تزریق چربی

تزریق چربی در رشت و هزینه آن چقدر است؟

تزریق چربی در رشت و هزینه آن چقدر است؟

تزریق چربی در رشت

امروزه روش های بسیاری در زمینه زیبایی و جوان سازی مطرح است. افراد به دنبال روش هایی هستند که ماندگاری آن بیشتر و کم ریسک تر باشد. تزریق چربی یکی از روش های نوین است که برای جوان سازی صورت و اصلاح نقایص بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق چربی در رشت و هزینه آن چقدر است؟تزریق چربی، فرآیند گرفتن چربی از بدن خود شخص و انتقال آن به نواحی مورد نیاز، پس از انجام برخی مراحل است. تزریق چربی برای اولین بار در دهه 1890 در جراحی پلاستیک مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان به دلیل عدم وجود تکنیک های مناسب، تزریق چربی رواج زیادی پیدا نکرد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

در اوایل دهه 2000 تزریق چربی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت و محبوب شد. در گذشته با تزریق چربی نتایج مورد نظر حاصل نمی‌شد. این امر مانع از گسترش این روند شد. امروزه توسعه ابزارهای ویژه و توسعه فناوری در این زمینه به کمک پزشکان آمده است و موفقیت و استمرار تزریق چربی را تضمین کرده است.

تزریق چربی در رشت چه کاربردهایی دارد؟

  1. برجسته سازی و گونه گذاری در زنان با تزریق چربی ( برای مردان هم امکانپذیر است)
  2. اصلاح افتادگی پلک فوقانی و تحتانی که ظاهری جوان تر ایجاد می کند.
  3. پر کردن خطوط عمیق روی صورت که علائم پیری را کاهش می دهد.
  4. اصلاح فرم بینی
  5. اصلاح فرم چانه
  6. برجسته سازی و لیفت باسن
  7. افزایش سایز سینه و اصلاح نامتقارنی در این قسمت
  8. حل مشکلات مربوط به انحراف پاها
  9. از بین بردن جای زخم ناشی از سوختگی و جای جوش

تزریق چربی در رشت و هزینه آن چقدر است؟روند انتقال چربی در رشت به چه صورت است؟

قبل از انجام عمل، پزشکتان چندین آزمایش و تست از شما می گیرد. برخی افراد به دلیل بیماری های مختلف ممکن است گزینه مناسبی برای انجام تزریق چربی نباشند. اگر پزشک به این نتیجه رسید که مانعی برای انجام این عمل وجود ندارد، شخص آماده انجام این پروسه خواهد شد.

قبل از تزریق چربی، هر دو ناحیه برداشت و تزریق ضد عفونی و بی حس می شود. چربی با استفاده از یک سوزن یا کانول که به وسیله وکیوم وصل شده است (همانطور که در هنگام لیپوساکشن استفاده می شود) برداشته می شود. برای این کار برش هایی به اندازه چند میلی متر در هر دو ناحیه ایجاد می شود.

این چربی های گرفته شده طی مراحل مختلف خالص سازی (سانتریفیوژ) شده و با سوزن در ناحیه مورد تزریق اعمال می شود. بعد از اتمام عمل یک نوار در ناحیه تزریق چسبانده می شود تا از خون ریزی و عفونت جلوگیری کند. با توجه به چربی جذب شده توسط بافت ها، بهتر است در هفته های بعد از درمان، مقدار کمی چربی به طور مجدد تزریق شود.

هنگامی که این فرآیند در صورت یا قسمت های مختلف بدن انجام می‌شود، ممکن است باعث ایجاد تورم شود که این مشکل موقتی است و بعد از چند هفته به طور کامل بهبود پیدا خواهد کرد. در شهرستان های کوچک اعم از شهرستان رشت به دلیل عدم وجود کلینیک های تخصصی تزریق چربی، بیشتر افراد به مراکز درمانی تهران مراجعه می‌کنند تا نتایج رضایت بخشی کسب کنند.

بعد از تزریق چربی در رشت به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

هنگامی که تزریق چربی در رشت در یک ناحیه بزرگتری نسبت به صورت اعمال شود، ممکن است لازم باشد فعالیت های خود را برای مدت کوتاهی متوقف کنید. با این حال، بسیاری از افراد می توانند بلافاصله به فعالیت های عادی خود بازگردند.

ممکن است در هر دو ناحیه برداشت و تزریق، تورم و کبودی یا قرمزی مشاهده شود. شدت این علائم به اندازه سطح تزریق بستگی دارد. باید تا زمان بهبود قرمزی و کبودی (حدود 48 ساعت) از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید و گرما خودداری کنید.

اگر تزریق چربی در ناحیه صورت اعمال شود، بهتر است به مدت چند روز از لوازم آرایشی استفاده نکنید. برای کاهش تورم می توانید کمپرس یخ اعمال کنید. برای افزایش ماندگاری چربی، از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

انتقال چربی در رشت عوارض دارد؟

تا کنون عارضه جدی در انجام این روش مشاهده نشده است. تنها تورم و کبودی جزئی بعد از عمل ایجاد خواهد شد که یک روند طبیعی است. چون چربی از بدن خود افراد گرفته می شود، واکنش های آلرژیک ایجاد نخواهد شد. اگر این روش به دست افراد ناکارآمد انجام شود، ممکن است شما را با مشکلات جدی مواجه کند. در مراکز تخصصی و معتبر تزریق چربی در تهران، از هنگام ورود افراد تا مرخص شدن آن ها، خدماتی در بهترین سطح ارائه می شود.

ماندگاری تزریق چربی در رشت چقدر است؟

تزریق چربی در رشت یک روش دائمی نیست اما نسبت به تزریق ژل، ماندگاری آن بیشتر است. 40 درصد از چربی تزریق شده به طور دائمی باقی خواهد ماند. اگر تمایل به ماندگاری بیشتر این روش دارید، بهتر است تحت نظر پزشک این عمل را مجددا تکرار کنید. ماندگاری تزریق چربی در بعضی از افراد طولانی تر و در برخی افراد تاثیر آن کوتاه مدت است.

در پایان ماه دوم، این روش با ارزیابی های مجدد توسط پزشک تکرار می شود. محققان فکر می کنند سن، خصوصیات ژنتیکی، کیفیت پوست، کیفیت زندگی و مناطقی که چربی تزریق می شود در ماندگاری آن نقش مهمی دارد. امروزه با تزریق سلول های بنیادی ماندگاری چربی، بسیار بیشتر خواهد شد.

تفاوت انتقال چربی در رشت و تزریق ژل چیست؟

مراحل برداشت و تزریق چربی و آماده سازی آن نسبت به تزریق ژل های مختلف، طولانی مدت است. این عمل ممکن است از یک الی سه ساعت طول بکشد. هزینه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل کمی بیشتر است و شاید بسیاری از افراد به همین دلیل، تزریق چربی انجام ندهند و به تزریق ژل روی بیاورند.

برای گرفتن نتایج بهتر در تزریق چربی، باید چندین بار تکرار کنید که این موضوع باعث می شود هزینه این عمل خیلی بیشتر شود. تزریق چربی تقریبا یک جراحی است و در محیط اتاق عمل و تحت شرایط استریلیزه باید انجام شود اما تزریق ژل در مطب هم می تواند اعمال شود.

قبل از تزریق چربی در رشت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر از داروی خاصی به صورت مستمر استفاده می کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. حداقل یک هفته قبل از انجام تزریق، از مصرف آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید. زیرا حین عمل ممکن است خونریزی شدیدی اتفاق بیفتد. حداقل چند هفته قبل از انجام این عمل، از مصرف دخانیات پرهیز کنید. قبل از تزریق چربی، تا حد امکان آب و مایعات بنوشید.

پس از چه مدتی می توانیم شاهد نتیجه انتقال چربی باشیم؟

بعد از 6 ماه، نتیجه کار قابل مشاهده خواهد بود. البته به شرطی که وزن خود را ثابت نگه دارید. تغییرات مثبت ایجاد شده در صورت یا بدن افراد، باعث می شود اعتماد به نفس پیدا کرده و از نظر اجتماعی و روانشناختی احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشند.

هزینه تزریق چربی در رشت چقدر است؟

معیارهای مختلفی برای تعیین هزینه های تزریق چربی در رشت وجود دارد. به عنوان مثال، مراکزی که درمان در آن محل اتفاق می افتد، ناحیه مورد تزریق، پزشک مورد انتخاب، می تواند در تعیین قیمت موثر باشد.

در برخی مراکز نامعتبر ممکن است با ارائه قیمت های پایین، نظر افراد را به خود جلب کند ولی باید بگوییم هیچ ارزانی بی حکمت نیست و شاید سلامت شما را با خطرات جدی مواجه کند. پس در انتخاب پزشک و مراکز تخصصی دقت کافی داشته باشید تا بهترین نتایج را کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *