تزریق چربی

فاصله بین جلسات تزریق چربی

فاصله بین جلسات تزریق چربی

فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از غیرتهاجمی ترین عمل های زیبایی در زمینه علم پزشکی می باشد که با تزریق کردن چربی بدن خود فرد به اندام های مورد نظر تغییرات شگرفی را در ظاهر آن ها یا چهره فرد نمایان خواهد کرد.

فاصله بین جلسات تزریق چربی

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

برخی از افراد تنها به یک جلسه تزریق چربی نیاز دارند و برخی دیگر باید چندین جلسه آن را انجام دهند. فاصله بین جلسات تزریق چربی که معمولا چندین ماهه است باید به گونه ای باشد که اثربخشی مناسبی جهت ماندگاری نتایج داشته باشد.

فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی فرآیندی است که طی سه مرحله انجام خواهد شد:

  1. استخراج و برداشت چربی ها از اندامی که دارای چربی های مناسب برای تزریق می باشد.
  2. پاکسازی و تسویه کردن چربی ها
  3. تزریق کردن چربی به اندام نیازمند

چربی های سفت و مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش معمولا در اندام های شکم و ران موجود است. این چربی های استخراج شده و کاملا شسته می شوند و سپس با استفاده از سوزن هایی بسیار نازک به سایر نواحی بدن تزریق خواهند شد.

اهمیت انتخاب این چربی ها در این موضوع خلاصه می‌ شود که معمولا آن ها در مورد تغییراتی مثل ورزش و رژیم غذایی، مقاوم هستند و به سرعت از بین نمی روند.

در نتیجه فردی که تزریق چربی را پشت سر گذاشته می تواند برای مدتی از مزایای آن بهره مند باشد. این روش البته یک روش دائمی به شمار نمی رود و نتایج آن تنها برای مدتی ماندگار خواهد بود.

بعضی از بیماران نیاز دارند که این فرآیند را تکرار کنند تا نتایج بهتری بدست آورند لذا پس از گذشت زمان مناسب فاصله بین جلسات تزریق چربی که به طور متوسط هر سه ماه یکبار است این امر مجددا اجرا خواهد شد.

فردی که اولین تزریق چربی را انجام می دهد، خیلی زود متوجه تغییرات در ظاهر خود خواهد شد. بخش کوچکی از چربی ها در همان زمان انجام تزریق، جذب بدن می شوند و سایر چربی های تزریق شده نیز به مرور زمان، جذب می شوند و در نتیجه تاثیرات آن ها از بین می رود.

به همین خاطر است که افراد در صورت رضایت از نتایج این کار، دوباره تزریق چربی را تکرار می کنند تا بار دیگر این تغییر مطلوب را در چهره خود به وجود بیاورند.

استخراج چربی

جهت استخراج چربی های بدن پزشک متخصص با توجه به نظر خود بیمار مکان مناسب برای خروج چربی ها را انتخاب می کند. پس از ایجاد بی حسی و برش دادن ناحیه با روش هایی کاملا استاندارد و با بکارگیری یک دستگاه مکنده، چربی ها استخراج خواهند شد.

برای برداشتن چربی ها معمولا از لوله های نازکی به نام کانولا استفاده می شود. کوچک بودن این لوله ها موجب می شود که عوارض جانبی چندانی برای فرد به وجود نیاید و آثار ناشی از این برداشت نیز پس از مدتی محو شوند.

اهمیت بسیار زیادی دارد که برای انجام این تزریق، میزان درستی از چربی برداشت شود. برداشت بیش از حد و یا کم تر از حد مورد نیاز از چربی ها برای نقطه انتخاب شده، برای فرد نتایج خوشایندی به همراه نخواهد داشت.

پالایش چربی

پالایش و پاکسازی چربی ها بسیار مهم است و این خالص سازی با حذف شدن تمام ناخالصی های موجود در آن همراه می باشد. پس از تسویه شدن، چربی ها برای اینکه به ناحیه و اندام جدید منتقل شوند آماده خواهند شد.

برای پالایش یا خالص سازی چربی، از وسیله ای به نام سانتریفیوژ استفاده می‌شود. سانتریفیوژ با چرخاندن محلول با سرعت بسیار بالا، شرایطی را به وجود می آورد که لایه های مختلف مواد از هم جدا شوند و در نتیجه، چربی ها با جدا شدن از خون و سایر مایعات، پالایش را پشت سر بگذارند.

چربی آماده برای تزریق به بدن، حتما باید کاملا خالص باشد. در نتیجه این مرحله از تزریق چربی، اهمیت زیادی در این فرآیند دارد.

تزریق چربی به اندام مورد نظر

با وارد نمودن سوزن هایی مخصوص برای انتقال چربی ها به اندام جدید عملیات تزریق چربی اجرا می شود. سوزن چندین بار به ناحیه وارد شده و در هر مرحله ورود مقداری چربی به بافت افزوده می گردد. پزشک این کار را با دقتی بسیار بالا انجام می دهد.

چربی ها به لایه های زیرین پوست تزریق می شوند و نقاط انجام تزریق نیز پیش از انجام این فرآیند، به شکل دقیق علامت گذاری خواهد شد. بسیار مهم است که چربی مورد نظر، حتما در منطقه تعیین شده تزریق شود تا فرد متقاضی تزریق، بتواند به نتایج مدنظر خود از این فرآیند دست پیدا کند.

این فرآیند تا زمانی انجام می شود که یک نتیجه مطلوب بدست آمده و اندام زیبایی مورد نظر را پیدا کند. بعضی از پزشکان پیشنهاد می کنند که جهت بهتر شدن نتایج کمی ناحیه ماساژ داده شود.

یک پزشک زیبایی تمام تلاش خود را می کند تا تزریق چربی به بهترین نحو ممکن انجام شود و این فرآیند بسیار طبیعی و نرمال به نظر برسد. از تزریق چربی برای زیباسازی اندام های مختلف بدن استفاده می شود.

رفع چروک های صورت و بدن از جمله پرکاربرد ترین موردی است که می توان در این زمینه به آن اشاره نمود.

معمولا بیشتر افراد از چربی ها استفاده می کنند تا به صورت خود حجم بیشتری ببخشند و در نتیجه، چین و چروک ها را برای مدتی از چهره خود محو کنند. این کار به چهره آن ها طراوت زیادی می‌ دهد و همچنین موجب جوانسازی ظاهر آن ها می شود.

با این وجود فرآیند تزریق چربی را نمی توان تنها محدود به صورت دانست. چرا که این فعالیت در بخش های دیگری از بدن نیز برای رسیدن به حجم و شکل ظاهری مطلوب، صورت می گیرد.

تزریق چربی در گونه ” ، سینه، باسن،  و لب ها مواردی هستند که به عنوان اندام نیازمند تزریق شناخته می شوند.

افراد با تزریق چربی به سینه، می توانند حجم سینه های خود را افزایش بدهند و شکل ظاهری سینه ها را به وضعیت مطلوب تری برسانند. تزریق چربی که با نام لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می شود، روشی برای خوش فرم کردن باسن به شمار می رود.

علاوه بر این تزریق چربی به لب ها نیز نتایجی طبیعی به دنبال دارد و باعث زیبا تر شدن حالت لب های فرد خواهد شد. از آن جایی که این چربی ها برای تزریق از بدن خود فرد گرفته می شوند، در نتیجه از سوی بدن با واکنش منفی روبرو نخواهند شد.  به همین خاطر است تزریق چربی با پایین آوردن احتمال آلرژی و عفونت پس از تزریق، یک فرآیند امن و مطمئن تلقی می شود.

فاصله بین جلسات تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

برای اینکه یک تاثیر ماندگار و بلند مدت را از تزریق چربی بدست آورد، لذا برخی از پزشکان بر این اعتقادند که اگر حجمی بالاتر را از چربی ها را به بدن تزریق کرد می توان نتایج بهتری بدست آورد.

در بیشتر مواقع این حجم حدود دو برابر به بدن تزریق می شود تا پس از اینکه با گذشت زمان مقداری از آن توسط بدن جذب شد، نیازی نباشد که فرد دوباره برای تجدید کردن زیبایی اندام به پزشک مراجعه کند.

تشخیص حجم دقیق چربی برای تزریق به بدن، تصمیمی است که باید از سوی پزشک گرفته شود. پزشک با توجه نقطه تعیین شده برای تزریق و همچنین انتظارات خود فرد، چنین تصمیمی برای او خواهد گرفت.

البته برای انتخاب این میزان، محدودیت هایی نیز وجود دارد و اگر حجم چربی تزریق شده بیش از حد باشد، احتمال مرگ همه سلول های چربی تزریق شده به بدن وجود خواهد داشت. فرد پس از انجام تزریق برای چند ماه، به وضعیت ظاهری مطلوب در نقطه تعیین شده از بدن خود خواهد رسید.

اما در برخی از موارد پس از تزریق و گذشت چندین ماه نیاز است که مجددا چربی به اندام تزریق شود.

بدین ترتیب پزشک متخصص باید فاصله بین جلسات تزریق چربی را به گونه ای هماهنگ نماید که هنوز اثراتی از تزریقات قبلی وجود داشته باشد و کل تاثیر و شکل ظاهری اندام از بین نرفته باشد.

اگر برای تزریق چربی بیش از حد عجله به خرج بدهید و فاصله کمی بین دو تزریق ایجاد کنید، ممکن است آثار جانبی زیادی در بدن شما نمایان شوند. بدن باید به خوبی فرصت داشته باشد که با شرایط تازه خو بگیرد و با چربی های تزریق شدن به هماهنگی برسد. وقتی زمان لازم برای چنین کاری به خوبی طی شد، فرد می تواند تزریق دوم را به خوبی و با خیال راحت پشت سر بگذارد.

بهتر است بدانید که ماندگاری چربی های تزریق شده به بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد و این موضوع به طور مستقیم بر روی فاصله بین جلسات تزریق چربی اثر می گذارد.

ناحیه ای که چربی به آن تزریق می شود، حجم چربی مورد نیاز برای تزریق، تکنیک و شیوه ای که به کار برده می شود، نوع دستگاه مورد استفاده جهت خالص کردن چربی ها و آماده سازی آن ها همگی بر روی ماندگاری و دوام این فرآیند زیبایی اثرگذارند.

در نتیجه می توان به راحتی به این نتیجه دست یافت که فاصله بین جلسات تزریق چربی نیز در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

فاصله بین جلسات تزریق چربی چقدر است؟

آخرین مطالعات در این زمینه بیانگر این مطلب بوده است که برای بدست آورد یک نتیجه خوب و عالی باید فاصله بین جلسات تزریق چربی را هر سه ماه یکبار و در سه جلسه در نظر گرفت.

این بدین معناست که هر سه ماه یکبار مقداری چربی به ناحیه افزوده و سپس آن را تکرار نماییم.

گاهی افراد بیش از حد برای تزریق دوم عجله دارند و حتی منتظر نمی مانند تا نتیجه نهایی حاصل از تزریق اول، در بدن آن ها نمایان شود. آن‌ها اما برای رسیدن به یک نتیجه خوب، حتما باید به اندازه کافی برای مشاهده نتایج اولیه صبر داشته باشند.

معمولا در جلسه سوم حجم چربی تزریقی به اندام بیش از دو جلسه قبلی خواهد بود. در نتیجه در انتها مشاهده خواهیم کرد که ماندگاری اثرات چربی بسیار بهتر شده و دیگر نیازی به تمدید این فرآیند نیست.

مزایای کم بودن فاصله بین جلسات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از ایمن ترین روش هایی است که می توان برای زیباسازی اندام های بدن و چهره بکار برد. این عمل زیبایی که نه نیازی به بستری دارد و نه شامل گذراندن دوران نقاهت خاصی است برای آنکه ماندگاری بیشتری داشته باشد در برخی از افراد نیازمند تمدید و تزریق مجدد خواهد بود.

هنگامی که سه ماه از اولین تزریق می گذرد پزشک به بیمار اعلام خواهد کرد که مجددا باید تزریق چربی را انجام دهد. هر چقدر که زمان ترمیم در فاصله زمانی مناسب تری انجام شود و فاصله بین جلسات تزریق چربی زیاد از حد طولانی نشود نتایج بهتری بدست خواهد آمد.

هر بار که فرد به سراغ مرحله دیگری از تزریق چربی می رود، شرایط اولیه او نسبت به دفعه قبلی ایده آل تر به نظر می رسد. این یکی از مزیت های مهم تزریق چندباره چربی به شمار می رود.

در واقع نتیجه گیری مناسب از جلسات تزریق چربی زمانی حاصل می شود که بیمار روند درمان خود را تکمیل نموده و به صورت مرتب رسیدگی های لازم را انجام دهد. در این صورت می توان با اطمینان بیان کرد که ماندگاری نتایج تا چندین سال هم مشاهده خواهد شد.

نتایج حاصل از عدم رعایت فاصله بین جلسات تزریق چربی

این یک امر بدیهی است که اگر افراد جلسه تزریق مجدد چربی را انجام ندهند حداکثر تا سه الی چهار ماه می توانند از نتایج اولین تزریق خود بهره مند شوند. اما در صورت رعایت فاصله بین جلسات تزریق چربی می توان اثرات شگرفی را از این عمل زیبایی بی خطر بدست آورد.

دوره بهبودی فرآیند تزریق چربی

شاید تصور کنید که تزریق چربی نیازمند سپری کردن دوران نقاهت بلند مدت است اما ممکن است عوارض خاصی را به دنبال داشته باشد.

در حقیقت فرآیند تزریق چربی از ساده ترین و کم درد ترین عمل های زیبایی است که پزشکان آن را برای زیباسازی و جوانسازی پوست و بدن به بیماران خود توصیه می کنند.

دوره بهبودی فرآیند تزریق چربی بسیار کوتاه است و فرد می تواند سریعا به فعالیت های عادی زندگی خود بازگردد. میزان التهاب، کبودی و سایر عوارض این عمل زیبایی بسیار کم و جزئی می باشد و طی چند روز کاملا از بین خواهد رفت.

آثار تزریق را به سرعت می توان مشاهده نمود و تنها نکته مهم و قابل توجه اینست که فرد حتما به زمان تمدید اهمیت دهد و فاصله بین جلسات تزریق چربی را رعایت کند تا بتواند ماندگاری اثرات را افزایش دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *