تزریق چربی

تزریق چربی برای کدام ناحیه مناسب می باشد ؟

تزریق چربی برای کدام ناحیه مناسب می باشد ؟

 تزریق چربی برای کدام ناحیه مناسب می باشد ؟

تزریق چربی به فرآیندی گفته می شود که حجم قابل توجهی از چربی های از دست رفته در بخش های مختلفی از صورت و بدن بیمار را می توان به او بازگرداند و نشانه های پیری و کهولت سن مثل چین و چروک را هم می توان از بین برد.

با تزریق چربی می توانید به زیبایی بخش های مختلفی بدنتان بیافزایید و در عین حال هم از شر چربی های ناخواسته و اضافه در سایر قسمت های بدنتان خلاص شوید.

تزریق چربی برای کدام ناحیه مناسب می باشد

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق چربی در واقع روشی برای برقراری تعادل در بدن است. با انجام این فرآیند، چربی ها از نقطه ای که باب میل شما نیست به نقطه مورد علاقه شما انتقال خواهد یافت. در حقیقت چربی ها از جایگاهی غیرضروری در بدن، به جایگاهی ضروری برای ایجاد یک تغییر فرستاده می شوند.

این کار از یک طرف موجب می شود که تجمع چربی ها در یک منطقه از بدن کاهش پیدا کند و از طرف دیگر شرایطی را به وجود می آورد که یک نقطه جدید از بدن، حجم بهتر و شکل ظاهری مناسب‌ تری داشته باشد.

تزریق چربی راه حلی است که با استفاده از سلول های زائد موجود در بدن شما برای محافظت و بهبود وضعیت ظاهری بدن شما تجویز می شود. چیزی شبیه پر کردن جای خالی با گزینه مناسب! امروزه این کار از محبوبیت زیادی برخوردار است. چرا که هم می تواند شادابی و طراوت را در چهره احیا کند و هم می تواند به سینه ها، باسن و حتی دست و پا، فرم مطلوب تر و ظاهر جوان تری ببخشد.

چه زمانی باید برای تزریق چربی اقدام کرد؟

یکی از اثراتی که پیری و افزایش سن بر بدن می گذارد، کاهش تدریجی حجم بافت ها در بسیاری از بخش های بدن است؛ چه صورت، سینه و باسن باشد و چه دستها و پاها که می تواند سن شما را حتی بیشتر هم نشان بدهد.

دسته ای دیگر از افراد هم در سنین جوانی و به دلایل مختلف در بخش هایی از بدن خود حجم زیادی از چربی را از دست می دهند و دسته ای دیگر هم به طور طبیعی ذخایر چربی کمتری در بخش های خاصی از صورت و بدن خود دارند؛

تزریق چربی برای کدام ناحیه

مثلا لب های باریکی دارند و یا سینه های کوچکی دارند. همگی این افراد می توانند با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصان ما در زمینه تزریق چربی مشورت نمایند.

پس زمانی که احساس کردید بخش هایی از بدن شما حجم مطلوبی ندارد و انتظار شما را برآورده نمی کند، زمانی که احساس کردید در بدن خود چربی انباشته دارید و در عین حال بخش های دیگری از چهره و بدن شما فرو رفته و کم طراوت هستند.

اگر در سلامت کامل باشید و با مسائلی مثل بیماری های سخت، آلرژی های حاد و مشکلات عصبی و خونی دست و پنجه نرم نکنید، آن وقت می توانید به سراغ یک تغییر مثبت بروید و تزریق چربی را برای بدن خود انتخاب کنید.

فراموش نکنید که این تصمیم فقط باید توسط خود شما گرفته شود و نظرات مثبت و منفی دیگران، نباید تاثیری روی انتخاب شما داشته باشد. علاوه بر این، مهم است که انتظاری معقول و واقعی از نتیجه نهایی کار داشته باشید و به خوبی بدانید که قبل، حین و بعد از این کار، چه چیزهایی در انتظار شما خواهد بود و چه تغییراتی برای شما رخ خواهد داد.

تزریق چربی برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

کاهش حجم سلول های چربی، پدیده ای کاملا طبیعی است و روش های مختلفی برای افزایش حجم بخش های مختلف بدن وجود دارد؛ از فیلرهای مصنوعی و ایمپلنت گرفته تا تزریق چربی.

این فرآیند اساسا در سه مرحله کلی انجام می شود. مرحله اول، خارج کردن چربی ها با ایجاد حفره هایی روی سطح پوست یا استفاده از لیپوماتیک برای کاهش سلول های چربی زیر پوست! در این فرآیند چربی ها با لیپوساکشن یا پیکرتراشی از بدن خارج می شوند و سپس حفره ها با بخیه بسته خواهند داشت.

در مرحله دوم به کمک سانتریفیوژ و چرخش های مداوم و سریع آن، چربی ها از مایعات و سایر ناخالصی ها جدا می شوند و اساسا خالص سازی روی آن ها اتفاق می افتد. در مرحله سوم نیز نوبت به تزریق این چربی ها از راه می رسد.

این کار با سرنگ هایی بسیار کوچک صورت می گیرد و مقداری از چربی که از پیش تعیین و استخراج شده، به بدن شما تزریق می شود. تعیین حجم درست چربی، در این مرحله اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر چربی بیش از حد تزریق شود ممکن است سلول های چربی به سرعت از دست بروند و یا اینکه ظاهری بسیار غیرطبیعی برای فرد ایجاد شود.

تزریق چربی با توجه به مزایای خود، طرفداران بیشتری نسبت به بقیه روش ها دارد. اولین و مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که سلول های چربی های لازم برای تزریق از مواد مصنوعی تشکیل نشده اند و یا از بدن حیوان خاصی گرفته نشده اند و فقط از بدن خود شما گرفته می شوند؛ پس بدن شما به هیچ وجه چربی خودش را پس نمی زند.

دریافت چربی ها از بدن خود شما، خطر ابتلا به انواع عفونت ها را کاهش می دهد. البته حتی در این صورت هم امکان عفونت وجود دارد اما این احتمال، بسیار پایین است. در مجموع می توان تزریق چربی را یک فرآیند کاملا امن دانست. فرآیندی که در آن، ریسک زیادی برای شما به وجود نخواهد آمد.

نکته دوم این است که وقتی در بخش های مورد نظرتان چربی به اندازه کافی دریافت شود، ناخودآگاه پوست صاف و بدون چین و چروک و تا حدودی برجسته می شود که نشان دهنده نتایج طبیعی و بلند مدت تزریق چربی است.

تزریق چربی را می توانید برای همه ی بخش های بدنتان انجام بدهید؛ در هر جایی از بدنتان که دوس دارید در عین برطرف شدن چین و چروک، برجسته تر هم بنظر برسد. در بین بیماران؛  تزریق چربی در سینه، ” تزریق چربی در باسن ” ، گونه، لب و دستها طرفداران بیشتری نسبت به بقیه بخش های بدن دارد.

1- تزریق چربی به سینه

اگر به دنبال این هستید که سایز سینه هایتان را حدودا یک سایز افزایش بدهید، تزریق چربی مناسب شماست. برای افزایش یک سایز به سینه ها، تزریق چربی عملکرد بهتری نسبت به ایمپلنت دارد. تزریق چربی می تواند ایرادهای بخش های مختلف سینه ها را هم برطرف کند؛

مثلا می تواند قسمت بالای سینه ها را پرتر کند و یا اینکه بخش داخلی و شکاف بین سینه ها را برجسته تر کند.

برای تزریق چربی به سینه می توانید از چربی های زائد ران، شکم، بازو و یا حتی پشت بدنتان استفاده کنید.

البته تزریق چربی به سینه به شرطی برای شما انجام می شود که در یکی یا در چند تا از بخش های نام برده شده دارای سلول های چربی زیادی باشید و اگر دارای حجم مشخصی از سلول های چربی نباشید، به احتمال زیاد از ایمپلنت برای افزایش حجم سینه هایتان استفاده می شود.

افرادی که سینه های آن ها بسیار کوچک است و قصد دارند برای چند سایز تغییر محسوس در سینه های خود ایجاد کنند، با این روش به نتیجه دلخواه خود نمی رسند.

علاوه بر این افرادی که در ناحیه سینه پوست خوبی ندارند و شکل و حالت سینه ها نیز مطلوب آن ها نیست، نمی توانند از تزریق چربی به اندازه دیگران بهره ببرند. کار تزریق چربی در سینه، اساسا «کمی» بزرگ کردن یک سینه خوش فرم است. نه خوش فرم کردن یک سینه کاملا کوچک!

2- تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن به عنوان “لیفت باسن برزیلی” هم در بین عموم شناخته می شود. تزریق چربی به باسن می تواند باسن را بزرگتر کند و حتی زاویه قرار گیری باسن را هم بالاتر ببرد و ظاهری جوان تر را برای شما فراهم کند.

معمولا از بین بخش های مختلف بدن بیشتر از سلول های چربی شکم استفاده می شود زیرا باسن به حجم قابل توجهی از چربی نیاز دارد تا بزرگتر به نظر برسد و حتی در موارد زیادی از چندین بخش باید چربی را استخراج نمود.

تزریق چربی به باسن ریکاوری به مراتب کوتاه تری دارد و این، یک امتیاز بزرگ و یک مزیت قابل توجه برای این روش به شمار می رود.

ریکاوری اولیه این کار، به طور معمول تنها دو هفته زمان لازم دارد و پس از آن نیز با مراقبتی معمولی و صبر کردن برای ظهور نتایج نهایی، می توان به نتایج طبیعی و ظاهری ایده آل برای باسن دست پیدا کرد.

3- تزریق چربی به صورت

یکی از بخش هایی که اگر از تعداد سلول های چربی آن کاسته شود فرد سریع متوجه آن می شود، صورت است. به مرور زمان، از حجم چربی هایی که باعث پرتر و جوان تر نشان دادن صورتتان می شوند کاسته می شود.

از بین رفتن چربی در صورت در بخش هایی مثل اطراف چشم ها، گونه ها و فک بیشتر از سایر بخش ها به چشم می آید. تزریق چربی در صورت به منظور پرتر کردن گونه ها، پیشانی، لب ها و سایر بخش های صورت بکار می رود.

با استفاده از چربی، می توان روی خطوط خنده، خطوط پنجه کلاغی، نقاط فرو رفته صورت و خطوط پیشانی تاثیر گذاشت و آن ها را از روی چهره محو کرد. محو کردن این خطوط، ظاهری به مراتب جوان تر و شاداب تر به شما خواهد بخشید.

4- تزریق چربی در دستها و پاها

اگر صورت شما با افزایش سن تغییری نکند، آثار پیری و افزایش سن صد در صد در دستهایتان مشخص می شود. با افزایش سن، پوست پشت دستها شروع به لاغر شدن می کند و تمام استخوان ها، رگ ها و زرد پی آن مشخص می شود و چین و چروک های زیادی هم در روی پوست دست بوجود می آید.

چربی های اضافه از سایر بخش های بدن گرفته می شود و با تزریق بر روی پوست دست باعث جوانسازی دستها می شود. همین فرآیند را می توان برای پاهای شما هم انجام داد و چربی از دست رفته در پاها را می توان به راحتی جایگزین کرد.

 آیا کاندید خوبی برای انتقال چربی هستید؟

هر کسی که از کاهش چربی در بخش های مختلفی از بدن خود رنج می برد، می تواند کاندید خوبی برای فرآیند تزریق چربی باشد. اگر می خواهید بدانید که کاندید مناسبی برای پیوند چربی هستید، باید شرایط و ملاک های زیر را داشته باشید:

 1. شما باید چربی های اضافه در بدتان داشته باشید تا با لیپوساکشن از بدن شما استخراج و پاکسازی بشوند و در نهایت دوباره در بدنتان تزریق شوند.
 2. توقعات واقع بینانه ای از نتایج تزریق چربی دارید و به خوبی می فهمید که برای رسیدن به نتایج ایده آل، ممکن است به چند جلسه تزریق چربی نیاز داشته باشید.
 3. شما می خواهید یکی از بخش های بدنتان پرتر و برجسته تر بشود و در عین حال هم از حجم چربی های موجود در بخش دیگری از بدنتان کاسته بشود.
 4. و در نهایت برای اینکه کاندید خوبی باشید، باید بدن سالمی داشته باشید.

چه کسانی برای تزریق چربی مناسب نیستند؟

 1. افراد خیلی لاغرگزینه مناسبی برای تزریق چربی نیستند،البته افرادی که لاغری آن ها معمولی است و افراطی به نظر نمی رسد، می توانند چنین کاری انجام بدهند اما ورزشکاران حرفه ای که درصد چربی در بدن آن ها بسیار پایین است، طبیعتا گزینه های خوبی برای انتقال چربی در بدن محسوب نمی شوند.
 2. افراد سیگاری.
 3. کسانی که نمی توانند به مدت چند ماه، وزن ثابتی داشته باشند.
 4. کسانی که به تازگی وزن زیادی از دست داده اند.
 5. میزان انعطاف پذیری پوستشان بسیار پایین است.
 6. کسانی که به تازگی عمل جراحی لاغری داشته اند.
 7. افراد باردارد و یا مادرانی که مشغول شیر دادن به فرزند خود هستند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *