تزریق چربی

تزریق چربی به چین و چروک

تزریق چربی به چین و چروک

تزریق چربی به چین و چروک

روش هایی که برای از بین بردن چین و چروک های اضافی روی پوست استفاده می شود در واقع می تواند نوعی درمان موقت را برای افراد ایجاد کند. با تزریق چربی می توانید تا حدود زیادی به جوانسازی پوست خود کمک کنید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

به مدت بیش از 30 سال، جراحان زیبایی، راه حل های ضد چروک بسیاری را ارائه می کردند که همواره از مواد شیمیایی مانند سم بوتولینوم یا تزریق اسید هیالورونیک استفاده می شد. با این حال علم نیاز داشت روش های جدیدی ارائه کند.

تزریق چربی به چین و چروک

20 سال بعد، روشی پدید آمد که انقلابی در صنعت زیبایی محسوب می شد. این تکنیک برجسته، استفاده از چربی بدن بود. با توجه به اینکه انتقال چربی از طریق چربی های اضافی اندام های دیگر خود افراد انجام می شود، می تواند در مدت زمان کمی تاثیرات شگفتی را بر روی پوست شما باقی بگذارد.

تزریق چربی، می تواند روشی مؤثر برای کاهش چین و چروک، کاهش جای آکنه و داشتن مجدد ظاهری جوان تر باشد.

تزریق چربی نباید فقط برای اهداف زیبا شناسی در نظر گرفته شود. نواحی دیگری که برای تزریق چربی مناسب است، شکل و فرم دادن به سینه های خانم هایی است که به دلیل سرطان سینه برداشته شده اند. قبلا انجام چنین عملی دشوار بود اما با پیشرفت علم و به روی کار آمدن تزریق چربی، این کار بسیار ساده تر و راحت تر شده است.

با توجه به اینکه انواع ژل ها برای از بین بردن ضایعات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد می توان گفت که این مواد دارای اثرات موقتی هستند که بعد از گذشت چند ماه تاثیرات خود را از دست می دهند و نیاز است که برای تزریق دوباره به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا به صورت مکرر تزریق را برای شما انجام دهد.

ناحیه به ناحیه فرق می کند. برای مثال در جاهایی مانند زیر پلک، چانه، گونه و چنین نقاطی که تحرک زیادی ندارد، نتایج تزریق چربی بسیار بهتر و موثر هستند.

با توجه به اینکه تزریق چربی از طریق چربی های خود فرد انجام می شود، این امر می تواند ماندگاری طولانی تری را داشته باشد. همچنین ایجاد واکنش بعد از انتقال چربی در افراد اتفاق نمی افتد؛ زیرا ماده ای خارج از بدن خود افراد به آنها تزریق نشده است.

به همین دلیل در هر بار تزریق چربی تا حدود زیادی چربی های تزریق شده به بدن می تواند در زیر پوست باقی بماند و با تزریق مجدد تاثیرات آن بر روی پوست بیشتر از قبل مشخص می شود. در واقع با تزریق چربی مقادیری از چربی جذب بدن می شود و مقداری در بدن باقی می ماند و این امر نیاز به تزریقات مجدد را برای افراد کمتر می کند.

با این حال در برخی افراد که فعالیت بیشتری دارند، ممکن است فرآیند تزریق مجدد خیلی زودتر از چیزی که پیش بینی می شد، فرا برسد.

در نتیجه هزینه ها از این طریق نیز کاهش پیدا می کند. تزریق چربی از جمله روش های ایجاد زیبایی است که در دهه اخیر توانسته مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.

تزریق چربی به چین و چروک

تزریق چربی به چین و چروک چگونه انجام می شود ؟

تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک های صورت در 3 مرحله انجام می گیرد. در هر مرحله از انتقال چربی باید کلیه اقدامات لازم انجام شود تا چربی مورد نیاز برای تزریق بتواند بدون کوچکترین تغییری در بافت های زیرین پوست انجام شود.  می توانیم مراحل تزریق چربی را به صورت زیر برای شما شرح دهیم.

 1. در مرحله اول باید برداشت چربی از بافت های بدن فرد انجام شود. ممکن است در برخی از اندام های افراد چربی های اضافی وجود داشته باشد. در این صورت برداشت چربی توسط پزشک از این نواحی از بدن افراد انجام می شود. این عمل به واسطه لیپوساکشن انجام می گیرد.

چربی ها معمولاً از داخل شکم با میکرو لیپوساکشن گرفته می شوند. نواحی کمر و لگن نیز از جمله مناطقی هستند که اغلب برای برداشت چربی مناسب به حساب می آیند.

در لیپوساکشن دستگاهی برای برداشت چربی های اضافی در زیر پوست وجود دارد که می تواند بدون کوچکترین عارضه ای چربی ها را از اندام های بدن خارج کند. این چربی ها در محفظه ای شیشه ای جمع آوری می شود.

 1. در مرحله دوم نیاز است که چربی های برداشته شده از بدن تحت فشار قرار گیرد. به این صورت که مواد اضافی مانند خون و یا سایر بافت های چربی که از بدن خارج شده اند از چربی خالص جدا شوند.

این امر توسط دستگاه لیپوساکشن به راحتی انجام می شود. این چربی در واقع چربی مورد نظری است که برای تزریق در زیر پوست و از بین بردن چروک های پوستی مورد نیاز است.

 1. در این مرحله میزان چربی مورد نیاز برای از بین بردن چروکها و افتادگی های پوستی توسط پزشک مشخص می شود. این مقدار باید در حدی باشد که بتواند بدون ایجاد کوچکترین مشکلی در زیر پوست افراد تزریق شود.

چربی را می توان به هر قسمت بدن تزریق کرد. گاهی برخی اعضای بدن بهتر این چربی را ذخیره می کنند که میزان موفقیت عمل و رضایت فرد متقاضی را بالا می برد.

برای این منظور تزریق چربی توسط سوزن هایی انجام می شود که دارای ضخامت بسیار کمی هستند. با قرارگیری چربی در سرنگ های مخصوص بلانت تزریق چربی به راحتی انجام می شود.

البته نکته مهمی که وجود دارد، باید 10 روز قبل از عمل، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین ها اجتناب شود. اگر هم داروی مهمی مصرف می کنید، باید کاملا پزشک را در جریان وضعیت خود قرار بدهید.

نقش تزریق چربی به چین و چروک چیست ؟

همانطور که می دانیم تزریق چربی می تواند به عنوان روشی طبیعی برای از بین بردن چروک های پوستی مورد استفاده قرار گیرد.

از تزریقات چربی می توان برای درمان چین های بینی (بین بینی و دهان)، چین و چروک های جانبی (چروک های افراد سیگاری در اطراف دهان) و چین و چروک های ناحیه گردن استفاده کرد.

از آنجایی که چربی های مورد نیاز برای تزریق از بدن خود افراد برداشته می شود و و پس از انجام میکرو لیپوساکشن به حالتی بسیار نرم در می آید، این عمل می تواند تزریق چربی را دارای نتایج موثرتری کند؛ زیرا بافت های چربی در زیر پوست خود افراد تزریق می شوند.

در نتیجه ایجاد حساسیت های پوستی در این افراد کاهش پیدا می کند. نتایج تزریق چربی مانند هر نوع درمان تزریقی دیگری موقتی نیست. این چربی از بدن خود متقاضی عمل زیبایی است، بنابراین خطر عوارض جانبی وجود ندارد و سلول های بنیادی ناشی از تزریق چربی، به طراوت و جوانسازی پوست کمک می کنند.

برای این منظور انتقال چربی می تواند بسیار بهتر از روش های دیگر زیبایی برای از بین بردن چروک های پوستی مطرح شود. بافت های چربی ممکن است در ابتدا به مقادیر زیادی توسط پوست جذب شوند.

بافت های چربی با تولید کلاژن طبیعی که یکی از رایج ترین پروتئین های موجود در بدن است، از پیری جلوگیری می کند.

به همین دلیل پزشک از انتقال چربی به عنوان پرکننده در مقادیر بیشتری استفاده می کند. تزریق چربی می تواند در هر محله تا حدودی جذب پوست شود و از این طریق چروک های پوستی را از بین ببرد. به همین دلیل به مرور زمان دیگر نیازی به تزریق چربی در دوره های کوتاه مدت نیست و این امر شاید هر سال یک بار انجام شود.

توصیه می کنیم بعد از چربی تزریق شده، تحت درمان 5 تا 7 روزه قرار بگیرید. اگر ممکن است حتی مرخصی بگیرید تا عوارض جانبی بسیار کم پس از عمل از بین برود و نتایج مورد انتظار ظاهر شوند.

برخلاف باور عموم هم نیازی به بستری شدن نیست و فرد می تواند پس از انجام عمل به خانه برود و برای مدتی به استراحت بپردازد. مخصوصا پزشک پس از اتمام عمل، کیسه های یخ در اختیار می گذارد تا در آن ناحیه قرار داده شود. هر 15 دقیقه یک بار، آن را بر روی محل تازه تزریق شده، می گذارید.

سایر پر کننده های دیگر از این ویژگی برخوردار نیستند و بعد از مدت 6 ماه تاثیرات خود را از دست می دهد و برای دیدن نتایج بیشتر باید تزریق پرکننده به مراتب برای آنان صورت گیرد. همچنین ایجاد حساسیت به مواد ژل ها بیشتر از چربی است. به همین دلیل تزریق چربی دارای محبوبیت خاصی در بین افراد است.

فواید تزریق چربی به چین و چروک

همانطور که می دانید تزریق چربی یکی از بهترین متد ها برای ایجاد زیبایی در صورت و دیگر اندام های بدن است. با استفاده از انتقال چربی می توانید تا مدت طولانی تر از زیبایی خود لذت ببرید.

زیبایی چیزی است که در وهله اول به ذهن خطور می کند اما باید بدانید این عمل نه تنها برای زیبایی مناسب است، بلکه افرادی که قصد دارند ضعف جسمانی یا جای زخم خود را بپوشانند، قادر خواهند بود از مزایای تزریق چربی استفاده کنند.

باید گفت که تزریق چربی امروزه بسیار محبوبیت بالایی در بین مخاطبان پیدا کرده است و افراد بیشتری تمایل به استفاده از تزریق چربی برای ایجاد زیبایی در خود دارند. از آنجایی که انتقال چربی می تواند از اندام های خود افراد انجام شود، این امر می تواند در کاهش عوارضی که ممکن است در اثر واکنش بدن با سایر پرکننده های پوستی ایجاد شود موثر واقع شود.

تزریق چربی در یک محیط پزشکی کاملا مناسب و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. حدود 20 دقیقه طول می کشد تا چربی از طریق لیپوساکشن مکیده شود. بسته به میزان تزریق چربی، روش تزریق چربی پنج تا 20 دقیقه طول می کشد.

در واقع مزیت هایی که تزریق چربی (fat injection) نسبت به سایر مواد و ژل ها دارد این روش را دارای محبوبیت کرده است. می توانیم مزیت های زیر را برای انتقال چربی عنوان کنیم.

 1. از بین بردن چروک های پوستی
 2. ایجاد برجستگی در گونه ها و سایر نواحی بدن برای زیباتر شدن اندام ها
 3. درمان افتادگی های پوستی که در اثر افزایش سن در افراد ایجاد شده است.
 4. برطرف کردن گودی های زیر چشم
 5. ایجاد پوستی صاف و به دور از برآمدگی
 6. برداشت چربی اضافی از دیگر اندام های بدن
 7. بدون ایجاد حساسیت پوستی در افراد
 8. دارای دوره طولانی تری برای تزریق مجدد

آیا تزریق چربی می تواند نتایج دائمی در از بین بردن چین و چروک ها داشته باشد ؟

با توجه به اینکه چروک های پوستی تا چه حد دارای عمق است می توان از روشی مناسب برای از بین بردن چروک های پوست استفاده کرد. در واقع تزریق چربی می تواند در دراز مدت تاثیرات طولانی را در از بین بردن ضایعات پوستی در بر داشته باشد.

نیازهای هر فرد متفاوت است و توجه به این نکته ضروری است که این روش ممکن است برای هر یک از افراد نتایج متفاوتی داشته باشد. مشاوره اولیه با پزشک متخصص، این امکان را می دهد تا اهداف و نگرانی های شخصی شما را درک کنند و مطابق آن، الگوی عمل طراحی شود.

با این حال نمی توان گفت که تاثیرات انتقال چربی در عمل زیبایی به صورت دائمی است؛ اما در مورد زمان تزریق مجدد می توان گفت که این زمان به مراتب افزایش پیدا می کند و نیازی نیست که تزریق چربی هر 6 ماه یک بار مرتبا صورت گیرد.

به طور متوسط در برخی نقاط بدن، بعد از 6 ماه، 40 درصد چربی ها می سوزند. در مناطقی مانند پاها، چربی مدت کمتری دوام می آورد و در ناحیه ای مانند گونه، عمر تزریق چربی بسیار بیشتر است.

با این حال هنوز هم تزریق چربی در مقایسه با سایر مواد پرکننده از مزیت های بیشتری برخوردار است. نباید فراموش کرد انتخاب یک پزشک مناسب که تمام فعالیت های پیش از عمل شما را زیر نظر بگیرد و مطابق با شرایط زندگی‌تان، یک برنامه مناسب برای عمل تزریق چربی انتخاب کنید، بسیار ضروری است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق چربی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *