تزریق چربی

تزریق چربی در گونه و میزان ماندگاری آن

تزریق چربی در گونه و میزان ماندگاری آن

تزریق چربی در گونه

گونه ها، نقش مهمی در زیبایی و تقارن صورت انسانها دارند. اگرچه در هر فرهنگی، زیبایی گونه ها معنای متفاوتی دارد ولی در بیشتر فرهنگ ها، گونه برجسته بسیار جذاب است. کوچک بودن گونه ها می تواند فرد را خسته، ناراحت یا مریض نشان بدهد.

داشتن گونه های بزرگ، امروزه یک امتیاز برای افراد به شمار می رود و جذابیت بیشتری برای چهره ایجاد می کند. بی جهت نیست که بسیاری از بازیگران و چهره های سرشناس نیز برای داشتن گونه های بزرگ و برجسته، اقدام به انجام عمل های زیبایی می کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

در این عصر، دیگر هیچ کس نیست که با تاثیر تک تک اجزای صورت در زیبایی آشنا نباشد. گونه ها نقشی انکار نشدنی در زیبایی دارند و می توان حجم و فرم آن ها را برای رسیدن به چهره دلخواه تغییر داد.

بعضی از افرادی که خوش شانس هستند با گونه های پر و برجسته ای متولد می شوند ولی بقیه این خصوصیت را به طور طبیعی ندارند و گونه کوچکی دارند. شکل گونه ها حتی روی شکل چشم ها و نحوه خنده فرد هم تاثیر زیادی می گذارند.

تزریق چربی در گونه

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

اینکه شما با چه مدلی از گونه متولد شوید، ارتباط چندانی به خودتان ندارد اما اینکه با چه مدلی از گونه زندگی کنید، دیگر تنها به خودتان برمی گردد. افرادی که از شکل گونه خودشان کاملا راضی هستند و آن را زیبا می دانند، بدون شک اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت و زندگی شاد تری را تجربه خواهند کرد.

شاید هر کسی سلیقه خاص خودش را در مورد گونه ها داشته باشد و هر کسی به فراخور این سلیقه، نوع خاصی از گونه را بپسندد اما مسئله مهم این است که امکان تغییر شکل گونه ها برای افراد مختلف وجود دارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب در مورد گونه ها، کافی است کمی تحقیق کنید و سرانجام تصمیم بگیرید. امیدواریم مرور این مطلب در مورد افزایش حجم گونه ها با تزریق چربی، برای شما مفید واقع شود.

افزایش سن فاکتوری است که حتی در کسانی که به طور طبیعی دارای گونه های برجسته هستند، به مرور زمان باعث کاهش حجم گونه ها می شود.

تزریق چربی در گونه می تواند حجم چربی های از دست رفته را در گونه جایگزین کند و یا حتی باعث بشود در کسانی که استخوان گونه هایشان برجسته نیست هم بتوانند صاحب گونه های برجسته ای بشوند. تزریق چربی به گونه به طور طبیعی باعث لیفت گونه هم می شود.

تزریق چربی در گونه

فواید تزریق چربی در گونه 

 1. طراحی حرفه ای صورت
 2. تصحیح عدم تقارن صورت و متعادل سازی چهره
 3. ایجاد گونه هایی برجسته
 4. جوانسازی صورت و رفع آثار پیری
 5. رفع هر گونه اسکار آکنه
 6. بازسازی بافت گونه

آمادگی برای تزریق چربی در گونه

برای آمادگی برای تزریق چربی به گونه:

 1. باید یک سری آزمایش های خاصی را تحت نظر متخصص ااجام بدهید
 2. از داروهایی که متخصص برایتان تجویز می کند استفاده کنید
 3. از مصرف بعضی از داروها (مثل آسپرین) خودداری کنید
 4. سیگار را ترک کنید
 5. از مکمل های گیاهی استفاده نکنید
 6.  نوشیدنی های الکلی هم مصرف نکنید

فرآیند تزریق چربی در گونه

در تکنیک تزریق چربی برای گونه ها از لوله کانولای کوچک و تمیزی برای برداشت چربی از سایر بخش های بدن بیمار استفاده می شود که معمولا شامل ” تزریق چربی شکم “، ران و باسن می شود. چربی ها قبل از تزریق به گونه ها، خالص سازی می شوند و حجم کمی از چربی با سرنگ کوچک به گونه ها تزریق می شود.

در این تکنیک از بی حسی موضعی هم استفاده می شود تا میزان راحتی بیمار در حین تزریق چربی چند برابر بشود. تزریق چربی به گونه هم برای مردها انجام می شود و هم برای زنها.

از تزریق چربی به گونه ها به عنوان یک روش کاملا طبیعی نام برده می شود. از آن جایی که در این روش از چربی های بدن خود فرد استفاده می شود، بدن چربی های تزریق شده را پس نخواهد زد.

البته که بخشی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می شود اما در مجموع میزان تاثیرگذاری و ماندگاری این روش، معمولا بیشتر از فیلرهای هیالورونیک اسید و یا ایمپلنت ها است.

در این روش چربی ها پس از خارج شدن از بدن فرد، در سانتریفیوژ قرار می گیرند تا همه مواد اضافی از آن ها جدا شود. به طور معمول بین 10 تا 15 سی سی از چربی، به هر کدام از گونه ها تزریق خواهد شد.

البته میزان دقیق این چربی به وضعیت اولیه گونه های فرد نیز بستگی خواهد داشت. از آن جایی که در بعضی از افراد جذب چربی توسط بدن کمی زیاد است، ممکن است پزشک مجبور شود تزریق دوباره ای انجام دهد و با افزایش حجم چربی تزریق شده، این فعالیت را تکرار کند تا فرد به نتایج مطلوب و مدنظر خود برسد.

آیا تزریق چربی در گونه مردان با زنان متفاوت است؟

در مردها حجم بسیار کمتری از چربی برای گونه ها تزریق می شود تا حالت گونه ها زنانه نشوند؛ در واقع، تزریق چربی در مردان باید با خصوصیات مردانه صورت آنها هماهنگ باشد. انتقال چربی به گونه های مردان متناسب با سن آنها انجام می شود.

از مردانی که سن زیادی دارند، درخواست می شود تا عکس جوانی خود را همراه خود بیاورند تا متخصص با دیدن عکس ها، میزان چربی که می خواهد در گونه های این فرد تزریق کند را مشخص کند.

در گذشته تنها زنان به سراغ تزریق چربی به گونه ها می رفتند اما این موضوع حالا در بین مردان نیز مرسوم است. با این حال از آن جایی که تزریق چربی به گونه مردان کمی حساس تر از زنان است، اهمیت بسیار زیادی دارد که این کار، توسط یک متخصص باتجربه و با مهارت صورت بگیرد.

علاوه بر این، توجه به حجم استفاده از چربی در گونه ها بسیار مهم تلقی می شود. ممکن است همه چیز در جریان این تزریق به خوبی پیش برود اما استفاده بیش از حد از چربی برای تزریق، در نهایت چهره ای کاملا مصنوعی را برای فرد رقم خواهد زد.

آیا با افزایش یا کاهش وزن بر روی نتایج تزریق چربی به گونه تاثیر می گذارد؟

یکی از شرایط کاندیدهای مناسب برای تزریق چربی در گونه این است که افرادی که وزن ثابتی ندارند و ممکن است بعد از تزریق چربی بیش از حد چاق و یا لاغر بشوند، نباید اقدام به تزریق چربی کنند.

پس از انجام تزریق، سلول های چربی به زندگی در محیط جدید ادامه می دهند و شرایطی درست مثل سلول های همان نقطه از بدن پیدا می کنند. در نتیجه در اثر کاهش و یا افزایش چشمگیر وزن، این احتمال وجود دارد که این سلول ها دچار انبساط و انقباض شوند و در نتیجه، حالت قبلی خود را از دست بدهند.

به همین خاطر است که به افراد توصیه می شود برای رسیدن به نتیجه دلخواه پس از تزریق چربی در هر نقطه ای از بدن، وزن خود را ثابت نگه دارند و اجازه ندهند که تغییر محسوسی در وزن آن ها به وجود بیاید.

 آیا بعد از تزریق چربی در گونه، پوست صورت هم تغییر می کند؟

تزریق چربی باعث بهبود کیفیت و وضعیت پوست صورت هم می شود مثلا پوست را نرم و لطیف می کند ولی برای دیدن تغییرات در سطح پوست صورت باید صبور باشید زیرا 6 ماه طول می کشد تا بتوانید آثار آن را ببینید.

بعد از انتقال چربی به گونه، حتی چین و چروک های صورت هم برطرف می شوند و رنگ و ساختار پوست هم بهبود پیدا می کند. در واقع، تزریق چربی تمام ابعاد پوست را جوان تر می سازد. بیمارانی که پوست شلی دارند هم می توانند شاهد سفت تر شدن پوستشان بعد از تزریق چربی باشند.

دستورالعمل هایی برای مراقبت بیشتر از پوست بعد از تزریق چربی در گونه

 1. رژیم غذایی شما باید فاقد نمک باشد تا میزان تورم بعد از تزریق چربی افزایش پیدا نکند
 2. از انجام فعالیت های خسته کننده و حتی خم شدن خودداری کنید
 3. استفاده از یخ در کاهش تورم نقش بسیار چشم گیری دارد
 4. از عینک ضد آفتاب مشکی برای چند هفته اول بعد از تزریق چربی استفاده کنید
 5. حتما از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید

چگونه تزریق چربی در گونه می تواند باعث جوانسازی صورت بشود؟

تزریق چربی به گونه جدا از تغییراتی که در گونه ها به دنبال دارد، باعث بالا بردن ابروها و چشم ها هم می شود که همگی اینها در کنار هم به جوانسازی صورت بیمار کمک زیادی می کنند.

همانطور که می دانید، امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی صورت وجود دارد ولی تزریق چربی از بین این همه روش در اولویت قرار دارد؛

دلیل اولویت تزریق چربی بخاطر نتایج بعد از تزریق آن است که به صورت کاملا طبیعی، چهره فرد را تغییر می دهد و بیمار جوان تر از قبل به نظر می رسد.

تزریق چربی به گونه ها، در رفع برخی از خط و خطوط چهره نیز موثر است و به همان نسبت که خط و خطوط کم تر در چهره دیده شوند و صورت، ظاهر پر تری داشته باشد، فرد جوان تر به نظر می رسد.

اساسا یکی از نشانه های پیری، داشتن صورتی فرو رفته است که اجزای مختلف آن خالی به نظر میرسند اما با تزریق چربی در هر بخش از صورت، می توان چهره شاداب تر، بشاش تر و در نهایت جوان تری داشت. تزریق چربی به گونه، یک قدم مثبت و موثر به طرف جوانی است.

میزان ماندگاری تزریق چربی به گونه

اگر انتقال چربی به گونه با دستان متخصص خوب و با تجربه ای انجام بشود، نتایج موثر و بادوامی را برای شما به دنبال خواهد داشت. اگر متخصص شما میگوید که تزریق چربی ماندگاری زیادی ندارد، بخاطر این است که آن متخصص نمی تواند نتایج ماندگاری را برای تزریق چربی شما فراهم کند.

وقتی به سلول های های چربی جدید خون رسانی بشود، نتایج تزریق چربی کم کم خودش را در صورت شما نشان می دهد؛ احتمالا 6 ماه طول می کشد تا بتوانید شاهد برجسته تر شدن گونه هایتان باشید. انتقال چربی به گونه می تواند تا چندین سال ماندگاری داشته باشد.

زمان زیادی پس از تزریق چربی، نهایتا نیمی از سلول های چربی تزریق شده می میرند اما نصف دیگر آن ها برای همیشه در نقطه جدید باقی خواهند ماند. در واقع برای سال ها، چهره شما پس از تزریق چربی همواره بهتر از وضعیت قبل از تزریق خواهد بود.

با این وجود اگر قصد داشتید دوباره این سلول ها را تقویت کنید و بار دیگر تاثیر تزریق چربی را به اوج برسانید، می توانید یک مرحله تزریق دیگر را نیز پشت سر بگذارید. در این مورد انتخاب نهایی با شما خواهد بود.

عوارض تزریق چربی در گونه

 1. عفونت
 2. خونریزی
 3. عوارض بی حسی
 4. تغییر رنگ پوست
 5. ایجاد کیست و توده در زیر پوست
 6. عدم تقارن دو طرف صورت
 7. هماتوما
 8. تجمع مایعات در بدن

کاندیدهای مناسب برای تزریق چربی در گونه

 1. فردی که در اثر افزایش سن دچار کاهش حجم گونه های خود می شود
 2. فردی که به طور طبیعی گونه های کوچکی دارد و یا اصلا گونه ندارد

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی به گونه مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *