پوست و موتزریق چربی

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و بهبودی حاصل از آن

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و بهبودی حاصل از آن

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و بهبودی حاصل از آن

امروزه با توجه به پیشرفتی که دانش و علم پزشکی در زمینه زیبایی داشته است، بسیاری از محدودیت های موجود در تغییر دادن ظاهر و فرم اعضای بدن وجود ندارد و برای این اقدام روش و متد های بسیار متعدد و متنوعی در دنیا ابداع شده است. از جمله روش های بسیار محبوب که سالانه توسط چندین هزار نفر در دنیا انجام می شود تزریق چربی می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

آیا به تازگی عمل تزریق چربی برای افزایش سایز سینه، باسن یا رفع چروک صورتتان انجام داده اید و ذهن تان پر از سوال هایی است که نمی دانید باید از چه کسی بپرسید؟

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و بهبودی حاصل از آن

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا درک بهتری از روند بهبودی عمل تان داشته باشید و در صورت ایجاد علائم خاص بعد از عمل بتوانید آن ها را مدیریت کنید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

نکاتی که پزشک بعد از عمل تزریق چربی روی آن تاکید می کند.

قبل از انجام عمل زیبایی تزریق چربی، هر فردی در یک جلسه پیش از عمل توسط پزشک مشاوره داده می شود و تمامی جوانب انجام این عمل زیبایی بررسی می شود. همچنین در این جلسه پزشک نکات و توصیه هایی در خصوص آمادگی های قبل و همچنین مراقبت های بعد از عمل را به بیمار گوش زد خواهد کرد.

بهتر است در این جلسه سعی کنید تمامی سوالات و ابهاماتی که در رابطه با این موضوع دارید را از پزشک خود به طور کامل بپرسید. به عنوان مثال از پزشک تان بپرسید چه مدت بعد از عمل تزریق چربی به وضعیت نرمال سابق بر می گردید و می توانید فعالیت ها و کارهای تان را از سر بگیرید.

البته به طور معمول پزشک پس از عمل تزریق چربی نیز به شما و همراه تان اطلاعات کاملی درباره مراقبت های بعد از عمل ارائه می دهد.

بهتر است این اطلاعات که توسط پزشک ذکر می شود را به طور دقیق و کامل به خاطر بسپارید زیرا انجام و رعایت این نکات تاثیر بسیاری در نتایج بعد از عمل خواهند داشت و به همین علت از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

این اطلاعات به طور کلی شامل موارد زیر می باشد:

  1. در رابطه با لوله های درناژ یا تخلیه کننده ای که احتمالا در بدن شما کار گذاشته شده است.
  2. علائم نرمالی که تجربه خواهید کرد.
  3. هر گونه نشانه ای که مرتبط با عوارض پیچیده عمل جراحی باشد.
  4. نحوه استحمام در روز های ابتدایی پس از عمل
  5. برنامه غذایی ایده آل و داشتن رژیم غذایی سالم
  6. نحوه خوابیدن صحیح و درست در روز های ابتدایی پس از عمل

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و بهبودی حاصل از آن

بلافاصله بعد از عمل تزریق چربی چگونه به نظر می رسم؟

پزشک جراح تان به شما توضیح می دهد که چگونه از مکان هایی که از آن چربی برداشته شده است، مراقبت نمایید.

بهبود بعد از عمل بین افراد کاملا متغیر و متفاوت است و درکی که خود فرد از بهبود دارد از آن هم متفاوت تر است!

در این جا اطلاعات کلی در رابطه با بهبود پس از عمل تزریق چربی برای تان بازگو می کنیم:

1- اگر عمل تزریق چربی به صورت داشته اید؛ تورم و خراش هایی که روی صورت ایجاد شده اند در طول هفته اول واضح و مشخص هستند و برای شما سخت خواهد بود که در اجتماع حضور داشته باشید یا در مهمانی و جلسات کاری حضور به هم برسانید.

2- در هفته دوم خراش هایی که روی پوست وجود دارد برطرف می شوند اما تورم صورت هم چنان وجود دارد و دیده می شود.

3- پیشرفت قابل ملاحظه ای در بین روز هفتم تا دهم پس از عمل تزریق چربی در بین اغلب افراد دیده می شود.

اما هم چنان ممکن است برای شما حضور در جامعه دشوار باشد.

برخی افراد که امکان گرفتن مرخصی طولانی مدت ندارند می توانند یک هفته مرخصی بگیرند.

اما افرادی که دو هفته مرخصی می گیرند آمادگی و آرامش بیشتری برای حضور در جامعه و سر کار دارند.

4- از هفته سوم به بعد شما بیشتر شبیه خودتان می شوید!

به کار بردن آرایش مختصر می تواند به پوشاندن بقایای تورم و آثار عمل تزریق چربی به خوبی به کمک شما بیاید.

تازه پس از این که تورم شروع به از بین رفتن کرد، می توانید از تغییراتی که بر روی صورت تان ایجاد شده است قدردانی کنید. اما تورم محو و خفیفی ممکن است تا هفته ها باقی بماند.

5- اگر عمل تزریق چربی را برای سایر قسمت های بدن تان انجام داده اید پروسه بهبودی پس از عمل مدت زمان بیشتری طول می کشد.

علت آن هم مشخص است چون مکان های بیشتری برای برداشتن چربی استفاده شده است.

6- حدود 6 ماه طول می کشد تا بافت تزریق شده تاثیر خودش را به خوبی نشان دهد؛ ولی در همین فاصله زمانی و اغلب در چند ماه اول مقداری از چربی منتقل شده جذب بدن می شود.

تغییرات مطلوبی که به واسطه عمل تزریق چربی ایجاد شده اند تا کی پایدار هستند؟

1- می توانید انتظار آن را داشته باشید که پس از عمل تزریق چربی آن قسمتی از بدن تان که چربی به آن جا منتقل شده است؛ پر تر و نرم تر شود. پس از آن ظاهر این قسمت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد و هم چنین شاهد پیشرفت ساختار بافتی پوست این قسمت خواهید بود.

پس برداشت چربی از این ناحیه به مقدار کمی حجم از دست رفته خود را بدست خواهد آورد، اما برای افزایش حجم و رسیدن به حالت نرمال یا حتی بیشتر نیاز به رژیم غذایی مناسب خواهد داشت.

2- میزان بقای چربی منتقل شده و نتایج حاصل از آن به مهارت های جراح بستگی دارد؛ این که چگونه چربی از بدن فرد برداشته شده است و چگونه خالص شده و سپس تزریق شده است. برای این که این مراحل به صورت حرفه ای و درست انجام شوند جراحی که انتخاب می کنید بایستی هم از دانش کافی برخوردار باشد و هم مهارت های تکنیکی وی در اثر تجربه کاری اش بالا باشند.

پس حتما سعی کنید نزد یک پزشک و یا کلینیک معتبر و با تجربه مراجعه کنید تا علاوه بر عدم بروز مشکلات خاص، نتایج و تاثیرات دلخواه و مطلوبی را از این عمل زیبایی بدست آورید.

3- برای اطمینان از حصول درصد بالاتری از بقای بافت چربی تزریق شده می توان از تکنیک micro fat grafting بهره برد. البته نظر پزشک متخصص نیز در این باره بسیار مهم است و سعی کنید با توجه به صلاحدید او تصمیم بگیرید.

4- اگر عمل تزریق چربی به خوبی انجام شود، بافت چربی منتقل شده با سیستم جریان خون بدن ارتباط برقرار می کند و مواد غذایی مورد نیاز خود را از جریان خون تامین می کند.

در صورتی که این اتفاق رخ دهد بافت تزریق شده به صورت دائمی در آن قسمت باقی می ماند. اما قسمتی از این بافت معمولا نمی تواند با جریان خون ارتباط بگیرد و علت نیاز به تکرار تزریق چربی نیز به همین دلیل است.

آیا لازم است پس از عمل تزریق چربی مجددا به پزشک جراح مراجعه کنم؟

برای کسب نتیجه بهتر و حفظ سلامتی تان بهتر است در مواقعی که پزشک تان برای تان در نظر گرفته است حتما به ” کلینیک تزریق چربی “خود مراجعه کنید و هم چنین در صورتی که مشکلی پیش آمد یا سوال خاصی در رابطه با عمل انجام شده داشتید.

بهتر است حتما به دیدن پزشکی که عمل تزریق چربی را برای تان انجام داده است بروید.

البته پزشک معالج شما نیز پس از انجام عمل برای شما حداقل دو جلسه تعیین خواهد کرد که پس از گذشت مدت مشخصی به نزد او بروید تا از روند بهبودی شما اطمینان حاصل نماید و در صورت نیاز اقدامات لازم را برای شما انجام دهد.

در هر صورت از تداوم ارتباط با پزشک تان سود می بینید و ضرر نمی کنید!

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی

1- گفتیم که در طی هفته اول و بلکه هفته های ابتدایی بافتی که به آن چربی تزریق شده است و حتی قسمتی که از آن چربی تهیه شده است، متورم و ملتهب هستند.

با ماساژ دادن پوست این قسمت ها می توانید آثار تورم را کمتر کنید.

2- تورم و احساس ناخوشی که در این قسمت ها وجود دارد را می توانید با قرار دادن کمپرس سرد بر روی پوست تا حدی برطرف کنید.

سعی کنید در روز های ابتدایی که تورم بیشتر است، کمپرس سرد را برروی ناحیه متورم شده به مدت چند دقیقه و در 3 نوبت نگه دارید. این روش تاثیرات مثبت بسیاری در رفع این گونه علائم دارد و روند بهبودی و ریکاوری را بسیار سرعت می بخشد.

3- معمولا بعد از عمل تزریق چربی درد خفیفی وجود دارد که تا 1-4 هفته پس از عمل نیز پابرجا می ماند. البته درد ناشی از آن قابل تحمل بوده و سخت نیست اما اگر نتواستید تحمل کنید در این صورت پزشک برای تان مسکن تجویز می کند یا خودتان می توانید تهیه کنید.

4- بافتی که از آن چربی برداشته شده است را به وسیله بانداژ یا پوشش خاصی می پوشانند تا از تجمع خون یا مایعات دیگر در این قسمت جلوگیری کنند.

در مواردی که بافت چربی خیلی زیادی برداشته شده است؛ جراح لوله های درناژی برای تخلیه مایعات یا خونی که در این قسمت تجمع پیدا کرده اند قرار می دهد.

باید در طول دو الی سه هفته مقدار زیادی از این تورم بافتی کم شود.

5- پزشک ممکن است برای جلوگیری از ایجاد عفونت آنتی بیوتیک تجویز کند. استفاده از آنتی بیوتیک ها را جدی بگیرد زیرا در صورتی که عفونت در ناحیه مورد نظر به وجود آید مشکلات زیادی را برای شخص به وجود می آورد.

6- بهتر است 1-2 هفته پس از عمل تزریق چربی ورزش نکنید. همچنین انجام فعالیت های سنگین نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود و حدالامکان از انجام آن خودداری نمایید. زیرا می تواند تاثیرات منفی و معکوسی در روند بهبودی و ریکاوری بدن داشته باشند.

7- اگر عمل تزریق چربی برای افزایش سایز سینه انجام داده اید بایستی پستان بند های مخصوصی برای چند روز الی چند هفته اول پس از عمل بپوشید.

روند بهبودی بعد از عمل تزریق چربی برای پستان حدود شش هفته طول می کشد. البته این  مدت زمان در همه افراد یکسان نیست و بسته به برخی معیار ها همچون مراقبت های صحیح و اصولی بعد از عمل می تواند کمتر از این مدت زمان باشد.

8- در صورتی که تزریق چربی برای افزایش سایز باسن انجام داده اید؛ برای حدود ده روز یک لباس مخصوص باید بپوشید.

هم چنین ممکن است جراح لوله های کوچکی زیر پوست قرار دهد تا مایعات اضافی تخلیه شوند.

باید از نشستن طولانی مدت به مدت دو هفته یا بیشتر اجتناب کنید.

چون نشستن طولانی مدت به چربی های تزریق شده آسیب وارد می کند. می توانید هنگام نشستن بالشتک کوچکی زیر عضلات ران تان قرار دهید تا فشار کمتری روی باسن اعمال شود.

بهتر است هنگام خوابیدن روی شکم یا به پهلو بخوابید.

پزشک تان ممکن است توصیه کند برای دریافت ماساژ لنفاتیک به نزد یک ماساژور حرفه ای و کارآزموده بروید.

ورزش روتین تان را می توانید بعد از حدود 6 الی 8 هفته مجددا از سر بگیرید.

9- در صورتی که هر یک از این علائم را تجربه کردید حتما به درمانگاه یا بیمارستان مراجعه کنید چون ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشید: تنگی نفس، درد قفسه سینه و ضربان قلب غیر معمول.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *