پوست و مو

پیش گیری از چین و چروک با بخار آب

پیش گیری از چین و چروک با بخار آب

>> پیش گیری از چین و چروک با بخار آب

روش های مختلفی امروزه برای رفع چین و چروک صورت متداول شده است اما همانطور که می دانید هزینه های مصرفی هر کدام از این روش های موجود برای رفع آن ها مقدار بالایی است؛ اما شما می توانید با پیشگیری از ایجاد آن ها از هزینه های مصرفی روش های رفع آن ها جلوگیری کنید. بخار آب می تواند به شما برای پیشگیری از ایجاد آن ها جلوگیری کند.

 

پیش گیری از چین و چروک با بخار آب

 

ممکن است فکر کنید که چگونه بخار آب می تواند از ایجاد چین و چروک هایتان پیشگیری کند اما باید بدانید که نه تنها بخار آب می تواند از ایجاد چین و چروک هایتان جلوگیری کند بلکه فواید دیگری هم برای پوست شما دارد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

>> آیا می توان با بخار آب از چین و چروک جلوگیری کرد؟

همانطور که گفته شد شما با استفاده از بخار آب می توانید از بروز چین و چروک جلوگیری کنید. استفاده از بخار آب روشی ساده و بسیار مقرون به صرفه است.

 

پیش گیری از چین و چروک با بخار آب

 

یکی از عوامل به وجود آمدن چین و چروک کم آب شدن پوست بر اثر افزایش سن است. استفاده از بخار آب به آبرسانی پوست شما کمک می کند و از کم آب شدن پوست شما جلوگیری می کند.

بخار آب علاوه بر آبرسانی به پوست شما تاثیراتی دیگری هم بر پوست شما خواهد داشت که باعث کاهش احتمال ایجاد چین و چروک می شود.

  • باعث شل شدن ساختار سلولی پوست شما می شود. این کار به پوست کمک می کند تا در رفع سلول های مرده پوست عملکرد بهتری داشته باشد.
  • باعث تغذیه پوست شما می شود. در واقع بخار آب باعث بازتر شدن منافذ صورت شما و افزایش جذب آن ها می شود. این کار باعث می شود پوست شما مواد بیشتری را به خود جذب کند. به همین دلیل از بخار آب قبل از استفاده از کرم و سرم های زیبایی خود هم می توانید استفاده کنید تا بیشتر جذب پوستتان شوند.
  • اضافه کردن گیاهان و چای ها مانند چای سبز می تواند یک روش عالی برای آرام کردن و نرم کردن پوست شما با مواد مغذی گیاهان باشد.
  • می تواند باعث افزایش جریان خون در زیر پوست شما شود. این کار به تغذیه پوست شما و شادابی پوست شما هم کمک می کند.
  • می تواند باعث رفع سموم صورت و از بین بردن سلول های مرده پوست بر روی صورت شود که این کار باعث رفع کدری صورت شما و جوانتر به نظر رسیدن صورت شما می شود.

 

>> رفع چین و چروک با تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص زیبایی از سم باکتری بوتولینوم استفاده می شود. معمولا برخی از چین و چروک در صورت ایجاد می شوند که اعصاب اطراف آن ها با فرستادن پیام باعث منقبض شدن بافت پوست می شود.

با درمان زیبایی تزریق بوتاکس در نواحی چین و چروک، بوتاکس به سمت اعصاب اطراف رفته و بر آن ها تاثیر می گذارد و باعث غیر فعال شدن اعصاب اطراف خطوط می شود.

در این صورت دیگر از اعصاب به بافت صورت در ناحیه مورد نظر پیامی ارسال نمی شود به همین دلیل نواحی منقبض شده باز می شود و چین و چروک از بین می رود.

اما همانطور که گفته شد درمان زیبایی تزریق بوتاکس فقط می تواند بر چین و چروکی تاثیر گذار باشد که بر اثر منقبض شدن بافت پوست ایجاد شده باشند.

اما تزریق بوتاکس بر این که می تواند بر چین و چروک های حاصل از منقبض شدن بافت پوست تاثیر بگذارد می تواند باعث نرمی بافت صورت هم می شد.

قبل از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس بهتر است به این نکته دقت کنید که در صورتی که بوتاکس در جای مورد نظر تزریق نشود یا مقدار آن بیش از حد لازم برای رفع چین و چروک باشد می تواند عوارض خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

به این دلیل که بوتاکس می تواند بعد از تزریق بوتاکس حرکت کند و به مکان دیگری به غیر از ناحیه تزریق شده برود و در آن ها تاثیر منفی بگذارد برای مثال در تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی در صورت اشتباه در تزریق بوتاکس، می تواند منجر به نابینایی شود.

بنابراین حتما در انتخاب پزشکی قرار است تزریق بوتاکس به چین و چروک هایتان را انجام دهد دقت کنید.

 

>> تاثیر تزریق ژل و چربی صورت بر روی چین و چروک

همانطور که گفته شد درمان زیبایی تزریق بوتاکس روی همه ی چین و چروک های صورت تاثیر گذار نیست مانند چین و چروک های حاصل از افزایش سن و پیری که بر اثر انقباض بافت پوست به وجود نیامده اند.

بر اثر افزایش سن کم کم اکثر بافت های بدن شروع به تحلیل رفتن می کنند. یکی از اولین بافت هایی که تحلیل می رود بافت چربی زیر پوست است. با از بین رفتن بافت چربی زیر پوست و خالی شدن پوست کم کم چین و چروک ایجاد می شوند.

در واقع چین و چروک های حاصل از افزایش سن به دلیل خالی بودن ناحیه زیر پوست به وجود می آیند. درمان زیبایی تزریق چربی و یا درمان زیبایی تزریق ژل های پر کننده می تواند راه حل مناسبی برای رفع چین و چروک های حاصل از افزایش سن باشند.

درمان زیبایی تزریق چربی و یا درمان زیبایی تزریق ژل های پر کننده با پر کردن نواحی زیر چین و چروک جای بافت از بین رفته چربی در زیر پوست را می گیرند و باعث از بین رفتن چین و چروک صورت می شوند.

معمولا پزشکان متخصص زیبایی بین درمان زیبایی تزریق چربی و یا درمان زیبایی تزریق ژل های پر کننده برای رفع چین و چروک، درمان زیبایی تزریق چربی را به درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده ترجیح می دهند.

به این دلیل که ممکن است بدن برخی از افراد نسبت به درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده برای رفع چین و چروک که از خود بدن شخص تحت درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده نیست به عنوان یک ماده خارجی واکنش منفی نشان دهد و خطراتی را ایجاد کند.

اما در درمان زیبایی تزریق چربی، از سلول های چربی خود بدن فرد تحت درمان زیبایی تزریق چربی برای رفع چین و چروک استفاده می شود.

به این گونه که در ابتدا پزشک متخصص زیبایی از روش های حذف سلول های چربی زائد بدن مانند عمل زیبایی لیپوماتیک چربی های زائد بدن در نواحی مانند شکم را خارج می کند.

سپس بعد از خارج کردن سلول های چربی زائد آن ها را به مایع تبدیل می کند و بعد مایع کردن سلول های چربی خارج شده، سلول های چربی را در طی درمان زیبایی تزریق چربی به نواحی دارای چین و چروک تزریق می کند.

به این دلیل که در درمان زیبایی تزریق چربی از چربی های خود بدن شخص تحت درمان زیبایی تزریق چربی برای رفع چین و چروک استفاده می شود احتمال بروز حساسیت و عوارض جانبی دیگر بسیار کمتر است؛ اما بروز عوارض بستگی به پزشک انتخابی شما هم دارد.

در صورتی که پزشکی را انتخاب کنید که متخصص زیبایی و با تجربه در درمان زیبایی مورد نظر در رفع چین و چروک باشد می توانید از بروز عوارض جانبی و مواجه شدن با خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

 

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از تزریق چربی و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *