تزریق ژل

تزریق ژل برای شقیقه ها

تزریق ژل برای شقیقه ها

تزریق ژل برای شقیقه ها

تزریق ژل برای شقیقه ها به عنوان بخشی از عمل زیبایی، نقشی تعیین کننده به عنوان یک راه حل مناسب جهت رفع ایراد در قسمت شقیقه و خوش حالت به نظر رسیدن صورت افراد در سنین مختلف دارد. فیلر در لغت به معنای پرکننده است و با توجه به این که ماده تشکیل دهنده آن ژل مانند می باشد در اصطلاح با نام ژل شناخته می شود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

فیلرها به عنوان ماده ای پرکننده برای اضافه کردن حجم مناسب به بافت های نرم بدن می باشند. این بافت ها در قسمت های مختلفی از بدن واقع شده اند که در واقع می توان صورت را نیز قسمت برای تزریق ژل جهت رفع عیوب در نظر گرفت.

تزریق ژل برای شقیقه ها

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

با افزایش سن، پوست در ناحیه های مختلف صورت نازک تر می شود و حجم خود را از دست می دهد و یک ظاهر افسرده ایجاد می شود که باعث می شود فرد چهره ای خسته و بیمار داشته باشد. معمولا هم این تغییرات با کم شدن حجم صورت فرد به چشم می خورد.

به صورتی که قسمت مورد نظر با دیگر اعضای صورت نامتوازن شده و معمولا شقیقه ها، گونه ها و صورت، لاغرتر می شوند. در چنین شرایطی، فرد احساس می کند باید روی به عمل زیبایی بیاورد که انتخاب درستی است زیرا تنها با این راه می تواند زیبایی خود را برگرداند.

شقیقه ها یکی از نقاط صورت می باشند که در نزدیکی لبه های چشم قرار دارند و نشانه های اولیه پیری در این قسمت بیش از سایر قسمت های صورت دیده می شود.

بیشتر با فرو رفتگی در این ناحیه، در اطراف چشم هم تغییراتی به وجود می آید که ظاهر فرد را بسیار پیرتر نشان می دهد. این روند طبیعی است زیرا استخوان و بافت آن ناحیه ذوب می شود و ماهیچه ها شکل دیگری به خود می گیرند. عامل اینکه در پیری ظاهر بسیاری از مردم تغییر می کند همین است.

خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای جوان سازی پوست و کاهش نشانه های پیری وجود دارد که یکی از موثرترین این روش ها تزریق ژل می باشد.

تزریق ژل برای شقیقه ها

این روش اجازه می دهد بدون آنکه اصلا کسی متوجه انجام این عمل شود، فرد دوباره به ظاهر چندین سال قبل خود برگردد و کیفیت زندگی و زیبایی خود را بالاتر ببرد.

تزریق ژل برای شقیقه ها برای مردان و زنانی مناسب می باشد که فرورفتگی هایی در این ناحیه از صورت آنها دیده می شود و این فرورفتگی ها ناهماهنگی در اجزای صورت افراد پدید آورده اند. همچنین تزریق ژل می تواند به افرادی کمک کند که قصد دارند نشانه های پیری را بر روی صورت خود کاهش دهند.

در کل انجام این عمل هیچگونه محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد می توانند با خیال راحت، نسبت به انجام عملیات جوانسازی پوست و اعضای بدن، اقدام کنند.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل به شقیقه ها افرادی هستند که دارای سن مناسب برای انجام این کار باشند و در عین حال به طور کامل در سلامتی جسمانی و روحی به سر ببرند. مراجعه کننده برای انجام این روش درمانی با تشخیص ” بهترین دکتر تزریق ژل ” صورت می گیرد.

اصولا افتادگی شقیقه، از اواسط دهه دوم زندگی فرد شروع می شود و در 40 سالگی، به اوج می رسد. با توجه به رژیم غذایی و میزان ورزش، هر فردی می تواند این اتفاق را عقب بیندازد اما دیر یا زود، باید روشی برای مقابله با آن پیدا کنید و آن روش بدون شک، تزریق ژل است.

موارد مورد توجه در تزریق ژل برای شقیقه ها

انتظارات مختلفی که متقاضی از درمان با تزریق ژل به شقیقه ها می تواند داشته باشد شامل موارد زیر است:

1- تزریق ژل های پرکننده برای شقیقه ها موجب رفع چین و چروک های ایجاد شده در این ناحیه می شود و با پرکردن حجم از دست رفته در ناحیه پوست ظاهر طبیعی و جوان به آن می بخشد.

2- همگن شدن و متقارن شدن اعضای صورت که نقش بزرگی در زیبایی یک فرد ایفا می کنند.

3- به منظور کاهش درد به هنگام انجام این روش درمانی از یک کرم بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می شود سپس از سوزن های نازک و مخصوص که برای تزریق ژل به شقیقه ها پرکاربرد می باشد جهت درمان استفاده می شود.

پس از انجام عمل قادر خواهید بود بدون آنکه احساس درد کنید، به خانه برگردید و یا مشغول کارهای روزمره شوید. شاید 2-3 روز اول، کمی بابت کبودی و پرشدگی احساس خاصی به شما دست بدهد اما اگر این بازه را هم پشت سر بگذارید، دیگر هیچ دلیلی بابت عدم حضور در اجتماع نخواهید داشت.

تزریق ژل به شقیقه ها کار بسیار ظریف و تخصصی است زیرا بافت های این ناحیه بسیار حساس هستند و برای انجام این کار پزشک معالج باید از تجربه کافی برخوردار باشد و شناخت کافی از آناتومی بدن داشته باشد.

ژل در واقع همان ماده طبیعی اسید هیالورونیک موجود در بدن می باشد که  با آب اتصال برقرار می کند و موجب داشتن پوستی شفاف، شاداب و مرطوب می شود. ژل های مرغوب که به منظور تزریق به قسمت های مختلف صورت و بدن افراد مورد استفاده قرار می گیرند از هیالورونیک اسید تشکیل شده اند.

این اسیدها از بافت های خود بدن تشکیل شده اند و اگر حتی جذب بدن شوند، هیچ نوع ریسک و خطری برای فرد ندارند.

مقدار موجود اسید هیالورونیک در ژل هایی که برای ناحیه های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد. ژل هایی که به منظور حجم دهی صورت مورد استفاده قرار می گیرند دارای مقدار بیشتری اسید هیالورونیک می باشند در نتیجه پس از درمان فرد رضایت کافی از درمان را خواهد داشت.

استفاده از ژل های مرغوب به هنگام تزریق عوارض جانبی خاصی ندارد. ماندگاری ژل به مرغوب بودن ژل مکان بافتی که در آن تزریق شده، فیزیولوژی بدن بیمار و نوع داروهای مصرفی بستگی دارد.

هر ساله بیش از چند ده میلیون خانم و آقا، از این روش درمانی محبوب برای جوان سازی صورت استفاده می کنند و باعث می شوند بدون جراحی یا بریده شدن صورت، جوان تر به نظر برسند. این چیزی است که از ترکیب تکنولوژی و پیشرفت علم، به دست می آید.

باید گفت همان قدر که استفاده از ژل با کیفیت مهم است، عدم استفاده از ژل های بی کیفیت هم اهمیت دارد. این ژل ها نه تنها رضایت بیمار را پس از درمان فراهم نمی کند بلکه امکان بروز عوارض جانبی با استفاده از ژل های بی کیفیت بیشتر است.

مهم ترین عوارض جانبی که بر اثر استفاده از ژل های نامرغوب و بی کیفیت رخ می دهد شامل حساسیت، عفونت، سفت شدن و گلوله شدن در زیر بافت، بد فرم شدن بافت و التهاب دردناک می باشد. مدت نقاهت تزریق ژل برای شقیقه ها یک تا چند روز می باشد و در این مدت بیمار می تواند از کمپرس یخ استفاده کند.

سعی کنید در این مدت، از مصرف دخانیات، نوشیدنی های الکلی و حتی ویتامین E که باعث رقیق شدن خون می شود، خودداری کنید. حداقل تا یک هفته، به هیچ وجه سراغ این نوع رژیم غذایی نروید. به جای این موارد می توانید آب بیشتری مصرف کنید.

نکاتی در ارتباط با تزریق ژل برای شقیقه ها

امروزه برای تزریق ژل به شقیقه ها و نقاط دیگر صورت از ژل های قابل جذب استفاده می شود و استفاده از این نوع ژل ها احتمال ایجاد عوارض جانبی را به صورت چشمگیری کاهش داده است.

تزریق ژل به شقیقه ها روشی نیمه ماندگار است و بسته به میزان پرکننده‌ای که تزریق می شود، پس از گذشت تقریبا 12 ماه جذب بدن خواهد شد و بیمار می تواند برای تزریق مجدد به پزشک معالج مراجعه کند.

امروزه متخصصین کلینیک های معتبر با استفاده از بهترین مارک های ژل که دارای مجوز رسمی می باشند به منظور افزایش جذابیت چهره افراد و درمان چین و چروک های شقیقه ها، رفع خط خنده، فرم دهی به لب ها، ” تزریق ژل به گونه ” ها و غیره استفاده می کنند.

مهم ترین ویژگی مثبت تزریق ژل برای شقیقه ها این است که در صورتی که ژل و فیلر تزریق شده مطابق سلیقه بیمار نباشد امکان باز گرداندن صورت به فرم اولیه با استفاده از ماده حلال این نوع ژل ها و فیلر ها ( هیالاز) وجود دارد.

اگرچه مدت ماندگاری ژل هایی که دارای استاندارد می باشند بین یک سال تا یک سال و نیم می باشد اما در عوض عارضه هایی مانند گلوله شدن، جا به جایی و عفونت را ندارند و با بافت طبیعی بدن سازگاری می باشند.

این ژل های تشکیل شده از اسید هیالورونیک، از آنجایی که با گذشت زمان جذب بدن می شوند، با توجه به فعالیت فیزیکی فرد، بین 6 تا 12 ماه کاربرد دارند. شقیقه از آنجایی که چندان کاربرد فعالی در صورت ما ندارد، تزریق ژل را به خوبی می پذیرد و ماندگاری خوبی را هم تضمین می کند.

هنگام تزریق ژل برای شقیقه ها و نواحی دیگر صورت لازم است که صورت بیمار کاملا تمیز و عاری از هرگونه مواد آرایشی باشد.

کارهایی که قبل از تزریق ژل برای شقیقه ها توسط بیمار نباید انجام شود شامل موارد زیر می باشد:

1- متقاضی از هر گونه نوشیدنی الکلی در 24 ساعت قبل از تزریق خودداری کند.

2- تزریق پرکننده معمولاً در یک جلسه و در یک کلینیک مطمئن انجام می گیرد. گرچه تزریق ژل کاملاً قابل اعتماد است اما داشتن آلرژی خاص و شرایط پوستی و بیماری عصبی، می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی شود. بنابراین توصیه می شود قبل از عمل، تاریخچه پزشکی خود را تحویل پزشک مربوطه دهید.

3- مصرف هرگونه قرص (حتی قرص هایی که به سلامت شما ارتباط دارند) زیر نظر پزشک مرتبط انجام بگیرد.

4- مراجعه کننده از 3 روز قبل از اپیلاسیون، پاک سازی و کرم های از بین برنده مو در محل تزریق استفاده نکند.

5- در صورتی که مراجعه کننده باردار و یا شیرده می باشد از روش تزریق ژل و فیلرها استفاده نکند. در طول درمان به منظور کاهش درد و افزایش راحتی فرد از بی حسی موضعی استفاده می شود. ممکن است پس از درمان به وسیله تزریق ژل، کبودی، قرمزی، تورم و حساسیت در نزدیکی محل تزریق وجود داشته باشد که در این صورت باید از خارش، ماساژ و یا دستکاری محل تزریق خودداری کنید.

پزشک متخصص، در صورت صلاحدید، قرص های مشخصی تجویز خواهد کرد تا درد شما در آن ناحیه کاهش یابد. البته پس از 4-5 روز می توانید به آرامی، محل تزریق را ماساژ دهید.

بروز این عوامل طبیعی است و با گذشت چند ساعت رفع می شود. ممکن است پس از عمل، کمی ناحیه مورد نظر پر تر از حد معمول دیده شود که طی 3 روز، این حالت کاملا از بین خواهد رفت.

پس از تزریق ژل لازم است که فرد از انجام فعالیت هایی که موجب سرخ شدن صورت می شوند مانند برنزه کردن خودداری کند و به توصیه های پزشک معالج عمل کند.

از دیگر عوارض جانبی عمل زیبایی تزریق ژل به شقیقه، می توان به سردرد، سرگیجه در دقایق ابتدایی، احساس تنش، برجسته شدن رگ ها و در مواردی کبودی اشاره کرد که پس از مصرف دارو و حتی لوسیون های مخصوصی که پزشک تجویز خواهد کرد، طی چند روز هیچ اثری از این عوارض جانبی باقی نخواهد ماند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *