پوست و مو

کاهش سایز ران و از بین بردن سلولیت

کاهش سایز ران و از بین بردن سلولیت

کاهش سایز ران و از بین بردن سلولیت

سلولیت نوعی تجمع چربی زیر پوستی است که در بیشتر مواقع در ناحیه ران مشاهده می شود. برای از بین بردن سلولیت می توان روش های متفاوتی را انجام داد تا از این طریق این ضایعه پوستی بتواند در کمترین زمان ممکن درمان شود.

کاهش سایز ران و از بین بردن سلولیت

در واقع زمانی که بافت های چربی در زیر پوست و در لایه های بالایی پوست ایجاد می شود، نوعی برجستگی در سطح پوست و در ران های خود مشاهده می کنید که می تواند نوعی بافت ناهماهنگ را در این نواحی از بدن شما ایجاد کند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

با توجه به اطلاعات و آماری که در این زمینه وجود دارد می توان گفت که بیش از ۸۵ درصد از کل زنان به این عارضه دچار می شوند. این مشکل پوستی در افرادی که بالای ۲۱ سال سن دارند بیشتر از بقیه افراد ممکن است، ایجاد شود.

چه عواملی می تواند باعث ایجاد سلولیت در ران شود؟

از آنجایی که ران ها دارای بافت چربی بیشتری نسبت به سایر نقاط بدن هستند می توانید در این قسمت ها سلولیت بیشتری را مشاهده کنید. به همین دلیل این نواحی می تواند نسبت به سایر نقاط بدن بیشتر در معرض ایجاد چربی زیر پوستی قرار گیرد. در واقع عوامل مختلفی می تواند بر ایجاد سلولیت در ران ها نقش داشته باشد که می توان از این بین به موارد زیر اشاره کرد.

  1. افزایش سن
  2. تولید استروژن به مقادیر زیاد در بدن
  3. چاق شدن و افزایش چربی در ران ها
  4. عدم گردش خون قوی در بدن
  5. ایجاد التهاب در بافت های بدن
  6. از بین رفتن کلاژن مورد نیاز پوست
  7. نازک شدن سطح پوست
  8. عوامل ارثی و ژنتیکی
  9. سیستم ضعیف لنفاوی

این عوامل همگی بر ایجاد سلولیت در بدن نقش اساسی را ایفا می کنند. چربی زیر پوستی می تواند نوعی اثر مخرب بر زیبایی شناسی اندام های ران ایجاد کند. به همین دلیل در اکثر مواقع افراد تمایل دارند که این ضایعه را از بین ببرند.

کاهش سایز ران و از بین بردن سلولیت

با وجود اینکه این عارضه در ران ها نمی تواند هیچ گونه مشکل و ناراحتی را برای افراد ایجاد کند. با این حال از نظر زیبایی می تواند در سطح پوست ران برجستگی هایی را به وجود بیاورد که از لحاظ دیداری می تواند بسیار به چشم بیاید.

برای از بین بردن سلولیت در ران چه راهکارهایی را می توان انجام داد؟

می توان گفت که سلولیت می تواند به راحتی از بین رود و درمان شود. برای اینکه بتوانید این عارضه را درمان کنید، نیاز است که روش های متفاوتی را برای این کار امتحان کنید. زیرا هر روشی ممکن است روی پوست های متفاوت نتایج متعددی را در بر داشته باشد. با این درمان های زیر می توانید تا حدود زیادی این مشکل پوستی ایجاد شده را از بین ببرید.

انجام ماساژ در ران

برای اینکه بتوانید سلولیت در ران را از بین ببرید می توانید از درمان های خانگی متنوعی برای این منظور استفاده کنید. یکی از این درمان های مقرون به صرفه را می توان ماساژ درمانی دانست. در واقع ماساژ درست و اصولی در ران می تواند چربی زیر پوستی ایجاد شده در این نواحی را از بین ببرد.

در واقع با انجام این روش درمانی می توانید کشش در پوست را ایجاد کنید و این امر می تواند برجستگی های بافت چربی را در لایه اپیدرم پوست کاهش دهد. با ماساژ می توانید به بهبود عملکرد سیستم لنفاوی نیز کمک کنید و از این طریق درمان سلولیت را انجام دهید.

انجام ماساژ می تواند در دوره های متفاوت تکرار شود. توجه به این نکته ضروری است که درمان چربی زیر پوستی با یک مرتبه ماساژ نمی تواند ایجاد شود و برای اینکه بتواند نتایج مورد نظر خود را از این درمان دریافت کنید، نیاز است که به طور مرتب و هفته ای چند مرتبه این روند را تکرار کنید تا بتوانید به طور کامل نتایج مورد نظر خود را مشاهده کنید.

برنزه کردن پوست

برنزه کردن پوست را می توان روشی مناسب برای از بین بردن چربی زیر پوستی موجود در ران دانست. در واقع چربی های موجود در این ناحیه، در پوست های تیره کمتر دیده خواهد شد و شما می توانید از این طریق زیبایی در پوست خود را بهتر مشاهده کنید.

استفاده از پپتیدهای کلاژن

از جمله منابعی که می تواند به درمان و از بین بردن سلولیت های ران کمک کند را می توان استفاده از پپتید های کلاژن دانست. در واقع این مواد مکمل هایی هستند که می تواند در ایجاد پوستی صاف و شفاف به افراد کمک کند.

با مصرف دوره ای ۶ ماهه از این مکمل ها می توانید تاثیرات شگفت انگیز آن را بر پوست مشاهده کنید. در واقع این دوره زمانی می تواند به طور کامل سلولیت های ران را از بین ببرد.

با این حال هرگز به طور سرخود از این مکمل ها استفاده نکنید و با مشورت پزشک می توانید مطمئن باشید که در دراز مدت تاثیرات منفی در شما ایجاد نکند.

نوشیدن آب به مقدار زیاد

برای اینکه بتوانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن سلولیت های ایجاد شده در ران خود را از بین ببرید می توانید نوشیدن آب را افزایش دهید. در واقع آب کافی می تواند این عارضه را در شما از بین ببرد.

مصرف آب زیاد می تواند بدن شما را هیدراته کند و از این طریق سمومی که در اثر افزایش چربی در بدن شما ایجاد شده اند را نیز دفع کند. آب می تواند در تولید کلاژن مورد نیاز بدن و افزایش گردش خون در زیر بافت های پوست شما به کاهش سلولیت ها کمک کند.  همچنین سیستم لنفاوی شما را نیز بهبود می بخشد. به همین دلیل مصرف آب زیاد را فراموش نکنید.

کاهش وزن

از جمله دلایلی که می تواند سلولیت ها در ران را ایجاد کند، افزایش وزن افراد است. در واقع سلولیت ها چربی های زیر پوستی هستند که می توانند در مدت زمان کمی از بین بروند.

این چربی ها در زیر لایه اپیدرم جمع می شوند و تاثیرات منفی در زیبایی پوست بر جای می گذارند. به این صورت در سطح پوست می توانید برجستگی هایی را مشاهده کنید که به دلیل ایجاد این چربی زیر پوستی است.

برای این منظور می توانید با کاهش وزن به از بین رفتن آنها کمک کنید. با این حال چربی های زیر پوستی در بسیاری از مواقع با کاهش وزن نیز از بین نمی روند و شما باید از رژیم های غذایی مناسب استفاده کنید و به صورت تخصصی ورزش ها و حرکاتی را در ران خود انجام دهید تا این سلولیت ها از بین بروند.

استفاده از کربوکسی تراپی

یکی از جدیدترین روش های از بین بردن سلولیت (Cellulite) ایجاد شده در ران را می توان کربوکسی تراپی دانست. در واقع این روش از طریق دستگاه های پیشرفته ای صورت می گیرد که می تواند در مدت زمان بسیار کمی کلیه چربی های ایجاد شده در زیر پوست ران شما را از بین ببرد.

برای اینکه بتوانید از این درمان استفاده کنید در ابتدا باید پزشکی متخصص را بیابید که می داند چگونه از این روش برای از بین بردن سلولیت های پوستی استفاده کند.

در کربوکسی تراپی کربن دی اکسید به لایه های زیرین پوست تزریق می شود و به افزایش گلبول های قرمز خون و همچنین گردش خون در این نواحی از پوست کمک می کند. در اثر افزایش جریان خون، سلول های پوستی می توانند کلاژن و الاستین مورد نیاز پوست را تولید کنند و این امر می تواند سلولیت های پوستی را به راحتی از بین ببرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *