لیزر موهای زائد

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد و نتایج بعد از لیزر موهای زائد

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد و نتایج بعد از لیزر موهای زائد

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

با “ کلینیک پوست و مو رز ” همرا باشید با مقاله کاربردی و جامع ” همه چیز در مورد لیزر موهای زائد ” و نتایج بعد از لیزر موهای زائد .

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

امروزه یکی از مشکلاتی که برای افراد درد سر های مختلفی را به وجود می آورد مشکل رشد موهای زائد در اندازه و حجم های مختلف است. افرادی که دچار این مشکل هستند معمولا این مورد را خاطر نشان می کنند که رشد این موهای زائد خصوصا در حجم و اندازه های بالا سبب به وجود آوردن یک ظاهر نامناسب برای نقاط مختلف بدن آن ها شده است.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

افرادی که می خواهند از شر این مشکل خلاص شوند گزینه های بسیار زیادی را برای انتخاب پیش روی خود دارند. این گزینه ها از روش های سنتی و قدیمی گرفته تا لیزر و استفاده از مواد شیمیایی مختلف از جمله کرم های مو بر و اسپری ها می توانند از سوی افراد انتخاب شده و در جهت از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گیرند.

در گذشته که افراد از روش های قدیمی و به اصطلاح سنتی برای از بین بردن مشکلات خود استفاده می کردند پس از انجام و استفاده از این روش ها عوارض مختلفی برای افراد به وجود می آمد.

از جمله عوارضی که برای آن ها به وجود می آمد آسیب رسیدن به پوست آن ها بود. زمانی که افراد از شیوه های قدیمی برای رهایی از مو های زائد استفاده می کنند این مشکل برای آن ها به وجود خواهد آمد.

اما امروزه که نسبت به گذشته روش های بیش تر و همچنین پیشرفته تری وجود دارند باز هم برخی از افراد با سهل انگاری هایی که انجام می دهند خود را دچار مشکلاتی می کنند.

افراد بهتر است قبل از انجام هر روشی خصوصا استفاده از لیزر مطمئن شوند که انجام این روش برای آن ها خطری را به دنبال نخواهد داشت و برای پوست آن ها ناسازگاری و عوارض به خصوصی را به دنبال نمی آورد.

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش های موجود در زمان حاضر می باشد که به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه علم و فناوری های پزشکی صورت گرفته است می تواند برای افراد این مشکل را با حداقل عوارض از بین ببرد.

لیزر کردن موهای زائد یکی از پر طرفدار ترین روش های زیبایی در سراسر دنیا می باشد و افراد می توانند از این روش استفاده کرده و از مزایای آن برخوردار گردند.

واقعیت هایی در مورد لیزر موهای زائد

 1. – در لیزر موهای زائد برای جلوگیری از رشد موها، از تکنولوژی نورهای متمرکز استفاده می شود.
 2. – لیزر موهای زاید یکی از بهترین فرآیندهایی است که به جراحی نیازی ندارد و از سال 2016 تا کنون در آمریکا از این روش استفاده می شود.
 3. – از لیزر موهای زاید می توان برای همه ی بخش های بدن استفاده کرد. این روش می تواند برای افراد فارغ از نوع جنسیت آن ها در همه ی نواحی بدن استفاده گردد

ایمنی دستگاه لیزر موهای زائد

 1. – از سال 1960 بر روی کارایی دستگاه لیزر موهای زائد آزمایشات زیادی انجام شده است و از سال 1990 استفاده از لیزر آغاز شده است.
 2. – اولین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 1995 ساخته شده است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا هم تایید شده است.
 3. – وسایلی که در ساخت دستگاه لیزر موهای زاید استفاده می شود، کاملا بی خطر است و کارایی کلیه اجزای دستگاه لیزر موهای زائد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.
 4. – معمولا برای لیزر موهای زاید، 3 الی 7 جلسه لازم است. تعداد جلسات برای لیزر کردن مو های زائد می تواند برای افراد کاهش و یا افزایش یابد زیرا همه ی افرادی که برای این کار اقدام می کنند از حجم و اندازه ی یکسانی از موهای زائد برخوردار نمی باشند. علاوه بر این موضوع افراد ممکن است همه و یا بخشی از نواحی بدن خود را مورد لیزر قرار دهند که این موارد سبب می شود تعداد این جلسات برای افراد منحصر به فرد باشد.
 5. – در اکثر موارد، بیماران درد کمی را در طول لیزر موهای زائد و بعد از آن احساس می کنند. افرادی که از این موضوع ترس دارند می توانند اطمینان حاصلی از این مورد به دست بیاورند و سپس اقدام به انجام لیزر موهای زائد خود کنند. مردان معمولا با این مورد مشکلی نداشته و کم پیش می آید تا یک مرد درباره ی این موضوع حساسیت نشان داده شود. اما زنان به دلیل حساسیت هایی که نشان می دهند از این موضوع می ترسند.
 6. – لیزر موهای زائد به دوره ریکاوری خاصی نیاز ندارد. افراد باید بدانند که استفاده از روش لیزر برای از برای از بین بردن مو های زائد به هیچ عنوان دارای عوارض خاص و شدیدی نخواهد بود و افراد می توانند با به کار گیری این روش به راحتی و حتی بدون داشتن دوره ی ریکاوری روش مورد نظر برای حل مشکل خود پیاده سازی کنند و پس از گذراندن دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدت از مزایای این عمل بهره مند گردند.

لیزر موهای زائد

لیزر کردن موهای زائد همان طور که می توان از موارد ذکر شده متوجه شد یکی از ایمن ترین روش های از بین بردن مو های زائد بدن می باشد. افراد می توانند با استفاده از این روش و بدون استرس و نگرانی خاصی موهای زائد بدن خود را از بین ببرند.

همچنین باید بگوییم که افراد اگر این روش را به طور مرتب انجام دهند می توانند به صورت دائمی از شر موهای زائد بدن خود راحت شوند و ظاهر بسیار زیبایی برای بدن خود به وجود بیاورند.

منظور از این این نتیجه ی دائمی این است که افراد می توانند با استفاده از انجام روش ذکر شده به صورت مرتب و همچنین زیر نظر پزشک متخصص از حجم موهای زائد خود تا حد بسیار زیادی کم کنند و علاوه بر آن رشد آن ها را بسیار کند کنند. این دسته از افراد می توانند با گرفتن چنین نتایج بگویند که از انجام روش فوق به نتایج دائمی رسیدند.

کارایی لیزر موهای زائد :

 1. – بر طبق تحقیقاتی که در سال 2003 انجام شده است، 71 درصد از بیماران از نتایج لیزر موهای زائد خود رضایت کاملی دارند.
 2. – بر طبق تحقیقات در سال 2012، لیزر موهای زائد بیشتر توسط بیمارانی انتخاب می شود که پوست های تیره تری دارند.

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد، یک روش غیر تهاجمی برای کاهش یا رفع موهای آزار دهنده بدن است. در بین بیش از 1 میلیون روش و فرآیند برای رفع موهای زائد، لیزر موهای زائد از سال 2016 یکی از پرطرفدارترین فرآیندها در آمریکا شناخته شده است.

لیزر موهای زائد، گزینه خوبی برای کسانی است که موهای زائد زیادی دارند و به دنبال روشی برای کاهش یا رفع موهای زائد در تمام بخش های بدن خود هستند.

فرآیند لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد، متخصص یا دستیارانش نقاط مشخصی از بدن را ضد عفونی می کنند. اگر بخش مورد نظر حساس باشد، می توان از ژل بی حسی هم استفاده کرد. در طول لیزر موهای زائد، همه ی افرادی که در اتاق لیزر حضور دارند، باید از چشمان خود در برابر نور لیزر محافظت نمایند.

به محض اینکه نقطه مورد نظر بی حس شود، متخصص بر روی قرار دادن دستگاه لیزر بطور مستقیم بر روی نقاط مورد نظر متمرکز می شود. هر چقدر بخش های مورد نظر بزرگتر باشند، فرآیند لیزر موهای زائد بیشتر طول می کشد. لیزر بخش های کوچک تر، در عرض چند دقیقه انجام می شود ولی لیزر بخش های بزرگتر تا یک ساعت هم ممکن است طول بکشد.

وقتی نور لیزر به فولیکول های مو می رسد، امکان دارد کمی بوی سوختگی هم احساس کنید.

آمادگی های قبل از لیزر موهای زائد

متخصص به شما در مورد آمادگی های قبل از لیزر موهای زاید توضیحاتی خواهد داد. البته انجام یک سری از کارها، تاثیر لیزر را برای رفع موهای زائد افزایش خواهد داد و حتی می تواند عوارض جانبی ناشی از آن را هم کاهش بدهد. چند تا از کارهای مفیدی که قبل از لیزر موهای زاید می توانید انجام بدهید، عبارتند از :

 1. – قبل از لیزر موهای زائد، به مدت چند روز در معرض نور خورشید قرار نگیرید. لیزر موهای زاید نباید روی پوست آفتاب سوخته انجام بشود.
 2. – از وارد کردن هر گونه آسیب و جراحت به پوستتان خودداری کنید.
 3. – از وکس و سایر روش های اصلاح موهای زائد خودداری کنید.
 4. – دارو مصرف نکنید (مخصوصا داروی آسپیرین)
 5. – اگر در بدن شما عفونتی وجود دارد مانند تاول تبخالی یا حتی اگر عفونت باکتریایی در سطح پوستتان دارید، نمی توانید از لیزر برای رفع موهای زائدتان استفاده کنید.

علاوه بر اینها اگر پوست شما تیره باشد، ممکن است متخصص از شما بخواهد که اول پوستتان را در کلینیک با لیزر سفید کنید ( لیزر بلیچینگ ) و بعد برای رفع موهای زائد از لیزر استفاده کنید.

نتایج بعد از لیزر موهای زائد

بعد از لیزر، تعداد موهای زائد در بخش هایی که مورد درمان قرار گرفته است، تا حد زیادی کاهش می یابد. 2 الی 8 هفته بعد از لیزر موهای زائد، شاهد افزایش سرعت رشد موهای زائد خواهید بود زیرا تمام فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر واکنش نشان نمی دهند.

اکثر بیماران شاهد 10 الی 25 درصد از کاهش حجم موهای زائد خود، بعد از اولین جلسه لیزر موهای زاید هستند. حدودا بین 3 الی 8 جلسه طول می کشد تا موها بطور دائم از بین بروند. متخصص می تواند تعداد دقیق جلسات لازم را در اولین جلسه از لیزر به شما بگوید. علاوه بر این، مراجعه به کلینیک پوست و مو بطور سالانه هم تاثیر خوبی در نتایج نهایی لیزر موهای زاید شما خواهد گذاشت.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زاید به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 1. تجربه متخصص
 2. موقعیت مکانی کلینیک پوست و مو
 3. حجم کار و بخش های مورد نظر برای لیزر
 4. تعداد جلسات

لیزر چگونه باعث کاهش تعداد موهای زائد می شود؟

در لیزردرمانی، برای رفع موهای زائد از نور متمرکزی استفاده می شود تا بر روی فولیکول های مو نهایت تاثیر را بگذارد. فولیکول های مو مانند حفره های کوچکی هستند که در زیر پوست قرار دارند و موها از همین حفره ها رشد می کنند.

فولیکول های مو، نور لیزر را جذب نمی کنند بلکه این رنگدانه های مو هستند که گاهی این نور را به خودشان جذب می کنند و مو سریعا بخار می شود زیرا لیزر گرمای زیادی دارد.

همانطور که می دانید رنگدانه های مو نور لیزر را جذب می کنند، بنابراین موهای تیره تر نور لیزر را بهتر جذب می کنند؛ بخاطر همین است که افرادی با موهای تیره و پوست روشن، کاندیدهای ایده آلی برای لیزر موهای زائد هستند.

بیمارانی که پوست تیره تری دارند، باید از دستگاه لیزری استفاده کنند که بتواند بر روی موی آنها (جدا از رنگ پوستشان) تاثیر خوبی بگذارد.

بیمارانی که رنگ موی روشن تری دارند، کاندیدهای خوبی برای لیزر موهای زاید نیستند زیرا شاهد نتایج خوبی از لیزر موهای زائد خود نخواهند بود. دستگاه لیزر بر روی موهای بدون رنگدانه، نمی تواند به خوبی متمرکز بشود. در واقع لیزر موهای زائد بر روی موهای بلوند، خاکستری یا سفید اثری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *