پوست و مو

دستگاه کربوکسی تراپی چیست ؟

دستگاه کربوکسی تراپی چیست ؟

دستگاه کربوکسی تراپی چیست ؟

با توجه به اینکه در بازار انواع روش های ایجاد زیبایی در پوست داغ است می توان گفت که نوعی روش به نام کربوکسی تراپی، ایجاد شده است که می تواند برای درمان سلولیت های پوستی، علائم کششی در پوست و رفع تیرگی زیر چشم بسیار پرکاربرد باشد.

دستگاه کربوکسی تراپی

این روش درمانی را می توان روی سایر نواحی بدن مانند پلک، گردن، بازوها، شکم، صورت، ران، پاها نیز مورد استفاده قرار داد. در واقع این روش می تواند برای افرادی که دارای مشکلات پوستی هستند بسیار کارآمد باشد. به همین دلیل مخاطبان کربوکسی تراپی روز به روز در حال افزایش هستند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

با توجه به اینکه کربوکسی تراپی توانسته از سازمان FDA مجوز های لازم را دریافت کند، می توان گفت که این روش بسیار مطمئن است و امکان ایجاد عوارض ماندگار بعد از آن وجود ندارد.  همچنین این درمان به راحتی و طی یک جلسه می تواند تمام مشکلات سلولیتی و کششی را در پوست افراد از بین ببرد.

دستگاه کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند؟

کربوکسی تراپی از طریق دستگاهی انجام می شود که می تواند با استفاده از متد های جدید و پیشرفته در این زمینه، علائم سلولیت ها و دیگر ضایعات پوستی را از بین ببرد. با توجه به ناحیه ای از پوست که کربوکسی تراپی در آنجا انجام می شود روش درمان ممکن است متفاوت باشد. اما در حالت کلی مکانیزمی مشترک برای همه این نواحی در نظر گرفته می شود.

دستگاه کربوکسی تراپی

در دستگاه کربوکسی تراپی نوعی مخزن وجود دارد که با استفاده از گاز دی اکسید کربن پر شده است. این گاز از طریق لوله های پلاستیکی به نوعی تنظیم کننده جریان متصل می شود. در واقع تنظیمات خروج مقادیر مورد نیاز از گاز این مخزن توسط پزشک مورد نظر انجام خواهد شود.

همچنین گاز مورد نظر به واسطه تنظیم کننده های جریان با ورود به لوله های استریل شده و بهداشتی که در انتهای آنها نوعی فیلتر نصب شده است به بدن وارد می شود.

لازم به ذکر است که فیلتر می تواند ناخالصی های گاز کربن دی اکسید را قبل از ورود به بدن از بین ببرد. در طی این جریان گاز می تواند از طریق سوزن بسیار باریکی که در سمت دیگر فیلتر وجود دارد، جریان پیدا کرده و پزشک از این طریق می تواند گاز مورد نظر را به بدن افراد وارد کند.

در واقع این درمان نوعی روش ایجاد زیبایی در پوست است که کاملاً غیر تهاجمی است. بدین منظور که هیچ گونه پارگی و درد را در اندام های خود از این طریق حس نخواهید کرد.

با این حال برای جلوگیری از ایجاد هر گونه دردی که از طریق سوزن ممکن است در افراد ایجاد شود، پزشک مورد نظر می تواند از بی حسی موضعی در نواحی تحت درمان قبل از کربوکسی تراپی در پوست بیمار از طریق مالش در آن قسمت ها، استفاده کند.

در واقع به دلایل گردش خون ضعیف در بدن تا حدود زیادی ممکن است سلولیت، علامت های کششی روی پوست و دایره های تیره را در زیر چشم خود مشاهده کنید. در این مواقع کربوکسی تراپی می تواند با ورود گاز کربن دی اکسید به بدن، سلول ها را به فعالیت بیشتری وادار کند.

همانطور که می دانیم ریه ها اکسیژن را از هوا دریافت می کنند و به صورت گاز کربن دی اکسید آن را خارج می کنند. در این روش گلبول های قرمز می توانند اکسیژن مورد نیاز را دریافت کنند و آن را به بافت ها دهند. بعد از آن گاز کربن دی اکسید را آزاد کنند.

با کربوکسی تراپی تعداد گلبول های قرمز در این نواحی از پوست افزایش پیدا می کند و این امر می تواند جریان خون را بالاتر ببرد و از این طریق ترمیم پوست خود به خود اتفاق می افتند.

برای چه منظوری از دستگاه کربوکسی تراپی استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد کربوکسی تراپی نوعی روش است که از طریق کربن دی اکسید می تواند ضایعات پوستی را درمان کند. برای اینکه بتوانید در مورد عملکرد این دستگاه اطلاعات بیشتری را کسب کنید و از مزیت های آن اطلاع یابید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1- درمان سلولیت های پوستی

سلولیت ها به تجمع چربی زیر پوستی گفته می شود که می تواند برجستگی های پوستی را ایجاد کند. برای رفع این ضایعه از کربوکسی تراپی استفاده می شود. در واقع گاز کربن دی اکسید مورد نظر به بافت های چربی انتقال داده می شود و این امر می توان سلول های چربی را از بین ببرد.

2- علامت های کششی یا ترک پوست

این علایم به دلایل متفاوتی می تواند در پوست مشاهده شود. در اثر افزایش وزن و زایمان های متعدد، پوست نواحی از بدن کشیده می شود و به صورت علائم کششی در پوست دیده خواهد شد.

به دلیل پارگی کلاژن پوستی این ضایعه پوستی می تواند قابل مشاهده باشد. کربوکسی تراپی می تواند با تولید کلاژن مورد نیاز پوست، به ضخیم تر شدن آن کمک کند و از این طریق پوست را ترمیم کند.

3- درمان تیرگی های زیر چشم

این ضایعات پوستی در بیشتر مواقع به دلیل گردش خون ضعیف می تواند مشاهده شود. در اثر این امر کربوکسی تراپی می تواند به سلول های زیر چشم و تیرگی های آن کمک کند تا با افزایش جریان خون در این نواحی این تیرگی ها از بین بروند و رنگ دانه های جدید شکل بگیرد.

4- ریزش موی شدید یا آلوپسی

از آنجایی که کربوکسی تراپی می تواند جریان خون را افزایش دهد در زمانی که افراد به آلوپسی دچار هستند این درمان می تواند بسیار مناسب باشد. زیرا ریزش مو به دلیل کاهش جریان خون در بدن اتفاق می افتد.

مراقبت های بعد از لیزر با دستگاه کربوکسی تراپی چگونه است؟

بعد از کربوکسی تراپی می توانید در همان روز به کلیه فعالیت های خود بپردازید و نیازی به انجام مراقبت های ویژه در این خصوص نیست. با این حال در ۲۴ ساعت اول بعد از انجام این روش برای از بین بردن چربی ها یا سلولیت های زیر پوستی، از قرار گرفتن در آب و انجام ورزش های آبی مانند شنا خودداری کنید.

بعد از گذشت یک روز می توانید مانند قبل به زندگی خود ادامه دهید و نیازی نیست که از بابت نتایج نگرانی به خود راه دهید. با انجام این روش می توانید دارای پوستی بدون هیچ گونه علائم کششی یا سلولیت شده و به زیبای هر چه بیشتر دیده شوید.

آیا دستگاه کربوکسی تراپی می تواند عوارضی را برای افراد ایجاد کند؟

از آنجایی که کربوکسی تراپی نوعی روش جدید است که از تکنولوژی های پیشرفته ای در استفاده از این دستگاه استفاده شده، می تواند بسیار بی خطر باشد. در واقع ایجاد عوارض جانبی مانند کبودی یا قرمزی را در هر روش درمانی می توانید مشاهده کنید.

با این حال در کربوکسی تراپی این عوارض در بیشتر مواقع ایجاد نمی شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن نتیجه بی نظیری را از درمان خود مشاهده کنید. در صورتی که شما کبودی بعد از تزریق با کربوکسی تراپی (Carboxy Therapy) را مشاهده کردید در مدت زمان یک هفته می توانید شاهد از بین رفتن این عوارض باشید.

همچنین احساس خارش بعد از این درمان نیز ممکن است ایجاد شود که در مدت زمان ۵ دقیقه از بین می رود و نیاز نیست که نگرانی را به خود راه دهید. همچنین در درمان سلولیت از این طریق ممکن است گرما و فشار را در نواحی پوست خود حس کنید که کاملاً امری طبیعی است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *