تزریق ژل

آیا بالابردن ابرو با تزریق ژل امکان پذیر است؟

آیا بالابردن ابرو با تزریق ژل امکان پذیر است؟

آیا بالابردن ابرو با تزریق ژل امکان پذیر است؟

بالا بردن ابرو از طریق تزریق ژل یکی از سریعترین، کم عوارض ترین و پرطرفدارترین روش هایی است که امروزه بسیاری از افراد برای زیبا سازی و جوانسازی چهره خود از آن استفاده می کنند. تزریق ژل به ابرو روشی است که در آن فرد نیازی به جراحی، پرداخت هزینه های بالا تزریق ژل و ریسک های پس از جراحی ندارد.

آیا بالابردن ابرو با تزریق ژل امکان پذیر است؟

لیفت ابرو به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود. اگر شما از علائمی همچون افزایش سن در ناحیه‌ی ابرو رنج می‌برید، لیفت ابرو می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. از یک سنی به بعد ممکن است خطوط افقی عمیق و خطوط چین و چروک روی ابرو ایجاد شوند. علت ایجاد این چین و چروک‌ها از دست رفتن بافت طبیعی بدن و ایجاد فضای خالی زیر پوست است. خطوط اخم بین دو ابرو ممکن است چهره‌ی ما را عصبانی یا خیلی جدی جلوه دهند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

لیفت ابرو یا لیفت پیشانی اثرات گرانش و سفت شدن بافت‌های نرم پیشانی را از بین می‌برد و برای برگرداندن نقش جوانی به پوست پیشانی، پلک‌های بالایی و ابرو انجام می‌شود. روش‌های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد.

از روش تزریق فیلر نه تنها برای از بین بردن خطوط اخم سطحی بین ابروها و بالا کشیدن ابرو ها، بلکه برای از بین بردن خطوط عمیق نیز از تزریق ژل می توان استفاده کرد. تزریق ژل را می توان برای افراد 18 سال به بالا و هم برای مردان و هم زنان استفاده کرد.

این نوع لیفت ابرو همچنین برای پوست هایی که در اثر افزایش سن دچار افتادگی قابل ملاحظه ای شده اند با بالا کشیدن عضلات و اصلاح آن ها می تواند کاربرد داشته باشد.

در صورتی که فرد باردار است به دلیل ترکیباتی که ممکن است در ژل تزریقی وجود داشته باشد ممکن است به مادر یا جنین آسیب برسد؛ بنابراین بهتر است که از تزریق فیلر در حین بارداری استفاده نشود و حتما قبل از تزریق ژل در این مورد با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کند.

روش دیگری که برای لیفت ابرو استفاده می‌شود، استفاده از نخ است که به شما کمک می‌کند به همان نتایج تزریق ژل دست پیدا کنید.

آیا بالابردن ابرو با تزریق ژل امکان پذیر است؟بالابردن ابرو با تزریق ژل چگونه انجام می شود؟

بالابردن ابرو از طریق ژل، روشی است که شامل تزریق ماده ضد چروک به نواحی از صورت می باشد که باید توسط پزشک صورت گیرد. در این روش تزریق ژل به ماهیچه های ناحیه ای از صورت انجام می گیرد که در اثر فعالیت هایی همچون کشیدن یا فشار دادن در صورت حرکت می کنند و به مرور زمان سبب بروز چین و چروک در آن نواحی شده و در نتیجه از زیبایی و جوانی صورت کم می شود.

بنابراین تزریق ژل به مناطقی از ماهیچه های پیشانی که مسئول بالا بردن ابرو ها هستند و ماهیچه های بین دو ابرو که در اخم کردن فعالیت می کنند تزریق فیلر صورت می گیرد؛ اما با توجه به اینکه در افراد مختلف با توجه به سن آن ها و اینکه میزان چین و چروک متفاوت است و همچنین ناحیه ای که ممکن است دارای چین و چروک باشد در افراد مختلف متفاوت باشد.

بنابراین هیچ دو روش یا میزان تزریق ژل برای دو فرد یکسان نیست. تزریق ژل برای بالا بردن ابرو باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد. تا بتواند منطقه ای که قرار است ژل تزریق شود را به درستی تشخیص دهد و همچنین دوز درست و مورد نیاز را با توجه به نیاز هر مراجعه کننده استفاده نماید تا فرد به نتیجه دلخواه و مورد نظر خود برسد.

در غیر این صورت با کوچکترین خطا در ناحیه ای که باید تزریق ژل صورت می گیرد و دوز مورد استفاده نه تنها ممکن است نتیجه دلخواه بدست نیاید.  بلکه ممکن است ظاهر فرد نیز ناخوشایند شود.

روش لیفت ابرو با تزریق ژل یک روش غیرتهاجمی بدون دوره‌ی بهبودی است که بلافاصله نتایج آن برای فرد معلوم می‌شود. تزریق ژل ابرو به صورت هشت نقطه‌ای انجام می‌شود.

برای بالا بردن ابرو از طریق تزریق فیلر در ابتدا باید ناحیه مورد نظر تمیز شود سپس ممکن است از برخی دارو ها یا پماد ها به جهت بی حسی نواحی قابل تزریق استفاده شود. سپس بعد از گذشت چند دقیقه و بی حس شدن ناحیه مورد نظر پزشک متخصص زیبایی عمل تزریق ژل را انجام می دهد. در واقع تزریق فیلر زمان زیادی را نمی برد و تنها چند دقیقه به طول می انجامد.

لیفت ابرو با تزریق ژل به دو صورت دائم و موقت انجام می‌شود. تفاوت این دو روش در نوع ژلی است که در آن استفاده می‌شود. مدت وام نتایج حاصل از استفاده ژل‌های دائم حداقل 6 سال و ژل‌های موقت بین 6 تا 18 ماه می باشد. ژل‌هایی که برای لیفت دائم ابرو استفاده می‌شوند از جنس  پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات هستند و ژل‌هایی که برای لیفت موقت ابرو استفاده می‌شوند از جنس هیالورونیک اسید می باشند.

ژل دائم به مرور جذب بدن می‌شود اما می‌تواند عوارضی برای بدن به همراه داشته باشد. ژل‌های موقت چون از جنس پروتئین هستند عوارضی برای بدن نداشته یا عوارض آنها خیلی کم است.

ژل‌های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارند که به شرح زیر است:

رستالین: نوعی ژل برای لیفت ابرو است که ماده‌ی اصلی آن هیالورونیک اسید غیر حیوانی است که در بافت‌های بدن به وسیله‌ی لایه‌ی میانی پوست ساخته شده و با جذب آب به پوست حجم، استحکام و طراوت می بخشد. با تزریق این ژل نتایج دلخواه را می‌توانید خیلی سریع در چهره ببینید. رستالین اولین و قدیمی‌ترین ژل مورد استفاده برای انجام لیفت است. این ژل موفق به کسب بالاترین استانداردهای جهانی شده است. رستالین به طور یکنواخت در صورت پخش می‌شود و جا به‌ جایی ندارد. تزریق این ژل اختلالی در حرکت صورت ایجاد نمی‌کند و نتیجه‌ی آن کاملاً طبیعی است. تزریق رستالین برای افراد زیر 21 سال مجاز نیست.

رادیس: ماده‌ی اصلی در ساخت این ژل کلسیم هیدروکسی لاپاتیتاست که بدن را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند یعنی با استفاده از این ژل نه تنها چین و چروک صورت را از بین می‌برید بلکه درصد تولید کلاژن در پوست نیز افزایش می‌ دهید که خود آن نیز نقش زیادی در پر کردن فضای بافت‌های از دست رفته دارد. استفاده از این ژل برای نواحی نازک پوستی مانند زیر چشم ممنوع است.

از این ژل برای افراد بین 30 تا 60 سال استفاده می‌شود. استفاده از رادیس برای کسانی که به واکنش‌های آلرژیکی یا اختلالات خونریزی دچار هستند ممنوع است. بعد از تزریق کمی قرمزی و ورم وجود دارد ولی سریع از بین می‌رود.

رستالین سیلک: این محصول نیز مانند رستالین از جنس هیالورونیک اسید است با این تفاوت که نسبت به آن رقیق‌تر است. به همین خاطر استفاده از آن در نواحی نازک پوستی میسر است. استفاده از این ژل نسبت به ژل‌های قبلی، التهاب و تورم بیشتری ایجاد می‌کند و پس از مدت طولانی‌تری یعنی بین 2 تا 3 روز فرو می‌نشیند.

رستالین لیفت: این ژل نیز از همان هیالورونیک اسید ساخته شده است منتهی از رستالین اصلی غلیظ‌تر است و برای رفع چین و چروک‌های عمیق و جدی استفاده می‌شود. این ژل در بازار با نام رسمی پرلان- آل عرضه می‌شود.

بالابردن ابرو با تزریق ژل چه تاثیری بر روی چهره فرد دارد؟

تزریق ژل برای  بالا بردن ابرو می تواند تاثیرات بسیار چشمگیری را در چهره فرد ایجاد نماید. برای مثال زمانی که فرد به منظور از بین بردن خطوط اخم مابین ابرو ها یا خطوط اخم پیشانی از تزریق ژل استفاده می کند.

پوست صورت در مناطقی که تزریق ژل انجام شده نرم تر و صاف تر به نظر می رسند که حتی در مواردی آمده است که استفاده کنندگان از این روش بیان کرده اند که مواد آرایشی بهتر بر روی پوست آن ها قرار می گیرد؛ و همچنین این عمل ظاهری شاداب تر و با طراوت تر به چهره آن ها می دهد.

همچنین بالا بردن ابرو ها از طریق ژل نه تنها باعث از بین رفتن خطوط ما بین ابرو و پیشانی می شود بلکه می تواند در از بین بردن چین و چروک های اطراف ناحیه چشم به وسیله بالا کشیدن ابرو ها موثر باشد و چهره فرد را جوان تر و زیباتر کند.

همچنین این بالا کشیده شدن ابرو به واسطه تزریق ژل (gel injection)به ماهیچه های پیشانی باعث درشت تر دیده شدن چشم ها می شود که در نتیجه باعث می شود چهره فرد شاداب تر نیز به نظر برسد.

مزیت بالا بردن ابرو با ژل چیست؟

بالا بردن ابروها از طریق تزریق ژل دارای مزیت های بسیار زیادی در مقایسه با سایر روش های زیبا سازی و جوان سازی پوست صورت است که می توان به مواردی که در زیر آمده است اشاره نمود.

بالابردن ابرو از طریق ژل یک شیوه غیر جراحی محسوب می شود؛ بنابراین نسبت به لیفت صورت و ابرو از طریق جراحی بسیار کم تهاجمی تر می باشد اما با این حال نتایج حاصل از آن با روش هایی که از طریق جراحی  صورت می گیرد قابل تشخیص نیست.

با اینکه نتیجه حاصل از بالا بردن ابرو از طریق ژل تنها تا شش ماه ماندگاری دارد اما همین موقتی بودن آن می تواند مزایایی برای فرد محسوب شود که مطمئن باشد که اگر از نتیجه تزریق ژل خود راضی نبود پس از گذشت شش ماه صورت دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد.

از دیگر مزایای بالا بردن ابرو از طریق تزریق فیلر این است که در این روش ابرو ها حالت طبیعی تر و لطیف تری داشته چرا که در این روش پزشک می تواند مناطق تزریق ژل و همچنین میزان دوز تزریقی را کنترل نماید؛ بنابراین نتیجه طبیعی تر خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای بالا بردن ابرو از طریق ژل که می تواند از مهمترین مزایا و اصلی ترین دلایل انتخاب افراد از این شیوه به عنوان روشی برای جوان سازی و زیبا سازی صورت باشد هزینه کمتر تزریق فیلر نسبت به برخی دیگر از روش ها همچون بالا کشیدن ابروها از طریق جراحی است.

یکی دیگر از مزایای بالا بردن ابرو از طریق تزریق ژل زمان کوتاه انجام این عمل است که نهایت ممکن است تا 30 دقیقه زمان ببرد.

بنابراین برای افرادی که نمی توانند بیهوشی حین عمل دریافت کنند یا به طور کلی ترس از بیهوشی و رفتن به اتاق عمل را دارند، بالا بردن ابرو از طریق ژل می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای فرد مورد نظر باشد.

لیفت ابرو با ژل بسیار کم خطرتر از بوتاکس است زیرا بوتاکس باعث قطع شدن موقت اعصاب ماهیچه‌ای می‌شود و همچنین دوام آن نیز نسبت به بوتاکس خیلی بیشتر است.

از دیگر مزایای استفاده از تزریق فیلر برای بالا بردن ابرو حداقل بودن عوارض و درد پس از انجام کار است. همچنین حتی فرد در حین انجام عمل از طریق ژل نیز دردی را حس نمی کند یا نهایت درد بسیار اندکی که مربوط به وارد شدن سوزن به درون پوست است را ممکن است متوجه شود.

بنابراین پس از اتمام کار بلافاصله با قرار گرفتن کیسه های یخ در اختیار مراجعه کنندگان برای استفاده در نواحی تزریق شده سریعا برطرف می شود.

همچنین فرد در مدت زمان اندکی می تواند نتیجه عمل خود را ببیند؛ که نهایت سه تا هفت روز پس از تزریق ژل یا فیلر نتایج آن کاملا قابل مشاهده هستند؛ و به طور کلی از 4 تا 6 ماه نتایج آن باقی خواهد بود.

بعد از لیفت ابرو با تزریق ژل باید مراقبت‌هایی نسبت به آن انجام داد. نباید محل تزریق را ماساژ بدهید زیرا ممکن است باعث جا به جا شدن ژل بشوید. نباید محل تزریق ژل را گرم کنید یا از کمپرس گرم استفاده کنید. در عوض کمپرس سرد برای آن بسیار مفید است و ورم و کبودی را زودتر از بین می‌برد.

سعی کنید بعد از تزریق ژل بلافاصله مشغول به کار نشوید و کمی استراحت کنید. همچنین برای مدت کوتاهی باید ورزش و فعالیت‌های سنگین ورزشی را کنار بگذارید. بعلاوه نباید تا دوره‌ای که دکتر به شما توصیه می‌کند آفتاب بگیرید و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید. اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید اثرات تزریق ژل را از بین می‌برد. به همین ترتیب دوش آب گرم و سونا نیز به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. برای آنکه تاثیر این ژل ماندگارتر باشد بهتر است در طول روز پوست را مرطوب نگه دارید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *