پوست و مو

علت های شایع جوش در بدن چیست

علت های شایع جوش در بدن چیست

علت های شایع جوش در بدن 

علت جوش و یا به عبارت بهتر علت شایع شدن جوش در بخش های مختلف پوست چیست؟ اکثر ما همواره شاهد انواع جوش های بر روی پوست مان هستیم و در برخی از مواقع میزان آنها به حدی بیشتر است که مجبور هستیم درمان های جدی تری را در نظر بگیریم و استفاده از روش های خانگی و یا برخی از صابون و کرم ها گزینه ی خوبی نخواهد بود به همین دلیل باید ابتدا شدت آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

علت های شایع جوش در بدن علت مو بر روی پوست می تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد به همین دلیل ضروری است که در ابتدا دلیل به وجود آمدن آنها مورد ارزیابی قرار گیرد در این صورت می توان راه چاره های مطلوبی برای درمان جوش  در نظر گرفت و یا شرایطی را فراهم ساخت که شرایط نامطلوب به کار کامل از بین رود.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

علت جوش های ایجاد شده بر روی ” پوست صورت ” می تواند از شرایط آب و هوایی گرفته تا وجود انواع مختلف باکتری ها بر روی پوست در نظر گرفته شود.  توجه کنید شناسایی علت آن ها تاثیر بسیار مهمی برای از بین بردن آنها خواهد داشت.

علت های شایع جوش در بدنعلت جوش در بدن

علت جوش در بدن در ابتدا به دلیل به وجود آمدن تغییرات در شرایط هورمون ها ناشی می شود و با گذر زمان شرایط محیطی و عدم مراقبت ها می تواند وجود ان ها را تشدید کند به همین دلیل باید متناسب با جوش هایی که در بدن ایجاد می شود باید راهکارهای مناسبی را در پیش گیریم تا بتوانیم شدت آنها را کاهش و یا به طور دائم از آن ها خلاص شویم.

در ابتدا لازم است بدانید که وجود جوش در بدن نشانه ی جوانی شما است زیرا زمانی که آثار پیرشدگی در شما نمایان می شود دیگر شاهد هیچ گونه جوش در بدن نخواهید بود به همین دلیل نسبت به آنها زیاد نگران نباشید ولی در برخی مواقع ممکن است میزان آنها بیش از حد انتظار است که باید روش های مطلوبی در نظر گرفته شود.

امروزه برای درمان علت جوش و البته جوش های موجود راهکارهای مختلفی موجود است از انواع داروهای شیمیایی تا مواد طبیعی مختلف می توان تنوع وسیعی از روش ها را برای درمان جوش ها در نظر گرفت ولی قبل از هر اقدامی باید دلیل و علت به وجود آمدن آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

در این صورت می توانید با تغییرات لازم در سبک زندگی خود حتی راهکارهای درمان را نیز کاهش دهید.

در بخش های بعدی به طور جداگانه سعی کرده ایم علت جوش در قسمت های مختلف بدن را مورد بررسی قرار داده و روش های مفید خانگی برای درمان آن ها مطرح کنیم. اگر با استفاده از درمان های خانگی  نتیجه دلخواه را کسب نکردید ضروری از با پزشک مربوط در تماس باشید زیرا در این حالت باید درمان های جدی تری در نظر گرفته شود.

 علت جوش در شانه و پشت

از اصلی ترین علت جوش در شانه و پشت می توان به مصرف غذاهای چربی و البته استفاده ی کوله پشتی به طور مدام اشاره کرد. برای این منظور در اولین اقدام برای کاهش علت جوش در بدن ضروری است که میزان غذاهای چربی که مصرف می شود کاهش یابد.

البته راه درمان مطلوبی نیز در دسترس است. جوش های موجود بر روی شانه و پشت معمولا جوش های قرمز رنگی هستند که در برخی اوقات سبب ایجاد درد های خفیف می شود برای از بین بردن آن ها می توان از هفته ای یک بار از محلول سرکه ی سیب و یا آب و نمک استفاده کرد با گذر زمان شاهد کاهش قابل ملاحظه ای از آن خواهید بود.

البته اکثر هیچ گونه تغییری را مشاهده نکردید ضروری است به پزشک مراجعه کنید.

سه نوع داروی شیمیایی مختلفی امروزه در دسترس است که برای کاهش میزان جوش و حتی از بین بردن آنها مورد استفاده قرار می گیرد. البته در برخی از مواقع مجبور خواهید بود از دو یا سه تای آن ها برای از بین بردن جوش های مزاحم استفاده کنید.

علت جوش در گردن

علت جوش در گردن نیز می تواند در چندین گزینه ی مختلف مورد بررسی قرار گیرد. اگر لباس های تنگ می پوشید که سبب خارش پوست می شود در این صورت طبیعی است گرفتار جوش هایی مزاحم در ناحیه ی گردن باشید، پس همین اکنون پوشیدن این گونه لباس ها را کنار بگذارید.

البته در برخی از مواقع علت جوش در گردن می تواند از مصرف بیش از حد شیرینی جات ناشی شود. همچنین آلرژی به برخی از مواد و تغییر شرایط آب و هوایی نیز می تواند سبب به وجود آمدن جوش در ناحیه ی گردن باشد. خوشبختانه برای درمان این نوع از جوش ها نیز روش مناسب خانگی در دست است.

برای این منظور کافی است ابتدا عواملی که علت جوش در بدن است را کاهش داده و از آبلیمو برای درمان جوش های موجود استفاده کنید.

پنبه ای را به آبلیمو آغشته کرده و سپس به روی جوش ها بمالید و اجازه دهید برای مدت باقی بماند سپس با آب ولرم ناحیه ی مد نظر را به طور کامل شستشو دهید. این روش را تا زمانی که بتوانید سبب کاهش و از بین رفتن آن ها شود ادامه دهید.

علت جوش در پاها

علت جوش در پاها بیشتر به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی مطرح می شود به همین دلیل باید برای از بین بردن جوش های ایجاد شده در پاها سعی کنید به طور ویژه میزان بهداشت را هنگام شستشو ی آن ها افزایش دهید.

از دیگر دلایلی که سبب به وجود آمدن این گونه جوش در بدن می شود می توان به پوشیدن لباس های تنگ اشاره کرد.

اگرچه جوش در ناحیه ی پا به ندرت به وجود می آید ولی اگر مراقبت های لازم بهداشتی در نظر گرفته نشود ممکن است تشدید یابد و حداقل هنگام پوشیدن برخی لباس های تنگ سبب آزار و اذیت شما باشد.

استفاده از انواع آنتی باکتری ها از جمله صابون های باکتری زا می تواند در درمان جوش های موجود در پا گزینه ی مناسبی باشد و یا روش دیگر آن است که به شامپو بدن مقداری روغن درخت چای اضافه کنید و از آن برای شستشوی پاهای خود استفاده کنید در کوتاهترین مدت زمان شاهد نتایج مطلوب آن خواهید بود.

علت جوش در سینه

علت جوش در سینه نیز به عوامل مختلفی وابسته است و همچنین به وجود آمدن جوش های مزاحم در سینه هم در مردان و هم در بین بانوان جزو شایع ترین نوع جوش ها در نظر گرفته می شود.

در بیشتر مواقع این نوع جوش ها به دلیل حساسیت نسبت به برخی از شامپو ها به وجود می آید البته تغییر در شرایط اقلیمی و همچنین استفاده ی بیش از حد از ادویه جات تند نیز می تواند عامل به وجود آمدن این نوع از جوش ها باشد.

به همین دلیل می توانید مصرف ادویه جات تند را کاهش داده و به جای استفاده از انواع مختلف شامپوهای بدن، شامپوهای ضد باکتری را در اولویت خود قرار دهید.

البته یک درمان خانگی نیز موجود است می توانید محلول جوش شیرین را تهیه کرده و با استفاده از پنبه بر روی جوش های موجود بمالید اجازه دهید چند دقیقه باقی بماند سپس با استفاده از آب گرم بشویید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو  مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *