لیپوماتیک

لیپوماتیک صورت و گردن و فواید آن 

لیپوماتیک صورت و گردن و فواید آن

لیپوماتیک صورت و گردن

آیا از وجود چربی های اضافه در گونه ها، چانه و گردنتان رنج می برید؟ رعایت رژیم غذایی و ورزش می تواند به لاغر شدن بسیاری از قسمت های بدن کمک کند ولی نمی تواند بر روی گونه ها، چانه، فک و یا گردن تاثیر چندانی بگذارد.

گاهی اوقات حتی رژیم سخت غذایی و انجام ورزش های خاص هم نمی تواند حجم این چربی ها را کاهش بدهد. راه حلی مناسب برای کاهش چربی های صورت و گردن، لیپوماتیک است.

لیپوماتیک صورت و گردن

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

لیپوماتیک صورت و گردن چیست ؟

لیپوماتیک شامل برداشت و حذف سلول های چربی از نقاطی از بدن می شود که بیمار علاقه ای به وجود این چربی ها در صورت و بدن خود ندارد. در ابتدا از لیپوماتیک برای پیکرتراشی بدن استفاده می شد و متخصص با کمک لوله مخصوصی به نام لوله کانولا، فرآیند برداشت سلول های چربی را انجام می داد.

لوله کانولا از طریق برش بسیار کوچکی در صورت و یا گردن وارد بافت های زیرین پوست می شود. نتایج لیپوماتیک به صورت چهره ای جوان تر و جذابتر در بیمار مشخص می شود. در بیمارانی که جوانتر هستند، حذف چربی های زائد صورت و گردن می تواند نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.

لیپوماتیک صورت و گردن

لیپوماتیک صورت و گردن را می توان همزمان با لیفت صورت، لیفت ابرو، جراحی پلک چشم و یا جراحی بینی انجام داد تا بیمار بتواند شاهد نتایج ایده آل تری باشد.

حذف چربی های زائد صورت و گردن می تواند ظاهر شما را کاملا تغییر بدهد و چربی های اضافه را در گونه ها، چانه و گردن با موفقیت بردارد. فرآیند لیپوماتیک صورت و گردن حدودا 45 دقیقه طول می کشد و البته در هر بیماری مدت زمان لازم برای لیپوماتیک هم متفاوت است.

فواید لیپوماتیک صورت و گردن

1- از بین بردن غبغب با ” لیپوماتیک غبغب

به وجود آمدن چربی های زائد در غبغب موجب از بین رفتن حس اعتماد به نفس در افراد خواهد شد. اما با استفاده از لیپوماتیک غبغب با شکستن و از بین بردن چربی ها در ناحیه چانه و اطراف آن، اعتماد به نفس افراد افزایش یافته و زیبایی به چهره شما باز خواهد گشت.

2- از بین بردن پوست آویزان گردن

پس از پایان لیپوماتیک صورت، پوست صورت سفت و محکم خواهد بود. هرچه خاصیت ارتجاعی پوست صورت بیشتر باشد، پوست پس از اتمام کار، محکم و سفت تر شده و دیگه اثری از پوست های شل و آویزان اطراف گردن نیست.

3- ایجاد صورتی ظریف

چربی های اضافی موجود در زیر پوست موجب پر شدن بیش از حد صورت خواهند شد. با حذف و از بین بردن سلول های چربی ، می توانید صورتی ظریف داشته باشید و جذابیت را برای خود به ارمغان آورید.

4- بهبود موقعیت فک در صورت

با حذف چربی های صورت، زوایای فک مشخص شده و چهره شما حالت جذاب تری به خود خواهد گرفت!

5- جوانی دوباره صورت

با افزایش سن، چربی های صورت نیز افزایش خواهند یافت اما در صورت حذف غبغب و چربی های اضافی صورت، پوست صورت شما شاداب تر شده و جوانی به چهره شما باز خواهد گشت.

6- خطر عفونت کمتر نسبت به سایر درمان ها

یکی از بهترین مزیت های لیپوماتیک صورت نسبت به سایر درمان های زیبایی، پایین بودن سطح ابتلا به عفونت می باشد. در پیکرتراشی صورت، به دلیل سطح برش کم، اعضای اصلی صورت آسیب نخواهد دید و در نتیجه خطر ابتلا به عفونت تا حد زیادی پایین خواهد آمد.

7- بهبودی سریعتر

تنها زمان مورد نیاز برای بهبودی پس از لیپوماتیک، دو هفته بوده و پس از آن می توانید وارد اجتماع شده و از داشتن صورتی زیبا لذت ببرید.

8- ایجاد سطح کمی از زخم

در این روش از درمان زیبایی، ایجاد زخم بسیار کم می باشد و به دلیل اینکه برش ها در نواحی مخفی و گوشه های صورت انجام خواهد شد، در صورت بروز زخم نیز این موضوع کاملا جزئی بوده و برای سایر افراد قابل مشاهده خواهد بود.

9- درد کم

انجام لیپوماتیک صورت با درد بسیار کمی همراه خواهد بود. همچنین در صورت داشتن تورم نیز، می توانید از بسته های یخ و یا حتی کمپرس گرم استفاده نمایید.

10- مشاهده نتایج طی چند ماه

لیپوماتیک صورت روشی است که معمولا نتایج آن بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده خواهد بود. البته با ماندگاری نتایج و پس از گذشت چند ماه از انجام درمان، شاهد پیشرفت بیشتر نتایج حاصل از درمان خواهید بود.

مقایسه لیپوماتیک صورت و گردن با تزریق Kybella

تا اینجا با عمل زیبایی لاغری صورت و چگونگی انجام آن آشنا شدید اما Kybella  چیست و چه تفاوتی با لیپوماتیک صورت دارد؟

Kybella که مورد تایید سازمان غذا و دارو نیز می باشد، یک نوع داروی تزریقی و درمانی غیر تهاجمی است و برای تزریق آن از اسید دئوکسی کولیک استفاده خواهد شد تا با این کار از میزان حجم ناشی از چربی های انباشته شده در گردن و صورت کاهید.

در زیر هر دو روش درمان، از لحاظ چند فاکتور مورد قیاس قرار گرفته اند.

هزینه

شاید با خود فکر کنید که به دلیل تزریقی بودن، Kybella ارزان تر بوده و با یک جلسه به اتمام خواهد رسید اما باید گفت که لیپوماتیک صورت و گردن در یک جلسه انجام خواهد شد اما در صورت راضی نبودن از نتایج Kybella ممکن است به تزریقات بیشتری نیاز داشته باشید.

در نتیجه با توجه به انتظارات شما ممکن است Kybella به همان اندازه و یا بیشتر از عمل زیبایی لاغری صورت هزینه داشته باشد.

دوران نقاهت

اگرچه ممکن است به تعداد جلسات بیشتری برای دستیابی به نتایج دلخواه توسط Kybella نیاز باشد، اما نیاز به استراحت طولانی مدت نخواهد داشت. اکثر مراجعه کنندگان روز بعد از تزریق Kybella، فعالیت های روزمره خود را از سر خواهند گرفت.

درباره عمل زیبایی لاغری صورت باید گفت که اگرچه درمانی بسیاری تهاجمی نبوده اما حداقل به یک روز استراحت نیاز خواهد داشت.

نتایج نهایی

هر دو روش درمان روش های مناسبی برای از بین بردن چربی های ناحیه چانه و غبغب خواهند بود و نمیتوان از لحاظ میزان تاثیرگذاری آنها را با یکدیگر مقایسه نمود اما نتایج نهایی در تزریق پس از گذشت 12 ماه قابل مشاهده خواهند بود در حالی که در  لیپوماتیک طی یک یا دو هفته پس از درمان، می توانید شاهد نتایج خیره کننده حاصل از درمان خود باشید.

بطور خلاصه با انجام عمل زیبایی لاغری صورت یا همان لیپوماتیک، سریعتر به نتایج دلخواه دست خواهید یافت.

جای زخم

به دلیل استفاده از سوزن برای تزریق اسید دئوکسی کولیک، هیچ گونه علائمی از جای زخم و یا برش نخواهید دید به همین دلیل کسی متوجه تزریق Kybella نخواهد شد.

اما با انجام لیپوماتیک صورت به دلیل برش هایی برای عبور کانولا در امتداد چین های پوستی ، به ندرت زخم هایی ایجاد خواهند شد در نتیجه به پانسمان نیز نیاز خواهید داشت. البته زخم های حاصل از لیپوماتیک نیز بسیار خفیف بوده و از بین خواهند رفت.

بهترین کاندیدها برای لیپوماتیک صورت و گردن چه کسانی هستند ؟

مردان و زنانی که در ناحیه صورت و گردن خود دارای چربی های اضافه هستند، کاندید خوبی برای حذف چربی های زائد صورت به شمار می آیند. البته کاندیدهای خوب برای لیپوماتیک صورت و گردن باید شرایط زیر را هم داشته باشند:

  1. از نظر سلامت در وضعیت خوبی قرار داشته باشند
  2. در سایر اندام های خود هم دارای چربی های موضعی باشند
  3. پوست آنها از نظر قابلیت ارتجاعی در وضعیت خوبی قرار داشته باشد
  4. توقعات واقع بینانه ای از لیپوماتیک صورت و گردن داشته باشند.

آیا برداشت چربی های صورت و گردن با کمک لیپوماتیک اثرات ماندگاری دارد ؟

بدن انسانها بعد از سن بلوغ، سلول های چربی جدیدی را نمی سازد و در واقع وقتی اضافه وزن پیدا می کنید، سلول های چربی منبسط می شود و برخلاف تصور عموم به تعداد آنها افزوده نمی شود. ” لیپوماتیک زنان ” و مردان در ناحیه صورت باعث می شود شکل صورت آن ها بهتر شود.

اگر بعد از حذف چربی های زائد صورت اضافه وزن داشته باشید، بر روی سلول های چربی که در بدن شما باقی مانده اند تاثیر می گذارد و سلول های چربی برداشت شده از بدن شما دوباره جایگزین نمی شوند.

آیا نیازی به انجام دوباره لیپوماتیک صورت و گردن است ؟

معمولا یک جلسه حذف چربی های زائد صورت و گردن برای اکثر بیماران کافی است ولی ممکن است بعضی از بیماران نیاز مجدد به لیپوماتیک صورت داشته باشند.

آیا لیپوماتیک صورت و گردن مخصوص شماست ؟

اگر بافت های چربی اضافه در صورت یا گردنتان شما را اذیت می کند، حذف چربی های زائد صورت می تواند گزینه خوبی برای حل این مشکل باشد. البته متخصص هم می تواند به شما در مشخص کردن بهترین روش کمک کند تا بتوانید به نتایج دلخواهی برسید.

می توانید شاهد چه تغییراتی باشید ؟

پس از اتمام درمان، کمی تورم خواهید داشت که با گذشت چند هفته فروکش کرده و از بین خواهد رفت. اگرچه پس از اتمام کار کمی شاهد تغییر در ظاهر و کاهش حجم کلی صورت خود خواهید بود، اما باید توجه داشته باشید که نتایج نهایی پس از گذشتن چند ماه قابل مشاهده می باشند.

استفاده از لوله های کوچک در لیپوماتیک باعث ارتباط بهتر بین پوست و بدن می شود. حذف چربی های زائد صورت و گردن میتواند تمام لایه های اضافه چربی را از صورت و گردن شما بردارد.

اما همواره توجه داشته باشید که در صورت مصرف غذاهای چرب و عدم پیروی از دستور غذای سالم، چربی ها ممکن است به محل درمان باز گردند. زیرا سلول های چربی به طور کامل از بین نخواهند رفت و امکان بازگشت به حالت اولیه البته در صورت مصرف غذاهای اشباع شده، وجود خواهد داشت.

دوره ریکاوری بعد از لیپوماتیک صورت و گردن چگونه است ؟

بعد از انجام لیپوماتیک به خانه می روید و به مدت 24 ساعت استراحت می کنید. می توانید از داروهای ضد دردی که برایتان تجویز شده است همراه با کمپرس سرد بر روی بخش های مورد نظرتان استفاده کنید.

بیشتر بیماران بعد از 2 الی 4 روز استراحت می توانند به فعالیت های روتین خود بپردازند ولی باز هم بستگی به وضعیت بیمار دارد و بعضی از بیماران هم به دوره ریکاوری بیشتری نیاز دارند. البته کسانی که همراه با لیپوماتیک فرآیندهای دیگری را هم انجام می دهند مثل انواع لیفت و غیره به دوره ریکاوری آنها مقداری افزوده می شود.

در اکثر اوقات حذف چربی های زائد صورت و گردن در کنار اثرات جانبی آن نتایج رضایت بخشی را به دنبال دارد ولی در هفته های اول، تورم و کبودی باعث می شود تا بخش های مورد نظر بزرگتر از حد معمولی خود به نظر برسند که این اثرات جانبی 1 الی 2 هفته بعد از لیپوماتیک از بین می روند و صورت و گردنی تراش خورده و جدید باقی می ماند.

در دوره ریکاوری، بیمار باید به رژیم غذایی خود هم توجه زیادی داشته باشد و بیشتر غذاهایی مصرف کند که برای پوست او مفید باشند. اگر وزن بیمار در حین دوره ریکاوری افزایش پیدا کند، سلول های چربی باقی مانده می توانند رشد کنند و بزرگتر بشوند؛

بخاطر همین است که سبک زندگی سالم همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش باعث ماندگاری نتایج می شود و برای حفظ نتایج بدست آمده، فاکتوری بسیار مهم محسوب می شوند.

آیا قبلیت ارتجاعی پوست هم در نتایج لیپوماتیک صورت و گردن تاثیر می گذارد ؟

کیفیت پوست بیمار یکی از فاکتورهایی است که بر میزان موفقیت حذف چربی های زائد صورت و گردن تاثیر بسیار زیادی می گذارد؛ قابلیت ارتجاعی یعنی پوست بیمار همزمان با تغییر حجم بافت های زیرین صورت و گردن، انعطاف پذیری خوبی را از خود نشان بدهد و با وضعیت جدید به راحتی مطابقت پیدا کند.

اگر پوست بیمار قابلیت ارتجاعی خوبی داشته باشد، فرم جدید صورت و گردن بعد از انجام لیپوماتیک تا حد زیادی مشخص می شود ولی پوستی که قابلیت ارتجاعی چندانی نداشته باشد، علاوه بر لیپوماتیک به فرآیندهایی مثل لیفت صورت و لیفت گردن هم نیاز دارد تا نتایج لیپوماتیک بتواند به خوبی مشخص بشود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک صورت و گردن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *