تزریق ژل

تزریق ژل در چانه و روش تزریق ژل چانه در کلینیک پوست و مو

تزریق ژل در چانه و روش تزریق ژل چانه در کلینیک پوست و مو

 تزریق ژل در چانه

تزریق ژل در چانه به چه صورت می باشد ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به ” تزریق ژل ” در چانه اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد مزایا، عوارض و سایر مسائل مربوط به تزریق ژل در چانه، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

آیا احساس می کنید که چانه شما به اندازه کافی برجسته نیست؟ شاید هم احساس می کنید که چانه تان با دیگر اجزای صورتتان هیچ تناسبی ندارد و یا اینکه خیلی کوچک و افتاده بنظر می رسد.

تزریق ژل در چانه

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

خوشبختانه، تزریق فیلر در چانه می تواند به شما کمک زیادی کند تا این احساس های ناخوشایند را از خودتان دور کنید. تزریق فیلر در چانه باعث برجسته تر شدن چانه و تقارن آن با دیگر اجزای صورت می شود.

اگر تنها برای چند دقیقه به تصاویر چهره های مطرح و سلبریتی ها در اینستاگرام نگاه کنید، متوجه خواهید که تقریبا همه آن ها، از چانه های متقارن و زیبایی برخوردار هستند. این موضوع اصلا «تصادفی» به نظر نمی رسد.

چرا که چانه ها می توانند شمایلی زیباتر و دلنشین تر برای فرد به وجود بیاورند. این کار همچنین اعتماد به نفس بیشتری برای فرد می سازد و موجب می شود که او به طور کلی احساس بهتری در مورد خودش داشته باشد.

اساسا برای پیاده کردن هر کدام از روش های مربوط به زیبایی در بدن، همیشه به انگیزه نیاز داریم اما چه بهتر است که این انگیزه، در درون خود ما شکل بگیرد و وابسته به دیگران نباشد. هر کسی سلیقه خودش را دارد و با معیارهایی که خودش از زیبایی می‌شناسد، زندگی می کند.

بسیاری از متدهای زیبایی، این فرصت را برای هر فرد به وجود می آورند تا تغییرات دلخواه را روی چهره اش به نمایش در بیاورد و این چهره را به سبک خودش عوض کند.

تزریق فیلر به چانه‌، تنها چند دقیقه طول خواهد کشید اما فراموش نکنید که پیش از این چند دقیقه، چند ساعت مشاوره و راهنمایی از سوی پزشک وجود دارد و پس از آن نیز، دوران نه چندان طولانی مراقبت آغاز خواهد شد.

مزایای تزریق ژل در چانه

ژل تزریق شده در چانه می تواند شکل چانه شما را تغییر بدهد؛ تزریق ژل باعث می شود که حجم بافت های زیرین چانه افزایش یافته و در نتیجه چانه ها در روی صورت، برجسته تر از قبل نمایان بشوند.

تزریق ژل

تزریق ژل، شکل و فرم چانه بیمار را بطور مطلوبی تغییر می دهد. اکثر مردها بعد از تزریق ژل انتظار دارند که چانه هایشان خوش فرم تر از قبل بشود ولی اکثر خانم ها تمایل دارند تا چانه هایشان برجسته تر از قبل بشود.

فرآیند تزریق، به هیچ وجه لحظات ناخوشایندی را برای فرد به وجود نمی آورد. برخلاف تصور بسیاری از افراد، تزریق فیلر به چانه به هیچ وجه یک تجربه دردناک به شمار نمی رود. به کمک بی حس کننده ها، فرد اصلا درد را در طول تزریق احساس نخواهد کرد و تنها فشار تزریق ژل برای لحظاتی احساس می شود.

پس از هر قدم کوچک در جریان تزریق، پزشک دست نگه می دارد تا همه چیز را به دقت در چهره فرد ارزیابی کند.

تزریق ژل به چانه اصلا یک روند طولانی نیست اما با عجله و شتاب هم انجام نمی شود و پزشک متخصص و با تجربه، این کار را با نهایت دقت و ظرافت انجام می‌دهد.

انتخاب پزشک برای انجام درست و دقیق این فرآیند، بسیار با اهمیت به نظر می رسد. چرا که با یک انتخاب اشتباه و سپردن همه چیز به دست های نامطمئن، خطر ابتلا به عفونت، ایجاد زخم های بزرگ و حتی آسیب به بافت های مختلف در فرد وجود خواهد داشت.

پس کلیدی ترین قدم در سپری کردن یک تزریق موفق و نتیجه بخش به چانه، انتخاب یک کلینیک مجاز و همچنین پزشکی است که تخصص، تبحر و تجربه لازم را برای چنین کاری داشته باشد.

چه کسانی کاندیدهای خوبی برای تزریق ژل در چانه هستند؟

کاندیدهای مناسب برای تزریق فیلر در چانه، افراد بالغی هستند که می خواهند فرم و شکل چانه های خود را تغییر بدهند.

اگر چانه شما بخاطر افزایش سن یا تغییر وزن، برجستگی خود را از دست داده است، با سایر اجزای صورتتان تقارن و هماهنگی لازم را ندارد و یا نیاز به یک سری اصلاحات دارد، تزریق فیلر در چانه برای شما می تواند مناسب باشد.

به جز بالا رفتن سن، عوامل دیگری نیز می تواند شکل ظاهری چانه ها را از وضعیتی که برای فرد مطلوب به نظر می رسد، خارج کنند. عوامل ژنتیک، سبک زندگی و حوادث مختلف، در این اتفاق موثر هستند.

پس همیشه افراد میانسال نیستند که چنین تزریقی انجام می دهند و گاهی ممکن است افراد جوان تر نیز به سراغ تزریق ژل به چانه های خود بروند.

این تزریق اساسا سن مشخص و معینی ندارد اما معمولا افراد بالای 21 سال چنین کاری انجام می دهند که تقریبا دوران رشد در این بخش از بدن آن ها به پایان رسیده باشد. چرا که پیش از آن حالت چانه ممکن است باز هم دستخوش تغییراتی شود.

ژل تزریق شده در چانه برای اکثر مردان و زنان بالغی که در وضعیت خوبی از سلامت جسمانی قرار دارند، مناسب است. بعضی از بیماران هم بجای جراحی چانه خود (در مواردی که متخصص تشخیص داده است) ، اقدام به تزریق می کنند.

 

چه کسانی نمی توانند در چانه خود ژل تزریق کنند؟

 1. زنهایی که باردار هستند و یا به نوزاد خود شیر می دهند
 2. افرادی که آلرژی های شدیدی نسبت به ژلها دارند
 3. کسانی که داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین و هپارین مصرف می کنند
 4. افرادی که بیش از حد سیگار و به طور کلی دخانیات مصرف می کنند.

روش تزریق ژل چانه

1. معمولا تزریق کمتر از یک ربع طول می کشد و در کلینیک پوست و مو انجام می شود. ژل به درون بافت های چانه تزریق می شود، بر حجم چانه تاثیر می گذارد و در نهایت شکل و فرم چانه را تغییر می دهد.

2. ژل مورد استفاده برای چانه می تواند از برندهای مختلفی انتخاب بشود. بطور کلی، ژل ها سه نوع مختلف دارند؛ ژل های دائمی، تقریبا دائمی و موقت. پرطرفدارترین آنها ژل های موقت هستند زیرا اثرات آن زود گذر است و به راحتی قابل برداشت از بافت های زیرین پوست است ولی ژل های دائم را تنها می توان با جراحی برداشت.

هر ژلی کاربرد متفاوتی هم دارد و برای یک قسمت از صورت استفاده می شود و همچنین مدت ماندگاری ژل ها هم با یکدیگر فرق می کند.

از معروف ترین فیلرها برای تزریق به چانه محسوب می شوند. هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و به همین خاطر است که استفاده از این فیلرها، خطر عوارض جانبی را به شکل قابل توجه و محسوسی کاهش خواهد داد.

اثر اولیه جودرم بلافاصله پس از انجام تزریق ظاهر می شود اما در مورد ری‌استایلاین این موضوع وقت بیشتری خواهد برد. ماندگاری جودرم نیز در کل بهتر است. بعضی از فیلرهای شناخته شده دیگر نیز از جنس کلاژن به وجود آمده اند. رادیسه و اسکالپترا هم موثر هستند و هم ماندگاری بالایی دارند.

انتخاب فیلر بستگی به وضعیت صورت خود فرد و البته مشورت دقیق با پزشک خواهد داشت.

معمولا اثرات تزریق تا 6 ماه ماندگاری دارد. به مرور زمان، چانه شما به شکل و فرم سابق خود بر می گردد. بسیاری از بیماران برای اینکه همیشه از اثرات تزریق های موقت بهره مند بشوند و چانه ای برجسته داشته باشند، بطور منظم ژل تزریق می کنند.

3. در مورد نوع و برند ژل برای تزریق در چانه، متخصص به شما راهنمایی های لازم را خواهد کرد.

نحوه تزریق ژل در چانه

اول از همه، متخصص از کرم بی حسی موضعی استفاده می کند و یا اینکه ژل مورد نظر، خود حاوی ماده بی حسی است و نیازی به استفاده از کرم نیست.

در مرحله بعد، از سوزنی باریک برای تزریق ژل در نقاط مشخصی از چانه استفاده می شود. علت اینکه ژل در چند نقطه می شود این است که ژل بتواند براحتی در تمام بافت های چانه پخش بشود و در نهایت نتیجه ای کاملا طبیعی و رضایت بخش را برای بیمار بوجود بیاورد.

تزریق فیلر در چانه، برای کسانی مناسب است که دوست دارند سریع کارشان تمام بشود و به خانه یا سر کار خود برگردند.  تزریق در چانه، به پانسمان و استراحت نیاز ندارد.

عکس تزریق ژل

پیش از انجام تزریق، بسیاری از افراد متقاضی نگران یک موضوع هستند و آن موضوع، این است که پس از از بین رفتن اثر فیلرها، چانه آن ها به شرایطی بدتر از گذشته برگردد. این نگرانی اما چندان منطقی به نظر نمی رسد.

چرا که بعد از جذب فیلرها در بدن و پایان دوران تاثیر آن ها، چانه دوباره به همان وضعیت قبل از تزریق برمی گردد و به هیچ وجه، بدتر از قبل نمی شوند. هر تغییری که پس از اتمام دوران فیلرها اتفاق بیافتد، اساسا به شرایط طبیعی بدن بستگی خواهد داشت.

عوارض تزریق ژل چانه

عوارض موقتی تزریق فیلر در چانه که کاملا طبیعی هستند، عبارتند از:

 1. تورم چانه
 2. قرمزی چانه
 3. خارش چانه
 4. ایجاد التهاب بعد از تزریق ژل
 5. کبودی چانه و بخش های اطراف آن

عوارضی که نام بردیم، در کمتر از 2 روز برطرف می شوند می توان آنها را با آرایش پوشاند. عوارض جدی به ندرت رخ می دهند ولی می تواند شامل موارد زیر باشد :

 1. عفونت در بافت های زیرین چانه
 2. واکنش آلرژیک نسبت به نوع ژل تزریق شده

عارضه دیگری که می تواند بعد از تزریق در چانه رخ بدهد، مربوط به زمانی است که ژل تزریق شده در چانه به بخش های دیگری از صورت منتقل بشود و باعث ایجاد توده های برجسته در زیر پوست صورت بیمار بشود.

ایجاد توده های برجسته باعث می شود تا متخصص دوباره اقدام به تزریق ژل بکند و در بیشتر موارد، این توده ها تا زمانی که توسط بدن جذب بشوند، در همان بخش از صورت باقی می مانند که میتوان برای تقارن ” تزریق ژل به صورت ” را انجام داد.

توصیه های پزشک به بیمار :

 1. برای اینکه ژل تزریق شده در زیر پوست جابجا نشود، تا یک هفته از هرگونه لمس و مالش چانه خود خودداری کنید.
 2. از ورزش های شدید خودداری نمایید.
 3. در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرید.
 4. از مصرف الکل تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل در چانه خودداری کنید.

هزینه تزریق ژل در چانه در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز “

تزریق فیلر در چانه، به برند و حجم ژل و تجربه متخصص بستگی دارد. اگر به دنبال این هستید که چانه شما از نظر فرم و شکل تغییرات بیشتری کند، به حجم بیشتری از ژل نیاز خواهید داشت.

بهتر است که فرد محافظه‌ کار باشد. چرا که اضافه کردن همیشه از حذف کردن، راحت تر به نظر می رسد! شاید مصرف زیاد فیلر دوران اثر آن را کمی طولانی تر کند اما این کار ممکن است طبیعی بودن نتایج تزریق را زیر سوال ببرد.

شما می توانید اهداف و توقعاتتان را از تزریق فیلر در چانه، با متخصصان “کلینیک تخصصی پوست و مو رز” در میان بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل در چانه، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *