کاشت ابرو

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم

کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین متد های زیبایی است که توسط بسیاری از پزشکان به تایید رسیده و با محبوبیت زیادی مواجه شده است. ابروها از جمله مهمترین اجزای صورت هستند به نحوی که نقش اساسی در انتقال احساسات مختلف داشته و در زیبایی فرد نیز نقش غیرقابل انکاری دارند.

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم

بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند عوامل ژنتیکی، بیماری های مختلف همچون آلوپسی آرتا، شیمی درمانی و موارد دیگر دچار ریزش ابرو شوند که خوشبختانه با گسترش علم پزشکی راهکارهایی برای حل این معضل کشف شده است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

پیوند ابرو یکی از روش های داشتن ابروهایی زیبا و طبیعی است Eyebrow transplant  از جمله روش هایی است که بسیاری از افراد از نتیجه ی نهایی آن رضایت داشته و آن را به سایر افراد نیز پیشنهاد کرده اند.

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم

پیوند ابرو خود به روش های گوناگونی انجام می شود که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و لازم است که فرد مراجعه کننده پیش از انتخاب روش های کاشت ابرو از همه ی جوانب آن آگاهی داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم تا راهکارهای زیبایی در خصوص کاشت ابرو طبیعی را بیان کرده و مزایا و معایب روش های کاشت ابرو را برای شما شرح دهیم.

چه افرادی از کاشت ابرو نتایج بهتری بدست می آورند؟

به طور کلی تمامی افرادی که قصد انجام یک عمل زیبایی و یا حتی درمانی را دارند باید دارای برخی شرایط و ویژگی ها باشند که جزء افراد مناسب جهت انجام اقدام مورد نظر محسوب شوند. تمامی نکات و مواردی که در زیر به آن ها اشاره شده برای افرادی که قصد انجام کاشت ابرو را دارند الزامی نیست و تنها در صورت دارا بودن آن ها می توان انتظار نتیجه مطلوب تر را داشت.

  1. از جمله افرادی که جزء کاندید ها مناسب جهت انجام کاشت مو به شمار می روند و انجام این اقدام کمک شایانی به ظاهر آن ها می کند، افرادی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی دارای ابروهای طاس و یا بسیار کم پشت هستند.
  2. افرادی که ظاهر و فرم ابرو های خود رضایت چندانی ندارند و به دنبال ایجاد تغییرات دلخواه در آن هستند، گزینه های خوبی برای انجام این اقدام زیبایی به شمار می روند و می توانند با تغییرات دلخواه خود را در ابرو ها ایجاد نمایند.
  3. افرادی که دارای مشکلات و نواقص متعددی در ابروهای خود هستند نیز می توانند با این روش به نتایج مطلوبی دست یابند. به عنوان مثال افرادی که ابروهای نامتقارنی دارند جزء بهترین کاندید های این اقدام به شمار رفته و می توانند ابروهایی بی نقص و کاملا یکسان داشته باشند.
  4. افرادی که در طول زمان بخشی از ابروهای خود را بر اثر اتفاقات یا اقداماتی نظیر جراحی، سوختگی و یا سایر موارد دیگر از دست داده اند، می توانند با استفاده از این اقدام دوباره ابروهای طبیعی و یکدستی داشته باشند.
  5. کاندیدهای مناسب دیگر افرادی هستند که در اثر برخی بیماری ها مانند اختلالات هورمونی مقدار زیادی از موی بدن خود به ویژه ابروها را از دست داده اند. این افراد با انجام این روش می توانند تا حد چشمگیری بر پرپشتی ابرو های خود اضافه کنند.
  6. افراد دیگری که با استفاده از این اقدام می توانند به نتایج بهتری دست پیدا کنند، افرادی که دارای ابروهای نازک یا کم پشت هستند نیز می توانند از این اقدام جهت پرپشتی و افزایش ضخامت ابروها استفاده کنند.
  7. افرادی که روش های ایجاد تغییر در ابرو را انجام داده اند اما به نتایج دلخواه خود و طبیعی نرسیده اند. تاتو و هاشور از جمله روش هایی است که افراد پس از انجام دادن آن به نتایج دلخواه و همچنین طبیعی دست پیدا نمی کنند و پس از آن اقدام به استفاده از کاشت ابرو طبیعی می کنند.
  8. روش های خانگی و طبیعی بسیار متعددی در دنیا جهت افزایش پر پشتی ابروها وجود دارد، در صورتی که فرد با استفاده از این روش ها به نتایج و تاثیرات دلخواه خود دست نیافت و یا تحمل انتظار طولانی جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را ندارد، می تواند از کاشت ابرو طبیعی برای دست یابی به اهداف خود در کوتاه مدت اقدام نماید.

راهکار های زیبایی با کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی یک روند نسبتا ساده دارد به طوری که نیازی نیست که فرد به مدت طولانی در بیمارستان بستری باشد و کاشت ابرو بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. لذا در حالت کلی یک اقدام سرپایی و سریع محسوب می شود که تنها در یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

به منظور داشتن ابروهای طبیعی و سالم پس از کاشت ابرو طبیعی ،به طور متوسط به 250 تا 400 عدد تار موی فرد نیاز است. اما تعداد تار موی مورد نیاز در Eyebrow transplant بسته به ظاهر فعلی ابرو ها و آنچه فرد مراجعه کننده از نتیجه  ی نهایی پیوند ابرو در نظر دارد می تواند متفاوت باشد.

هر تار موی کاشته شده در Eyebrow transplant باید در جهتی مناسب کاشته شود تا در نهایت ظاهری طبیعی به ابرو های فرد ببخشد. همچنین لازم است که در کاشت ابرو ، تار موها به صورتی بسیار محکم در کنار هم قرار بگیرند تا در نهایت پیوند ابرو با موفقیت همراه باشد.

همانطور که پیشتر بیان شد Eyebrow transplant می تواند به روش های مختلفی صورت گیرد که FUE یکی از روش هایی است که امروزه بسیار کاربرد دارد.

این روش از جمله روش های نوین در عرصه کاشت مو و ابرو محسوب می شود و به واسطه مزیت های بسیار زیاد و معایب کمتر نسبت به سایر روش های دیگر در بین پزشکان و متخصصان محبوبیت بسیار دارا می باشد.

به منظور کاشت ابرو به روش FUE  پزشکان متخصص کاشت مو از فولیکول های مو ی استخراج شده از ناحیه ی گردن استفاده می کنند. موها در این ناحیه نازک تر بوده و رشد کمتری نسبت به سایر موهای سر دارند.

در این روش کاشت ابرو هر فولیکول مو در جهت مناسبی قرار گرفته و پس از گذشت 8 ماه از کاشت ابرو، ابروهایی طبیعی و زیبا برای فرد به همراه خواهند داشت. کاشت ابرو به روش FUE به گونه ای طراحی شده است که هم برای بانوان و هم برای آقایان قابل اجراست.

روش های دیگری نیز جهت انجام کاشت ابرو طبیعی در دنیا وجود دارد که آن ها نیز دارای متد مختص خود و همچنین مزایا و معایب متفاوتی می باشد. اما با توجه به این که امروزه در دنیا برای انجام این اقدام از روش فوق استفاده می شود نیازی به توضیح سایر متد های کاشت ابرو نیست.

البته لازم به ذکر است که پزشک متخصص با توجه به شرایط و معیار های شخص متقاضی و همچنین انتظارات آن از انجام کاشت ابرو تصمیم به انتخاب روش مناسب می گیرد.

تغییر حالت چهره با طرح های جدید کاشت ابرو

Eyebrow transplant در صورتی که توسط بهترین دکتر کاشت ابرو با تجربه انجام شود می تواند نتایج بسیار مطلوبی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

طرح ابرو در روش های مختلف Eyebrow transplant باید به صورتی باشد که ترکیب صورت فرد مراجعه کننده را در نظر داشته و با توجه به سلیقه ی فرد طراحی شود.

در بسیاری از کلینیک های زیبایی پیوند ابرو جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه فرد با مشورت با پزشک معالج آنچه از ابرو های خود پس از کاشت ابرو را انتظار دارد بیان کرده و طراحی ابرو بر این اساس صورت می گیرد.

همانطور که بیان شد ابرو های می توانند احساسات مختلف مانند شادی ، ناراحتی ، خشم و غیره را منعکس کنند. بنابراین طراحی ابرو ها به گونه ای که متناسب با چهره ی فرد مراجعه کننده باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی توصیه می شود تا Eyebrow transplant به گونه ای باشد که چهره ی طبیعی فرد حفظ شود و حالتی مصنوعی و غیر مطلوب به صورت او ندهد.

پیوند ابرو به شیوه های نوین در صورتی که مراقبت های لازم پس از کاشت ابرو طبیعی صورت گیرد پس از گذشت دوره ی درمانی، می تواند ابرو هایی طبیعی برای فرد به همراه داشته باشد به گونه ای که فرد می تواند آنها را اصلاح کرده و به فرم دلخواه خود در آورد.

موهای کاشته شده پس از Eyebrow transplant ، مانند ابرو های طبیعی رشد می کنند. علت این امر آن است که فولیکول های موی کاشته شده در کاشت ابرو، پس از مدتی شروع به تغذیه از بافت های مویرگی کرده و تقسیم سلولی خواهند داشت.

بنابراین این تارهای مو مواد مورد نیاز برای رشد را دریافت کرده و بلند می شوند.

عکس کاشت ابرو

نتایج کاشت ابرو برای زیبایی صورت و چهره

Eyebrow transplant برای فردی که کاشت ابرو را انجام می دهد می تواند نتایج بسیار مطلوبی به همراه داشته باشد. البته برای دست یابی به تاثیرات مثبت و نتایج ایده آل نیاز به برخی شرایط و معیار های متعدد در این زمینه می باشد که فرد باید حائز آن ها بوده تا راه رسیدن به این نتایج هموار تر شود.

به عنوان مثال از جمله مواردی که در رسیدن به نتایج مطلوب بسیار تاثیر گذار است، مراقبت های پس از انجام کاشت می باشد و به همین علت باید توجهات بسیاری به آن شود.

پس از کاشت ابرو ممکن است که فرد مراجعه کننده با عوارضی همچون قرمزی ، تورم و کبودی مواجه شود که این عوارض جانبی در کاشت ابرو کوتاه مدت بوده و در صورتی که مراقبت های لازم صورت گیرد پس از دوره ی کوتاهی از بین خواهند رفت.

امکان بروز حساسیت و یا واکنش های آلرژیک در عمل زیبایی پیوند ابرو بسیار پایین است. علت این امر آن است که به دلیل اینکه در کاشت ابرو طبیعی فولیکول های مو از بدن خود فرد مراجعه کننده گرفته می شود، سیستم ایمنی بدن آنها را شناخته و نسبت از بین بردن آنها تحریک نمی شود.

Eyebrow transplant نیازمند یک دوره ی درمانی نسبتا طولانی مدت است. تارهای موی کاشته شده در پیوند ابرو چرخه ی رشدی را سپری می کنند که در مراحل مختلف چرخه ی کاشت ابرو طبیعی اتفاقات مختلفی رخ می دهد.

به طور خلاصه می توان بیان کرد که چرخه ی کاشت ابرو طبیعی در سه مرحله انجام می شود که در مرحله ی اول موها شروع به رشد کرده و بلندتر می شوند. در مرحله ی دوم از چرخه ی پیوند ابرو موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند که ممکن است که فرد تصور کند که کاشت ابرو طبیعی با مشکل مواجه شده است در صورتی که چنین تصوری درست نیست.

در این مرحله از کاشت ابرو پیاز مو ، تارهای موی جدیدی را تولید می کند که جایگزین تارهای موی ریخته شده می شوند. در مرحله ی پایانی از کاشت ابرو نیز تارهای موی جدید به رشد خود ادامه می دهند.

در نهایت باید بگوییم که کاشت ابرو طبیعی برای چهره ی فرد نتایج دلخواهی را به همراه داشته و ظاهری طبیعی برای او به وجود می آورد. کاشت ابرو نیازمند رعایت یک سری از مراقبت هاست. البته بسیاری از مراقبت های پس از این اقدام زیبایی تنها به خاطر حفظ نتایج و پیشگیری از بروز عوارض جانبی می باشد.

به طور مثال لازم است که فرد پس از پیوند ابرو از دست زدن به موهای ابرو خودداری کرده و همچنین با روش های شستشوی مخصوص آنها را بشوید تا از بروز عفونت پس از کاشت ابرو پیشگیری شود.

به منظور انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی لازم است که فرد از بانک موی مناسبی برخوردار باشد تا بتوان از تارهای موی او در کاشت ابرو استفاده کرد.

از جمله ویژگی هایی که فرد باید در بانک موی خود دارا باشد، تعداد کافی موها جهت برداشت از آن، قطر نسبتا کم موهای موجود در آن ناحیه، دارا بودن کیفیت لازم در موهای آن ناحیه و سایر موارد دیگر می باشد.

در واقع برای افرادی که از بانک موی مناسبی برخوردار نیستند از تار های موی مصنوعی استفاده می شود که شباهت بسیار زیادی به تار موی طبیعی دارند. بنابراین این افراد نیز می توانند از داشتن ابروهایی طبیعی بهره مند شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *