تزریق چربی

تزریق چربی به زیر ابرو چیست

تزریق چربی به زیر ابرو چیست

تزریق چربی به زیر ابرو

تزریق چربی به زیر ابرو یک روش زیبایی و ایده آل برای فرم دادن به این ناحیه از صورت و رفع ایرادات مربوط به ابرو می باشد.

ابرو در دوران جوانی در حالت بدون حرکت و با قوس ملایم رو به بیرون بالای کاسه چشم قرار دارد که با گذشت زمان و بالا رفتن سن افراد معمولا صاف می شود و آن قوس زیبا به خطی صاف تبدیل می شود.

تزریق چربی به زیر ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

افتادگی ابرو علاوه بر افزایش سن ممکن است بر اثر عوامل مختلفی به وجود آید که مهم ترین آنها شامل استرس، خستگی، کم خوابی و بی قراری می باشد.

بر اثر افتادگی ابرو پلک فوقانی باد می کند و مژه ها زیر پلک های متورم ناپدید می شوند به این ترتیب چشم ها گودتر دیده می شوند.

کاربرد روش های مناسبی که بتوانند به بهترین شکل ممکن و کم عارضه ترین نحو زیبایی ابرو را برگردانند و فرم دلخواه را برای فرد به ارمغان آورند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در میان روش های پیشنهادی تزریق چربی به زیر ابرو یک روش انتخابی مناسب قلمداد می شود.

تزریق چربی به زیر ابرو

یکی از رایج ترین روش های درمانی که منظور لیفت ابرو، شکل دادن ابرو، بهبود حالت فرورفتگی پلک بالا، گیجگاه ها و کیفیت پوست مورد استفاده قرار می گیرد تزریق چربی می باشد.

تزریق چربی به زیر ابرو طی عملیاتی انجام می شود که چربی اضافی نواحی مختلف از بدن خود فرد توسط پزشک مجرب تخلیه می گردد و سپس این بافت های چربی به صورت مجدد در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

تزریق چربی، یکی از روش های کاملا به روز در زمینه از بین بردن نواقص زیبایی می باشد. انجام این روش معمولا با هدف از بین بردن کم حجمی در نواحی مختلف بدن از جمله صورت انجام می گیرد. تزریق چربی می تواند به دلیل ویژگی های بسیار خوبی که دارد یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن مشکلات افراد باشد.

انتقال چربی معمولا در میان زنان طرفدار بیشتری در مقایسه با مردان دارند همچنین انجام این روش به جهت از بین بردن مشکلات مردان نیز طرفدارن مخصوص به خود را دارد.

تزریق کردن چربی یکی از روش هایی است که افراد به آن اعتماد بیشتری در مقایسه با روش های دیگر دارند. روش مورد نظر مانند دیگر روش های زیبایی موجود به روز و پیشرفته می باشد.

تزریق چربی به این علت که بدون استفاده از مواد و فرآورده های شیمیایی انجام می شود توانسته است تا اعتماد افراد را به صورت کامل جلب کند. امروزه افراد به دلیل این که مواد شیمیایی مضر می باشند، معمولا از استفاده بیش از اندازه از این مواد دوری می کنند. در تزریق کردن چربی به دلیل این که چربی مورد نیاز از بدن خود افراد فراهم می شود مورد اعتماد مردم می باشد.

همانطور که ذکر شده انتقال کردن چربی در ابتدا برای افزایش حجم نقاطی از بدن که بنا به دلایل مختلفی دچار کم حجمی بودند استفاده می شد و همچنین در برخی موارد برای از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می شد اما به مرور زمان و با تحقیقاتی که بر روی این روش توسط پزشکان متخلف در سراسر جهان به وجود آمد مشخص شد که این روش کاربرد های دیگری نیز دارد.

از جمله کاربرد های تزریق چربی استفاده از این روش برای فرم دادن به ابرو های افراد می باشد. این مورد می تواند تغییرات بسیار خوبی را در افزایش زیبایی افراد به وجود آورد.

همچنین از دیگر کاربرد های این روش می توان به از بین بردن مشکل آرتریت افراد که به دنبال درد مفاصل ایجاد می شود اشاره کرد و گفت که افراد می توانند با استفاده از این روش درمانی برای همیشه این مشکل را از بین ببرند.

تزریق چربی برای چشم­های فرورفته و عمل بلفاروپلاستی اصلاحی

یکی از مهم­ترین پیشرفت ­ها در عمل زیبایی پشت پلک و زیر ابرو یا هر عمل جراحی مربوط به زیبایی صورت در پنج سال گذشته، ابداع تکنیک تزریق چربی گرفته ­شده از بدن فرد به قسمت­های مورد نیاز است. یکی از موارد استفاده از تزریق چربی در عمل جراحی زیباسازی پلک چشم ( بلفاروپلاستی ) می­باشد.

در دهه اخیر، انواع گوناگونی از پرکننده­ های صورت از جمله کلاژن، رِستیلان، ژودرم و… مورد استفاده قرار گرفته و با موفقیت­ های بزرگی نیز همراه بوده­اند. هدف اولیه این تکنیک­ ها درمان چروک­های پوست صورت بوده ­است، اما در حال حاضر می­دانیم که این مواد علاوه بر درمان چین و چروک­ها، می­توانند برای افزایش حجم صورت نیز استفاده شوند.

با توجه به اینکه با گذشت زمان دانسته­ های ما درمورد پیرشدن صورت واضح­تر شد، دریافتیم که کاهش حجم صورت (چربی، ماهیچه و استخوان)، اولین عامل تاثیرگذار در پیر به نظر رسیدن افراد است.

متخصصان اصطلاحا به این روند، «فروکش صورت» می­گویند؛ بهترین تمثیلی که می­توان درمورد آن بیان کرد این است که چهره افراد در جوانی شبیه به انگور است و با افزایش سن، به کشمش شبیه می­شود.

این تغییر منجر به گود شدن چشم­ها، لاغرشدن صورت، شل­ شدن پوست و به طور کلی چهره استخوانی می­شود. بدیهی است که این موارد را می­توان با تزریق چربی به نقاط مختلف صورت از جمله زیر ابرو، تا حد زیادی بهبود بخشید.

دررابطه با افتادگی ابرو، فرورفتگی چشم­ها یا گودرفتگی کلی صورت، چه اقداماتی می­توانیم انجام دهیم؟

یکی از پرسش­هایی که بسیاری از مردم از متخصصین جراحی زیبایی می­پرسند، این است که در رابطه با چشم  های گودرفته یا عمل­هایی که قبلا انجام داده و موفقیت آمیز نبوده ­اند، چه کارهایی می­توانند انجام دهند؟

پاسخ این است که بهترین راهکار برای حل این مشکلات، پرکردن قسمت­هایی است که با کاهش حجم (عمدتا کاهش چربی) مواجه شده ­اند. پرکننده­ هایی که در بالا به آنها اشاره شد، تنها بخشی از محصولات موجود در بازار هستند.

تزریق چربی که از بدن خود فرد گرفته شده ­است، می­تواند انتخاب بهتری باشد. تکنیک تزریق چربی، شامل برداشتن آن از قسمت­هایی مانند شکم، ران­ها، باسن و… که چربی اضافه دارند و تزریق چربی به زیر ابرو یا بخش­های فرورفته صورت مانند ” تزریق چربی به زیر چشم“یا پلک بالایی می­باشد.

این حجم اضافه ­شده به صورت باعث می­شود که فرد پس از تزریق چربی، ظاهری جوان، شاداب و باطراوت پیدا کند.

ترسی که اغلب مردم درمورد تزریق چربی به زیر ابرو دارند، این است که چربی به ­خوبی جذب این قسمت نشود و برآمدگی ­ها یا توده­ های ماده پرکننده که ناشی از عمل­ های ناموفق قبلی است افزایش یابد.

موفقیت تزریق چربی که از بدن خود فرد گرفته شده که اصطلاحا به آن، «ابقای چربی» نیز گفته می­شود، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله این عوامل می­توان به تکنیک برداشت چربی، چگونگی آماده ­سازی چربی برای عمل تزریق، بخشی از صورت که تزریق چربی به آن صورت می­گیرد.

به عنوان مثال، چربی تزریق ­شده به زیر چشم بهتر از سایر قسمت­های صورت جذب می­شود، زیرا در این قسمت تحرک کمتری وجود دارد، وضعیت بافتی که تزریق چربی در آن صورت می­گیرد، وجود زخم، عمل های جراحی که قبلا انجام شده ­است و تکنیکی که برای تزریق چربی استفاده می­شود اشاره کرد.

یک ارزیابی خوب، در تعیین این عوامل و چگونگی تاثیرگذاری آنها بر عملیات برداشت و تزریق چربی به زیر ابرو، با دیدگاه انتقادی عمل می­کند.

اگر تزریق چربی توسط یک جراح متخصص صورت گیرد، عدم یکنواختی چربی در قسمتی که تزریق در آن صورت گرفته ­است، نسبت به گذشته کمتر رخ می­دهد. تکنیک هایی که امروزه در برداشت و تزریق چربی به زیر ابرو استفاده می­شوند، به­ گونه ای هستند که بسیار کم پیش می ­آید که این عوارض اتفاق بیفتند.

با این وجود اگر تزریق چربی به زیر ابرو یا هر قسمت دیگر صورت یکنواخت نبود، با استفاده از دارو یا در صورت نیاز با انجام عمل جراحی، می­توان آن را درمان کرد.

متخصصین، تزریق چربی را ابزاری بسیار ارزشمند تلقی می­کنند، زیرا این روش تاثیر بسیار شگرف و مثبتی بر نتایج عمل­های جراحی آنان داشته ­صحت این موضوع به ویژه در رابطه با عمل بلفاروپلاستی مجدد (زیباسازی پلک چشم) در افرادی که چشم­های فرورفته دارند صدق می­کند.

همچنین، تزریق چربی که از بدن فرد برداشته شده است، ابزاری ارزشمند در عمل بلفاروپلاستی اولیه نیز می­باشد؛ زیرا در این عمل، برداشت بیش از حد چربی می­تواند منجر به فرورفتگی و گودرفتگی چشم­ها شود که با تزریق چربی می­توان این عوارض را بهبود بخشید.

به طور کلی می­توان گفت که تزریق چربی تکنیک بسیار خوبی برای درمان فرورفتگی­ های صورت، افتادگی پلک، افتادگی ابروها و شل­ شدن پوست ناشی از افزایش سن می­باشد.

روند برداشت و تزریق چربی

شکم، پهلوها، ران­ها و باسن قسمت­های معمول برداشت چربی هستند. روند برداشت به این شکل است که ابتدا محل مورد نظر را استریل کرده و سپس با بی­حسی موضعی و استفاده از کانول­های کوچک مخصوص، محل را سوراخ کرده و سپس چربی کشیده و برداشت می­شود. در مرحله بعد، چربی برداشت ­شده را سانتریفیوژ می­کنند تا قسمت­های اضافی آن جدا شود و چربی خالص­ تری به دست آید.

اگر عمل برداشت و سانتریفیوژ چربی درست انجام گیرد، 90 درصد سلول­های چربی زنده مانده و عملکرد طبیعی خود را حفظ می­کنند. در مرحله بعد، محلی که قرار است تزریق در آن انجام شود، بی­حس و استریل می­شود و عمل تزریق چربی با استفاده از کانول­های مخصوص آن صورت می­گیرد.

باید این نکته را مدنظر قرار داد که معمولا تزریق چربی با مقدار کم و در چند مرحله، نسبت به تزریق یکجای مقدار زیادی چربی نتایج موفقیت­ آمیزتری را به همراه دارد. درواقع برای به دست آوردن نتیجه بهتر و ماندگاری طولانی ­تر چربی در موضع مورد نظر، بهتر است تزریق چربی در چند جلسه با فواصل چهار تا شش ماهه صورت گیرد.

با توجه به اینکه در این روش، سلول­های چربی از خود فرد گرفته ­شده و به او پیوند زده­ می­شوند، احتمال بروز واکنش­های آلرژیکی در تزریق ژل اتفاق می­افتند وجود ندارد؛ بنابراین تزریق چربی به زیر ابرو، یک روش کم ­عارضه جهت جوانسازی صورت و لیفت کردن چشم، ابرو و پوست می­باشد.

این عمل به صورت سرپایی انجام شده و احتیاج به بستری شدن ندارد.

عمل تزریق چربی علاوه بر بهبود ابرو کاربرد گسترده ای برای رفع خط خنده، چین و چروک های صورت، خط فک و پایین چشم دارد.

مراحل اصلی تزریق چربی به زیر ابرو عبارت اند از:

  1. استفاده از لیپوساکشن به منظور تخلیه چربی
  2. فرآوری و تفکیک چربی
  3. تزریق دوباره چربی به ناحیه مورد نظر.

کاربرد تزریق چربی برای افتادگی زیر ابرو

یکی از مهم ترین دلایل افتادگی ابرو و اجزای دیگر صورت را می توان از دست رفتن چربی زیر پوست ابرو بر اثر افزایش سن دانست که برای این منظور روش درمانی تزریق چربی و یا اسید هیالورونیک بسیار کاربردی می باشد.

روش تزریق چربی به زیر ابرو به عنوان تکنیکی که سال هاست امتحان خود را به شکل مطلوب پس داده کاربردی گسترده در تمامی جوامع دنیا دارد.

برای انجام عمل تزریق چربی به زیر ابرو پزشک معالج نخست از مناطق مورد درخواست بیمار، چربی را با استفاده از مایکروکانول های مخصوص برداشت می کند.

در دنیای امروزی با وجود دستگاه های مختلفی که جهت برداشت تزریق چربی وجود دارد مانند بادی جت و لیپوماتیک و… می توان گفت بهترین کلینیک های زیبایی برای برداشت چربی جهت تزریق به زیر ابرو و نواحی دیگر صورت توسط دست و با یک سرنگ این کار را انجام می دهند.

از مهم ترین دلایل استفاده از تزریق چربی به زیر ابرو این است که جراح بتواند تمامی مراحل تزریق را از نزدیک لمس کند و احتمال آسیب به دیواره های سلولی چربی های برداشته شده از این طریق کاهش پیدا می کند، چربی برداشته شده داخل شلنگ دستگاه نمی گردد و میزان چربی برداشته شده بسیار کم می باشد و موجب ایجاد ناهمواری در سطح محل برداشت چربی نمی شود.

نکته ای که در ارتباط با استفاده از روش تزریق چربی وجود دارد این است که افرادی می توانند از این روش درمانی برای بهبود اجزای صورت خود استفاده کنند که دارای چربی های اضافی در قسمت های شکم، پهلو، بغل ران، باسن، کنار زانو و …. باشند در غیر این صورت باید روش های درمانی دیگر را انتخاب کنند.

علاوه بر این افرادی کاندیدای مناسب برای استفاده از روش تزریق چربی به زیر ابرو و قسمت های دیگر صورت و بدن می باشند که از سلامت جسمانی برخوردار باشند و بیماری خاصی نداشته باشند.

استفاده از ابزار مخصوص برای تزریق چربی به زیر ابرو بسیار مهم است. انجام این کار با استفاده از کانول مخصوص شکم، ران و یا باسن خطای حرفه ای به شمار می رود و موجب تورم در هفته های اولیه پس از تزریق می گردد.

چه افرادی شرایط انجام عمل تزریق چربی به زیر ابرو را دارند؟

یک دسته از افرادی که می­توانند از عمل تزریق چربی بهره ببرند، کسانی هستند که اخیرا وزن زیادی از دست داده­اند؛ زیرا پس از کاهش وزن، فرد معمولا چربی موجود در ناحیه اطراف پلک را از دست نمی­دهد.

با این وجود، برخی افراد هستند که اندکی از چربی صورت خود را از دست می­دهند و چشم­هایشان حالت فرورفته پیدا می­کند، بنابراین عمل تزریق چربی به زیر ابرو برای این افراد راهکار مناسبی است.

دسته دیگری از افراد که می­توانند تزریق چربی را انجام دهند، آنهایی هستند که در گذشته عمل زیبایی داشته ­اند. یکی از مشکلات عمل­های جراحی زیبایی در گذشته این بود که پزشکان، مقدار زیادی چربی را از بدن فرد برداشت می­کردند.

این موضوع باعث می­شد که بیماران با افزایش سن، در آن نقاط لاغر و گودرفته به نظر برسند. بنابراین افرادی که قبلا عمل جراحی داشته­اند که منجر به از دست رفتن مقدار زیادی چربی شده ­بود، گزینه­ های مناسبی برای انجام عمل تزریق چربی می­باشند.

علاوه بر این بیمارانی که فرورفتگی عمیقی بین ابرو و پلک بالایی خود دارند، با تزریق چربی در این ناحیه تغییرات قابل توجهی در چهره خود مشاهده خواهند کرد.

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب نیست؟

  1.  بیمارانی که وزن آنها به سرعت نوسان می­کند و ثبات ندارد یا افرادی که برای کاهش وزن زیاد برنامه­ریزی می­کنند؛ زیرا افزایش یا کاهش بیست پوند یا بیشتر، می­تواند نتایج تزریق چربی را بی­اثر کند.
  2.  افرادی که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار نیستند.
  3.  افرادی که در گذشته عمل جراحی بر روی چشم انجام داده­اند، ممکن است جای زخمی داشته­باشند که کار تزریق چربی را برای پزشک دشوار کند.

دقت کنید که اگر افراد زمانی که دارای شرایط مطلوب و مناسبی برای انجام این عمل نباشند به هیچ عنوان نباید این روش را به صورت سر خود انجام دهند. افراد بهتر است زمانی که مشکلی در زمینه های مختلف دارند قبل از هر گونه اقدامی که ممکن است منجر به ایجاد مشکلاتی برای فرد شود مراتب را به صورت کامل و بدون کم و کاست به پزشک متخصص خود گزارش کنند.

افراد زمانی که از شرایط مناسبی برای انجام و بکارگیری این روش برخوردار نباشند در صورتی که شرایط خود را نادیده گرفته و نسبت به انجام روش اقدام کنند، عوارض و مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که فقط بخشی از زیان ها می باشد و افراد باید منتظر متحمل شدن هزینه های ریز و درشت برای از بین بردن این مشکل باشند.

تزریق چربی به زیر ابرو چگونه انجام می­شود؟

پیش از انجام عمل تزریق، چربی از قسمت دیگری از بدن بیمار از جمله شکم، ران­ها و باسن برداشته می­شود تا مراحل مختلفی را طی کرده و به چربی خالص تبدیل شود.

سپس با استفاده از کانولاهای کوچک، مقادیر کمی چربی به زیر ابرو و پلک بالایی تزریق می­شود. رگ­های خونی جدید در ناحیه ­ای که چربی تزریق­ شده رشد می­کنند که در این صورت، عمل موفقیت­ آمیز بوده و چربی باعث افزایش حجم زیر ابرو می­شود.

در واقع این روند، از چربی بدن فرد به ­عنوان یک پرکننده طبیعی استفاده کرده و چشم­های فرو رفته وی را دوباره جوان می­کند.

بسیاری از بیماران، پرکننده­های هیالورونیک اسید مانند رِستیلان و ژودرم را برای درمان پلک­های خود انتخاب می­کنند. این پرکننده ­ها موثر هستند اما برخلاف تزریق چربی، اثر دائم ندارند. مدت زمان ماندگاری این ژل­ها بین سه ماه تا یک سال می­باشد.

با این وجود، برخی بیماران این گزینه را ترجیح می­دهند؛ زیرا این پرکننده­ ها به سادگی به زیر ابرو یا پلک آنان تزریق می­شوند و نیازی به جراحی ندارند.

مدت زمان استراحت و بهبود

در تزریق چربی به زیر ابرو، زمان کمی برای استراحت و بهبود لازم است. پس از انجام عمل، بیماران معمولا به دو روز استراحت نیاز خواهند داشت. در بیست ­و چهار ساعت اولیه، بر ناحیه ه­ایی که تزریق در آن صورت­ گرفته یخ قرار داده می­شود تا تورم و کبودی فروکش کند.

به علت اینکه پس از تزریق چربی، تورم و کبودی رخ می­دهد بیماران تا حدود دو هفته نمی­توانند در فعالیت­های عمومی و اجتماعی حضور داشته باشند.

محدودیت­ها و خطرات تزریق چربی به زیر ابرو

یکی از بزرگ­ترین خطرات تزریق چربی، عدم ­تقارن است؛ زیرا چربی که تزریق شده ­است، ممکن است در برخی قسمت­ها برآمده شود. عدم­ تقارن زمانی رخ می­دهد که در یک قسمت از ناحیه پلک و زیر ابرو، مقدار بیشتری چربی نسبت به قسمت دیگر وجود داشته ­باشد.

به همین علت است که برخی افراد ترجیح می­دهند به جای چربی، از پرکننده­ ها استفاده کنند؛ زیرا اگر بیمار از نتیجه عمل راضی نباشد، پزشک می­تواند پرکننده بیشتری به آن ناحیه اضافه کند.

محدودیت اصلی این عمل، مقدار چربی است که می­تواند از بدن بیمار برداشته شده و به زیر ابروی وی تزریق شود. ممکن است فرد، مقدار کافی چربی برای انجام این عمل نداشته باشد و بنابراین از این نظر دچار محدودیت می­شود.

نکات مورد توجه در تزریق چربی به زیر ابرو

مهم ترین عواملی که در میزان ماندگاری تزریق چربی زیر ابرو و در قسمت های دیگر صورت تاثیر گذار می باشد شامل موارد زیر است:

1- میزان تخصص و تجربه جراح، یکی از نکاتی که افراد به هیچ عنوان نباید از آن غافل شوند توجه به انتخاب پزشک متخصص می باشد. افراد باید برای انتخاب پزشک خود قبل از انجام این تزریق برنامه ریزی کرده و به هیچ عنوان نباید در این مورد سهل انگاری کنند. پزشک متخصص می تواند به نوعی تضمینی در موفقیت و یا عدم موفقیت این روش موثر باشد.

2- تکنیک برداشت چربی، با پیشرفته شدن و همچنین به روز تر شدن تجهیزات پزشکی در کنار پیشرفت علم پزشکی امروزه روش های مختلفی برای برداشت چربی از ناحیه دهنده به وجود آمده است تا جایی که این روش ها برای هر ناحیه متفاوت بوده و هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشند. افراد می توانند برای اطلاع دقیق از این روش ها از پزشک متخصص سوالاتی را به جای آورند.

3- استفاده از ابزار مخصوص تزریق، زمانی که افراد مراحل ذکر شده را طی کرده و سپس وارد مرحله ی تزریق چربی می شوند برای عبور از این مرحله از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند. در کلینیک های سراسر کشور یکی از مواردی که سبب می شود این کلینیک ها از یکدیگر جدا شوند این است که این مراکز دارای تجهیزات متفاوتی در مقایسه با یکدیگر می باشند. این تزریق بهتر است با دستگاه های به روز انجام شود.

4- فیزیولوژی بدن.

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از روش تزریق چربی برای صورت این است که به دلیل این که میزان چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود بیمار برداشت می شود امکان واکنش آلرژیک عملا از بین می رود و در صورتی که انجام این عمل با روش بهداشتی صورت گیرد احتمال عفونت پایین می باشد.

همچنین در صورتی که بیمار چربی کافی داشته باشد می توان چربی را در یک جلسه به نقاط متعددی از صورت تزریق کرد تا به طور همزمان فرد بتواند در مدت زمان کوتاهی صورتی جوان و زیبا داشته باشد.

بالا بردن ابرو با تزریق چربی نسبت به روش های درمانی دیگر این ارجعیت را دارد که پس از تزریق احتمال بروز حساسیت، قرمزی، کبودی و ورم بسیارکم است.

تزریق چربی در ناحیه صورت ممکن است به تنهایی انجام گیرد و یا با سایر روش های جراحی زیبایی از جمله جراحی بینی، کشیدن ابرو، لیفت صورت و ….. همراهی داشته باشد.

قبل از تزریق چربی به زیر ابرو لازم است بیمار از مصرف آسپرین، وارفارین و ویتامین E خودداری کند و برای قطع این داروها با پزشک معالج خود مشورت نماید.

چربی بافتی پرخون و از نظر متابولیک فعال می باشد و اگر بتوان ساختمان آن را به هنگام عمل حفظ کرد موجب می شود که بافت چربی مدت بیشتری در محل تزریق شده باقی بماند.

تزریق چربی به دلیل وجود منبع چربی در بدن خود فرد روشی مقرون به صرفه می باشد و در مقایسه با روش های درمانی دیگر قابل تکرار است و کم عارضه می باشد.

در ارتباط با ماندگاری تزریق چربی به زیر ابرو می توان گفت این روش اغلب دائمی است و منبع چربی در بیشتر افراد موجب می شود که دسترسی به آن آسان تر باشد.

افراد در صورتی که نکات ارائه شود توسط پزشک را به صورت کامل و بدون کم و کاست انجام دهند بدون شک ماندگاری تزریق مورد نظر بسیار خوب و راضی کننده خواهد بود.

تزریق چربی نیازی به بستری شدن ندارد و مدت زمان انجام این عمل بین 1 تا 3 ساعت زمان می برد که به میزان مهارت جراح و میزان چربی بستگی دارد. یکی از بارزترین عوارض جانبی که پس از تزریق چربی رخ می دهد تورمی است که در حدود سه تا شش هفته زمان می برد تا به طور کامل برطرف شود.

بهتر است پس از تزریق چربی به زیر ابرو از فشار آوردن به این قسمت خودداری کنید و از انجام کارهای سنگین که نیاز به فشار آوردن و خم شدن دارد بپرهیزید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *