کاشت ابرو

کاشت ابرو با روش SUT چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو با روش SUT چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو با روش SUT

بعد از آن که مو های ابرو دچار ریزش شدند، این احتمال وجود دارد که دوباره رشد کنند اما اگر این اتفاق نیفتاد، می توانید از کاشت ابرو برای آن که ابرو ها دوباره به شکل کاملا طبیعی رشد کنند استفاده کنید.

کاشت ابرو با روش SUTکندن یک ناحیه ی مشخص از ابرو ها به طور مداوم، بیماری های پوستی مانند آلوپسی آراتا، مواد آرایشی نامناسب، شیمی درمانی و اختلالات هورمونی از جمله عواملی هستند که باعث ریزش ابرو می شوند.

نوشته های مشابه

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشتن ابرو ها یعنی فرایندی که طی آن فولیکول های مو از روی سر برداشته می شوند و به ابرو منتقل و در آن جا کاشته می شوند. از آن جایی که فولیکول هایی که برای کاشت ابرو استفاده می شوند در برابر ریزش بسیار مقاوم هستند، فرد دیگر دچار ریزش ابرو نخواهد شد و برای همیشه ابروهایی پرپشت و طبیعی خواهد داشت.

در اغلب تکنیک های کاشت و پیوند ابرو روی پوست سر و ابرو برش های ریزی ایجاد می شود تا فولیکول ها برداشته و کاشته شوند؛ اما در روش SUT که یک روش مدرن و کاملا جدید است، بدون ایجاد برش کاشت ابرو انجام می شود و طبیعتا وقتی برشی در کار نباشد نیازی به دارو های بی حسی قوی نیز نخواهد بود.

در این مطلب با روش SUT و کاربردهای آن آشنا خواهید شد.

کاشت ابرو با روش SUTکاشت ابرو با روش SUT چه تفاوتی با روش FUT و FIT دارد؟

در روش های سنتی کاشت مو و ابرو مانند FUT و کاشت ابرو FIT برش هایی روی پوست سر ایجاد می شد تا فولیکول های مو برداشته شوند. سپس در مرحله ی بعد دوباره برش هایی این بار روی ناحیه ای از ابرو که دچار ریزش شده ایجاد می شوند تا فولیکول ها در آن جایگذاری شوند.

ایجاد این برش ها روی پوست اگر چه با ظرافت بالا و استفاده از دارو های بی حسی انجام می شود، اما در موارد نادری ممکن است باعث بروز عفونت شود. یا در روش FUT ممکن است جای زخم ناشی از برش روی پوست سر برای برداشت فولیکول ها، به راحتی از بین نرود و روی پوست سر باقی بماند.

همین امر باعث می شود تا بعضی از افرادی که قصد کاشت ابرو دارند نتوانند با آرامش خاطر کامل تصمیم بگیرند چرا که از عوارض احتمالی آن می ترسند.

اما امروزه روش جدیدی معرفی شده که با در آن دیگر برشی روی پوست سر ایجاد نمی شود و بنابراین ریسک ابتلا به عفونت یا به جا ماندن جای زخم روی پوست سر وجود ندارد. این روش که SUT نام دارد توسط دستگاه های تمام اتوماتیک که تحت نظارت متخصصین با تجربه و ماهر عمل می کند، اقدام به برداشت فولیکول ها و کاشت آن در ناحیه ای از ابرو که دچار ریزش شده است می کند.

در واقع مهم ترین تفاوت این روش با روش های قبلی این است که دستگاهی که با آن کاشت ابرو انجام می شود نیازی به ایجاد برش روی پوست ندارد و چون این دستگاه از دقت بسیار بالایی برخوردار است، می تواند تعداد فولیکول های بیشتری را نیز در یک جلسه روی ابرو بکارد و تراکم بیشتری ایجاد کند.

کاشت ابرو با روش SUT چگونه انجام می شود؟

در این روش از دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته ای استفاده می شود که با استفاده از پانچ فولیکول های مو را از ناحیه ی اهدا کننده ی مو بر می دارند. برای کاشت ابرو این ناحیه معمولا پشت و اطراف گوش ها است.

دلیل این امر این است که فولیکول های مو در این ناحیه ویژگی های مشابهی با فولیکول های ابرو دارند و در نتیجه ی آن وقتی در پوست ابرو کاشته شوند، مو های کاشته شده با مو های طبیعی ابرو یکدست خواهند بود و نتیجه ی کاشت ابرو تا حد بسیار بالایی طبیعی جلوه خواهد کرد.

در برخی تکنیک ها و روش های نوین بعد از برداشت فولیکول ها، آن ها را در یخ می گذارند و به اصطلاح فریز می کنند. این نیز یکی دیگر از تکنیک های جدید کاشت مو و ابرو است که باعث می شود تا فولیکول ها در مدت زمان فرایند کاشت، آسیب نبینند و همچنین طراوت و شادابی خود را حفظ کنند.

چرا که فولیکول ها وقتی از پوست سر خارج می شوند، بسیار آسیب پذیر هستند و در دمای اتاق کمتر از شش ساعت دوام می آورند و از بین می روند. نگهداری آن ها در یخ باعث افزایش طول عمر آن ها و همچنین کاهش تعداد فولیکول های از دست رفته می شود.

به همین دلیل است که استفاده از روش SUT برای کاشت ابرو، باعث می شود تا ابروهای متراکم تری داشته باشید چرا که در هر جلسه تعداد زیادی از فولیکول ها زنده می مانند و طراوت خود را حفظ می کنند.

مزایای روش SUT برای کاشت ابرو

مهم ترین فایده ی این روش همانطور که اشاره شد این است که نیازی به ایجاد برش و استفاده از داروی بی حسی قوی روی پوست سر نخواهد بود.

اگر چه برش هایی که برای برداشت فولیکول روی پوست سر ایجاد می شوند بسیار ظریف و کوچک هستند، اما در مواردی ممکن است باعث ایجاد عوارض نامطلوبی روی پوست شوند که درمان آن ها نیاز به مراقبت های ویژه دارد.

علاوه بر آن برای برخی از افراد، داروهای بیهوشی که برای ایجاد این برش ها تزریق می شود، به دلایل مختلف مانند تداخل با داروهای دیگر، باعث ایجاد مشکلاتی می شود؛ بنابراین استفاده از روش SUT که در آن نیازی به داروهای بیهوشی نیست یک گزینه ی ایده آل برای این دسته از متقاضیان کاشت ابرو است.

مزیت دیگر این روش نسبت به روش های سنتی این است که در هر جلسه کاشت ابرو و یا مو، تعداد بسیار بیشتری فولیکول ها قابل کاشت و برداشت هستند. یک دلیل آن همان طور که پیشتر گفته شد این است که تکنیک هایی که برای فولیکول ها در حین انجام فرایند کاشت استفاده می شود باعث حفظ طراوت فولیکول ها و جلوگیری از آسیب دیدن آن ها می گردد.

دلیل دیگری که باعث می شود تا کاشت با تراکم بالا در این روش ممکن باشد این است که دستگاه هایی که در روش کاشت ابرو SUT مورد استفاده قرار می گیرند از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند. هرچه دقت کاشت بالا تر باشد، پزشک راحت تر می تواند فولیکول ها را طوری جای گذاری کند که پس از کاشت دچار ریزش نشوند و به خوبی به شرایط جدید خود عادت کنند.

مزیت دیگر کاشت با دقت بالا این است که نتیجه ی کار تا حد زیادی طبیعی و مطابق سلیقه ی فرد متقاضی خواهد بود. این امر به خصوص در کاشت ابرو بسیار اهمیت دارد چرا که ابرو ها تاثیر بسیار مهمی در زیبا به نظر رسیدن فرد دارند. در هنگام کاشت ابرو نیز، زاویه و جهتی که فولیکول ها در آن کاشته می شوند بسیار مهم و تاثیر گذار است.

چرا که اگر فولیکول های کاشته شده در زاویه ی نامناسبی کاشته شوند، سپس وقتی مو ها شروع به رشد کردند، ابرو در ناحیه ی کاشته شده نسبت به دیگر نواحی دچار انحراف می شود. به طوری که مشخص خواهد شد که فرد کاشت ابرو انجام داده است.

اما دستگاه های دقیق مانند دستگاه هایی که در SUT استفاده می شوند به دکتر کاشت ابرو این امکان را می دهند که کاشت را با حداکثر دقت انجام دهد و در نتیجه موهای ابرو به شکل کاملا یک دست و منظم رشد خواهند کرد و فرد می تواند از داشتن ابرو های متقارن و زیبا لذت ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ