درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1.5 (2 رای)

فاصله بین جلسات تزریق چربی

فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از غیرتهاجمی ترین عمل های زیبایی در زمینه علم پزشکی می باشد که با تزریق کردن چربی بدن خود فرد به اندام های مورد نظر تغییرات شگرفی را در ظاهر آن ها یا چهره فرد نمایان خواهد کرد.

فاصله بین جلسات تزریق چربی

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

برخی از افراد تنها به یک جلسه تزریق چربی نیاز دارند و برخی دیگر باید چندین جلسه آن را انجام دهند. فاصله بین جلسات تزریق چربی که معمولا چندین ماهه است باید به گونه ای باشد که اثربخشی مناسبی جهت ماندگاری نتایج داشته باشد.

فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی فرآیندی است که طی سه مرحله انجام خواهد شد:

  1. استخراج و برداشت چربی ها از اندامی که دارای چربی های مناسب برای تزریق می باشد.
  2. پاکسازی و تسویه کردن چربی ها
  3. تزریق کردن چربی به اندام نیازمند

 

چربی های سفت و مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش معمولا در اندام های شکم و ران موجود است. این چربی های استخراج شده و کاملا شسته می شوند و سپس با استفاده از سوزن هایی بسیار نازک به سایر نواحی بدن تزریق خواهند شد.

بعضی از بیماران نیاز دارند که این فرآیند را تکرار کنند تا نتایج بهتری بدست آورند لذا پس از گذشت زمان مناسب فاصله بین جلسات تزریق چربی که به طور متوسط هر سه ماه یکبار است این امر مجددا اجرا خواهد شد.

استخراج چربی

جهت استخراج چربی های بدن پزشک متخصص با توجه به نظر خود بیمار مکان مناسب برای خروج چربی ها را انتخاب می کند. پس از ایجاد بی حسی و برش دادن ناحیه با روش هایی کاملا استاندارد و با بکارگیری یک دستگاه مکنده، چربی ها استخراج خواهند شد.

پالایش چربی

پالایش و پاکسازی چربی ها بسیار مهم است و این خالص سازی با حذف شدن تمام ناخالصی های موجود در آن همراه می باشد. پس از تسویه شدن، چربی ها برای اینکه به ناحیه و اندام جدید منتقل شوند آماده خواهند شد.

مشاهده مطلب
هزینه تزریق چربی به چه مواردی بستگی دارد؟

تزریق چربی به اندام مورد نظر

با وارد نمودن سوزن هایی مخصوص برای انتقال چربی ها به اندام جدید عملیات تزریق چربی اجرا می شود. سوزن چندین بار به ناحیه وارد شده و در هر مرحله ورود مقداری چربی به بافت افزوده می گردد. پزشک این کار را با دقتی بسیار بالا انجام می دهد.

این فرآیند تا زمانی انجام می شود که یک نتیجه مطلوب بدست آمده و اندام زیبایی مورد نظر را پیدا کند. بعضی از پزشکان پیشنهاد می کنند که جهت بهتر شدن نتایج کمی ناحیه ماساژ داده شود.

یک پزشک زیبایی تمام تلاش خود را می کند تا تزریق چربی به بهترین نحو ممکن انجام شود و این فرآیند بسیار طبیعی و نرمال به نظر برسد. از تزریق چربی برای زیباسازی اندام های مختلف بدن استفاده می شود.

رفع چروک های صورت و بدن از جمله پرکاربرد ترین موردی است که می توان در این زمینه به آن اشاره نمود.

تزریق چربی در گونه ” ، سینه، باسن،  و لب ها مواردی هستند که به عنوان اندام نیازمند تزریق شناخته می شوند.

فاصله بین جلسات تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

برای اینکه یک تاثیر ماندگار و بلند مدت را از تزریق چربی بدست آورد، لذا برخی از پزشکان بر این اعتقادند که اگر حجمی بالاتر را از چربی ها را به بدن تزریق کرد می توان نتایج بهتری بدست آورد.

در بیشتر مواقع این حجم حدود دو برابر به بدن تزریق می شود تا پس از اینکه با گذشت زمان مقداری از آن توسط بدن جذب شد، نیازی نباشد که فرد دوباره برای تجدید کردن زیبایی اندام به پزشک مراجعه کند.

اما در برخی از موارد پس از تزریق و گذشت چندین ماه نیاز است که مجددا چربی به اندام تزریق شود.

بدین ترتیب پزشک متخصص باید فاصله بین جلسات تزریق چربی را به گونه ای هماهنگ نماید که هنوز اثراتی از تزریقات قبلی وجود داشته باشد و کل تاثیر و شکل ظاهری اندام از بین نرفته باشد.

بهتر است بدانید که ماندگاری چربی های تزریق شده به بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد و این موضوع به طور مستقیم بر روی فاصله بین جلسات تزریق چربی اثر می گذارد.

ناحیه ای که چربی به آن تزریق می شود، حجم چربی مورد نیاز برای تزریق، تکنیک و شیوه ای که به کار برده می شود، نوع دستگاه مورد استفاده جهت خالص کردن چربی ها و آماده سازی آن ها همگی بر روی ماندگاری و دوام این فرآیند زیبایی اثرگذارند.

مشاهده مطلب
8 روش طبیعی برای داشتن گونه های برجسته در صورت

در نتیجه می توان به راحتی به این نتیجه دست یافت که فاصله بین جلسات تزریق چربی نیز در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

فاصله بین جلسات تزریق چربی چقدر است؟

آخرین مطالعات در این زمینه بیانگر این مطلب بوده است که برای بدست آورد یک نتیجه خوب و عالی باید فاصله بین جلسات تزریق چربی را هر سه ماه یکبار و در سه جلسه در نظر گرفت.

این بدین معناست که هر سه ماه یکبار مقداری چربی به ناحیه افزوده و سپس آن را تکرار نماییم.

معمولا در جلسه سوم حجم چربی تزریقی به اندام بیش از دو جلسه قبلی خواهد بود. در نتیجه در انتها مشاهده خواهیم کرد که ماندگاری اثرات چربی بسیار بهتر شده و دیگر نیازی به تمدید این فرآیند نیست.

مزایای کم بودن فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از ایمن ترین روش هایی است که می توان برای زیباسازی اندام های بدن و چهره بکار برد. این عمل زیبایی که نه نیازی به بستری دارد و نه شامل گذراندن دوران نقاهت خاصی است برای آنکه ماندگاری بیشتری داشته باشد در برخی از افراد نیازمند تمدید و تزریق مجدد خواهد بود.

هنگامی که سه ماه از اولین تزریق می گذرد پزشک به بیمار اعلام خواهد کرد که مجددا باید تزریق چربی را انجام دهد. هر چقدر که زمان ترمیم در فاصله زمانی مناسب تری انجام شود و فاصله بین جلسات تزریق چربی زیاد از حد طولانی نشود نتایج بهتری بدست خواهد آمد.

در واقع نتیجه گیری مناسب از جلسات تزریق چربی زمانی حاصل می شود که بیمار روند درمان خود را تکمیل نموده و به صورت مرتب رسیدگی های لازم را انجام دهد. در این صورت می توان با اطمینان بیان کرد که ماندگاری نتایج تا چندین سال هم مشاهده خواهد شد.

نتایج حاصل از عدم رعایت فاصله بین جلسات تزریق چربی

این یک امر بدیهی است که اگر افراد جلسه تزریق مجدد چربی را انجام ندهند حداکثر تا سه الی چهار ماه می توانند از نتایج اولین تزریق خود بهره مند شوند. اما در صورت رعایت فاصله بین جلسات تزریق چربی می توان اثرات شگرفی را از این عمل زیبایی بی خطر بدست آورد.

دوره بهبودی فرآیند تزریق چربی

شاید تصور کنید که تزریق چربی نیازمند سپری کردن دوران نقاهت بلند مدت است اما ممکن است عوارض خاصی را به دنبال داشته باشد.

در حقیقت فرآیند تزریق چربی از ساده ترین و کم درد ترین عمل های زیبایی است که پزشکان آن را برای زیباسازی و جوانسازی پوست و بدن به بیماران خود توصیه می کنند.

مشاهده مطلب
تزریق چربی به زیر ابرو چیست

دوره بهبودی فرآیند تزریق چربی بسیار کوتاه است و فرد می تواند سریعا به فعالیت های عادی زندگی خود بازگردد. میزان التهاب، کبودی و سایر عوارض این عمل زیبایی بسیار کم و جزئی می باشد و طی چند روز کاملا از بین خواهد رفت.

آثار تزریق را به سرعت می توان مشاهده نمود و تنها نکته مهم و قابل توجه اینست که فرد حتما به زمان تمدید اهمیت دهد و فاصله بین جلسات تزریق چربی را رعایت کند تا بتواند ماندگاری اثرات را افزایش دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1.5 (2 رای)

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع