنوان مثال به دلیل بیماری های خود ایمنی بدن فولیکول ها پس زده نشده باشند، می شود با انجام عمل های کوچک کاشت طبیعی مو، تراکم و حجم بیشتری به مو های کاشته شده اضافه کرد تا نتیجه ی مطلوب به دست بیاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *