لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک در برابر لیپوساکشن

مزایای لیپوماتیک در برابر لیپوساکشن

مزایای لیپوماتیک در برابر لیپوساکشن

لیپوماتیک و لیپوساکشن از جمله جراحی های زیبایی به شمار می آیند. این روش های جراحی در جهت کاهش میزان چربی های انباشته در بدن مورد استفاده قرار می گیرند. این عمل های جراحی زیبایی از حمله جراحی هایی هستند که در مطب پزشک به انجام می رسد. این قبیل جراحی ها در برخی از مواقع حتی نیازی به بی حسی موضعی نیز ندارند.

مزایای لیپوماتیک در برابر لیپوساکشن

لیپوساکشن غالبا برای استخراج چربی قسمت هایی از بدن مانند شکم، پهلو، باسن، ران، گونه چانه و پشت بازو ها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش جراحی زیبایی در سراسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و جزو نخستین روش ها جراحی زیبایی برای پیکر تراشی به شما می رود.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

از سوی دیگر لیپوماتیک برای استخراج چربی های بخش های فوق مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی برای اصلاح نقایص روش قبلی به میان آمده است. روش لیپوساکشن به خوبی موفق به استخراج چربی های بخش های متفاوتی می شود؛ اما متاسفانه این روش درمانی پوست های آویزان را بر جای گذارده است. پوست شل بر جای مانده روی بدن بیمار موجب نارضایتی فرد می شود.

از این رو جراحی لیپوماتیک بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است. چرا که این روش درمانی دیگر اثری از پوست های شل و آویزان برجای نمی گذارد.

در واقع عده ی زیادی از افراد تصور درستی از لیپوماتیک ندارند و آن را با لیپوساکشن یکی می دانند؛ اما هدف از انجام این دو روش و طرز کار آن ها با یک دیگر به کلی متفاوت است.

در لیپوساکشن هدف این است که بخش نسبتا زیادی از چربی از یک ناحیه از بدن استخراج شود تا وزن فرد کاهش یابد و چاقی در آن ناحیه از بین برود؛ اما این روش همان طور که احتمالا شنیده اید در مواردی این عارضه را به همراه دارد که پوست بدن در آن ناحیه که لیپوساکشن انجام گرفته، دچار افتادگی می شود و ظاهر نامطلوبی پیدا می کند.

اما لیپوماتیک لزوما به معنای استخراج چربی از یک ناحیه از بدن نیست؛ در لیپوماتیک در واقع علاوه بر استخراج چربی، به تغییر شکل هدفمند کل بدن نیز می پردازند تا ساختار بدن از نظر زیبایی شناسی ظاهر مطلوبی داشته باشد و با کاهش وزنی که بر اثر استخراج چربی اتفاق افتاده است تناسب به وجود آید.

لیپوماتیک و لیپوساکشن چه روش هایی هستند ؟

لیپوماتیک و لیپوساکشن روش های درمانی هستند که برای ایجاد اندامی متناسب مورد استفاده قرار می گیرند. لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن به شمار نمی آید. از این گذشته این روش درمانی راهی برای درمان چاقی نیز به حساب می آید. لیپوساکشن سلولیت ها را از بین نبرده و خطوط حاصل از چاقی و لاغری را نیز بر جای باقی می گذارد.

این روش تنها با استخراج سلول های چربی، فرم اندام های بدن را متحول می کند. در صورتی که فرد پس از جراحی سبک زندگی خود را تغییر دهد می توان شاهد بازگشت چربی های برداشته شده باشد. میزان چربی قابل استخراج در این روش درمانی محدود می باشد.

مزایای لیپوماتیک در برابر لیپوساکشن

قبل از انجام پیکر تراشی آزمایشات اولیه ای روی بیمار به انجام می رسد تا از آمادگی بیمار برای جراحی اطمینان حاصل شود. پزشک ممکن است از بیمار بخواهدکه مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب را در بازه دو هفته قبل از جراحی متوقف کند.

زنان باید مصرف قرص های ضد بارداری را قطع کنند. بیمارانی که دچار کم خونی هستند، زیادی مصرف آهن خود را افزایش دهند. بیمار قبل از جراحی یک رضایت نامه را امضا خواهد کرد. وی با داروی بیهوشی عمومی به مدت 1 تا 4 ساعت بیهوش می شود.

اما در روش درمانی لیپوماتیک، پزشک حفره ای به طول 2 تا 3 میلیمتر روی بدن بیمار ایجاد کرده و با وارد کردن دستگاهی که از امواج صوتی بهره می برد به شکستن سلولهای چربی می پردازد. این دستگاه در عین حال که چربی ها را شکسته مایعی را در بدن تزریق می کند که از خونریزی داخلی در بدن جلوگیری می کند. لیپوماتیک روشی برای کاهش وزن به شما می آید.

در عمل جراحی پیکرتراشی از داروی بیهوشی عمومی استفاده می شود. البته این در صورتی است که بخواهید حجم زیادی از چربی را از نواحی مختلف بدن بیرون بکشید. در مقیاس های کوچکتر از داروهای بی حسی موضعی و آرام بخش دهانی استفاده می شود.

این درمان زیبایی معمولا حداقل دو ساعت و حداکثر چهار ساعت طول خواهد کشید. بعد از اتمام فرایند جراحی، فرد متقاضی توسط پزشک معاینه می شود و اگر مورد خاصی مشاهده نشود، پزشک رضایت خواهد داد تا مرخص شود و به خانه برود. بیست و چهار ساعت بعد از عمل فرد می تواند دوش بگیرد و از این نظر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

استفاده از تکنیک های مدرن و به روز جراحی و تجهیزات مناسب، باعث می شود هم نتیجه ی عمل مطلوب تر باشد و هم دوران نقاهت راحت تر سپری شود. به عنوان مثال استفاده از دستگاه هایی که ویبراتور قوی دارند، سبب می شود چربی بیشتری از بدن خارج شود و وزن بیشتری کاهش یابد.

به همین دلیل توصیه می شود پیکرتراشی را در یک کلینیک مدرن و معتبر و توسط پزشکان با تجربه که از مهارت های به روز جراحی مطلع می باشند، انجام دهید.

 مزایای لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن چیست ؟

مزایای لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن به این قرار است:

1- استخراج چربی از زیر پوست به صورت کاملا یکنواخت صورت گرفته و به این ترتیب پوستی یک دست و صاف را برای بیمار به وجود می آورد. این عمل هیچ گونه برجستگی یا قلمبه شدگی در زیر پوست بیمار باقی نخواهد گذاشت.

2- لباسی که پس از عمل جراحی به فرد داده می شود تنها به مدت 2 هفته مورد استفاده قرار می گیرد و بدن در طول این مدت شکل تازه اندام ها را حفظ خواهد کرد.

3- جمع کردن پوست و کشیدن پوست در مقایسه با پیکر تراشی لیپو بسیار بهتر به انجام می رسد.

4- در این روش درمان تنها بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد.

5- تورم و بروز خطا در این روش به ندرت روی می دهد.

6- احتمال بروز عفونت در این روش بسیار پایین است.

7- در این روش درمانی بر خلاف روش لیپو نیازی به بستری بیمار نمی باشد.

8- میزان خستگی وارد آمده بر بیمار و همینطور میزان آسیب وارد شده بر بدن او در مقایسه با روش لیپوساکشن بسیار ناچیز است.

9- نتایج به دست آمده از عمل لیپوماتیک می تواند تا همیشه حفظ شود اگر فرد به یک سبک زندگی سالم و مناسب پایبند باشد.

چرا لیپوماتیک از محبوبیت بیشتری نسبت به لیپوساکشن برخوردار است ؟

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد لیپوماتیک (lipomatic) که بیشتر به آن اشاره کردیم این روش درمانی از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و به عنوان گزینه مناسبی برای پیکر تراشی مورد استقبال قرار می گیرد. لیپوساکشن با وجود فشار زیادی که بر بدن بیمار وارد می کند، روشی برای کاهش وزن نیز به شمار نمی آید.

اما لیپوماتیک عملی بر کاهش وزن، پیکرتراشی را نیز به خوبی ممکن می کند. به دلیل ظرافت انجام این عمل جراحی و خروج درست چربی ها از زیر پوست، هیچ گونه چربی باقی مانده در زیر پوست بیمار مشاهد نشده و به همین دلیل فرد پس از جراحی پوستی سفت و شاداب را تجربه خواهد کرد.

میزان چربی خارج شده در این روش درمانی محدود نبوده و در هر کدام از جلسات لیپوماتیک، حجم زیادی از چربی های فرد از بدن او استخراج می شود. چربی شکسته با توجه به میزان ذوب شدگی، به وسیله ماساژ یا با استفاده از دستگاه های مکنده از زیر پوست بیمار استخراج می شوند. به همین دلیل این روش درمانی برای استخراج چربی های شکم، پهلو، ران، باسن، گردن و چانه مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین پیکرتراشی با توجه به نیاز های فرد و تشخیص دکتر به سه شکل متفاوت می تواند انجام شود که هر کدام مزیت های خاص خود را دارد.

نوع اول به لیپوماتیک قدرتی معروف است که طی آن با استفاده از یک دستگاه ویبراتور، ساختار های چربی را درون بدن می شکنند و آن ها را از بدن بیرون می کشند. این روش سریع ترین روش لیپوماتیک است.

نوع دوم این درمان فراصوت نام دارد که همان طور که از نام آن پیدا است، با استفاده از انرژی فراصوت و امواج صوتی که از یک دستگاه مخصوص ساطع می شوند، چربی ها را ذوب می کند و آن ها را استخراج می نماید.

این روش برای افرادی که می خواهند حجم زیادی از چربی را از دست بدهند مناسب است اما نسبت به روش قبل کمی طولانی تر است و مدت زمان عمل بیشتر طول می کشد.

روش سوم لیپوماتیک لیزری است که به روش قبل شباهت دارد. در این روش هم با استفاده از امواج چربی ها را ذوب می کنند و از بدن بیرون می کشند. این روش هم مانند روش فراصوتی کمی طولانی است؛ به طور کلی عمل های لیپوماتیک بین دو تا چهار ساعت به طول می انجامند.

حال این که کدام روش برای فرد متقاضی مناسب تر است، بستگی به این موضوع دارد که می خواهد چربی های کدام ناحیه از بدن را از بین ببرد و همچنین شکل کلی بدن و وزن او اثر گذار هستند. مراجعه به یک کلینیک معتبر و استفاده از مشاوره ی افراد متخصص و با تجربه می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید از کدام روش استفاده نمایید.

طول مدت بهبودی پس از لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن

عمل جراحی لیپوماتیک با دقت بسیار فراوانی به انجام رسیده و انرژی بسیار زیادی را از پزشک طلب خواهد کرد. فرد پس از 2 تا 7 روز به روند زندگی عادی خود باز خواهد گشت. از این گذشته لباس نگهدارنده فرم بدن نیز تنها دو هفته توسط بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در عمل جراحی لیپوساکشن از آنجایی که بیمار تحت جراحی عمومی قرار می گیرد، باید یک شب را در بیمارستان سپری کرده و از این گذشته قرمزی و التهاب در منطقه مورد نظر پس از گذشت 4 هفته به آهستگی فروکش خواهد کرد. این تورم ممکن است تا ماه ها پس از جراح نیز وجود داشته باشد.

فرد باید برای بازه ی بسیار طولانی تری از لباس های مخصوص استفاد کند. استفاد از این لباس منجر به ثبات ظاهر به دست آمده در اندام های فرد است.

روش لیپوماتیک در مقایسه با روش لیپوساکشن بسیار جدید تر بود و از این رو پزشکان و مهندسان پزشکی نواقص موجود در روش لیپو را تا حد امکان در جراحی لیپوماتیک برطرف کرده اند. لیپوماتیک در مقایسه با دیگر روش های درمان زیبایی آثار رضایت بخش تر را بهمراه دارد.

افرادی که از روش های جراحی زیبایی بهره برده اند شاهد نتایج بسیار چشمگیری بوده اند. لیپوماتیک به تمام کسانی به دنبال کاهش وزن هستند و از پیگیری روش های لاغری متفاوت به تنگ آمده اند، پیشنهاد می شود.

شما می توانید با انجام لیپوماتیک از نتایج شگفت انگیز این عمل جراحی بهره ببرید. در صورتی که سبک زندگی خود را به کلی تغییر دهید می توانید نتایج درخشان این روش درمانی را مشاهده کرده و با تغییر شیوه زندگی خود، اندامی متناسب را برای خود به ارمغان آورد.

بعد از آن که عمل پیکرتراشی را انجام دادید، کبودی های روی پوست در مدت زمان کمتر از یک ماه به طور کامل بهبود می یابند و از بین می روند. نکته ی مثبت درباره ی دوران نقاهت عمل lipomatic این است که بدن شما روز به روز به شکل ایده آلی که انتظار دارید نزدیک تر می شود.

اگر بتوانید یک سبک زندگی سالم را در زمینه ی کنترل وزن انتخاب کنید، بدن شما به شکل کاملا مطلوب فیت خواهد شد و گویی زندگی جدیدی را آغاز کرده اید. مهم ترین نکته در زمان بعد از عمل پیکرتراشی، سبک زندگی سالم و انجام ورزش مرتب به منظور حفظ تناسب اندام است. این امر نه تنها برای سلامت جسم شما مفید است، بلکه به شما کمک می کند تا روحیه ی خوبی داشته باشید، همیشه از بدن متناسب خود راضی باشید و بیش از گذشته از زندگی لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *