کاشت مو

خطراتی که در پی کاشت مو ارزان وجود دارد

خطراتی که در پی کاشت مو ارزان وجود دارد

خطراتی که در پی کاشت مو ارزان وجود دارد

امروزه جراحی های زیبایی با استقبال گسترده در سراسر دنیا روبرو شده است که دارای هزینه های زیادی است. کاشت مو نیز یکی از جراحی های زیبایی است از آنجا که عملی بسیار ظریف و حساس است برای انجام دادن این عمل شما باید پول زیادی را خرج کنید تا بتوانید این جراحی را انجام دهید. در غیر این صورت هیچ کلینیکی وجود نخواهد داشت که کاشت مو ارزان را برای شما ارائه دهند.

خطراتی که در پی کاشت مو ارزان وجود داردبنابراین می بایست به کیفیت و خدماتی که برای شما ارائه می دهند کمی شک کنید. اگر شما کلینیک هایی با قیمت ارزان پیدا کردید بهتر است قبل از انجام دادن هرگونه اقدامی بیشتر در مورد کیفیت و عملکرد آن ها تحقیق کنید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

همان طور که گفتیم پیوند مو عملی ارزان نیست با این وجود بسیاری از سودجویان در این زمینه هستند که این عمل را با خدماتی با زرق و برق دار، بسیار ارزان و باور نکردنی به مشتریان خود ارائه می دهند.

علاقمندانی به کاشت مو که به دلیل هزینه زیاد از عمل پیوند مو صرف نظر کرده بودند با دیدن چنین کلینیک هایی، میل به کاشت مو در آن ها تشدید شده و عمل کاشت مو را بدون هیچ تحقیق و بررسی انتخاب می کنند.

بنابراین این نوع کاشت مو خطرات جدی نیز همراه خواهد بود. نتیجه ی این پیوند مو برای مراجعه کنندگان به این صورت است که آن ها با صحنه هایی نظیر زخم های متعدد، جای زخم، قسمت های طاس، رشد ضعیف مو و در برخی موارد بدون هیچ رشد و آرایش موهای غیر طبیعی که اصلا خوشایند نیستند، روبرو می شوند.

خطراتی که در پی کاشت مو ارزان وجود دارد

این عارضه هایی که ذکر شد مراجعه کننده نه تنها مشکل خود را حل نمی کند بلکه باعث ایجاد عارضه های بدتری پس از کاشت مو در قسمت سر خود شده است. معمولا این گونه افراد پس از مواجه شدن با این صحنه بسیار ناراحت شده و دچار افسردگی نیز خواهند شد.

یک مطالعه‌ی جدید که توسط انجمن بین‌المللی جرایم ترمیم مو انجام شده است، به افراد در مورد کلینیک‌های زیبایی متقلب بازار سیاه هشدار داده است که در آن افراد ادعای جراحی و تخصص دارند و با سابقه‌ی بسیار کم یا بدون سابقه اقدام به کاشت مو می‌کنند.

انجمن مجبور به دادن این هشدارها است زیرا موارد کلاهبرداری کلینیک‌ها یا فرایندهای کاشت موی سَمبَل شده به شدت در چند سال گذشته افزایش یافته است. گفته شده است که بیماران اغلب بدون انجام تحقیقات مناسب در مورد کلینیک یا متخصص مربوطه گول این بازار سیاه را می‌خورند.

بنابراین لطفاً آگاه باشید اگر قصد انجام جراحی کاشت مو را دارید چند دستورالعمل زیر را انجام دهید:

در مورد کلینیک و همچنین کارشناسی که قرار است این جراحی را انجام دهد تحقیق کنید. قبل از تصمیم عجولانه، یک قرار ملاقات با کلینیک داشته باشید و با متخصص مربوطه صحبت کنید. لطفاً این کار را سرسری انجام ندهید.

زیرا این موضوع به سلامت شما مربوط است و از همه مهم‌تر از صحبت در مورد مسائلی که به سلامت شما مربوط است خجالت نکشید. بسیاری از بیماران اغلب تصمیمات بدی می‌گیرند زیرا توصیه‌های خوبی به آنها نشده است و از سوال پرسیدن خجالت می‌کشند.

ایرادی ندارد که گاهی در مورد کفش و لباس تصمیمات اشتباهی بگیرید اگر بحث ارزان‌تر بودن در میان باشد. همیشه می‌توان آنها را به راحتی جایگزین کرد.

با این حال وقتی صحبت در مورد سلامتی و ظاهر است، در خیلی از موارد نمی‌توان یک تصمیم بد را جبران کرد و در صورتی که امکان آن باشد نیز، منوط به پرداخت هزینه‌های جبرانی است. کار را در همان ابتدا جدی بگیرید تا بتوانید در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید.

پزشکان در خصوص پیوند مو چه توصیه هایی می کنند؟

اگر شما قصد انجام کاشت مو در داخل یا خارج از کشور را دارید پزشکان در این خصوص توصیه می کنند که تحقیقات لازم در مورد کلینیک مورد نظر انجام دهید تا از اطمینان کار آن ها مطلع شوید به کلینیک هایی که کاشت مو با قیمت پایین تری انجام می دهند، زود اعتماد نکنید.

همچنین پزشکان در این خصوص هشدار می دهند که انجام کاشت مو در هر کشور متفاوت است و با توجه با به قوانین و مقررات خود این عمل را انجام می دهند پس اگر شما کاشت مو با قیمت کم در خارج از کشور مشاهده کردید، این مسئله را در نظر بگیرید.

زمانی که کلینیکی مواجه شدید که کاشت مو انجام می دهد بهتر است مطلع شوید که تاییدیه ISHRS را دارد یا خیر در صورت عدم این تاییدیه از مراجعه کردن به این کلینیک خودداری کنید. بازرس هایی وجود دارد که پزشکان و همچنین اتاق های عملی که کاشت مو را انجام می دهند را مورد بررسی قرار می دهند و در صورت رضایت آن را تایید می کنند.

برای این که شما از معتبر بودن یا نبودن آن مطلع شوید باید به سایت مربوطه ISHRS  مراجعه کنید و از اعتبار پزشکان پیوند مو آگاهی پیدا کنید. در این سایت تعداد جلساتی که برای این عمل لازم است ذکر شده است و شما می توانید با اطمینان کامل به کسانی که این تاییدیه را دارند مراجعه تا با عارضه های خطرناک روبرو نشوید.

جراحان بی تجربه و کاشت مو ارزان

متاسفانه بسیاری از کلینیک ها وجود دارد که وعده های دروغین در خصوص کاشت مو می دهند. این وعده ها را با قیمت ارزان برای مشتری ارائه می دهند. این کلینیک ها می تواند در خارج یا داخل کشور باشند. کلینیک هایی که کاشت مو ارزان برای مراجعه کنندگان ارائه می دهند اکثرا بدون مجوز بوده و مراحل غیر قانونی را طی کرده اند.

این گونه کلینیک هایی که کاشت مو (hair transplants) انجام می دهند اغلب جراحان بدون تجربه و کم تجربه را به کار می گیرند تا بهای کمتری به آن ها بپردازند. این گونه جراحان همان طور که انتظار می رود عملکرد خوبی نخواهند داشت و در نهایت مراجعه کنندگان با عارضه های جدی روبرو خواهند شد.

تحقیق و بررسی جراحان و کلینیک هایی که کاشت مو ارزان انجام می دهند

یک تحقیق ساده برای اسم کلینیک و جراح باید نتایج زیادی را ارائه دهد که شما بتوانید از آنها برای تعیین مشروعیت کلینیک استفاده کنید.

اگر با این گونه کلینیک هایی که وعده بهترین عملکرد با کاشت مو با قیمت کم را به شما می دهد دچار شک و شبه شده اید بهتر است در رابطه با آن ها قبل از انجام هر گونه اقدامی تحقیقات لازم را انجام دهید. راه های بسیاری وجود دارد که می توانید این اطلاعات را به دست بیاورید.

عکس کاشت مو

می توانید از رسانه های اجتماعی به عنوان منبعی معتبر در این خصوص استفاده کنید. روش دیگر این گونه است که اگر شخصی قبلا به آن کلینیک مورد نظر شما مراجعه کرده پرس و جوهایی انجام دهید، اگر مراجعه کننده ای از عملکرد پزشکان این کلینیک راضی نباشد در فضای مجازی آن را به اشتراک خواهد گذاشت شما نیز می توانید از این اطلاعات آگاه شوید.

فضای مجازی و اینگونه شبکه های اجتماعی بین المللی هستند، پس شما می توانید طیف گسترده ای از آن ها را دیده و اطلاعات لازم را در خصوص کاشت مو کسب کنید.

قیمت را بر کیفیت ترجیح ندهید

در زندگی روزمره بسیاری از افراد، صرفه جویی در هزینه را در روند روزانه قرار می دهند. این فکر و ایده خوبی است اما نه در همه ی مسائل نمی تواند خوب باشد. زیبایی یکی از مسائلی است که باید کیفیت را ابتدا مد نظر خود قرار دهید تا قیمت زیر ا می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

پیوند مو، جراحی زیبایی است که بودجه ای که شما هزینه می کنید در کیفیت آن تاثیر زیادی بر شما خواهد داشت. بسیاری از افراد هستند که کاشت مو با قیمت کمتر را بر کیفیت آن ترجیح دادند و عارضه های جبران ناپذیری برای آن ها به همراه داشته که حل شدنی نبودند.

بنابراین اگر قیمت این عمل زیبایی برای شما زیاد است بهتر است که از آن صرف نظر کنید تا این که جراحی با کیفیت پایین تری را برای خود برگزینید.

برخی افراد سودجو با استخدام افراد غیرمتخصص و استفاده از ابزار بی‌کیفیت قیمت تمام شده‌ی جراحی را بسیار پایین می‌آورند و در واقع با کم فروشی اقدام به کاهش هزینه‌های جراحی می‌کنند.

هر کس که اقدام به جراحی کاشت مو می‌کند در وهله‌ی اول هدفش بهبود ظاهر است و استفاده از مواد بی‌کیفیت و انجام جراحی توسط افراد غیرمتخصص نتیجه‌ای به شدت ضعیف به همراه خواهد داشت.

خطرات کاشت موی ارزان واقعی است و به طور بالقوه می‌توانند مهلک باشند. مهمترین چیزی که می‌توان در اینجا فهمید این است که یک کلینیک خدمات ارزان ارائه می‌دهد زیرا دارد کارش را سرسری انجام می‌دهد و گوشه‌هایی از آن را حذف کرده است و خدمات خوب و کاملی ارائه نمی‎دهد.

و ممکن است افرادی که در این کلینیک‌ها ادعای تخصص و سابقه در کار دارند، حتی مدرک معتبر هم نداشته باشند. آنها اغلب آرایشگرانی هستند که جراحی‌های زیبایی همچون تزریق ژل را انجام می‌دهند و حالا می‌خواهند دستی بر کاشت مو داشته باشند. یا متخصص هستند اما کار را به دست دستیاران می‌سپارند یا بخش بزرگی از آن توسط دستیاران انجام می‌شود.

خطرات بلند مدت کاشت مو ارزان

همانند سایر جراحی‌ها، کاشت مو نیز شامل ریسک‌های مختلف است. اما با کمک متخصص درست، می‌توان آنها را در پایین‌ترین سطح ممکن نگه داشت.

بعلاوه، وقوع عوارض جانبی بعد از کاشت مو در مقایسه با سایر عمل‌های جراحی نسبتاً کم در نظر گرفته می‌شود. با این حال استفاده از مواد ضعیف می‌تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد.

یکی از مهمترین خطرات کاشت موی ارزان، ایجاد عفونت است. درست است که بعد از عمل جای زخم می‌تواند ورم کند و قرمز شود اما در کلینیک‌های ارزان، انتقال عفونت بسیار بالا است. رخ دادن این عوارض کاشت مو برای مدت کوتاهی بعد از عمل عادی است و این مورد به ویژه در مورد روش  FUT رخ می‌دهد.

که در آن پزشک باید کل یک نوار را از پوست سر بردارد. عفونت می‌تواند برای بیمار بسیار آزاردهنده باشد. در هر حال، ایجاد عفونت یکی از عوارض شایع در کاشت موی ارزان است.

معمولاً در کلینیک‌های ارزان قیمت، مواردی مانند پاکیزگی و بهداشت کلینیک و ابزارها رعایت نمی‌شود که این کار خطر عفونت را افزایش می‌دهد.

رشد ضعیف مو از دیگر عوارض کاشت مو در کلینیک‌های ارزان کاشت مو و توسط افراد غیرمتخصص است. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که از مناطق اهداکننده بیش از حد مو برداشته می‌شود یا فولیکول‌های برداشته شده به صورت نامتوازن در قسمت گیرنده کاشته شوند برای رفع این مشکل باید یک جراحی ترمیمی انجام داد که یک هزینه‌ی اضافی خواهد بود.

دیگر اتفاقی که امکان وقوع آن در جراحی کاشت موی ارزان وجود دارد، آسیب شدید به منطقه‌ی بانک مو و ایجاد خط موی غیرطبیعی است. ریزش شدید مو دیگر نگرانی موجود در مورد کاشت موی ارزان است.

اما شاید مهمترین مشکل انجام جراحی توسط افراد غیرمتخصص و ارازن این است که به دلیل تجربه‌ی کم این افراد قادر به طراحی یک مدل موی زیبا و مناسب نیستند.

برداشت بیش از حد از منطقه‌ی بانک مو و کاشت نامتوازن و بی‌ترتیب و بدون رعایت یک الگوی مناسب جلوه‌ی بسیار زشتی به ظاهر فرد می‌دهد.

کاشت مو با قیمت پایین قطعا با کیفیت پایین تری برای شما ارائه می شود که می تواند با خطرات بلند مدت همراه باشد و گاهی عوارض جبران ناپذیر این خطرات شامل ریزش شدید مو، ایجاد شدن لکه هایی در سر و در برخی موارد وارد شدن صدمه های زیادی به مناطق اهدا کننده و قسمت گیرنده مو است.

زمانی که جراحان بی تجربه از قسمت سر اهدا کننده مو های زیاد بر می دارند و برش های وسیع می زنند باعث وارد شدن صدمه هایی در آن ناحیه می شوند.

در نهایت بیمار دچار ریزش مو و در بعضی موارد ریزش کلی مو می شود این گونه افراد پس از مواجه شدن با چنین صحنه هایی دچار شوک و افسرده می شوند. و بر اعتماد به نفس آن ها بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

این افرادی که دچار صدمات جدی شدند حتی دیگر قادر به ترمیم بافت های آسیب دیده نخواهند بود پس بهتر است کاشت مو با قیمت پایین را بر کیفیت ترجیح ندهید در خصوص کلینیک هایی که به آن مراجعه می کنید تحقیقات لازم را به مدت طولانی ادامه دهید تا کاملا از عملکرد آن ها اطمینان حاصل کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *