تزریق چربی

تزریق چربی در لب در کلینیک پوست و مو رز

تزریق چربی در لب در کلینیک پوست و مو رز

درباره تزریق چربی در لب چه می دانید ؟

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز ” به ” تزریق چربی ” در لبها اختصاص دارد با ما همراه باشید تا درباره اهداف، مزایا، معایب و سایر موارد مربوط به تزریق چربی در لب اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.امروزه تزریق چربی در لبها بخاطر تاثیرات دائمی آن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

برخوردار بودن از لب های حجیم، امروزه به یکی از اصول زیبایی تبدیل شده است. بعضی ها به صورت ذاتی از چنین لب هایی برخوردار هستند اما بسیاری از افراد با وجود علاقه ای که به داشتن لب های حجیم دارند، از چنین لب هایی بهره مند نشده اند.

کم بودن حجم لب های پایینی، لب های بالایی یا هر دو قسمت، برای بسیاری از افراد و به ویژه خانم ها، چندان خوشایند به نظر نمی رسد. تعاریف زیبایی به مرور زمان و با توجه به تغییر شکل ظاهری افراد سرشناس، تغییر می کند و حالا افردی که لب های حجیم تری دارند، در نگاه عموم مردم زیباتر به نظر می رسند.

هیچ تعجبی ندارد اگر بسیاری از افراد در سال های گذشته به ایجاد یک تغییر پایدار روی لب های خودشان فکر کرده باشند. تزریق چربی، یک روش ساده و جذاب برای بزرگ تر کردن لب ها محسوب می شود. در واقع این لطفی است که چربی های بدن خود فرد، به او می کنند تا ظاهر مدنظرش را به دست بیاورد.

با انتقال چربی در لب بالایی و لب پایینی بیمار می تواند شاهد افزایش حجم آنها نسبت به گذشته باشد. تزریق اثرات زیادی را به دنبال دارد؛

تزریق چربی در لب

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

 

مثلا ” تزریق چربی طبیعی ” می تواند چین ها و چروک های عمودی روی لبها را ازبین ببرد؛ البته افرادی که سیگار می کشند، بیشتر در معرض چین و چروک بر روی لبهایشان قرار می گیرند.

انتقال چربی در لب هم مانند سایر فرآیندهای جراحی پلاستیک نیازمند این است که بیمار توقعات واقع بینانه ای از نتایج حاصل از تزریق چربی داشته باشد.

البته در طی جلسه مشاوره در ” بهترین کلینیک تزریق چربی ” ، بیمار می تواند تمامی سوالات خود را در مورد تزریق چربی در لبها مطرح نماید و از متخصص خود جواب بگیرد.

تزریق چربی

مکانیسم انجام این عمل، چندان پیچیده به نظر نمی ‌رسد. در واقع همه چیز کاملا واضح و شفاف است. پس از برگزاری جلسه های مشاوره و انتخاب روش نهایی برای فرد، پزشک میزان دقیق تزریق چربی به لب های او را مشخص می کند.

ابتدا لب ها کاملا تمیز و ضدعفونی می شوند. سپس پزشک به کمک بی حسی موضعی، لب ها را بی حس خواهد کرد. در ادامه نوبت به برداشت چربی ها از منطقه تعیین شده است. این کار به وسیله سرنگ هایی کوچک صورت می گیرد. سپس چربی ها خالص می شوند و خون و سایر مایعات از آن جدا خواهد شد.

پس از پالایش و خالص سازی چربی ها، نوبت به مرحله نهایی یعنی تزریق به لب ها از راه می رسد. همه این پروسه برای فرد حدود 60 تا 90 دقیقه به طول می انجامد و او در همان روز نیز، از کلینیک مرخص خواهد شد.

اهداف تزریق چربی در لب

هدف های تزریق عبارت است از:

 1. صاف کردن بافت های لب با رفع چین های روی آن
 2. برجسته سازی لبها با افزایش حجم آن
 3. ایجاد ظاهری جوان و شاداب برای بیمار
 4. افزایش زیبایی صورت با حجیم سازی لبها
 5. رفع هرگونه اسکار در روی لبها
 6. تقویت بافت لب و نرم تر شدن آن

کاندیدهای مناسب برای انتقال چربی در لب

بهترین کاندیدها برای تزریق کسانی هستند که :

 1. در وضعیت خوبی از سلامتی قرار دارند
 2. سیگار نمی کشند
 3. توقعات واقع بینانه ای از تزریق چربی در لب دارند و در مورد اثراتی که تزریق برای لب های آنها به دنبال دارد، اطلاعات کافی دارند
 4. بعد از تزریق در لب، برای ریکاوری آمادگی کافی دارند و عوارض کوتاه مدت حاصل از تزریق چربی، آنها را زیاد نگران نمی کند.

در واقع بیشتر افراد می توانند کاندیدهای مناسبی برای انجام این کار باشند و به ندرت پیش می آید که کسی پس از مراجعه به پزشک، متوجه شود که قادر به انجام تزریق چربی روی لب ها نیست.

افرادی که پوست بسیار نازک، کش آمده یا آسیب دیده ای دارند و بعضی از افراد که به دلیل انجام ورزش های حرفه ای در سطح قهرمانی از چربی چندانی برخوردار نیستند، ممکن است قادر به انجام چنین کاری نباشند.

با این حال نمی شود با یک نگاه کلی در این مورد تصمیم گرفت و حتما لازم است که آزمایش هایی برای آن ها صورت بگیرد. طبیعتا در دوران بارداری نیز، انجام چنین کاری اصلا توصیه نمی شود اما افراد باردار می توانند با کمی صبر کردن، چنین کاری را انجام بدهند. چرا که این شرایط برای آن ها موقتی خواهد بود.

کدام فرآیندهای جراحی را می توان همزمان با تزریق چربی در لب انجام داد؟

در اکثر موارد، بیمارانی که تحت عمل لیپوساکشن قرار می گیرند، با مشورت پزشک اقدام به انتقال چربی در لب و سایر نقاط صورت خود می کنند. به عبارتی دیگر، فرآیند لیپوساکشن و تزریق می تواند در یک زمان انجام بشود.

با انجام چنین کاری، فرد عملا با یک تیر، دو نشان خواهد زد. او از یک سو از چربی های اضافی انباشه شده در نقاط مختلف بدن خلاص می شود و از سوی دیگر، می تواند این چربی ها را برای طراوت بخشی به قسمت های دیگری از بدن خود استفاده کند.

هر چه چربی ها در شکم و پهلو های فرد بیشتر باشند، او بیشتر از حالت ایده آل فاصله گرفته و هر چه چربی ها در صورت کم تر باشند، او سریع تر به طرف پیری خواهد رفت. اما با انجام همزمان این دو کار می توان تعادل را در بدن فرد به بهترین شکل جاری کرد.

نکات کلیدی ” کلینیک پوست و مو رز ” در مورد انتقال چربی در لب برای بیماران

1- نتایج حاصل از تزریق در هر بیماری کاملا متفاوت با سایر بیماران است. تزریق باعث صاف تر شدن، لطافت و شادابی لبهای بیمار می شود و از همه مهم تر بیمار صاحب لبهایی می شود که برجسته هستند و با سایر اجزای صورت هم هماهنگی لازم را دارند.

با این وجود، دلیلی برای مقایسه نتایج تزریق هر فرد با فرد دیگر وجود ندارد. چرا که ویژگی های افراد متقاضی عمل، با هم متفاوت هستند و همین موضوع، ممکن است روی تزریق و نتایج آن تاثیر آشکاری داشته باشد.

در واقع هر فرد میزان حجیم شدن لب ها را باید با حالت قبلی لب های خودش بسنجد. چرا که وضعیت و حجم لب ها در شروع تزریق برای افراد مختلف، به شدت متفاوت به نظر می رسد.

2- سلول های چربی بصورت زنده در لبها تزریق می شوند و اگر چربی ها به درستی و با مهارت خاصی بر روی لبها تزریق بشود، در بافت های لب ثابت می مانند و جابجا نمی شوند.

3- میزان ماندگاری تزریق چربی هم جدا از شرایط بیمار، به تعداد سلول های چربی ای بستگی دارد که در حین تزریق در لب زنده می مانند. معمولا بین 20 الی 90 درصد از سلول های چربی در حین تزریق زنده هستند.

افرادی که از فیلرها برای تزریق استفاده می کنند، تنها برای چند ماه شاهد تغییر در لب ها خواهند شد اما مزیت مهم استفاده از چربی های طبیعی برای انتقال به لب، طولانی بودن دوران ظهور نتایج آن است.

البته که حتی چربی های انتقال یافته نیز در نهایت نمی توانند در برابر مسائلی مثل کهولت سن، دوام بیاورند و سرانجام تضعیف خواهند شد؛ اما نتایج این کار دوامی طولانی و قابل توجه خواهد داشت.

البته این اتفاق تنها در صورتی رخ می دهد که فرد بعد از انجام تزریق، مراقب لب های خودش باشد و همه مراقبت های لازم را نیز در مورد آن ها به عمل بیاورد. اگر فرد توجهی به دستورالعمل های پزشک نشان ندهد، نباید انتظار داشته باشد که نتایج دلچسبی از تزریق به دست بیاورد.

4- تزریق مجدد چربی در لبها، نتایج رضایت بخشی را برای بیمار به دنبال دارد. تزریق مجدد چربی در لب، نسبت به سایر بخش ها نتایج بهتری را به دنبال دارد. با گذشت زمان، با کاهش چربی در لبها، پوست لبها ترک می خورد، انعطاف پذیری خود را از دست می دهد، خطوط و چین های رو لب افزایش می یابد و در نتیجه فرورفتگی های لب دوباره ظاهر می شوند.

بعضی از افراد دوست دارند این کار را تنها یک بار انجام بدهند اما آن هایی که برای تزریق دوباره چربی به پزشک مراجعه می کنند، معمولا به نتایج به مراتب بهتری می رسند.

فواید تزریق چربی در لب

 1. – رفع نواقص ظاهری لب ها
 2. – افزایش حجم لبها بصورت طبیعی
 3. – عدم ایجاد هر گونه آلرژی یا حساسیت در بیمار
 4. – ماندگاری بالا

ریسک ها و چالش های تزریق چربی در لب

موقعیت هایی که تزریق را تحت چالش قرار می دهند و به مشورت بیشتری با متخصص نیاز دارند، عبارتند از:

 1. – فشار خون بالایی که نمی توان آن را کنترل کرد
 2. – مشکل لخته شدن خون
 3. – سیگار کشیدن
 4. – جراحی قبلی و تزریق فیلر در ماه های اخیر
 5. – تزریق سیلیکون در گذشته

عوارض ناشی از تزریق چربی در لب عبارتند از:

ریسک ها و عوارض ناشی از تزریق به ندرت اتفاق می افتند.

 1. – عدم تقارن لب بالایی و لب پایینی ( در بیشتر موارد، مشکل عدم تقارن با رفع تورم لبها کاهش می یابد )
 2. – ایجاد فرورفتگی در سطح لبها
 3. – ایجاد توده هایی از چربی که از روی سطح لب قابل لمس است
 4. – جابجایی چربی تزریق شده در لب و انتقال آن به بخش دیگری از صورت
 5. – جذب چربی های تزریق شده در لب

یکی از چالش هایی که ذهن بیماران را در مورد تزریق در لب درگیر کرده است، جذب چربی های تزریق شده و برگشت لبها به حجم سابق خود است.

چربی در مقایسه با سایر فیلرهای غیر طبیعی بسیار دیرتر جذب می شود و در شرایط ایده آلی که خون رسانی به چربی ها انجام شود و چربی ها بتوانند زنده بمانند، چربی های تزریق شده هم مدت ماندگاری بسیار بالایی را می توانند داشته باشند.

با انتقال چربی در لب در طول جلسات مکرر می توان به ماندگاری و دوام چربی ها در ناحیه لب هم کمک زیادی کرد؛ در واقع بعد از هر بار تزریق، بیمار شاهد نتایج بهتری است و نواقص تزریق در جلسات پیشین هم بطور کامل برطرف می شود.

میزان ماندگاری چربی های تزریق شده در لب ها در طی هر جلسه، بین 9 تا 12 ماه است. البته میزان ماندگاری که ذکر شد، تقریبی است و در بعضی از افراد چربی ها زودتر جذب شده و در دیگر افراد هم دیرتر از سایر بیماران توسط بدن جذب می شود.

هزینه تزریق چربی در لب در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز “

هزینه تزریق به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 1. میزان چربی گرفته شده از بدن بیمار
 2. وسایل و تجهیزات استفاده شده در حین انتقال چربی در لب
 3. تجربه و مهارت پزشک

کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات عمل تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی در لب، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *