تزریق چربی

تزریق چربی به روش بادی جت

تزریق چربی به روش بادی جت

تزریق چربی روش بادی جت

تزریق چربی به روش بادی جت یکی از انواع روش های تزریق می باشد که به گونه ای خاص و مدرن صورت می گیرد و این روش منطبق با تکنولوژی های روز پزشکی در این زمینه انجام پذیر است.

امروزه تناسب اندام در نواحی مختلف بدن یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد می باشد زیرا داشتن اندام متناسب و نداشتن چربی های اضافی علاوه بر این که موجب افزایش اعتماد به نفس افراد می گردد از لحاظ زیبایی شناسی نیز مهم است و می تواند از بسیاری بیماری های مزمن و خطرناک مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون و فشار بر روی زانوها و ستون فقرات پیشگیری کند.

تزریق چربی به روش بادی جت

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

بادی جت را می توان یکی از بهترین و جدیدترین روش های درمانی برای برداشتن و تزریق چربی به شمار آورد.

به طور کلی می توان گفت بادی جت یک دستگاه و تکنولوژی جدید می باشد که در مقایسه با روش های قدیمی برای تزریق چربی دارای مزایای زیادی است. یکی از ویژگی های مثبت دستگاه بادی جت امکان استفاده مجدد از چربی و تزریق آن به بافت های مختلف بدن بیمار است.

تزریق چربی به روش بادی جت

استفاده از برخی از روش ها برای خارج کردن چربی از بدن، ممکن است موجب آسیب رسیدن به سلول های چربی شود. اگر این سلول ها آسیب ببینند، دیگر نمی شود از آن ها برای تزریق به نقطه دیگری از بدن فرد استفاده کرد.

اهمیت بسیار زیادی دارد که سلول های چربی پس از خارج شدن از بدن فرد، حتما سالم و آماده تزریق باشند. روش بادی جت شرایطی را فراهم می آورد که این سلول ها به خوبی از بدن خارج شوند. بیش از 80 درصد سلول های چربی استخراج شده از بدن با این فرآیند زنده و سالم می مانند و این، درصد قابل توجهی به نظر می رسد.

امروزه بسیاری از پزشکان با تجربه و متخصصین برای تخلیه چربی از قسمت های مختلف بدن از روش بادی جت استفاده می کنند که کارکرد اصلی آن با استفاده از فشار آب می باشد.

برای این که بتوان چربی را برای تزریق از طریق روش بادی جت جمع آوری کرد نیاز است که چربی ها به نحوی از بدن خارج شوند که دچار آسیب و تخریب نشوند و ساختار مناسب آنها برای انجام تزریق به بهترین نحو ممکن حفظ شود.

زیرا نحوه خارج کردن چربی می تواند در میزان کیفیت و ماندگاری سلول های زنده چربی تاثیر مستقیم داشته باشد.

در این روش فشار کنترل شده آب که در زیر پوست و لابه لای چربی های بدن قرار می گیرد موجب خرد شدن چربی شده و چربی های اضافی را از طریق دستگاه خارج می کند.

در واقع این روش، شامل برداشت چربی ها بدون صدمه زدن به آن ها و تغییر دادن خواص ذاتی این چربی ها می شود. با استفاده از بادی جت، می توان به خوبی چربی های انباشته شده در نواحی خاص از بدن مثل شکم، پهلو ها و یا باسن را جدا کرد و از این چربی ها برای تزریق به نقاط دیگری از بدن فرد بهره برد.

این کار همچنین به بافت های دیگر در بدن نیز آسیب نمی رساند. چرا که در آن از نیروی کنترل شده و ملایم استفاده می شود.

ویژگی های مهم تزریق چربی به روش بادی جت

یکی از مهم ترین ویژگی های تزریق چربی به روش بادی جت این است که به دلیل این که چربی ها در این روش تکه تکه می شوند به راحتی و به صورت سالم از بدن استخراج می شوند. مهم ترین مزایای تزریق چربی به روش بادی جت شامل موارد زیر است :

1- خارج سازی چربی با استفاده از روش بادی جت در مدت زمان کوتاهی انجام می شود زیرا در این روش نیازی به سانتریفیوژ نیست و چربی ها به دلیل داشتن سلول های خونی کمی که دارند به صورت شسته شده هستند و برای تزریق به ناحیه مورد نظر بدن آماده می باشند.

در متدهای دیگر پس از سپری شدن مرحله استخراج، چربی ها باید به درون سانتریفیوژ بروند و عملیات خالص سازی روی آن ها صورت بگیرد. در نتیجه آن متدها نسبت به استفاده از واترجت، زمان بیشتری را از فرد خواهند گرفت.

2- افرادی که توان تحمل درد را ندارند و می خواهند اندامی زیبا و متناسب داشته باشند می توانند برای حجم دهی قسمت های مختلف بدن مانند ترمیم سینه و تغییرات آن از این روش استفاده کنند.

3- با استفاده از روش بادی جت چربی های های مورد نیاز جهت تزریق با فشار کمی خارج می شوند و مقدار آبی که پس از فیلتر شدن باقی می ماند موجب توزیع بهتر چربی در لایه های زیر پوست بیمار می شود.

در نتیجه با این روش، فشار زیادی به بدن وارد نمی شود و اندام های مختلف بدن در خطر آسیب دیدن قرار نمی گیرند. هرچه فشار کمتری به بدن وارد شود، فرآیند برداشت چربی ها، ریسک کمتری به دنبال خواهد داشت.

4- در تزریق چربی به شیوه بادی جت، جای زخمی روی بدن فرد باقی نمی ماند و همین موضوع، دوران بهبودی را به مراتب کوتاه تر خواهد کرد. فرد پس از استفاده از بادی جت، خیلی زود به فعالیت های روزمره زندگی برمی گردد.

در فرآیند تزریق چربی به روش بادی جت، فرد با انواع آلرژی ها و عفونت های مختلف روبرو  نخواهد شد. در نتیجه این روش، سلامتی فرد را به خطر نمی اندازد.

از مهم ترین دلایلی که امروزه دستگاه بادی جت دارای کاربرد گسترده برای برداشت چربی می باشد این است که بر خلاف روش دستی برای برداشت چربی که به همراه خون می باشد و نیازمند انجام یک سری فرآیند برای تزریق مجدد چربی به ناحیه مورد نظر است در روش تزریق چربی به روش بادی جت، این دستگاه به وسیله فشار آب چربی را به صورت خالص و زنده خارج می کند و 80 درصد چربی ها شامل سلول های زنده هستند.

مهم ترین مزیت های روش بادی جت نسبت به سایر روش های درمانی برای تزریق چربی شامل: کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی پس از تزریق چربی، درد و خونریزی و کبودی کمتر، قابلیت انجام  تزریق در یک جلسه و قابلیت تزریق سلول های چربی به نواحی مختلف بدن، دارای ماندگاری دائم است و امکان خطرات مختلفی از جمله آمبولی چربی و عفونت در این روش درمانی وجود ندارد و به دلیل این که چسبندگی در بافت های زیر پوست ایجاد نمی شود موجب ایجاد ناهمواری پس از درمان نیز نمی گردد.

در مجموع می توان به این موضوع اشاره کرد که بادی جت، برخی از مشکلات سنتی تزریق چربی را حل کرده و این فرآیند را یک مرحله ارتقاء داده است. با استفاده از این متد، افراد با هراس کم تر و اطمینان به مراتب بیشتری به سراغ تزریق چربی می روند و نگرانی ها در مورد تزریق چربی، کاملا کاهش پیدا کرده است.

البته تزریق چربی حتی بدون استفاده از بادی جت نیز، همچنان ریسک پایین و اطمینان بالایی دارد اما اضافه شدن بادی جت، کیفیت این کار بالاتر برده و زمان آن را کم تر کرده است. این درست همان روندی است که باید در همه فعالیت های مربوط به زیبایی به عنوان یک نقطه تحول، در نظر گرفته شود.

موارد مهم در کاربرد تزریق چربی به روش بادی جت

مهم ترین کاربردهای بادی جت شامل موارد زیر است:

1- این روش درمانی برای افرادی مناسب است که اندم های بدن آنها به هر دلیلی کوچک تر از سایز طبیعی می باشد و با تزریق چربی به روش بادی جت به راحتی می توانند فرم دلخواه را در بدن خود ایجاد کنند.

نکته ای که در ارتباط با تزریق چربی به روش بادی جت وجود دارد این است که در صورتی می توان از بادی جت برای فرم دهی و بزرگ کردن اندام های بدن استفاده کرد که فرد چربی کافی را در بدن خود و در نواحی خاصی داشته باشد. بیشتر افراد، می توانند کاندیداهای مناسبی برای تزریق چربی باشند.

مقدار چربی انباشته شده مورد نیاز برای تزریق به سایر نقاط بدن، حتی در افرادی با لاغری متوسط و غیر افراطی نیز وجود دارد اما افرادی که به دلیل انجام ورزش های حرفه ای و یا به هر دلیل دیگری سطح چربی بدن آن بیش از حد پایین است، نمی توانند چنین فرآیندی را پشت سر بگذارند.

این افراد که اصطلاحا صاحب بدن هایی خشک هستند، گزینه های مناسبی برای تزریق چربی به شمار نمی روند. پس یکی از شروط انجام این تزریق، داشتن ذخایر چربی در بدن است.

2- از دیگر کاربردهای بادی جت می توان به بازسازی بافت های بدن اشاره کرد. به طور مثال زمانی که بافت هایی از بدن فرد بر اثر تصادف و یا آسیب دچار تحلیل شده باشند، امکان پر کردن و ایده آل کردن بافت ها با روش بادی جت به صورت کاملا سالم و ایمن وجود دارد.

3- برای درمان اسکارهای فرورفته و قسمت های فرورفته بدن بیمار می توان از روش بادی جت استفاده کرد و آنها را به سطح نرمال رساند. در واقع بادی جت، می تواند نقشی ترمیمی را برای بدن ایفا کند و مشکلات زیادی در بدن را برطرف سازد. این کار هم برای سطح پوست و هم برای بافت های بدن سودمند خواهد بود.

4- چربی های زیر پوست که بر اثر افزایش سن از بین می روند و موجب دیده شدن عروق، اعصاب و تاندوم های پوست می شوند را می توان با استفاده از تزریق چربی به روش بادی جت در نواحی مختلف از جمله بافت صورت را با ” تزریق چربی به صورت ” پر کرد و ظاهری جوان تر در دست و صورت فرد ایجاد کرد.

استفاده از این فرآیند، طراوت قابل توجهی به ظاهر فرد می بخشد. این فرآیند موجب جوان سازی پوست او خواهد شد. در نتیجه فرد پس از سپری کردن این پروسه، ظاهری جوان تر خواهد داشت و در نتیجه در روابط شخصی و اجتماعی، رضایت ظاهری از چهره خود فرد به دست خواهد آورد.

برای تزریق چربی به روش بادی جت میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به ناحیه مورد نظر از قسمت هایی از بدن که دارای چربی اضافی می باشند برداشته می شود و به ناحیه مورد نیاز تزریق می گردد.

این کار موجب کاهش چربی های زائد فرد و برقراری تعادل بیشتر در بدن او نیز خواهد شد. در واقع با این فرآیند چربی ها از نقاطی که حضورشان در آن ها هیچ ضرورتی برای فرد ندارد، به نقاطی منتقل می شوند که حضورشان در آن ها، تاثیرات بسیار مثبتی به همراه خواهد آورد.

از دیگر ویژگی های مثبت این روش این است که علاوه بر پر کردن بافت با استفاده از سلول های بنیادین اثر جوانسازی در بافت هم ایجاد می شود و اعتماد به نفس از دست رفته فرد به صورت مجدد به او باز می گردد.

پس از انجام این روش درمانی فرد با گذشت دو تا سه روز می تواند به محل کار خود برگردد و فعالیت های روزمره خود را به راحتی انجام دهد.

برای این که افراد بتوانند به نتیجه دلخواه خود به منظور تزریق چربی با روش بادی جت دست پیدا کنند بهتر است به پزشکان و متخصصین با تجربه که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنند و به تمامی توصیه های پزشک معالج پس از درمان توجه داشته باشند.

پزشکی که این فرآیند را برای فرد انجام می دهد، باید حتما از تخصص کافی برخوردار باشد. چرا که بدون تخصص و مهارت کافی پزشک، فرآیند بادی جت به خوبی انجام نخواهد شد.

علاوه بر این، مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی به روش بادی جت نیز باید به درستی از سوی فرد رعایت شود. در غیر این صورت، نتایج نهایی حاصل از این کار برای فرد چندان خوشایند نخواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *