پوست و مو

جدیدترین روش های جوانسازی صورت چیست؟

جدیدترین روش های جوانسازی صورت

جدیدترین روش های جوانسازی صورت

نواقص پوستی یکی از بزرگترین مشکلات جامعه است که طی سال های اخیر با افزایش آلودگی هوا، غیر ارگانیک شدن رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی، به شدت افزایش یافته است. این ناهنجاری ها به همراه عوامل محیطی بر روی پوست تاثیر می گذارد و باعث می شود ظاهر افراد چروکیده و پیر به نظر برسد و نیاز به جوانسازی صورت بیشتر احساس شود.

جدیدترین روش های جوانسازی صورتاین وضعیت ممکن است علاوه بر مشکلات ظاهری، مشکلات روانی مانند کاهش اعتماد به نفس و انزوا به همراه بیاورد. خوشبختانه امروزه می توان با تکنیک های جدید و روش های جوانسازی پوست معتبر، دوباره جوانی را به پوست و ظاهر برگرداند. روش های جوانسازی پوست انواع مختلفی دارند که بستگی به شرایط فرد، یک مورد انتخاب می شود.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

بسیاری دوست دارند با روش های جوانسازی پوست آشنا شوند اما روز به روز روش های جدیدی اضافه و امکانات بیشتر می شوند که باعث می شود سعی کنیم با ریتم این پیشرفت خودمان را وفق دهیم و مطابق با آن پیش برویم. بر این اساس می خواهیم بهترین و جدیدترین روش های جوانسازی پوست را توضیح دهیم تا با آگاهی بیشتری به سراغ این گزینه ها بروید.

  •     هایفوتراپی

هایفوتراپی (HIFU) روشی فوق العاده برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست است. در این روش با ارسال امواج صوتی به لایه های زیرین، باعث تولید کلاژن می شوند و بدین ترتیب مکانیسم لیفت پوست فعال می شود.

این روش با استفاده از امواج فراصوت که می تواند تا لایه های عمیق پوست نفوذ کند، می تواند در تمام صورت اعمال شود. در نتیجه هایفوتراپی، پوستتان کشیده و سفت تر می شود و در واقع از شر مشکل پیری یعنی شل شدن پوست خلاص می شوید. همچنین روش هایفوتراپی بسیار راحت و بی دردسر است.

  • جدیدترین روش های جوانسازی صورت    تزریق بوتاکس و فیلر

با تزریق بوتاکس و فیلر هایی مانند ژل و چربی، می توان به بی دردسرترین روش ممکن از شر چین و چروک رها شد و ظاهر جوانی به صورت بخشید. قطعا فقط باید پزشکانی مهارت و تجربه کافی دارند، از این روش استفاده کنند.

در تزریق بوتاکس که در واقع یک سم به ناحیه مورد نظر تزریق می شود، ماهیچه های پوست فلج می شوند و نمی توانند حرکت کنند. همانطور که می دانیم پوست وقتی حالت شل به خود می گیرد که حرکت زیادی داشته باشد.

هنگامی که بوتاکس تزریق می شود، با کند کردن حرکت ماهیچه ها، به مرور زمان باعث جوانسازی پوست می شود. این روش بسیار محبوب است اما در تزریق فیلر هایی مانند اسید هیالورونیک و چربی، جریان فرق می کند. اسید هیالورونیک که در ژل ها یافت می شود، از خود بدن گرفته می شود و هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند. این اسید می تواند باعث جوانسازی صورت شود و بسیار ساده است.

در مورد تزریق چربی هم همین جریان صدق می کند. در ابتدا از چربی های اضافی بدنتان استخراج می کنند و سپس با تصفیه آن، یک چربی خالص به دست می آید که پر از سلول های بنیادی است و پس از تزریق باعث جوانسازی سلول ها، تسریع روند تعویض سلول ها و در نهای جوانی می شود. تفاوت میان این دو، بیشتر به سلیقه و ترجیح متقاضی دارد و کارکرد آن ها کم و بیش مشابه هم است.

  •     ترماژ تراپی

یک روش مشابه به هایفوتراپی اما با شیوه ها و روش های متفاوت که باعث می شود کاربردهای مختلفی داشته باشد. ترماژ تراپی به گونه ای است که فرکانس های رادیویی را به لایه های زیرین پوست ارسال می کنند تا کلاژن اصلی و لازم جهت لایه برداری فعال شود. ترماژ از جدیدترین و بهترین روش های جوانسازی پوست به حساس می آید.

  •     روش PRP

بهترین ویژگی جوانسازی صورت به روش PRP این است که بدون استفاده از مواد یا داروهای خارجی انجام می گیرد و ماده اصلی در این روش، خون خودتان است. این روش به خودیِ خود تاثیرات زیادی دارد اما اگر به صورت ترکیبی بعد از لیزر، میکرونیدلینگ و هایفو انجام بگیرد، باعث ترمیم سریع تر پوست می شود.

همچنین خاصیت انعطاف پذیری و شفافیت صورت افزایش می یابد و صاحب پوستی تازه و درخشان می شوید. توصیه می شود 1 بار در سال در درمان هایی که شامل 3-4 جلسه باشند، از این روش استفاده کنید.

  •     مزوتراپی

مزوتراپی صورت یکی از روش های جوان سازی پوست است که با تزریق ماده ای ترکیب شده از اسید هیالورونیک، ویتامین ها و مواد معدنی به لایه میانی پوست، باعث افزایش رطوبت صورت شده و در نتیجه صورت را شاداب می کنیم.

این روش با توجه به نیازهای هر فرد، هر دو یا سه هفته در مجموع در 4 یا 6 جلسه انجام می گیرد. پس از اتمام درمان پوست به شدت سفت می شود و می توانید ببینید که حالتی کاملا جوانتر به خود گرفته اید.

آیا انجام جدیدترین روش های جوانسازی صورت عوارضی دارد؟

مانند هر روش زیبایی دیگری، جدیدترین روش های جوانسازی صورت هم عوارض خاص خودش را دارد. در صورتی که این تکنیک ها را در کلینیک های تخصصی یا مراکز زیبایی انجام ندهید، ممکن است دچار مشکلاتی مانند عفونت، خونریزی و کبودی بیش از حد شوید.

البته ورم و کبودی و قرمزی، بخش جدایی ناپذیر هر جراحی صورت هستند که اگر به توصیه های پزشک گوش کنید، می توانید طی چند روز از شر آن خلاص شوید.

در روش هایی که به فرکانس های فراصوتی و امواج بستگی دارد، می توان شاهد قرمزی و بثورات شد که گذرا هستند و نباید باعث نگرانی شود.

در صورتی که از روش هایی مانند تزریق ژل و چربی و بوتاکس استفاده شود، باید به این موضوع دقت شود که این این تزریق ها نیاز به مراقبت های خاصی دارند و نباید موادی را مصرف کنید که باعث رقیق شدن خون شوند زیرا احتمال ناکامی در جوانسازی صورت را کاهش می دهد.

همچنین پس از تزریق بوتاکس و فیلرها، پزشکان توصیه می کنند از دست زدن به صورت و یا حضور در مقابل نور آفتاب به شدت خودداری کنید که باعث آسیب رسیدن به روند جوانسازی می شود.

انجام جدیدترین روش های جوانسازی صورت در ایران

هنگامی که صحبت از روش های جوانسازی صورت به میان می آید، کمتر کسی به دستان با مهارت پزشکان ایرانی شک و تردید می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع و اینکه طی سالیان اخیر کشور ایران از لحاظ تجهیزات زیبایی-پزشکی به کشوری قابل رقابت با ترکیه تبدیل شده و تهران هرساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی است، می تواند به اهمیت این صنعت در کشور ایران اشاره کند.

هزینه های جدیدترین روش های جوانسازی پوست

با توجه به متنوع بودن گزینه های جوانسازی صورت و پوست و با توجه به اینکه هر کدام روال و روند خودشان را دارند، نمی توان بدون معاینه و در نظر گرفتن نظر پزشک، قیمت قطعی گفت.

طبیعتا تعرفه های هر کلینیک متفاوت است که در کنار آن امکانات و تجهیزات، مراقبت های پس از جوانسازی، اعتبار پزشک، موقعیت مکانی مرکز زیبایی و نوع روش می تواند کاملا هزینه ها را متغیر سازد.

پیشنهاد می شود پیش از اتخاذ هرگونه تصمیم و جهت آگاهی بیشتر در خصوص روند انجام این روش ها و هزینه ها، از مشاوره حضوری یا آنلاین استفاده کنید تا با سنجیدن تمام جوانب، تصمیم نهایی را بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *