کاشت مو

بهترین مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت کدامند؟

بهترین مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

بهترین مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

موها بخش مهمی در چهره بوده و تاثیر مستقیمی بر زیبایی و جذابیت دارند. به همین جهت اگر که شما دچار کم پشتی و ریزش مو شدید قرار بگیرید به دنبال روشی به جهت حل این مشکل خواهید بود.

بهترین مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت کدامند؟

جالب است بدانید نبود یا کمبود مو در چهره افراد تاثیر مستقیمی روی ایجاد ارتباط آنها با سایر افراد گذاشته است؛ تا حدی که در صورت نداشتن مویی پر پشت و خوش حالت، معمولاً اعتماد به نفس خود را از دست خواهند داد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

زمانی که به دنبال روشی دائمی برای حل مشکل ریزش مو یا کم پشتی موهایتان می گردید انتخاب های متفاوتی برای شما وجود خواهد داشت. کاشت مو یکی از بهترین روش هایی است که اکثر افراد با چنین مشکلاتی به سراغ آن رفته و امتحانش می کنند.

اما این سوال پیش می آید که آیا می توان کاشت مو (hair transplant) را در هر کلینیکی انجام داد؟ انتخاب کلینیک معتبر و تایید شده توسط وزارت بهداشت تا چه حدی بر نتیجه پیوند مو موثر خواهد بود؟ اگر با نگاهی منطقی به این موضوع نگاه کنیم متوجه می شویم که کاشت مو در مراکز تایید شده توسط وزارت بهداشت یک ضرورت بوده و در نتیجه موثر کاشت مو شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

در صورت نا معتبر بودن مرکز بهداشتی یا کلینیکی که برای انجام عمل زیبایی کاشت مو به آن مراجعه می کنید، ممکن است عواقب غیر قابل جبرانی برای شما رخ دهد، پس یادتان نرود که قبل از اقدام برای عمل زیبایی پیوند مو، حتماً بررسی های لازم را انجام دهید.

در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت را به سادگی تشخیص داده و بدون هیچ گونه خطایی در انتخاب، بهترین کلینیک پیوند مو را به جهت انجام پیوند مو انتخاب کنید.

بهترین مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت کدامند؟مراکز تایید شده توسط وزارت بهداشت چه ویژگی هایی دارد؟

هنگام جستجو درباره بهترین کلینیک و یا مراکز درمانی کاشت مو در ایران، با صفحات وب و سایت های متعددی مواجه خواهید شد که اکثر قریب به اتفاقشان هم معتقدند که بهترین مرکز انجام عمل های زیبایی هستند.

اما آیا به درستی می توان پاسخ داد که بهترین مرکز درمانی کدام است؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا با ویژگی های یک کلینیک درمانی خوب و شایسته جهت انجام عمل پیوند مو آشنا شوید و بعد هم مطمئن شوید که آیا مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر.

ویژگی هایی متعددی توسط وزارت بهداشت به جهت صدور تاییدیه در نظر گرفته می شود. در واقع وزارت بهداشت به جهت آن که نمی خواهد خطری برای شهروندان وجود داشته باشد، تمامی جوانب را در صدور تاییدیه در نظر می گیرد. در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های کلینیک های تایید شده توسط وزارت بهداشت خواهیم پرداخت.

بخش مشاوره

پیش از انجام کاشت مو شما باید اطلاعات کاملی در رابطه با عمل جراحی ذکر شده داشته باشید تا بتوانید انتخاب کنید که آیا این روش برای شما مناسب است یا نه. در واقع در زمان مشاوره به شما گفته می شود که آیا برای انجام پیوند مو مناسب هستید یا بهتر است از روش دیگری برای حل مشکلتان استفاده کنید.

این بخش را می توان بعنوان یکی از بخش های مهم یک کلینیک معتبر دانست چرا که در صورت ارائه مطالب نا درست به مراجعه کننده، ممکن است خطراتی برای او پیش آید.

خدماتی که بخش مشاوره به مراجعه کننده پیوند مو ارائه می دهند عبارت است از معرفی اساسی عمل زیبایی کاشت مو و متخصصین موجود در کلینیک برای انجام این عمل، مشخص کردن این نکته که آیا شما کاندید مناسبی جهت انجام عمل زیبایی کاشت مو هستید یا خیر و همچنین دریافت اطلاعات و پرونده پزشکی افراد و ارجاع آن به پزشک متخصص.

علاوه بر این موضوع در زمان مشاوره به شما اطلاعات مهمی در رابطه با این موضوع که پیش از انجام کاشت مو باید چه اقداماتی را انجام داده و چه اقداماتی را انجام ندهید اطلاعاتی بیان می شود.

پزشک زیبایی

یکی از مهم ترین مواردی که در تاییدیه صادر شده توسط وزارت بهداشت در نظر گرفته می شود، پزشکی است که می خواهد عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهد. در واقع فرد انجام دهنده کاشت مو باید متخصص زیبایی بوده و دارای مجوز و بورد تخصصی در این زمینه باشد.

همچنین پزشک شما باید قبل از انجام عمل پیوند مو روی شما، پرونده پزشکی و داروهای مصرفی شما و نیز پوست سر شما را جهت آماده بودن یا نبودن برای دریافت فولیکول های مو بررسی کند.

پزشک متخصص حتماً باید درباره مراحل کاشت مو و تمام جزئیات آن اطلاعات مناسب و کافی ای را در اختیار شما قرار دهد، درباره تعداد پیوند های مورد نیاز شما صحبت کند و هزینه تقریبی انجام عمل را برای شما مشخص کنید تا به نتیجه دلخواه و مد نظر خود برسید.

شما در زمان مراجعه به کلینیک کاشت مو باید مطمئن شوید که پزشک متخصص شما دارای بورد تخصصی و مجوزهای لازم از جمله نظام پزشکی و غیره به جهت انجام کاشت مو است.

تیم پزشکی

در کاشت مو تنها یک فرد در کنار شما نخواهد بود. در واقع پیوند مو توسط تیم پزشکی انجام می شود. سایر اعضای کادر پزشکی، به پزشک متخصص جراح در استخراج و قرار دادن گرافت های فولیکول کمک می کنند اما نهایتاکار اصلی یعنی تزریق فولیکول ها به ناحیه پیوند مو توسط پزشک جراح صورت می گیرد.

به همین جهت وزارت بهداشت علاوه بر پزشک انجام دهنده عمل زیبایی کاشت مو، تیم انجام دهنده را نیز مورد بررسی قرار داده و بر اساس معیارهای کیفی و کمی تصمیم میگیرد که آیا یک کلینیک شایستگی دریافت تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یا خیر.

عکس کاشت مو

کیفیت خدمات ارائه شده در کلینیک

خدمات ارائه شده در کلینیک های زیبایی یکی از مهم ترین مواردی است که باید در انتخاب کلینیک به جهت انجام کاشت مو به آن توجه کرد. در واقع وزارت بهداشت با توجه به کیفیت خدماتی که در یک کلینیک زیبایی ارائه می شود تشخیص می دهد که آیا کلینیک کاشت مو صلاحیت دریافت تاییدیه را دارد یا خیر.

از خدماتی که کلینیک ها موظف به ارائه آن می باشند می توان به مشاوره های رایگان قبل، حین و بعد از درمان، مراقبت های بعد از جراحی، خدمات پزشکی طولانی مدت وسایر خدمات دیگر اشاره کرد.

در نتیجه اگر در کلینیکی مشاهده می کنید که تاییدیه وزارت بهداشت وجود ندارد، به این موضوع شک کنید که کیفیت کلینیک در حد استانداردهای وزارت بهداشت نبوده و به همین جهت کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید نتوانسته تاییدیه این وزارت را به دست آورد.

کیفیت مواد مصرفی در طول جراحی کاشت مو

همانطور که می دانید کاشت مو نوعی جراحی است که در طی آن ممکن است شما داروی بیهوشی دریافت کنید. علاوه بر آن متریال مورد استفاده در طول عمل زیبایی کاشت مو به جهت تاثیرگذاری در نتیجه اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود. به همین جهت متریال مورد استفاده در پیوند مو توسط کلینیک یکی از مهم ترین معیارهایی است که در تاییدیه وزارت بهداشت در نظر گرفته می شود.

استفاده از آخرین تکنیک ها

تجهیزات و دستگاه هایی که در کلینیک مورد استفاده قرار می گیرند، باید مورد تایید وزارت بهداشت ایران و همچنین پیشرفته ترین و مناسب ترین دستگاه های در سطح جهان برای انجام عمل زیبایی کاشت مو با هر یک از روش ها باشند.

برای مثال در کلینیک مورد تایید وزارت بهداشت باید جدیدترین دستگاه ها جهت برداشت فولیکول ها مانند میکروموتور که درد های ناشی از انجام عمل زیبایی پیوند مو را کاهش می دهد، مورد استفاده قرار گیرند.

قابلیت دسترسی به نتایج عمل های قبلی

یکی دیگر از راه هایی که برای بررسی این نکته که آیا کلینیک مورد نظر شما مورد تایید وزارت بهداشت هست یا نه، می توانید از وب سایت کلینیک نیز استفاده کنید، عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران را بررسی کنید و از نتیجه دهی عملکرد پزشک معالج در آن کلینیک اطمینان حاصل کنید.

همچنین شما می توانید از تجربیات سایر مراجعه کنندگان به مطب مورد نظر خود درباره نحوه برخورد و عملکرد پزشک و کادر پزشکی آن و همچنین دستگاه ها وتجهیزاتی که استفاده می کنند، برخوردار شوید و در انتخاب کلینیک معتبر شما را یاری خواهد کرد.

ارائه چندین بسته برای انتخاب روش درمان

بهترین کلینیک ها که می توانند کاندیدای مناسب گرفتن مجوز از وزارت بهداشت باشند، آن هایی هستند که خدمات خود را در بسته ها و طرح های متنوعی در اختیار مراجعه کنندگان ایرانی و حتی خارجی قرار می دهند.

برای مثال می توان از امکان پرداخت اقساطی برای مراجعه کنندگان ایرانی نام برد. برای مراجعه کنندگان غیر ایرانی هم می توان امکان دسترسی به مترجم با توجه به کشور شما، فراهم کردن محل اقامت و ارائه یک کیف پزشکی که شامل تمام داروهای مورد نیاز فرد است، نام برد.

رعایت اصول بهداشتی و استرلیزه بوده محیط

این مورد در صورت رعایت نشدن یکی از خطرناک ترین مواردی است که در وزارت بهداشت مورد بررسی قرار میگیرد. در واقع بازرس ارجاع داده شده به کلینیک این مورد را به صورت جزئی مورد بررسی قرار داده و بر اساس معیارهای در نظر گرفته شده در وزارت بهداشت تشخیص می دهد که آیا کلینیک کاشت مو استانداردهای بهداشتی را رعایت کرده است یا خیر.

خطرهای بسیاری در استفاده از وسایل استرلیزه نشده و یکبار مصرف وجود دارد به همین جهت در تمامی کلینیک های زیر نظر وزارت بهداشت تمامی موارد مصرفی باید یکبار مصرف یا استرلیزه باشد.

چرا باید به کلینیکی که زیر نظر وزارت بهداشت است مراجعه کنید؟

قطعا با تبلیغات بسیاری برخورد کرده اید که در آن ها به این نکته اشاره می شود که با هزینه بسیار محدودی می توانید کاشت مو را انجام داده و دیگر از مشکل ریزش موها آزار نبینید. شما تا چه حد می توانید این تبلیغات را باور کنید؟ آیا می توان انتظار داشت که کلینیکی با ارائه خدمات کمتر از قیمت مصوبه بتواند کیفیت مطلوبی از خدمات را ارائه دهد؟

علاوه بر این آیا چنین کلینیکی زیر نظر وزارت بهداشت است؟ آیا در کلینیک هایی که چنین قیمت های پایینی مطرح می شود استانداردهای وزارت بهداشت رعایت شده است؟

اگر چنین سوالاتی را در زمان مواجهه با تبلیغات پرزرق و برق از خود بپرسید متوجه شوید که چه خطر بزرگی در کمین شما است. در واقع شما باید حتما به جهت کاشت مو به مرکزی مراجعه کنید که زیر نظر وزارت بهداشت است و تاییده این وزارت را دارد.

در غیر اینصورت خطرات بیشماری شما را تهدید خواهد کرد. اگر که کاشت مو را در مرکزی که تاییدیه وزارت بهداشت را ندارد انجام دهید، خطراتی همچون عفونت، عدم رشد مجدد موها، رشد نامنظم، بیماری های پوستی و اگر عفونت ها جدی باشد مرگ در انتظار خواهد بود.

به همین جهت به هیچ دلیلی که به ظاهر موجه است به کلینیک های زیبایی که مجوز وزارت بهداشت را ندارند مراجعه نکنید. شاید چنین کلینیک هایی با فریب هایی همچون قیمت پایین، خدمات رایگان فراوان و غیره بتوانند شما را به خود جذب کنند اما شما باید در مقابل آنها منطقی فکر کرده و کلینیکی را انتخاب کنید که تمامی اصول وزارت بهداشت را رعایت کرده و توانسته تاییدیه این وزارت را به دست آورد.

آیا تاییدیه وزارت بهداشت، تضمینی برای کیفیت انجام کار کلینیک است؟

تاییدیه وزارت بهداشت تا حد زیادی می تواند به شما امنیت انجام کاشت مو را در کلینیک بدهد؛ اما موارد دیگه ای هم باید در زمان کاشت مو در نظر گرفته شود. در واقع تشخیص اینکه یک مرکز پیوند مو می تواند خدمات مناسبی را ارائه دهد علاوه بر تاییدیه وزارت بهداشت نیازمند بررسی های شما خواهد بود.

شما باید نمونه کارهای دکتر کاشت مو مدنظر خود را مشاهده کنید. اگر امکان صحبت کردن با افرادی که پیش از شما در کلینیک مورد نظر کاشت مو را انجام داده اند، وجود داشته باشد، حتما باید با آنها صحبت کنید. در نهایت با جمع بندی تمامی موارد می توانید تصمیم نهایی خود را در رابطه با پیوند مو بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کاشت موی طبیعی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *