کاشت ابرو
موضوعات داغ

کاشت ابرو با روش SUT چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو با روش SUT

بعد از آن که موهای ابرو دچار ریزش شدند، این احتمال وجود دارد که دوباره رشد کنند اما اگر این اتفاق نیفتاد، می‌توانید از کاشت ابرو برای آن که ابروها دوباره به شکل کاملا طبیعی رشد کنند استفاده کنید.

کندن یک ناحیه‌ی مشخص از ابروها به طور مداوم، بیماری‌های پوستی مانند آلوپسی آره آتا، مواد آرایشی نامناسب، شیمی درمانی و اختلالات هورمونی از جمله عواملی هستند که باعث ریزش ابرو می‌شوند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشتن ابروها یعنی فرایندی که طی آن فولیکول های مو از روی سر برداشته می‌شوند و به ابرو منتقل و در آن جا کاشته می‌شوند. از آن جایی که فولیکول هایی که برای پیوند ابرو استفاده می‌شوند در برابر ریزش بسیار مقاوم هستند، فرد دیگر دچار ریزش ابرو نخواهد شد و برای همیشه ابروهایی پرپشت و طبیعی خواهد داشت.

در اغلب تکنیک‌های پیوند ابرو روی پوست سر و ابرو برش‌های ریزی ایجاد می‌شود تا فولیکول ها برداشته و کاشته شوند؛ اما در روش اس یو تی که یک روش مدرن و کاملا جدید است، بدون ایجاد برش کاشت ابرو انجام می‌شود و طبیعتا وقتی برشی در کار نباشد نیازی به داروهای بی‌حسی قوی نیز نخواهد بود.

کاشت ابرو با روش SUT چه تفاوتی با روش FUT و FIT دارد؟
پیوند ابرو با روش اس یو تی چه تفاوتی با روش اف یو تی و اف ای تی دارد؟

کاشت ابرو با روش SUT چه تفاوتی با روش FUT و FIT دارد؟

در روش‌های سنتی کاشت مو و ابرو مانند FUT و کاشت ابرو FIT برش‌هایی روی پوست سر ایجاد می‌شد تا فولیکول های مو برداشته شوند. سپس در مرحله‌ی بعد دوباره برش‌هایی این بار روی ناحیه‌ای از ابرو که دچار ریزش شده ایجاد می‌شوند تا فولیکول ها در آن جایگذاری شوند.

ایجاد این برش‌ها روی پوست اگر چه با ظرافت بالا و استفاده از داروهای بی‌حسی انجام می‌شود، اما در موارد نادری ممکن است باعث بروز عفونت شود. یا در روش FUT ممکن است جای زخم ناشی از برش روی پوست سر برای برداشت فولیکول ها، به راحتی از بین نرود و روی پوست سر باقی بماند.

همین امر باعث می‌شود تا بعضی از افرادی که قصد پیوند ابرو دارند نتوانند با آرامش خاطر کامل تصمیم بگیرند چرا که از عوارض احتمالی آن می‌ترسند.

اما امروزه روش جدیدی معرفی شده که در آن دیگر برشی روی پوست سر ایجاد نمی‌شود و بنابراین ریسک ابتلا به عفونت یا به جا ماندن جای زخم روی پوست سر وجود ندارد. این روش که اس یو تی نام دارد با دستگاه‌های تمام اتوماتیک توسط متخصص برداشت می‌شود و فولیکول ها و کاشت آن در ناحیه‌ای از ابرو که دچار ریزش شده است صورت می‌گیرد.

در واقع مهم‌ترین تفاوت این روش با روش‌های قبلی این است که دستگاهی که با آن پیوند ابرو انجام می‌شود نیازی به ایجاد برش روی پوست ندارد و چون این دستگاه از دقت بسیار بالایی برخوردار است، می‌تواند تعداد فولیکول های بیشتری را نیز در یک جلسه روی ابرو بکارد و تراکم بیشتری ایجاد کند.

کاشت ابرو با روش SUT چگونه انجام می‌شود؟

در این روش از دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته‌ای استفاده می‌شود که با استفاده از پانچ فولیکول های مو را از ناحیه‌ی اهدا کننده بر می‌دارند. برای برداشت فولیکول ها معمولا  از موهای پشت سر استفاده می‌کنند.

دلیل این امر این است که فولیکول های مو در این ناحیه ویژگی‌های مشابهی با فولیکول های ابرو دارند و در نتیجه‌ی آن وقتی در ابرو کاشته شوند، موهای کاشته شده با موهای طبیعی ابرو یک دست خواهند بود و نتیجه‌ی پیوند ابرو تا حد بسیار بالایی طبیعی جلوه خواهد کرد.

در برخی تکنیک ها و روش‌های نوین بعد از برداشت فولیکول ها، آنها را در یخ می‌گذارند و به اصطلاح فریز می‌کنند. این نیز یکی دیگر از تکنیک های جدید کاشت مو و ابرو است که باعث می‌شود تا فولیکول ها در مدت زمان فرایند کاشت، آسیب نبینند و همچنین طراوت و شادابی خود را حفظ کنند.

چرا که فولیکول ها وقتی از پوست سر خارج می‌شوند، بسیار آسیب پذیر هستند و در دمای اتاق کمتر از شش ساعت دوام می‌آورند و از بین می‌روند. نگهداری آنها در یخ باعث افزایش طول عمر آنها و همچنین کاهش تعداد فولیکول های از دست رفته می‌شود.

به همین دلیل است که استفاده از روش اس یو تی برای پیوند ابرو، باعث می‌شود تا ابروهای متراکم‌تری داشته باشید چرا که در هر جلسه تعداد زیادی از فولیکول ها زنده می‌مانند و طراوت خود را حفظ می‌کنند.

مزایای روش SUT برای کاشت ابرو
مزایای روش اس یو تی برای پیوند ابرو در سال1400

مزایای روش SUT برای کاشت ابرو

مهم‌ترین فایده‌ی این روش همانطور که اشاره شد این است که نیازی به ایجاد برش و استفاده از داروی بی‌حسی قوی روی پوست سر نخواهد بود.

اگر چه برش‌هایی که برای برداشت فولیکول روی پوست سر ایجاد می‌کنند بسیار ظریف و کوچک هستند، اما در مواردی ممکن است باعث ایجاد عوارض نامطلوبی روی پوست شوند که درمان آنها نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند.

علاوه بر آن برای برخی از افراد، داروهای بی‌حسی که برای ایجاد این برش‌ها تزریق می‌شود، به دلایل مختلف مانند تداخل با داروهای دیگر، باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود؛ بنابراین استفاده از روش اس یو تی که در آن نیازی به داروهای بی‌حسی نیست یک گزینه‌ی ایده آل برای این دسته از متقاضیان پیوند ابرو است.

مزیت دیگر این روش نسبت به روش های سنتی این است که در هر جلسه کاشت ابرو و یا مو، تعداد بسیار بیشتری فولیکول ها قابل کاشت و برداشت هستند. یک دلیل آن همان طور که پیشتر گفته شد این است که تکنیک هایی که برای فولیکول ها در حین انجام فرایند کاشت استفاده می‌شود باعث حفظ طراوت فولیکول ها و جلوگیری از آسیب دیدن آنها می‌گردد.

دلیل دیگری که باعث می‌شود تا کاشت با تراکم بالا در این روش ممکن باشد این است که دستگاه هایی که در روش پیوند ابرو اس یو تی مورد استفاده قرار می‌گیرند از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند. هرچه دقت کاشت بالاتر باشد، پزشک راحت‌تر می‎‌تواند فولیکول ها را طوری جای گذاری کند که پس از کاشت دچار ریزش نشوند و به خوبی به شرایط جدید خود عادت کنند.

مزیت دیگر کاشت با دقت بالا این است که نتیجه‌ی کار تا حد زیادی طبیعی و مطابق سلیقه‌ی فرد متقاضی خواهد بود. این امر به خصوص در پیوند ابرو بسیار اهمیت دارد چرا که ابروها تاثیر بسیار مهمی در زیبا به نظر رسیدن فرد دارند. در هنگام پیوند ابرو نیز، زاویه و جهتی که فولیکول ها در آن کاشته می‌شوند بسیار مهم و تاثیر گذار است.

چرا که اگر فولیکول های کاشته شده در زاویه‌ی نامناسبی کاشته شوند، سپس وقتی موها شروع به رشد کردند، ابرو در ناحیه‌ی کاشته شده نسبت به دیگر نواحی دچار انحراف می‌شود. به طوری که مشخص خواهد شد که فرد پیوند ابرو انجام داده است.

اما دستگاه‌های دقیق مانند دستگاه‌هایی که در اس یو تی استفاده می‌شوند به دکتر کاشت ابرو این امکان را می‌دهند که کاشت را با حداکثر دقت انجام دهد و در نتیجه موهای ابرو به شکل کاملا یک دست و منظم رشد خواهند کرد و فرد می‌تواند از داشتن ابرو های متقارن و زیبا لذت ببرد.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاورین آنلاین ما هم بهره مند بشوید.

موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *