کاشت مو

کاشت مو در دوران ویروس کرونا خطرناک است؟

آیا کاشت مو در دوران ویروس کرونا خطرناک است؟

آیا کاشت مو در دوران ویروس کرونا خطرناک است؟

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث ترس و رعب مردم شده است و همین موضوع باعث شده تا به دلیل اطلاعات ناکافی برخی، این ترس ها چندین برابر شود، یکی از این اطلاعات ناکافی در مورد عمل های زیبایی و کاشت مو در دوران کرونا ویروس است.

کاشت مو در دوران ویروس کرونااطلاعات اشتباه و غلطی که در افکار عمومی شکل گرفته است در کنار تمامی خبر های جعلی و شایعه هایی که هر روز در فضای مجازی در حال پخش شدن هستند به راحتی باعث خواهد شد تا مردم بترسند، دقت داشته باشید که یکی از اصلی ترین راه های مقابله با ویروس کرونا ایمن سازی بدن و سیستم ایمنی بدن است، با ترس ها و افکار رنج آور سعی در تضعیف سیستم ایمنی بدن خود نداشته باشید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اما موضوعی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم، ویروس کرونا و کاشت مو است. بسیاری پیش از انتشار و شیوع پاندمیک این ویروس تصمیم گرفته بودند تا در آستانه سال نو پیوند مو انجام دهند. این عده از افراد قطعا تصمیم داشتند تا سال جدید خود را با ظاهری زیبا و کاشت موی طبیعی آغاز کنند اما متاسفانه به دلیل انتشار ویروس کرونا فعالیت کلینیک های زیبایی تا حد زیادی غیر ممکن شد.

کاشت مو در دوران ویروس کروناآیا کاشت مو در زمان شیوع ویروس کرونا امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که به خودی خود مشکل خاصی در مورد شیوع ویروس کرونا از طریق پیوند مو وجود نخواهد داشت و این موضوع در ادامه بررسی خواهد شد اما موضوعی که باید مد نظر قرار گرفته شود این است که به دستور ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا برخی از مشاغل و حتی کلینیک های زیبایی فعلا اجازه فعالیت نخواهند داشت.

همین موضوع باعث شده است برخی که از قبل سفر های خود را برای کاشت مو در تهران برنامه ریزی کرده بودند یا سفر خود را لغو کرده و یا آن را به زمان دیگری موکول کنند؛ اما دقت داشته باشید که پس از کسب اجازه فعالیت از ستاد ملی مبارزه با کرونا تنها بخشی از کلینیک های زیبایی معتبر و سطح اول کشور اجازه فعالیت را خواهند داشت و می توانند بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه دهند.

کلینیک های معتبر و تراز اول کشور قطعا از امکانات و تجهیزات پزشکی سطح بالا و پیشرفته ای برخوردار هستند و نظافت و سطح ضد عفونی در این مراکز در بالاترین سطح انجام خواهد پذیرفت همین موضوع به راحتی می تواند باعث شود تا در اولین فرصت پساز کسب اجازه از ستاد ملی مبارزه با کرونا بتوانند بدون مشکل خاصی به فعالیت خود ادامه دهند.

آیا ویروس کرونا با کاشت مو انتقال می یابد؟

شاید یکی از سوالاتی که این روز ها از خود بپرسید راجع به ویروس کرونا و نحوه انتقال و شیوع آن باشد، نکته ای که باید برای پاسخ به آن قدری تحمل کرد. در ابتدا ذکر این موضوع حائز اهمیت است که ویروس کرونا یک ویروس تنفسی بوده و تنها از راه تنفس منتقل خواهد داشت و شیوع آن ارتباطی با اجزای بدن و کاشت مو نخواهد داشت.

در وهله دوم باید به این موضوع دقت کنید که در فرایند کاشت مو هیچ عضو خارجی ای وارد بدن نخواهد شد و تنها از بانک موی خود فرد برای پیوند مو استفاده می شود در نتیجه حتی اگر در شرایطی که ویروس کرونا از راه عضو های دیگر بدن منتقل می شد هم جای نگرانی نبود چرا که شما از هیچ بافت خارجی ای استفاده نکرده اید و تنها از گرافت های مو و فولیکول های موی بدن و سر خود برای پیوند مو استفاده کرده اید.

آیا ممکن است از کارکنان کلینیک و فضای کلینیک کاشت مو کرونا بگیرم؟

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کرد این است که با توجه به تنفسی بودن ویروس کرونا، شما تنها در شرایطی مبتلا خواهید شد که با فردی مبتلا در ارتباط باشید و در درجه دوم با سطحی که آغشته به ویروس باشد تماس داشته و سپس دست خود را به صورت و مجرای تنفسی خود بزنید تا ویروس توانایی این را داشته باشد که وارد سیستم تنفسی بدن شما شود.

همین موضوع ممکن است سوالاتی را برای شخص به وجود آورد که آیا ممکن است در زمان کاشت مو و فرایند نسبتا طولانی آن به دلیل حضور در کلینیک و یا ارتباط با نزدیک با دکتر کاشت مو و کادر درمانی مبتلا شود؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی مشخص خواهد بود و البته به کلینیک پیوند مو بستگی خواهد داشت.

فرض کنید اگر کلینیک کاشت مو تمامی کادر درمانی و پزشکان خود را تحت نظر قرار داده و مدام سلامت آن ها را مورد بررسی قرار دهد در نتیجه دیگر راهی برای انتقال ویروس وجود خواهد داشت چرا که تمام افرادی که شما نزدیک آن ها خواهید ایستاد هیچ ردی از ویروس در بدن آن ها وجود نخواهد داشت.

مورد بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شما پس از تماس با سطح آغشته به ویروس و سپس تماس آن با صورت، بینی، دهان و چشم های خود ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شوید، اما الان سوال مطرح شده این است که آیا سطح کلینیک کاشت مو به ویروس کرونا آغشته شده است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که حتی در شرایط عادی کشور و بدور از هرگونه ویروس هم مراکزی ک با زیبایی و درمان مردم عزیزمان در ارتباط تنگاتنگی هستند همواره و به صورت مستمر ضد عفونی شده و کاملا استریل است.

تمامی ابزار ها و تجهیزاتی که برای کاشت مو توسط پزشک مورد استفاده قرار خواهد گرفت پیش از عمل زیبایی پیوند مو و یا دیگر عمل های زیبایی ضد عفونی خواهد شد حال فرض کنید با توجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه این حد از استریل کردن و ضدعفونی چقدر ارتقا خواهد یافت.

در نتیجه به راحتی می توان تصور کرد که به دلیل مراقبت های بسیار سفت و سختی که در کلینیک های معتبر زیبایی و کاشت مو ایران انجام خواهد شد و به دلیل ضد عفونی کردن مرتب تمامی کلینیک و همچنین بررسی شرایط جسمی کادر درمانی می توان انتظار داشت که هیچ ویروسی در محیط درمانی شما برای کاشت مو وجود نخواهد داشت.

از آن جایی که فرایند پیوند مو خود نیز به خودی خود نمی تواند باعث شیوع ویروس شود در نتیجه می توان آن را یک عمل زیبایی امن در نظر گرفت که مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

برای کاشت مو در زمان ویروس کرونا به چه نکاتی دقت کنم؟

تنها نکته مهم و حیاتی ای که باید به آن توجه کنید این است که در زمان رفت و آمد خود و حضور در کلینیک زیبایی البته بعد از بازگشایی کامل به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا شما باید تمامی تمهیدات لازم را رعایت کنید.

شاید در زمان ورود شما به کلینیک تمامی لباس ها و وسایلی که همراهتان دارید به دلیل مراقبت های ضروری دریافت و ضد عفونی شود اما شما پیش از آن و در زمان ارتباط با جامعه و رفت و آمد به ویروس مبتلا شده باشید.

در نتیجه اگر قصد پیوند مو در دوران شیوع ویروس کرونا را دارید تنها موضوعی که به آن دقت کنید، انتخاب یک مرکز کاشت معتبر مو زیر نظر وزارت بهداشت و در وهله دوم مدیریت و رعایت اصول بهداشتی در زمان مراجعه به کلینیک است.

شما با رعایت همین چند نکته ساده می توانید حتی در دوران شیوع ویروس کرونا کرونا نیز کاشت موی طبیعی خود را انجام داده و منتظر نتایج شگرف آن باشید تا پس از گذر از این دوران سخت و همه گیری بتوانید از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

شاید حتی این فرصت در خانه ماندن باعث شود تا مراقبت های بهتری از موی طبیعی کاشته شده خود انجام دهید و در نتیجه نتایج به دست آمده از کاشت مو بسیار فوق العاده و چشمگیر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *