تزریق چربی

تزریق چربی در پیشانی و مزایای آن

تزریق چربی در پیشانی و مزایای آن

تزریق چربی در پیشانی

پیشانی، یک سوم از صورت را تشکیل می دهد و از نظر زیبایی هم پیشانی باید کمی برآمده باشد و پیشانی صاف باعث کاهش میزان زیبایی فرد می شود.

تعداد بسیار زیادی از افراد به پیشانی مانند سایر اجزای صورت خود توجهی نمی کنند و وقتی در اثر افزایش سن و یا سایر فاکتورها متوجه چین و چروک های عمیقی در پیشانی خود بشوند، تازه به فکر درمان و بهبود ظاهر پیشانی خود می افتند.

تزریق چربی در پیشانی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

همواره روش های متعددی وجود دارد که افراد با استفاده از آن ها، می توانند ایجاد چین و چروک روی پیشانی را به تعویق بیاندازند و از ظهور زود هنگام خط و خطوط روی پیشانی، جلوگیری کنند. با این وجود حتی اگر این روش های طبیعی مورد استفاده قرار بگیرند، بالاخره پس از مدتی چین و چروک راه خودشان را به طرف پیشانی پیدا خواهند کرد.

از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست در اثر افزایش سن و ناتوانی پوست برای واکنش نشان دادن به حرکت دائمی ماهیچه ها، اجتناب ناپذیر است و در نتیجه بالاخره این چین و چروک ها خودشان را نشان خواهند داد اما امروزه روش های موثری برای محو کردن اثر خطوط روی پیشانی وجود دارد.

روش هایی که طراوت و جوانی را به صورت فرد برمی گردانند و به او اعتماد به نفس ویژه ای می بخشند. هر کس برای دوست داشتن دیگران، فراموش نکنیم که در درجه اول باید خودش را دوست داشته باشد و هر کس برای دوست داشتن خودش، باید از ظاهرش راضی باشد.

جدا از چین و چروک در پیشانی، بسیاری از افراد بطور ژنتیکی دارای پیشانی صاف و بلندی هستند که در کاهش زیبایی چهره آنها تاثیر زیادی گذاشته است.

تزریق چربی در کلینیک تخصصی پوست و مو رز راه حل خوبی برای این دست از افراد است.   

علت بوجود آمدن چین و چروک های پیشانی و درمان آنها با تزریق چربی

ایجاد چین و چروک در پیشانی هم در مردها بوجود می آید و هم در زنها. علت ایجاد چین و چروک در پیشانی، ماهیچه پیشانی است که از جلوی سر تا ابروها را در بر می گیرد.

تزریق چربی در پیشانی

ماهیچه پیشانی مسئول بالا بردن ابروهاست و برای بیان احساسات فرد هم از آن استفاده می شود و در عین حال هم می تواند باعث بوجود آمدن خطوط و چین و چروک های موازی بر روی پیشانی بشود. بالا بردن هر دو ابرو در صورت یا یکی از ابروها می تواند بیانگر چندین احساس متفاوت باشد.

ماهیچه پیشانی با بالاتر بردن پلک چشم باعث بینایی بهتر فرد می شود. هر چه ماهیچه پیشانی فعالیت بیشتری داشته باشد، چین و چروک های بیشتری روی پیشانی ایجاد می شوند.

راه های مختلفی برای درمان چین و چروک پیشانی وجود دارد مثل لیفت پیشانی، تزریق بوتاکس، تزریق چربی و غیره که از بین این روش ها، تزریق چربی با دارا بودن کمترین عوارض و اثرات جانبی گزینه بهتری برای درمان چروک است.

با تزریق چربی می توان تمام چین و چروک های سطح پیشانی را صاف نمود.

این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که جای زخم بزرگ و عمیقی روی بدن شما باقی نخواهد ماند، سپری کردن دوران ریکاوری برای رسیدن به بهبودی کامل بسیار سریع خواهد بود، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهید داشت و نتایج نهایی انجام تزریق چربی به پیشانی، کاملا طبیعی از کار در خواهد آمد.

همه این‌ ها امتیازهای بزرگی هستند که باید در جریان تزریق چربی به پیشانی برای از بین بردن چین و چروک ها، جدی گرفته شوند.

درمان خطوط اخم و حجم دهی به پیشانی های صاف با تزریق چربی

یکی از خصوصیات تزریق چربی به پیشانی این است که همزمان با رفع چین و چروک های پیشانی، می تواند خطوط اخمی که بین دو ابروهای شما وجود دارد را از بین ببرد. تزریق چربی در عین صاف نمودن پوست می تواند حجم خاصی به پیشانی های صاف بدهد.

مزایای تزریق چربی به پیشانی چیست ؟

 1. کاهش و رفع چین و چروک های پیشانی
 2. افزایش حجم پیشانی های صاف
 3. تزریق چربی های کاملا طبیعی به پیشانی
 4. احتمال بسیار کم واکنش آلرژیک بدن نسبت به چربی ها
 5. نتایجی بسیار ماندگار
 6. تزریق چربی باعث افزایش زیبایی صورت شما می شود
 7. تزریق چربی ابعاد صورت شما را تغییر می دهد
 8. همزمان با تزریق چربی در پیشانی می توان در سایر اجزای صورت هم چربی تزریق کرد
 9. جوانی صورت
 10. رفع خطوط اخم

فرآیند تزریق چربی به پیشانی

برای انتقال چربی به پیشانی، احتیاج به چربی هایی دارید که باید با دستگاه لیپوساکشن از بدنتان گرفته بشوند؛ لیپوساکشن چربی به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

زمان لازم برای لیپوساکشن بستگی به این دارد که بیمار در کنار تزریق چربی در پیشانی، قصد تزریق چربی در سایر بخش های صورت را هم داشته باشد یا خیر؛ اگر بیمار فقط خواستار تزریق چربی در پیشانی خود باشد، فرآیند لیپوساکشن سریع تر انجام می شود چون به حجم کمتری از چربی برای تزریق نیاز است.

سلول های چربی پس از استخراج از بدن، به وسیله سانتریفیوژ خالص سازی می شوند تا خون و مایعات دیگر، در آن ها وجود نداشته باشند. سپس به کمک سرنگ هایی بسیار کوچک، تزریق چربی به پیشانی آغاز خواهد شد.

از آن جایی که این چربی ها از بدن خود فرد بیرون کشیده شده اند، در نتیجه امکان بروز خطر و واکنش های آلرژیک در آن ها بسیار پایین است. علاوه بر این، بیرون آوردن چربی ها با روشی مثل لیپوساکشن، کمک می کند که فرد علاوه بر تزریق چربی به پیشانی و رسیدن به شکل ظاهری مطلوب در این قسمت از صورت، در یک بخش دیگر از بدن نیز با کاهش چربی ها، ظاهر بهتری را به دست بیاورد. این کار موجب شکل گیری تعادل در بدن  فرد خواهد شد.

یک نکته بسیار مهم دیگر این است که پزشک باید میزان درستی از چربی برای تزریق به بدن فرد آماده کند. اگر این میزان بیشتر از حد مجازی و به شکل افراطی زیاد باشد، ناگهان چربی در پیشانی بیش از حد زیاد خواهد شد و با مختل شدن خون رسانی به چربی ها، آن ها عملا دوام نمی آورند و همه چیز خیلی زود به پایان می رسد. پس مصرف بیشتر چربی در جریان تزریق، هرگز به معنای انجام بهتر کار نیست. گاهی این کار می تواند به تهدیدی برای نتیجه نهایی تبدیل شود.

چه زمانی باید برای تزریق چربی به پیشانی اقدام کنیم؟

 1. وقتی متوجه چین و چروک هایی در سطح پیشانی خود شده اید
 2. اگر می خواهید پیشانی شما از حالت صاف و یکنواختی در بیاید و کمی برجسته بشود

چه کسانی کندیدهای مناسبی برای تزریق چربی به پیشانی هستند؟

افرادی که برای پیشانی خود چربی تزریق می کنند، ممکن است در هر سن و سالی باشند. بهترین کاندیدها برای تزریق چربی در پیشانی کسانی هستند که اطلاعات خوبی از این فرآیند دارند و از عوارض و سایر مشکلاتی که ممکن است تزریق چربی در پیشانی به دنبال داشته باشد، به خوبی آگاه هستند.

شاید به چند جلسه تزریق چربی در پیشانی نیاز داشته باشید؛ پس افرادی مناسب تزرق چربی هستند که خودشان را برای چندین جلسه تزریق چربی آماده می کنند. برای اینکه بتوانید در پیشانی خودتان چربی تزریق کنید، باید در بخش های دیگر بدنتان دارای چربی های موضعی باشید.

به طور معمول حتی افرادی که کاملا لاغر هستند نیز می توانند چنین کاری انجام بدهند اما آن هایی در سطح بسیار بالا ورزش می کنند و عملا میزان چربی های بدن خود را به شکل قابل توجهی پایین آورده اند، گزینه های مناسبی برای تزریق چربی به پیشانی محسوب نمی شوند.

به طور معمول ایجاد تغییرات جدی روی پیشانی پس از 30 سالگی اتفاق می افتد. پس به صورت میانگین افرادی که این تزریق را انجام می دهند، 30 ساله یا بیشتر هستند. برای تزریق چربی به پیشانی، مهم است که پوست این نقطه از بدن، بیش از حد شل نباشد. چرا که این کار جلوی پیشرفت نتایج تزریق را خواهد گرفت.

فردی که می خواهد این تزریق را انجام دهد، باید در وضعیت سلامتی قابل قبولی نیز قرار داشته باشد. افرادی که باردار هستند و یا به کودک نوزاد خود شیر می دهند، بیماری های خونی و آلرژیک دارند و دائما دخانیات مصرف می کنند، کاندیدا های ایده آلی برای تزریق چربی به شمار نمی روند.

نتایج و میزان ماندگاری تزریق چربی در پیشانی

در هفته اولی که در پیشانیتان چربی تزریق می کنید، پیشانی شما شفاف تر به نظر می رسد زیرا در این قسمت تورم وجود دارد. 1 ماه بعد، پیشانی شما گردتر و بهتر به نظر می رسد و هیچ خط و چین و چروکی در سطح پیشانی و فاصله بین دو ابرو دیده نمی شود.

چند درصد از چربی تزریق شده در پیشانی توسط بدن جذب می شود؟

همان طور که می دانید فرآیند جذب چربی نسبی است و نمی توان برای همه ی بیماران، درصد جذب یکسانی را پیش بینی کرد.

معمولا 6 ماه بعد از تزریق چربی در پیشانی، فرآیند جذب چربی توسط بدن متوقف می شود و بیمار با مراجعه به کلینیک می تواند میزان دقیق چربی جذب شده را بفهمد و اگر خواستار تزریق جم بیشتری از چربی باشد، نسبت به آن اقدام کند.

در واقع چربی‌‌هایی که در طول این 6 ماه جذب می شوند، برای همیشه همراه فرد خواهند بود اما ممکن است میزان چربی های جذب شده برای فرد راضی کننده نباشد. این موضوع به عوامل مختلفی مثل شرایط آناتومیک خود فرد، تکنیک و نحوه تزریق، وضعیت چربی های بدن فرد و شرایط پوست او بستگی خواهد داشت.

همان طور که گفته شد اگر میزان چربی های جذب شده توسط پیشانی، فرد را به نتیجه مورد نظر از تزریق چربی نرساند، این تزریق می تواند دوباره صورت بگیرد. این بار در یک دوره زمانی جدید، باز هم چربی های بیشتری جذب می شوند و شانس فرد برای رسیدن به نتیجه ایده آل، افزایش پیدا می کند.

 توده و ناهمواری در زیر پوست بعد از تزریق چربی در پیشانی

ممکن است با گذشت چندین ماه از تزریق چربی، همچنان توده هایی را در زیر پوست پیشانی تان احساس کنید. یکی از کارهایی که می تواند در برطرف کردن این مشکل تا حد زیادی مفید باشد، ماساژ آرام پوست از قسمت بالای پیشانی تا خط ابرو است.

عوارض تزریق چربی در پیشانی

تعدادی از عوارض های تزریق چربی عبارتند از:

 1. عفونت
 2. خونریزی
 3. هماتوما
 4. تورم
 5. ایجاد اسکار در بخش اهدا کننده چربی
 6. برجسته شدن بیش از حد پیشانی به دلیل تزریق حجم زیادی از چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی به پیشانی

 1. بعد از تزریق چربی، نباید پوست پیشانی و اطراف آن با آب تماسی داشته باشند
 2. برای کاهش تورم در پیشانی و بخش های اطراف از کمپرس سرد استفاده کنید
 3. پس از تزریق چربی، باید به پشت بخوابید و از خوابیدن روی شکم و صورت کاملا پرهیز کنید. این روند باید به مدت 3 تا 5 روز حتما حفظ شود. خوابیدن روی صورت ممکن است به پیشانی فشار وارد کند و نتیجه تزریق را به شکل ناخوشایندی تغییر بدهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی در پیشانی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *