تزریق چربی

پیشنهاد کرم بعد از تزریق چربی

پیشنهاد کرم بعد از تزریق چربی

کرم برای بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی اثرات جانبی مثل کبودی و تورم در سطح پوست و در نقاطی که چربی تزریق شده است به وجود می آیند و استفاده از بعضی از کرم ها ز در بهبود اثرات جانبی بعد از تزریق چربی می توانند نقش زیادی داشته باشند که این کرم ها عبارتند از :

کرم بعد از تزریق چربی

تزریق چربی امروز به عنوان یک روش مطمئن در عمل های زیبایی شناخته می شود. روشی که با بهره بردن از چربی های خود فرد، در درجه اول بخشی از چربی های مازاد را کاهش می دهد و در درجه دوم، جوانی و طراوت را به چهره فرد برمی گرداند. این کار، قدمی مثبت برای برقراری تعادل در بدن است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

این فرآیند معمولا با ریسک بسیار پایینی انجام می شود اما برای رسیدن به نتایج مطلوب، به مراقبت هایی نیز نیاز خواهد داشت. به طور کلی عوارض جانبی ناشی از تزریق چربی، در زمانی بسیار کوتاه از بین می روند اما بهبود سریع تر، همیشه یکی از دغدغه های جدی افراد پس از انجام تزریق بوده است.

امروز برای رسیدن به سریع ترین حالت از بهبودی پس از تزریق چربی، راهکار های زیادی تعبیه شده است.

در ادامه به معرفی کرم های بعد از تزریق چربی می پردازیم …

1- آرنیکا

آرنیکا و کاربردهای آن

آرنیکا، گیاهی است که در سیبری، آمریکای شمالی و اروپای مرکزی رشد می کند و از گل های این گیاه به عنوان دارو استفاده می شود. افراد زیادی از قرص آرنیکا برای کاهش دردهایی مثل دردهای بعد از عمل جراحی، درد ماهیچه های بدن، گزش حشرات، گلو درد و دردهای بعد از کشیدن دندان استفاده می کنند.

کرم آرنیکا جدا از خواص ضد دردی که دارد، برای کاهش تورم و مشکلات بینایی که در افرادی که دیابت دارند، سکته کرده اند و یا حتی برای سقط جنین هم استفاده می شود.

کرم بعد از تزریق چربی

آرنیکا برای پوست کاربردهایی مثل کاهش تورم، کبودی، درد و رفع رگ به رگ شدن یا رفع پیچ خوردگی اعضای مختلف بدن را دارد. از آرنیکا برای بهبود آکنه و ترک های لب هم استفاده می شود.

آرنیکا در کنار همه خواص مهم خود، در مواجهه با عفونت های باکتریال و جلوگیری از آن ها نیز نقش ایفا می کند. این کرم اساسا خاصیت های بسیار زیادی دارد و به همین خاطر، امروز به یکی از محبوب ترین محصولات در بین افرادی تبدیل شده که پس از انجام عمل های زیبایی، در جستجوی از بین بردن علامت ها و سپری کردن یک ریکاوری موفقیت آمیز هستند.

در مواد غذایی مثل ژلاتین، شکلات و غیره از آرنیکا به عنوان چاشنی استفاده می شود. آرنیکا برای موها هم دارای خواص ضد شوره است.

کرم، قرص و ژل آرنیکا و کاهش تورم، کبودی و درد بعد از تزریق چربی

بسیاری از متخصص های پوست و مو معتقدند که استفاده از آرنیکا برای ترمیم بافت متورم بسیار مفید است. از کرم آرنیکا می توان به طور موضعی برای بخش هایی که چربی تزریق شده اند هم استفاده کرد. مواد فعال موجود در کرم آرنیکا می تواند تورم، کبودی و درد را تا حد زیادی کاهش بدهد و مانند یک آنتی بیوتیک عمل کند.

از قرص آرنیکا می توانید 4 روز قبل از تزریق چربی و تا 4 روز بعد از تزریق چربی استفاده کنید.

در مواردی البته پزشکان توصیه می کنند که تا دو هفته قبل و دو هفته بعد از انجام تزریق چربی، از ترکیب آرنیکا و ویتامین سی استفاده شود. این موضوع تا حدودی به شرایط خود فرد بستگی خواهد داشت.

چرا که بعضی از پوست ها، مستعد تورم و کبودی بیشتر هستند و اساسا از حساسیت بیشتری برخوردارند. در نقطه مقابل اما بعضی از پوست ها، تحمل بیشتری دارند و به سادگی در معرض آسیب دیدن قرار نمی گیرند. برای افرادی با پوست های حساس، مصرف آرنیکا در فاصله دو هفته قبل و دو هفته بعد از تزریق، مفید تلقی خواهد شد.

آرنیکا هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت، احساسات ناخوشایند فرد نسبت به تزریق را کاملا از بین می برد. به محض مصرف آرنیکا، فرد متوجه تغییرات اولیه در خودش خواهد شد. در واقع آرنیکا کمک می کند تا دوران بعد از تزریق، به شکل مطلوب تری سپری شود و رسیدن به حالت عادی برای فرد، در زمان کوتاه تری اتفاق بیافتد.

ممکن است بعضی از افراد با علائم طبیعی پس از تزریق، دچار استرس و اضطراب شوند اما آرنیکا می تواند این نگرانی را از بین ببرد و اعتماد به نفس لازم را به آن ها برگرداند.

در تحقیقی که پس از انجام تزریق چربی بر روی افراد مختلف صورت گرفته، مشخص شده است که افرادی که از آرنیکا استفاده می کنند، غالبا شرایط بهتری را در روزهای بعد از تزریق پشت سر می گذارند.

آرنیکا به دو روش می تواند باعث کاهش تورم بشود:

خواص ضد التهابی آرنیکا

تورم بدن مانع از جریان خون می شود و دوره ریکاوری را هم افزایش می دهد ولی دو ترکیب موجود در آرنیکا باعث بهبود این وضعیت می شوند؛ هلنالین که به عنوان ضد التهاب قوی عمل می کند و تیمول که باعث بازشدن رگ ها و مویرگ ها می شود و از انباشته شدن خون و سایر مایعات جلوگیری می کند.

کاهش درد

کرم آرنیکا، درد را در قسمتی که بافت های بدن آسیب دیده اند را تا حد زیادی کاهش می دهد. آرنیکا با خواص ضد التهابی خود و همچنین با خاصیت افزایش حرارت در پوست باعث کاهش درد و در نتیجه، باعث کاهش تورم در پوست می شود.

شاید آرنیکا قادر نباشد همه درد ها را بدن کاهش بدهد اما برای مقابله با دردهایی که در نتیجه تورم بدن به وجود آمده اند، یک انتخاب ایده آل به نظر می رسد. در این مورد خاص کاملا می توان روی آرنیکا حساب کرد و از یک تغییر مثبت در بدن، بهره مند شد.

اثرات جانبی آرنیکا

استفاده از قرص و کرم آرنیکا خطر خاصی برای بیمار ندارد ولی اگر از دوز بیشتری از آرنیکا استفاده بشود، به احتمال زیاد عوارض و اثرات جانبی خاصی را برای بیمار به دنبال دارد. اثرات قرص آرنیکا عبارت است از:

 1. سوزش گلو
 2. درد شکم
 3. استفراغ
 4. نفس تنگی
 5. افزایش ضربان قلب
 6. افزایش جریان خون
 7. اسهال

چه کسانی نمی توانند از کرم و قرص آرنیکا استفاده کنند؟

 1. خانم های باردار و شیرده
 2. کسانی که به ترکیبات آرنیکا حساسیت دارند
 3. کسانی که پوستشان آسیب دیده است
 4. کسانی که مشکل هضم غذا دارند
 5. کسانی که ضربان قلب سریعی دارند
 6. کسانی که فشار خون بالایی دارند

2- آنزیم بروملین

بروملین، ترکیبی از آنزیم هایی است که در گیاه آناناس یافت می شود. این آنزیم ها خواص ضد التهابی دارند و به کاهش تورم و کبودی پوست بعد از تزریق چربی کمک می کنند. آنزیم بروملین می تواند درد را هم کاهش بدهد.

آنزیم بروملین بصورت کرم، ژل و مکمل در بازار وجود دارد و شما می توانید 2 الی 3 بار در روز از آن استفاده کنید. مکمل بروملین برای کاهش تورم بعد از تزریق چربی برای بیمار تجویز می شود.

به همین خاطر است که به افراد متقاضی تزریق چربی، توصیه می شود که قبل و بعد از انجام این کار، آناناس بخورند. با این وجود سطح این آنزیم در آناناس آنقدر بالا نیست که همه نیازهای فرد را پوشش بدهد.

مصرف بروملین به صورت جداگانه، خواص ضد التهابی در بدن فرد را تقویت می کنند و در کنار کاهش تورم، کبودی را نیز به شکل محسوسی کاهش می دهد. در مورد بروملین، مهم است که دز درستی از آن در بدن مورد استفاده قرار بگیرد. چرا که مصرف بیش از حد آن ممکن است مضر باشد.

به همین خاطر مشورت با پزشک در مورد نحوه مصرف بروملین، به همه افراد توصیه می شود.

چگونگی تاثیر آنزیم بروملین در کاهش تورم :

بروملین با آنزیم ها یا پروتئین ها و ساختارهای خاصی که دارد، عملکرد مفیدی برای بدن می تواند داشته باشد. بروملین می تواند مانع از خونریزی بافت ها و رگ های داخلی بشود و در نتیجه تمام التهابات پوستی و حتی تورم هم کاهش می یابد.

از جمله اثرات دیگر بروملین می توان به کمک به افزایش جذب بعضی از داروها اشاره کرد که در روند بهبود تورم و کاهش دوره ریکاوری بیمار بسیار موثر است.     

3- کرم ویتامین K

بدن به ویتامین K نیاز دارد تا در مواقع ضروری باعث لخته شدن خون بشود. کرم های ویتامین K با این خصوصیت باعث رفع بسیاری از مشکلات پوستی می شوند.

یکی از تاثیرات بسیار مثبت ویتامین K در مقابله با خونریزی شکل می گیرد. این ویتامین برای کاهش خونریزی و پایان دادن به آن، بسیار موثر است. علاوه بر این وجود منابعی غنی از ویتامین K در بدن، برای جلوگیری از بسیاری از بیماری ها موثر خواهد بود.

ویتامین K پس از تزریق چربی، روی مویرگ ها اثر می گذارد و نشانه های تورم و کبودی را از بین می برد. این ویتامین با تاثیر بر گردش خون در مویرگ ها، به ویژه برای از میان بردن کبودی بسیار موثر خواهد بود.

ویتامین K در غذاهایی مثل سبزیجات، بروکلی و در بعضی از روغن های گیاهی مثل روغن زیتون و روغن کانولا وجود دارد. مصرف ویتامین K به تنهایی کافی نیست و باید از کرم ویتامین K هم استفاده کرد.

نقش ویتامین K در کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق چربی

کبودی و تورم وقتی بوجود می آیند که مویرگ ها آسیب ببینند و آثار این صدمات و آسیب به مویرگ ها از طریق سطح پوست قابل مشاهده است. تحقیقات پزشکی نشان می دهد که استفاده از کرم ویتامین K در سطح پوست می تواند میزان التهاب، تورم و کبودی را به طرز قبل توجهی کاهش بدهد.

بلافاصله بعد از ” تزریق چربی طبیعی ” از کرم ویتامین K استفاده کنید تا شاهد نتایج مفید آن برای پوستتان باشید. کرم ویتامین K اگر حاوی رتینول باشد، می تواند فواید بیشتری برای پوست داشته باشد.

شما می توانید از کرم ویتامین K، دو بار در روز استفاده کنید تا بدن با جذب این کرم بتواند تورم را سریعتر در سطح پوست کاهش بدهد. استفاده از کرم ویتامین K، دو هفته قبل از تزریق چربی هم می تواند میزان تورم بعد از تزریق چربی را کاهش بدهد.

4- کوئرستین

کوئرستین هم مانند آنزیم بروملین، فلاونوئیدی است که از بعضی از میوه ها بدست می آید و کوئرستین خواص ضد التهابی دارد و میتواند تورم را هم بهبود ببخشد.

کشتن سلول های سرطانی و جلوگیری از مشکلات قلبی، بعضی از نتایج مثبت مصرف کوئرستین در بدن است. کوئرستین به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیاری از عوارض تزریق چربی به بدن را به سادگی از بین خواهد برد.

اگر به صورت منظم از کوئرستین استفاده کنید، دیگر نگرانی چندانی از کبودی و تورم در بدن پس از تزریق چربی نخواهید داشت. چرا که کوئرستین نقش بسیار مهمی در از بین بردن علائم التهاب در همه نقاط بدن ایفا می کند.

این یکی دیگر از راه های موثر برای کنار زدن عارضه های نه چندان پرشمار تزریق چربی به شمار می رود.

کوئرستین به صورت کرم و ژل در بازار موجود است و در ترکیب با بروملین، ویتامین K و سایر ترکیبات برای کاهش اثرات جانبی بعد از تزریق چربی بسیار مفید است. شما می توانید دو بار در روز از کرم کوئرستین برای پوستتان استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *