تزریق ژل

تزریق ژل در دوران ویروس کرونا امکان پذیر است؟

تزریق ژل در دوران ویروس کرونا امکان پذیر است؟

تزریق ژل در دوران ویروس کرونا امکان پذیر است؟

بار ها در طول تاریخ اتفاق افتاده است که ویروس یا بیماری واگیرداری به شکل همه گیری در آمده و قربانیان بسیار زیادی هم گرفته است، این اتفاق این بار در عصر کنونی و در زمان زندگی ما رخ داده است. ویروس کرونا در عصر تکنولوژی به شک یک همه گیری شیوع پیدا کرده و تمام فعالیت های روزمره افراد از زندگی عادی تا فعالیت های زیبایی از جمله تزریق ژل را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

تزریق ژل در دوران ویروس کرونادر ابتدا پیش از این اینکه به یکی از سوالات متداول این روز ها یعنی عمل های زیبایی و غیر ضروری و ارتباط آن با ویروس کرونا بپردازیم قصد داریم تا کمی شما را با این ویروس منحوس اشنا کنیم و توصیه هایی را ذکر نماییم که حتی اگر در شرایطی قصد داشته برای عمل های زیبایی و یا تزریق ژل اقدام کنید با رعایت این اصول بتوانید روند درمانی استانداردی را پشت سر بگذارید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

آیا تزریق ژل در دوران ویروس کرونا خطرناک است؟

پیش از اینکه به بحث توصیه های مورد نیاز در مورد کرونا ویروس و رعایت نکات بهداشتی در زندگی روزمره بپردازیم نیاز است تا به این نکته اشاره کنیم که علیرغم اینکه به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی اکثریت کلینیک های زیبایی و غیر ضروری فعلا فعالیت نمی کنند اما این موضوع باعث نخواهد شد تا باور کنیم عمل های زیبای باعث انتقال کرونا می شوند.

در اصل به دلیل فاصله گذاری اجتماعی و حفظ این فاصله است که برخی از مشاغل هنوز شروع به فعالیت نکرده اند وگرنه عمل های زیبایی مانند کاشت مو، کاشت ابرو و یا حتی فرایند های زیبایی مانند تزریق ژل به خودی خود نمی توانند موجب ابتلا به ویروس کرونا شوند.

تزریق ژل در دوران ویروس کروناویروس کرونا از راه تنفس وارد مجاری بدن شده و باعث بیماری و عفونت ریوی می شود، در نتیجه نمیتوان انتظار داشت که یک فیلر در هنگام تزریق ژل حاوی ویروس بوده و فرد را مبتلا کند. در نتیجه این استدلال از پایه اشتباه است.

اگر شما از محل تزریق ژل و کلینیک مورد نظر به همراه کادر پزشکی معتبر آن اطمینان حاصل کنید و بدانید که تمامی روند های بهداشتی در مرکز مورد نظر اجرا شده و دارای مجوز فعالیت از ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند و کاملا طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت عمل می کنند در نتیجه هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

چرا که این مراکز معتبر قطعا توانسته اند طبق پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت در مقابله با کرونا عمل کنند و در این دوران مجوز فعالیت دریافت کنند. لذا شما می توانید بدون هیچ نگرانی نسبت به تزریق ژل و تزریق فیلر در این مرکز اقدام نمایید.

توصیه های بهداشتی در زمان مقابله با کرونا

یکی از مواردی که در زمان مراجعه به کلینیک تزریق ژل در دوران شیوع بیماری خاص باید رعایت کنید این است که تمامی مواد زیر را دانسته و حتما از آن ها پیروی نمایید چرا که پیروی از این اصول باعث خواهد شد تا خطر ابتلای شما کاهش یافته و بتوانید نتایج دلخواه خود را بدون هیچ ریسکی به پایان برسانید.

  1. دستان خود را مرتب با آب و صابون بشویید
  2. از دست دادن با کادر درمانی و یا لمس تجهیزات به صورت مستقیم و بدون دستکش پرهیز کنید
  3. فاصله خود را با افراد رعایت کنید
  4. از لمس صورت، بینی، چشم و دهان خود خودداری کنید.
  5. از ماسک محافظ صورت تنفسی استفاده نمایید.

شما با رعایت چند نکته کوتاه و خلاصه می توانید از سلامت خود حتی در زمان مراجعه به کلینیک های زیبایی نامعتبر برای تزریق فیلر هم محافظت کنید. حال فرض کنید شما به مرکزی مراجعه کرده اید که تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از پرسنل خود در مقابل هر گونه خطری حفاظت می کند و مرتب آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

تمامی فضای کلینیک ضدعفونی شده و هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد، قطعا تزریق ژل در چنین مرکزی بدون کمترین ریسکی صورت خواهد گرفت و در کنار مواردی که شما رعایت می کنید قطعا می تواند باعث سفت و سخت تر شدن این مسیر شود و خطر ابتلای شما را کاهش دهد.

ویروس کرونا به خودی خود به وجود نمی آید و تنها از یک فرد مبتلا و آلوده به ویروس به شما منتقل خواهد شد در نتیجه شما با دوری کردن و حفظ فاصله از افراد مبتلا، افرادی که دارای نشانه های ابتلا به کرونا هستند و عدم لمس سطوح اطراف خود می توانید از ابتلا به این ویروس مصون باشید.

علائم و نشانه های ابتلا به ویروس کرونا

شاید خالی از لطف نباشد که در کنار توضیحات و مطالبی که در رابطه با تزریق ژل و سایر عمل های زیبایی در دوران اپیدمی کرونا به برخی از نشانه های آن نیز پرداخته شود تا بتوانید افراد مبتلا را از افراد سالم تشخیص دهید و یا اینکه اگر شما این علائم را دارید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن آن ها را کنترل کرده و کرونا را شکست دهید.

  1. سردرد و بدن درد
  2. سرفه های خشک
  3. تب بالای 37.8 درجه
  4. تب به همراه لرز
  5. تنگی نفس

این 5 مورد از اصلی ترین نشانه های ویروس کرونا هستند، البته ممکن است شباهت هایی هم بین علائم ویروس کرونا و سایر بیماری های مشابه وجود داشته باشد که در این مورد باید توجه داشته باشید اصلی ترین علامت کرونا پس از وقوع این چهار نشانه اولیه، تنگی نفس خواهد بود.

آیا حتما باید در زمان شیوع کرونا تزریق ژل انجام داد؟

معمولا تزریق ژل یکی از راهکارهای زیبایی است که عمدتا ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد و کمتر پیش می آید تا جنبه درمانی داشته باشد، هرچند که نوع فرایند تزریق فیلر باعث می شود تا کمی تفکر کنیم و ببینم آیا الزامی وجود دارد که در کوتاه مدت نسبت به تزریق ژل اقدام شود؟

شاید اگر کمی انجام تزریق ژل را به تعویق بیندازیم تا پس از اتمام پیک کرونا نسبت به انجام آاقدام کنیم مشکلی پیش نیاید. در نتیجه توصیه می کنیم که اگر  قصد انجام تزریق فیلر را دارید در ابتدا حتما با دکتر تزریق ژل خود مشورت کنید و الزام این قضیه را جویا شوید.

در صورتی که پزشک متخصص و مشاور زیبایی شما مشکلی با به تعویق انداختن این فرایند زیبایی نداشت شما می توانید پس از گذراندن پیک شیوع کرونا و سپس با انجام تست های اولیه و آزمایش های مورد نیاز در کلینیکی مجهز و ضدعفونی شده با کادری مجرب نسبت به انجام تزریق فیلر اقدام نمایید.

در چنین حالتی شا نه تنها از پیک کرونا و شیوع آن خارج شده اید بلکه هیچ ترسی نیز از بابت کلینیک های زیبایی نخواهید داشت چرا که در یک کلینیک معتبر که با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی فعالیت می کند نسبت به انجام تزریق ژل خود اقدام کرده اید.

امیدواریم تا نتایج بدست آمده پس از این دوران برای شما جذاب بوده و رضایت مند باشد. گواهینامه ها و مجوز های کلینیک به شما این اطمینان را خواهد داد تا در محیطی استریل تمامی فرایند تزریق فیلر انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *