تزریق ژل

ماندگاری زاویه سازی صورت

ماندگاری زاویه سازی صورت

ماندگاری زاویه سازی صورت

صورت و زیبایی آن تاثیر مهمی در افزایش اعتماد به نفس دارد. بسیاری از افراد به کلینیک ها مراجعه می کنند که از زوایای صورت خود ناراضی هستند. به عنوان مثال ممکن است چانه آن ها دارای زاویه مناسبی نباشد. در نتیجه این افراد متوجه می شوند که از ظاهر صورت خود رضایت کامل ندارند.

این اظهار نارضایتی سبب می شود که افراد دچار کاهش اعتماد به نفس شده و همچنین با احساسات منفی که بر روحیه ی افراد تاثیر می گذار روبرو شوند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

معمولا بهترین راه حل برای این افراد انجام زاویه سازی صورت است؛ اما همیشه افرادی که قصد انجام این کار را دارند این سوال را می پرسند که آیا شکل دهی صورت ماندگاری دارد. آیا نیازی به انجام مجدد این کار نیز وجود دارد. ما در این مقاله سوالات متداول شما را راجع به زاویه سازی صورت بررسی می کنیم.

آیا زاویه سازی صورت ماندگار است ؟

همان گونه که می دانید زاویه سازی صورت به کمک تزریق ژل (gel injection) انجام می شود. به این صورت که در زاویه سازی صورت از انواع پرکننده ها استفاده می کنند. پزشک در این روش پرکننده های پوستی را در نواحی از صورت که زوایای مناسبی ندارند، تزریق می کند.

پزشک در این روش پرکننده های پوستی را در نواحی از صورت که زوایای مناسبی ندارند، تزریق می کند و سبب می شود تا هر نوع نقص و یا ایرادی که با استفاده از این عمل رفع می شود را از بین ببرد.

همان طور که می دانید پرکننده های پوستی بعد از مدتی جذب پوست می شوند؛ بنابراین می توان گفت که زاویه سازی صورت برای همیشه ماندگار نیست؛ اما بهتر است بدانید که می توان از روش های مختلفی به جهت افزایش ماندگاری شکل دهی صورت استفاده کرد. به عنوان مثال نوع پرکننده های پوستی که در زاویه سازی صورت استفاده می شود در میزان ماندگاری شکل دهی صورت تاثیر به سزایی دارد.

همچنین روش ها و مراقبت هایی وجود دارد که می تواند به افزایش دوام زاویه سازی صورت شما کمک کند. این راهکارها معمولا توسط پزشک توصیه می شود و نیازی به نگرانی درباره این مراقبت ها و روش ها نمی باشد. با این حال ما برخی از مهمترین راهکارها و نکاتی که می توانید به جهت افزایش ماندگاری زاویه سازی صورت به کار گیرید و با استفاده از آن به نتایج خوب و مثبت دست پیدا کنید را برای شما بیان می کنیم.

به طور کلی معمولا ماندگاری شکل دهی صورت ممکن است از 6 ماه تا یک سال طول بکشد؛ اما بهتر است بدانید که دوام زاویه سازی صورت در نواحی مختلف بدن متفاوت است. چرا که پزشک در نواحی مختلف صورت از پرکننده های متفاوتی استفاده می کند.

چرا که پزشک در نواحی مختلف صورت از پرکننده های متفاوتی استفاده می کند که هر کدام از این پر کننده ها ویژگی خاص خود را دارد که آن ها برای ناحیه ی به خصوصی از بدن کاربرد دارد و در نتیجه ماندگاری آن ها نیز با یکدیگر تفاوت خواهد داشت.

ماندگاری زاویه سازی صورت چگونه است ؟

همان طور که گفتیم دوام زاویه سازی صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهمترین این عوامل نوع پرکننده پوستی و مراقبت های بعد از تزریق ژل است که افراد می توانند با انجام این مراقبت های بسیار ساده که توسط پزشک متخصص و یا کلینیک زیبایی مورد نظر برای افراد تجویز می شود می توانند نتایج بهتری نسبت به حالت عادی بگیرند.

معمولا میزان دوام زاویه سازی صورت از 6 ماه تا یک سال ادامه دارد. با این حال عواملی که گفتیم در کم و زیاد شدن این مدت زمان تاثیر به سزایی می گذارند. در ادامه برخی از این عوامل را به صورت کامل تر برای شما بیان می کنیم و شما را با این عوامل تا حد زیادی آشنا می سازیم.

همان طور که ذکر شد مهمترین عامل در ماندگاری زاویه سازی صورت، نوع پرکننده پوستی است. انواع پرکننده های پوستی شامل موارد زیر است:

  1. پرکننده های پوستی با منشا هیدروکسیلاپاتیت کلسیم: نام تجاری این پرکننده های پوستی رادیس است. این پرکننده ها به صورت طبیعی در استخوان های بدن انسان یافت شده و ترکیبی از مواد معدنی است که معمولا در بدن همه ی افراد از این پر کننده ها وجود دارد و فقط برخی از افراد که به دلیل های به خصوصی از داشتن این ماده در بدن خود محروم شده اند.
  2. پرکننده های پوستی با منشا هیالورونیک اسید: این پرکننده های پوستی با نام های تجاری مختلف از جمله جودرم وجود دارند. اسید هیالورونیک نیز یک ماده طبیعی است که در بدن انسان یافت می شود. این ماده (اسید هیالورونیک) نیز جز پر کننده هایی است که در انواع عمل های زیبایی کاربرد دارد و اکثر قریب به یقین افراد از این ماده در بدن خود به صورت طبیعی برخوردار می باشند.
  3. پرکننده های با منشا پلی آلکیل امید: این پرکننده ها با نام تجاری آکوامید وجود دارد. این نوع پرکننده پوستی بسیار بیشتر توسط جراحان پلاستیک استفاده می شود همچنین باید به این نکته اشاره کرد که استفاده از این ماده باید فقط توسط جراح انجام شود و افراد نباید خودشان از این ماده برای هر نوع اقدامی استفاده کنند.
  4. پرکننده های پوستی با منشا پلی لاکتیک اسید: این پرکننده ها با نام تجاری اسکوپترا وجود دارند. این نوع از پرکننده های پوستی به عنوان محرک شناخته می شوند. چرا که باعث تولید خودکار کلاژن در پوست می شوند. این نوع پرکننده ها معمولا در کشورمان به راحتی پیدا می شود و اکثر آن ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانند برای انجام عمل های زیبایی به راحتی مورد استفاده قرار بگیرند.
  5. پرکننده های پوستی با منشا میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات: این نوع از پرکننده های پوستی با نام تجاری بلافیل وجود دارند. این پرکننده ها ممکن است تا سه ماه جهت دوام زاویه سازی صورت باقی بمانند. اما باید گفت که این زمان می تواند دچار تغییراتی شده و در برخی از افراد زود تر از این زمان و در برخی دیگر دیرتر تاثیر بگذارد.

عکس تزریق ژل

همان طور که اشاره کردیم هر یک از این پرکننده ها مدت زمان ماندگاری متفاوتی دارند. البته هر کدام از این پرکننده ها در نواحی مختلف به جهت زاویه سازی صورت استفاده می شوند.

هر کدام از آن ها کاربرد متفاوتی دارند که افراد باید با در نظر گرفتن این نکات اقدام به انجام هر گونه عمل در جهت از بین بردن ایرادات و یا نقص های موجود در صورت خود کنند چرا که صورت افراد از حساس ترین اعضای بدن می باشد و نباید دچار مشکلاتی شود.

بنابراین ممکن است زاویه سازی صورت در برخی نواحی ماندگاری کم تر یا بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال برای شکل دهی صورت در لب ها از پرکننده های نرم تری استفاده می کنند.

در حالی که جهت زاویه سازی صورت در گونه ها از پرکننده های پوستی مقاوم تری استفاده می شود که زمان ماندگاری این دو پرکننده با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد و نمی توان برای آن ها زمان ماندگاری مشترک و یکسانی در نظر گرفت.

بنابراین لازم است بدانید که ماندگاری پرکننده های نرم معمولا از 4 تا 6 ماه است. در صورتی که ماندگاری زاویه سازی صورت در نواحی که از پرکننده های مقاوم استفاده شده است، ممکن است تا یک سال یا بیشتر باقی بماند.

افراد بهتر است در صورتی که می خواهند از هر دو پرکننده استفاده کنند با پزشک متخصص مشورت هایی را انجام دهند و سپس به انجام این کار اقدام کنند.

چگونه ماندگاری زاویه سازی صورت را افزایش دهیم ؟

به جهت افزایش دوام زاویه سازی صورت لازم است برخی مراقبت ها را بعد زاویه سازی صورت انجام دهید. از جمله مهمترین این مراقبت ها این است که تا 48 ساعت بعد از انجام شکل دهی صورت نباید فعالیت های سنگین داشته باشید.

در صورتی که افراد اقدام به انجام کار های سنگین کنند ممکن است به محلی که تحت عمل قرار گرفته فشار وارد شده و عمل زاویه سازی با مشکل مواجه شود.

به عنوان مثال از انجام ورزش های پرتحرک خودداری کنید؛ و به طور کلی تحرک هایی که باعث تعریق صورت شما می شود را انجام ندهید. همچنین لازم است که تا 24 ساعت از خوردن نوشیدنی های خیلی گرم یا به طور کلی مواد غذایی که طبع گرم دارند خودداری کنید.

چرا که گرمای بیش از اندازه باعث می شود که پرکننده های پوستی حرکت کرده و جذب بدن شوند. در نتیجه انجام این مراقبت ها می تواند به افزایش دوام زاویه سازی صورت کمک کند.

رعایت کردن این موارد باعث می شود تا افراد سریع تر دوره ی نقاهت خود را طی کرده و به جامعه بازگردند و همچنین شروع به انجام دادن کار های روزمره ی خود کنند.

همچنین ممکن است پزشک برخی داروها را به جهت افزایش ماندگاری زاویه سازی صورت به شما توصیه کند؛ اما به طور کلی از آن جا که این داروها شیمیایی هستند، بهتر است که از مصرف آن ها خودداری کنید. مگر اینکه پزشک لازم بداند که شما از این داروها به جهت افزایش ماندگاری زاویه سازی استفاده کنید.

همچنین ترک مصرف دخانیات از جمله سیگار و نوشیدنی های الکلی نیز در افزایش ماندگاری زاویه سازی موثر است. به همین دلیل معمولا پزشک توصیه می کند که یک هفته قبل و بعد از انجام زاویه سازی مصرف این مواد را ترک کنید.

زیرا الکل به دلیل این که باعث افزایش توده و بافت چربی می شود و همچنین سیگار به طور کلی برای سلامتی و همچنین پوست مضر می باشد توسط پزشک برای افراد پس از عمل ممنوع می شود.

عوامل موثر بر دوام زاویه سازی صورت چه مواردی هستند ؟

همان طور که گفتیم عوامل مختلفی وجود دارند که بر دوام زاویه سازی صورت تاثیر می گذارند. برخی از این عوامل می توانند باعث کاهش ماندگاری شکل دهی صورت شوند. به عنوان مثال انجام فعالیت های سنگین بعد از انجام زاویه سازی و مصرف دخانیات از جمله عواملی هستند که می توانند میزان ماندگاری زاویه سازی صورت را کاهش دهند و افراد باید این موارد را برای اینکه ماندگاری عمل کاهش نیابد می توانند انجام ندهند.

اما برخی از این عوامل نیز می توانند میزان ماندگاری زاویه سازی را افزایش دهند. همانطور که گفتیم نوع پرکننده پوستی از جمله این عوامل است.

زمانی که پزشک از پرکننده پوستی مقاوم تری استفاده کند، میزان دوام زاویه سازی صورت نیز افزایش می یابد و افراد می تواند در صورت استفاده از این نوع پرکننده از مدت زمان ماندگاری بیش تری برخوردار شده و همچنین رضایت خود را از این پرکننده ها اعلام کنند.

اما بهتر است بدانید که این مواد قابل تزریق در تمام نواحی صورت نیستند. همچنین مراقبت هایی که باید بعد از انجام زاویه سازی رعایت کنید نیز می تواند عامل مهمی در افزایش دوام زاویه سازی صورت باشد.

همه ی این نکات معمولا توسط کلینیک و یا مرکز درمانی که در آن اقدام به انجام این عمل خواهید کرد برای شما ارائه شده و یا می توانید از پزشک خود این اطلاعات را دریافت کنید.

همچنین از دیگر موارد موثر به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین اقداماتی که شخص می تواند در جهت افزایش ماندگاری و دوام نتایج حاصل از تزریق ژل انجام دهد، انتخاب یک پزشک با تجربه و توانا در این زمینه می باشد.

پزشک معالج تاثیرات بسیار مثبتی در ماندگاری نتایج دارد، زیرا عمل های زیبایی نیازمند حساسیت و کیفیت بسیار زیادی هستند.

همان طور که گفتیم برخی داروها نیز وجود دارند که می توانند میزان ماندگاری زاویه سازی صورت را افزایش دهند. این داروها باید حتما در صورت تجویز پزشک استفاده شوند. چرا که پزشکان سعی دارند تا جای ممکن از داروهای شیمیایی استفاده نکنند. مگر اینکه واقعا لازم باشد که پزشک جهت افزایش دوام زاویه سازی صورت برخی داروها را تجویز کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *