تزریق ژل

بهترین ژل تزریقی صورت چیست؟

بهترین ژل تزریقی صورت چیست؟

بهترین ژل تزریقی صورت 

تزریق ژل که آن را به نام فیلر یا پرکننده ی صورت نیز می شناسیم،‌ کارایی بسیار زیادی دارد و می تواند کاری شبیه به معجزه با صورت شما انجام دهد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

شما می توانید با تزریق ژل های تزریقی چین و چروک پوست را از بین ببرید، به گونه ها حجم دهید، لب ها را حجیم کنید، ابرو ها را لیفت کنید و بالا بکشید، گودی زیر چشم را پاک کنید، خطوط لبخند را محو کنید و در نهایت صورتی زیبا و جوان تر داشته باشید طوری که تا چند سال جوان تر از سن واقعی خود به نظر برسید.

بهترین ژل تزریقی صورتاما ژل های تزریقی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها ویژگی های خود را دارند. احتمالا این سوال برای شما نیز پیش می آید که کدام یک از این ژل های تزریقی بهترین ژل است؟

قبل از پاسخ به این سوال، باید ابتدا ویژگی های هر کدام از این ژل ها را بشناسیم و سپس با توجه به هدفی که از تزریق ژل دارید و ناحیه ای که می خواهید ژل را در آن تزریق کنید، ژل مناسب خود را انتخاب کنید.

ژل ژوویدرم چیست؟

ژل ژوویدرم در واقع مجموعه ای از فیلر های مختلف است که هر کدام از آن ها برای تزریق در یک ناحیه از صورت طراحی شده اند. به عنوان مثال، ژوویدرم XC در کانتورینگ و جوان سازی گونه ها کاربرد دارد و پس از مدتی به طور طبیعی جذب پوست می شود. همچنین این مدل از ژل ژوویدرم برای از بین بردن چین و چروک و خطوط نسبتا عمیق اطراف ناحیه ی بینی و دهان مفید است.

ژوویدرم اولترا XC از طرف دیگر برای تزریق‌ ژل در لب ها استفاده می شود. همچنین خطوط عمودی اطراف لب ها نیز با استفاده از این ژل محو خواهند شد.

بهترین ژل تزریقی صورتماده ی تشکیل دهنده ی ژل ژوویدرم

ماده ی تشکیل دهنده ی ژل های ژوویدرم هیالورونیک اسید است. این ماده نوعی قند طبیعی است که در بدن همه ی ما وجود دارد. این ماده به پوست رطوبت، حجم و خاصیت کشسانی می بخشد که باعث می شود پوست ظاهری جوان تر داشته باشد.

مقدار هیالورونیک اسید با افزایش سن در بدن کم می شود و به همین دلیل پوست دچار افتادگی و چین و چروک می شود و افراد به تزریق ژل روی می آورند.

وقتی این ژل تزریق می شود، مانند اسفنج عمل می کند و آب و رطوبت را در ناحیه ی تزریق شده جذب می کند. رطوبتی که توسط ژل جذب می شود، در سلول های پوستی اطراف پخش می شود و باعث می شود پوست با طراوت و جوان به نظر برسد.

مزایای تزریق ژل با ژوویدرم

مزیت مهم ژل هایی مانند ژوویدرم که از هیالورونیک اسید تشکیل می شوند این است که در مرور زمان پوست را تحریک می کنند تا به طور طبیعی کلاژن بیشتری تولید کند. به این ترتیب، پس از مدتی شما به تعداد تزریق ژل های کمتری نیاز خواهید داشت چرا که پوست شما به طور طبیعی بهبود یافته و چروک ها و افتادگی خفیف یا محو شده اند.

علاوه بر آن، مزیت دیگر ژل هایی که از هیالورونیک اسید تشکیل شده اند مانند ژوویدرم و رستیلن،‌ این است که اگر از نتیجه ی تزریق ژل راضی نبودید، می توانید با تزریق آنزیم تجزیه ی کننده ی آن همه چیز را به روز اول برگردانید بدون آن که آسیبی به پوست شما وارد شود.

ژل رستیلن چیست؟

مانند ژوویدرم، رستیلن هم انواع مختلفی دارد که هر کدام با هدف مشخصی تزریق می شوند. رستیلن هم می تواند خطوط ایجاد شده روی پوست را از بین ببرد و لب های نازک را حجیم کند.

رستیلن لیفت یکی از انواع ژل های رستیلن است که برای مقابله با چین و چروک عمیق پوست و همچنین افزایش حجم لب ها به مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن اگر می خواهید تزریق ژل را پشت دست های خود انجام دهید تا خطوط افزایش سن را در آن ناحیه از بین ببرید، می توانید از رستیلن لیفت استفاده کنید.

همچنین رستیلن سیلک یکی دیگر از اعضای خانواده ی ژل های رستیلن است که به طور تخصصی برای حجم بخشیدن به لب ها ساخته شده است و نتیجه ی ظریف تری می توانید از آن بگیرید.

مزایای تزریق ژل رستیلن چیست؟

از آن جایی که ژل رستیلن هم مانند ژوویدرم ماده ی تشکیل دهنده ی آن هیالورونیک اسید است، پس از مدتی پوست را تقویت می کند تا به طور طبیعی کلاژن بیشتری تولید کند و با آثار افزایش سن روی پوست مقابله کند.

ژل اسکالپترا چیست؟

این ژل در ابتدا برای مبتلایان به بیماری های خود ایمنی تزریق می شد چرا که اغلب این بیماران چربی صورت خود را از دست می دهند؛ اما امروزه، از این ژل برای اهداف زیبایی نیز استفاده می شود و نتایج مثبتی به همراه داشته است.

این ژل برای حجم بخشیدن به گونه ها و ضخیم ساختن پوست برای مقابله با چین و چروک ها کاربرد دارد. از ژل اسکالپترا نمی توان برای حجم دادن به لب ها استفاده کرد. همچنین تزریق ژل اسکالپترا در نواحی اطراف چشم توصیه نمی شود.

تزریق ژل اسکالپترا چگونه انجام می شود؟

بر خلاف ژل های قبلی، تاثیرات تزریق ژل اسکالپترا بلافاصله خود را نشان نمی دهند. به همین دلیل به تعداد جلسات بیشتری نیاز است تا مواد موجود در این ژل کلاژن سازی پوست را تحریک کنند.

به طور معمول هر چهار الی شش هفته یک جلسه تزریق ژل باید انجام شود تا نتیجه ی اولیه ظاهر گردد.

ژل رادیس چیست؟

رادیس برای از بین بردن مشکلات متوسط تا شدید در سطح پوست استفاده می شود. از این ژل نمی تواند برای حجم دادن به لب ها استفاده کرد اما برای برجسته کردن گونه ها و کانتورینگ صورت گزینه ی مناسبی هستند.

ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی ژل رادیس نوعی از کلسیم است که در استخوان ها و دندان های ما وجود دارد. بعد از آن که رادیس تزریق شد،‌ بلافاصله نتیجه ی آن روی صورت مشخص خواهد شد و ناحیه ی مورد نظر با افزایش حجم مواجه می شود.

پس از مدتی، کلسیم به طور طبیعی جذب پوست می شود و برای تمدید آن نیاز به تزریق ژل دوباره خواهید داشت.

کدام ژل بیشترین ماندگاری را دارد؟

انواع مختلف ژل ها سطح ماندگاری متفاوتی دارند و بسته به این که در چه ناحیه ای تزریق می شوند نیز مدت ماندگاری آن ها کمتر یا بیشتر می شود. عامل تاثیر گذار دیگر بر ماندگاری ژل ها، سوخت و ساز بدن شما است.

طبیعتا هر چه میزان سوخت و ساز بدن شما بیشتر باشد، ژل سریع تر جذب خواهد شد و نیاز به تزریق ژل دوباره خواهید داشت. در ادامه به طور خلاصه ماندگاری ژل های معرفی شده در بالا را بررسی می کنیم:

ماندگاری ژل ژوویدرم

ژل های ژوویدرم به طور تقریبی بین ۶ الی ۱۸ ماه ماندگاری خواهند داشت. این که ژلی که تزریق می کنید تا چه حد غلظت داشته باشد بر ماندگاری‌ آن تاثیر گذار است. هر چه غلظت ژل بیشتر باشد ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

ماندگاری ژل رستیلن

اثر تزریق ژل رستیلن در لب ها ۶ ماه است؛ اما در نواحی دیگر صورت ماندگاری این ژل می تواند تا ۱۸ ماه باشد و تا پایان این مدت خبری از چین و چروک در نواحی مورد نظر نخواهد بود.

ماندگاری ژل اسکالپترا

همانطور که اشاره شد، برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب با ژل اسکالپترا، نیاز به چند جلسه تزریق ژل دارید. معمولا بعد از سه جلسه نتیجه ی مورد نظر را خواهید دید و پس از آن تا مدت دو سال اثر مثبت ژل اسکالپترا روی صورت می ماند.

ماندگاری ژل رادیس

نتایج مثبت تزریق ژل رادیس حدود یک سال و یا حتی بیشتر خواهد ماند؛ اما از آن جایی که این ژل مانند ژل های حاوی هیالورونیک اسید، کلاژن سازی را در پوست تحریک می کند، در جلسات بعدی تزریق ژل به مقدار کمتری از ژل نیاز خواهید داشت و طبیعتا هزینه ی تزریق نیز کاهش خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *