تزریق چربی

تزریق چربی به صورت چیست؟همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت چیست؟ همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

 تزریق چربی به صورت و همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت چیست؟ تزریق چربی به صورت یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در این کلینیک پوست و مو می باشد. بیشتر افرادی که اقدام به تزریق چربی می کنند، قصد پرتر نشان دادن صورت خودشان را دارند. تزریق چربی به صورت می تواند جوانی و شادابی را برای صورت شما به ارمغان بیاورد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

تزریق چربی جدا از پرتر کردن گونه ها، باعث رفع چین و چروک های صورت، رفع اسکار، خط اخم و خط لبخند در صورت و رفع انواع فرو رفتگی های صورت هم می شود.

تزریق چربی به صورت

مزیت قابل توجه این روش، ایجاد تعادل در بدن فرد است. در واقع چربی‌ها از یک قسمت بدن، به قسمت دیگری اضافه می‌شوند تا فرد به ظاهر دلخواه خود دست پیدا کند.

نتیجه کار، کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. واضح است که عواملی مثل بالا رفتن سن و یا لاغری بر اثر رژیم های غذایی سنگین، روی حجم صورت اثر می گذارند. بسیاری تصور می‌کنند تنها با چاق شدن می توانند صورتی کاملا پر داشته باشند اما این کار آن ها را  در معرض خطرات اضافه وزن قرار می دهند.

با انتقال چربی به صورت، این شانس برای فرد به وجود می آید که بدون چاق شدن، به شکل دلخواه صورت خود دست پیدا کند. این کار چربی ها را از قسمت های غیرضروری  به قسمت های موردنیاز فرد می‌ فرستد تا احساس جوانی و شادابی دوباره به صورت او برگردد. تزریق چربی به صورت از بدن خود فرد، امروزه یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در تمام دنیا به شمار می رود.

در بین انواع مختلفی از فیلرهایی که برای صورت وجود دارد (مثل انواع ژل) ، تزریق چربی بهترین روش برای پرتر نشان دادن صورت است. مقاله امروز “کلینیک پوست و مو رز “ به تزریق چربی به صورت اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد تزریق چربی به صورت، اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

اول به یک تعریف کلی از چربی میپردازیم تا به یک شناخت کامل در خصوص چربی و تزریق چربی برسید.

تزریق چربی به صورت

برای انجام این عمل ابتدا باید محل هایی که در آن انتقال چربی صورت میگیرد آماده شود و این کار با چربی گرفته شده و انتقال آن به محل انجام میگیرد تا بتوان بدن را به فرم موردنظر رساند از جمله این موارد که نیازمند انتقال چربی است کم شدن چربی های صورت است که با افزایش سن اتفاق می افتد.

البته اگر بافت صورت دچار افتادگی شود و چین و چروک بر روی پوست ایجاد شود و رد آنها عمیق تر شود میتوان با کشیدن پوست آن را درمان کرد اما بهترین راه انتقال چربی است که به میزان قابل توجهی صورت را از حالت پیری خارج میکند و صورت را جوان و حجیم میکند.

تزریق چربی بسیار عمل حساسی است و حتما باید توسط متخصص پوست انجام شود و از آن جا که این عمل بسیار حساس است پزشک متخصص باید دقت بسیار بالایی داشته باشد زیرا این عمل معمولا در نواحی حساس صورت ( مانند لب و یا شقیقه ها) انجام میگیرد.

معمولا برای تاثیر بیشتر دو عمل کشیدن پوست و انتقال چربی را به صورت مکملی به کار میبرند. در این حالت چربی از بین نمیرود بلکه فقط به نواحی موردنظر منتقل میشود و در آن قسمت مورد استفاده قرار میگیرد.

در این قسمت چربی موردنظر را با لیپوساکشن میگیرند و عمل لیپوساکشن را بر روی قسمتی از بدن که دارای چربی زیاد باشد انجام میدهند و چربی را از آن ناحیه میگیرند. چربی گرفته شده از طریق وسیله های سیستم تزریق به محل موردنظر تزریق میشود.

لازم به ذکر است که میزان گرفتن چربی با میزان مصرف تزریقی آن رابطه مستقیم دارد. عمل تزریق چربی با توجه به این که حجم محل موردنظر چقدر است بی حسی موضعی و یا کامل را انجام میدهند.

امکان ایجاد ناراحتی درفرد بعد از عمل بسیار کم است و در حدی نیست که فرد بخواهد اعتراضی نسبت به عمل داشته باشد. در محلی که تزریق چربی انجام گرفته کبودی و تورم ایجاد میشود که در عرض 7 تا 10 روز این نشانه ها برطرف خواهند شد.

لازم به ذکر است که حدود 6 ماه بعد از عمل تزریق چربی نیمی از چربی توسط بدن جذب می شود و نیمی دیگر نیز  ماندگار خواهد شد. در طی جریان عمل تزریق میزان جذب چربی توسط بدن بسیار کم است.

اگر شما گزینه درستی برای انجام این کار باشید، نتایج مثبت و ماندگاری را نیز تجربه خواهید کرد. این روش به مراتب مفیدتر و کارسازتر از دیگر متدهای شاداب سازی صورت تلقی می شود.

اگر صورت و یا گونه های فرو رفته ای دارد یا بخشی از چهره شما توخالی به نظر می رسد، می توانید برای تزریق چربی اقدام کنید. البته پیش از آن شما باید از سلامتی عمومی مطلوبی نیز برخوردار باشید و برای مدتی مصرف دخانیات و الکل را نیز کنار بگذارید.

در مورد تزریق چربی به صورت، یک سوال بسیار مهم برای افراد به وجود می آید و آن سوال، این است که آیا افراد لاغر نیز می توانند چنین کاری انجام بدهند؟ پاسخ این سوال، مثبت است. برای تزریق چربی به صورت، حتما نباید یک فرد «چاق» باشید.

چرا که این کار با برداشت بسته های کوچکی از چربی صورت می گیرد. افرادی که دارای وزن نرمال هستند، اصلا نباید در مورد این عمل نگران باشند. چرا که می توانند به راحتی این کار را انجام بدهند. پزشکان حتی توصیه می کنند که آن ها پیش از عمل، وزن اضافه نکنند و در همان وضعیت همیشگی خودشان باقی بمانند.

به ندرت پیش می آید که افراد به خاطر لاغری بیش از حد، قادر به انجام این عمل نباشند. البته که لاغری بیش از حد، ممکن است این کار را متوقف کند. چرا که به هر حال باید حداقل هایی از چربی در بدن فرد وجود داشته باشد. این چربی ها به طور معمول از مناطقی گرفته می شوند که در مقابل ورزش و رژیم، مقاوم هستند و به راحتی آب نمی شوند.

 کاربردها و مزایای تزریق چربی به صورت

انتقال چربی به صورت، مزایای زیادی را برای بیمار به دنبال دارد؛ مثلا باعث برجسته سازی گونه ها با ” تزریق چربی در گونه ” ، از بین بردن خطوط پیری، از بین بردن خطوط اطراف چشم، زاویه سازی و فرم دهی فک، نرم شدن صورت، رفع چین و چروک، رفع خط اخم، رفع خط لبخند، پرتر کردن لبها، بهبود فرم چانه، رفع تمام فرورفتگی های صورت و محو اسکارهای روی پوست صورت می شود.

تزریق چربی باعث افزایش طراوت و جوانی صورت هم می شود و پوست را کاملا صاف و یکدست می کند و آن را از تمام اسکارها پاک می کند. تزریق چربی در بخش های مختلفی از صورت انجام می شود مثل گونه ها، لبها، خط خنده، پیشانی، دور چشم، میان دو ابرو، نواحی گیجگاهی، پلک ها، فک، چانه.

انتقال چربی به صورت می تواند نواقص مادرزادی و انواع تروماهای مربوط به صورت را هم درمان کند. شاید یکی از مهم ترین مزیت هایانتقال چربی به صورت این باشد که هیچگونه واکنش آلرژیکی را در بدن فرد به دنبال ندارد زیرا چربی ای که به صورت فرد تزریق می شود، از بدن همان فرد استخراج می شود.

انتقال چربی به صورت هم از نظر هزینه مناسب است و هم بیمار می تواند به تعداد دفعاتی که تمایل دارد، تزریق چربی را در صورتش انجام دهد. تزریق چربی نیازی به بخیه و پانسمان هم ندارد.

به همین خاطر، بازگشت به حالت اولیه پس از عمل، کار چندان دشواری نخواهد بود. برای برداشتن چربی، سوراخ‌هایی ریز در بدن به وجود می آید و به همین دلیل است که بخیه مورد استفاده پزشک قرار نمی گیرد. این امر موجب می شود که دوران بهبودی فرد سریع تر طی شود و او در زمانی کوتاه، به انجام فعالیت های عادی در زندگی خود برگردد.

چربی بدن یک بافت بسیار نرم است، تزریق چربی به معنای انتقال چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگری از بدن مانند صورت، خطوط اخم، خطوط پنجه کلاغی و هم چنین خطوط لبخند می باشد البته در مناطقی مانند گونه و چانه نیز از تزریق چربی استفاده می کنند.

چربی میتواند با کاهش خطوط چین و چروک باعث کاهش افسردگی در فرد نیز شود و چهره ای زیبا و شاداب را به شما هدیه دهد.به خاطر داشته باشید که تزریق چربی دائمی نیست و ممکن است به برنامه موثر نیاز داشته باشد.

تزریق چربی بسیار طبیعی و غیر آلرژیک می باشد، مدت زمانی که در این عمل طی می شود معمولا یک ساعت طول می کشد.تزریق ممکن است تا چند ماه طول بکشد، آثار زخم بسیار اندکی بر روی پوست به جا می گذارد.

از آنجا که چربی از خود فرد گرفته میشود بنابر این احتمال اینکه بدن چربی را پس بزند بسیار کم است و هیچگونه ضرری فرد را تهدید نمی کند.
اگر با روش دیگری مانند لیپوپلاستی( لیپوساکشن) ترکیب شود بسیار موثر و مناسب است.

یکی از مزیت های این روش است که در هنگام گرفتن چربی از خود فرد در صورتی که مقدار چربی به دست آمده زیاد باشد  می توان قسمتی از چربی را به مدت 6 ماه در فریزر  نگهداری کرد و در صورتی که فرد دوباره به آن نیاز پیدا کرد بتوان از آن استفاده کرد.

تزریق چربی به صورت، یک عمل کاملا «امن» به شمار می رود و ریسک چندانی را به فرد تحمیل نمی کند. از آن‌ جایی که ایمپلنت و فیلر در این عمل مورد استفاده قرار نمی گیرند، اگر فرد به خوبی از خودش مراقبت کند و بعد از انجام عمل تا مدتی کوتاه کارهای سنگین انجام ندهد، اوضاع کاملا مطابق میل او خواهد بود.

بعضی ها خیلی زود با مشاهده تغییرات اولیه راضی می شوند و بعضی های دیگر، صبر می کنند تا زمان یک تغییر بزرگ در بدن آن ها از راه برسد. ریسک ها در این عمل بسیار محدود هستند.

البته که در جلسه های مشاوره در مورد همین ریسک های محدود نیز صحبت می شود. تزریق چربی به صورت تنها در حالتی نگران کننده خواهد بود که پزشک از تخصص، تبحر و تجربه کافی برخوردار نباشد.

محل برداشت چربی برای تزریق چربی به صورت

محل برداشت چربی از اندامی است که دارای ذخایر چربی زیادی باشد؛ در بیشتر موارد، محل برداشت چربی برای انتقال چربی به صورت از شکم، بازو، ران و باسن انتخاب می شود. پزشک تزریق چربی طبق نظر بیمار، اندام مورد نظر را برای برداشت چربی انتخاب می کند.

در خصوص محل برداشت چربی باید اشاره کنیم که بهترین محل ها برای برداشت چربی عبارتند از: شکم، باسن، ران و با بی حسی موضعی کار انتقال را شروع می کنند.

 مراحل تزریق چربی به صورت

بهترین دکتر تزریق چربی ” ، اندامی را که می خواهد از آن چربی های مورد نیاز را برداشت کند را با استفاده از محلول آنتی باکتریال، ضدعفونی می کند و بی حسی موضعی را به بدن بیمار تزریق می کند.

در مرحله اول که اصطلاحا “برداشت” نامیده می شود، دکتر ترزیق چربی با استفاده از دستگاه لیپوساکشن و سرنگ، چربی مورد نیاز را از اندام مورد نظر برداشت می کند.

 مرحله دوم تزریق چربی

در مرحله دوم که “پالایش” نامیده می شود، متخصص با سانتریفوژ، چربی را از خون و سایر مایعات جدا می کند.

در مرحله سوم که “انتقال” نامیده می شود، متخصص انتقال چربی صورت بیمار را ضدعفونی می کند و بی حسی موضعی را تزریق می کند و چربی خالص را با سرنگ انسولین و کانول های مخصوص به محل های مورد نظر در صورت بیمار تزریق می کند.

متخصص تزریق چربی، چربی را به طور دقیق و به آرامی به لایه های عمقی بافت صورت تزریق می کند. در آخر، متخصص بعد از اتمام فرآیند انتقال چربی به صورت، نقاط تزریق شده را تمیز می کند.

انتقال چربی به صورت، معمولا بین 15 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد و بستگی به نقاطی دارد که باید تزریق چربی انجام شود.

فردی که این عمل را انجام می دهد، به ندرت درد را احساس می کند. این کار به بیهوشی نیز نیاز ندارد و بی حسی موضعی به خودی خود، بسیاری از خطرها را کاهش می دهد.

اگر برداشت چربی از بدن فرد پیش تر صورت گرفته باشد، دیگر همه چیز خیلی سریع و راحت پیش خواهد رفت. البته که تا مدتی بعضی از عوارض ظاهری همراه فرد هستند اما اوضاع کاملا نرمال به نظر می رسد و همه این عوارض نیز از بین خواهند رفت.

میزان سی سی تزریق چربی به صورت؟

معمولا متخصص تزریق چربی با توجه به وضعیت بیمار و نتیجه طبیعی حاصل از آن، حداکثر تا 100 سی سی چربی را به صورت بیمار تزریق می کند که میزان دقیق تزریق چربی بستگی به فرورفتگی های صورت بیمار و همچنین فرم صورت و سایر اجزای صورت او دارد و در هر بیمار میزان تزریق چربی متفاوت است.

میزان انتقال چربی به صورت، در مرحله “برجسته سازی” معمولا بین 4 تا 5 سی  سی است؛ در مرحله “اصلاح” معمولا تا 25 سی سی انتقال چربی به صورت انجام میگیرد، و در مرحله “پیشرفته” تا 3 سی سی تزریق چربی می شود.

توجه داشته باشید که میزان دقیق چربی، بستگی به وضعیت بیمار و نظر متخصص تزریق چربی دارد.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت

قبل از انتقال چربی به صورت، در صورتیکه بیمار حساسیت دارویی، غذایی و همچنین سابقه بیماری دارد، حتما باید متخصص تزریق چربی را در جریان بگذارد.

متخصصین توصیه می کنند که دو هفته قبل از انتقال چربی به صورت، بیمار نباید داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود مثل آسپیرین، ژلوفن و همچنین ترکیبات و دمنوش های گیاهی را مصرف کند و از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف الکل هم باید خودداری کند زیرا باعث خونریزی شدید در حین انتقال چربی به صورت و بعد از آن می شود.

تورم بعد از تزریق چربی

بعد از انتقال چربی به صورت، برای کاهش کبودی و تورم می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. از دستکاری، فشار و وارد کردن ضربه به صورتتان خودداری کنید. لازم است بیمار تا سه روز بعد پس از تزریق چربی از فعالیت های شدید فیزیکی خودداری کند.

تا سه هفته ی اول پس از تزریق چربی، بیمار نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد و از سونا و استخر هم نباید استفاده کند. مصرف میوه هایی مثل آناناس بعد از انتقال چربی به صورت پیشنهاد می شود زیرا باعث کاهش کبودی و ورم صورت می شود.

بیمار باید از تمام داروهایی که متخصص تزریق چربی تجویز کرده است، بطور منظم استفاده کند. ممکن است انتقال چربی به صورت در روزهای اول باعث نگرانی و افزایش سطح استرس در بیمار بشود زیرا فرم صورت تغییر می کند و چربی ها هنوز به طور کامل جذب نشده اند؛

پس از انتقال چربی به صورت ، برای جلوگیری از استرس، از نگاه کردن به آینه و بررسی دقیق صورتتان خودداری کنید. برای رسیدن به نتیجه کامل، لازم است کمی صبور باشید.

به یاد داشته باشید که یکی از علائم شایع بعد از تزریق چربی تورم می باشد البته تورم و کبودی بعد از 48 ساعت کاهش می یابد.

عوارض تزریق چربی در صورت

انتقال چربی به صورت ممکن است عوارض موقتی مثل عدم تقارن صورت، کبودی، ورم و قرمزی صورت را به دنبال داشته باشد.

البته اگر متخصص تزریق چربی شما با تجربه و با مهارت باشد، شاهد هیچگونه عوارض بلند مدتی نخواهید بود و انتقال چربی به صورت فرد هم به طبیعی ترین نحو ممکن انجام خواهد شد.

ماندگاری چربی تزریق شده در عمل تزریق چربی

انتقال چربی به صورت در میان انواع مختلف فیلرها، اثرات ماندگار و طولانی مدتی را برای بیمار به دنبال دارد. بعد ازانتقال چربی به صورت، تقریبا یک سوم از آن جذب بدن می شود و باقی چربی ها در محل تزریق شده باقی می مانند.

در واقع سلول های چربی مرده، جذب بدن می شوند و سلول هایی که زنده مانده اند، در زیر لایه های بافت صورت باقی می مانند.

نتایج نهایی بعد از چند ماه مشخص می شود و در صورتیکه مایل به تزریق حجم بیشتری از چربی برای صورتتان بودید، می توانید با متخصصتان در این مورد صحبت کنید.

 آیا تزریق چربی به صورت به بیهوشی نیاز دارد؟

متخصص تزریق چربی، هنگام انتقال چربی به صورت، بیحسی موضعی به بیمار تزریق می کند. انتقال چربی به صورت، به بیهوشی نیازی ندارد و بصورت سرپایی انجام می شود.

چه کسانی بهترین کاندید برای تزریق چربی به صورت هستند؟

افرادی که دچار افتادگی صورت و همچنین چین و چروک شده اند و از نظر جسمانی سالم هستند و به بیماری خاصی مبتلا نیستند، بهترین کاندید برای انتقال چربی به صورت هستند. در واقع بهترین کاندید کسی است که انتظارات معقولانه ای از نتیجه انتقال چربی به صورت خود را داشته باشد.

عکس تزریق چربی به صورت

شما عزیزان میتوانید از طریق این لینک ، عکس انتقال چربی به صورت این کلینیک پوست و مو را مشاهده نمایید .

فیلم تزریق چربی به صورت

همچنین شما علاقه مندان گرامی میتوانید از طریق این لینک ، فیلم انتقال چربی به صورت اینکلینیک پوست و مو را مشاهده نمایید.

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه انتقال چربی به صورت بستگی به میزان چربی تزریق شده، محل تزریق و زمان لازم برای انجام این کار دارد.

تزریق چربی به عواملی از جمله ناحیه تزریق و مقدار سی سی بستگی دارد و هزینه دقیق توسط پزشک متخصص مشخص میشود.

 

در ادامه به مقایسه دو روش تزریق چربی و تزریق ژل میپردازیم تا هر چه بهتر با تزریق چربی آشنا شوید و متوجه کیفیت بالای آن شوید.این روش مزیت های بسیار زیادتری نسبت به تزریق ژل دارد.

مثلا میتوان چربی را از خود فرد بگیرند و هر حجمی را که مدنظر داشته باشند بردارند و این مقدار به 500cc نیز میرسد و در بعضی از مواقع برای تزریق باسن از این مقدار استفاده میکنند.

ممکن است بعضی از افراد بخواهند این مقدار را با ژل پر کنند  باید بگوییم که این مقدار چیزی حدود 60-250 دلار می باشد و لازم به ذکر است که ژل ثابت نیست و حرکت میکند و اگر فشاری به آن وارد شود از قسمتی به قسمت دیگر میرود و پوست را دچار ناهمواری خواهد کرد.

استفاده از چربی های خودی برای تزریق، مثل یک سرمایه گذاری کاملا موفق است. کاری که از یک طرف، هزینه های مربوط به تزریق را کاهش می دهد و از طرف دیگر، از پوست و سلامتی فرد نیز به خوبی محافظت می کند و مشکلات را به حداقل می رساند.

علاوه بر این، بخش هایی از بدن که چربی انباشته زیادی دارند نیز بعضی از این چربی ها را از دست می دهند و وضعیت مطلوب تری پیدا می کنند.

چون چربی ها سلول های زنده هستند بنابر این در صورت تزریق به یک ناحیه با عروق و بافت آن قسمت پیوند میدهند و جزئی از چربی ناحیه تزریق شده خواهد شد و به هیچ وجه جا به جا نمی شود.

گفته میشود که اگر ژل به ناحیه ای تزریق شود، ژل در سیستم لنفاوی به حرکت در می آید و ذرات ژل در کبد و طحال جای می گیرند. بنابر این در صورت تزریق ژل باید منتظر خطرات آن نیز باشید.

در بالاتر اشاره کردیم که معمولا چربی را از نواحی مقاوم به ورزش و یا رژیم برمیدارند بنابراین امکان این که چربی این مناطق به آسانی آب شوند بسیار کم است.

از مزیت های مهم چربی نسبت به ژل و یا پروتز طبیعی به نظر رسیدن آن است که در هنگام لمس بسیار خوب قابل تشخیص است. باید توجه داشته باشید که امکان عفونت در ژل نسبت به چربی بسیار بالاست و هم چنین ایجاد آلرژی در چربی نسبت به ژل امری بسیار نادر است.

برخلاف تزریق ژل، تزریق چربی هیچگونه خطری مانند جابجایی و یا آلرژی را ندارد زیرا چربی یک سلول زنده است و فقط از بخشی از بدن فرد گرفته میشود و به محل موردنظر منتقل میشود.

اگر شرایط استریل باشد هیچگونه خطر عفونت و یا انتقال بیماری را ندارد زیرا این چربی از خود فرد گرفته شده است.تزریق چربی از مدت ها قبل مورد توجه بوده است اما امروزه با نشان دادن ماندگاری بیشتر و طبیعی بودن آن از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

“ کلینیک تخصصی پوست و مو رز“ با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق چربی به صورت را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *