کاشت مو

چه تعداد مو در یک جلسه قابل کاشت است؟

چه تعداد مو در یک جلسه قابل کاشت است؟

برای اینکه کاشت مو انجام شود، قبل از هر چیز باید شیوه و نحوه ریزش مو مشخص شود. اگر فرد در ابتدای روند ریزش مو باشد یا هنوز ریزش مویش تشدید نشده باشد، ممکن است پس از کاشت مو، دوباره با مشکلات بسیاری همراه شود.

چه تعداد مو در یک جلسه قابل کاشت است؟در این حالت، اگر کاشت مو انجام بگیرد نارضایتی به طرز قابل توجهی افزایش می یابد. چون الگوی ریزش مو مشخص نشده و این ریزش همچنان ادامه دارد. این چرخه همچنان ادامه پیدا می کند تا اینکه موهای جدید هم از بین بروند. با این حال علاوه بر همه این ها، یک مساله دیگر وجود دارد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

برای کاشت مو به چه تعداد پیوند نیاز دارید؟ آیا کسی از این موضوع خبر دارد؟ خب، در واقع جواب دادن به چنین سوالاتی هیچوقت ساده و راحت نبوده است زیرا این امر به خواسته های شما بستگی دارد اما در این مطلب، قصد داریم برخی از عوامل اصلی در تعیین میزان گرافت و تعداد آن را جهت کاشت در مناطق مورد نیاز را توضیح بدهیم.

پیوند یا گرافت چیست؟

گرافت، هر بخشی از بافتی در بدن است که می تواند خودش را از طریق اتصالات عروق و اعصاب تغذیه کرده و آماده انتقال به یک بخش دیگر در بدن باشد.

هنگام کاشت مو، وقتی صحبت از گرافت و پیوند مو پیش می آید، منظور بخشی از دسته مویی است که به صورت کلی و گاهی همراه با پوست سر، از ناحیه اهدا کننده برداشت می شود.

در هنگام برداشت گرافت، بین 2-4 عدد مو نیز با بافت مربوطه خارج می شود؛ به عبارت دیگر، پیوند و مو مفاهیم جداگانه ای محسوب می شوند، به همین دلیل در حین کاشت مو، تعداد پیوند مو و فولیکول های موی به کار گرفته شده، گاهی بسیار متفاوت خواهد بود.

چه تعداد مو در یک جلسه قابل کاشت است؟واحد فولیکولار چیست؟

واحد فولیکول ساختار طبیعی مو است که در آن بیش از یک فولیکول مو وجود دارد. محافظت در هنگام برداشت واحدهای فولیکولی که با دستگاه های بزرگنمایی ویژه یا میکروسکوپ های سه بعدی قابل مشاهده هستند، برای انجام کاشت مو بسیار مهم به حساب می آید.

واحد فولیکولار دسته ای از فولیکول های مو است که در پوست سر به صورت دو تایی یا در دسته سه تایی یافت می شود. هنگامی که در کاشت مو می گویند یک گرافت یا پیوند لازم است، منظور یک واحد فولیکولار است.

تفاوت بین پیوند و ریشه مو

همیشه میزان گرافت مورد نیاز برای انجام کاشت مو، یک رقم ثابت نیست و بسته به فاکتورهای زیادی، تغییر می کند. مراکز کاشت مو و پزشکان می توانند جهت کاشت و پیوند مو، اعداد و ارقام مختلفی ارائه کنند که هیچکدام اشتباه نیستند.

به عنوان مثال در حالی که پزشک به یک فرد توصیه می کند باید 3000 پیوند مطابق با نیازهایش کاشته شود، یک مرکز یا پزشک متفاوت ممکن است اعلام کند که باید 9000 فولیکول مو کاشته شود.

در واقع ایده آن ها این است که از هر گرافت، سه تار مو به دست بیاید که در حقیقت، در هر دو مورد به همین مقدار اشاره می کنند؛ به عبارت دیگر عبارات «پیوند» و «مو» و «ریشه مو» توسط برخی مراکز به صورت مترادف مورد استفاده قرار می گیرد و این همان دلیلی است که برخی فکر می کنند نظرات پزشکان متفاوت است.

چه تعداد پیوند مو در یک جلسه قابل کاشت است؟

پیوند یا گرافت پس از برداشت، با استفاده از روش های مشخصی، برای کاشتن در ناحیه جدید آماده می شوند. معمولا در یک جلسه ​​می توان پروسه کاشت مو را به نتیجه مطلوب و سرانجامی رساند اما اگر فرد احتیاج به اقدامات بیشتری داشته باشد، پزشک 2-3 جلسه دیگر می تواند به پروسه اضافه کند.

چه تعداد پیوند برای کاشت مو می توان انجام داد؟

اصولا وقتی رقم زیادی در خصوص کاشت مو به مراجعه کنندگان گفته می شود، منظورشان تعداد تار مو است و نه گرافت. به گفته دکتر رضا روحانی متخصص زیبایی و مدرس انجمن کاشت مو ایران: «باید از مراکزی که با اعداد بازی می کنند، دوری کنید. برای مثال وقتی به شما می گویند 7 هزار عدد مو خواهیم کاشت، در واقع از 3500 گرافت و پیوند صحبت می کنند که نصف عدد گفته شده به شما است. به همین دلیل مقایسه آمار ارائه شده توسط کلینیک ها هیچ سودی به همراه ندارد.»

از آنجا که در واقع، هر فرد تعداد مشخصی از فولیکول های مو را در ناحیه اهدا کننده دارد، نمی توان عددی فراتر و عجیب گفت، در واقع در ناحیه اهدا کننده، بین 4 تا 5 هزار فولیکول مو وجود دارد که عدد معقول و واقعی برای کاشت مو، 2 هزار تا 3 هزار گرافت است.

در واقع ارزیابی ریزش مو برای تعیین تعداد پیوند مورد نیاز، با رعایت چگالی مناسب و پراکندگی موها، ضروری است. حین ارزیابی ریزش مو، پزشک، مو و پوست سرتان را مورد بررسی قرار می دهد و سپس تعداد پیوند مورد نیاز را به شما می گوید.

ریزش مو با توجه به مقیاس نوروود (Norwood) قابل اندازه گیری است و احتمالا از روی بررسی همین مقدار نوروود، بتوان گفت به چه مقدار گرافت جهت پوشاندن جای خالی موهای ریخته شده دارید. مقیاس های نوروود چنین است:

  1. نورود 1 – نیازی به کاشت مو نیست.
  2. نورود 2 – نیازی به کاشت مو نیست، با این حال اگر به تقارن اهمیت زیادی داده می شود، بهتر است در حد 500 تا 800 گرافت کاشته شود.
  3. نوروود 2a – برای ترمیم مرکز پوست سر، می تواند بین 500 تا 800 گرافت مد نظر گرفت.
  4. نوروود 3 – برای جلو و وسط سر؛ بین 1000 تا 1400 گرافت می تواند کاشته شود.
  5. نوروود 3a – برای جلو؛ 1000 تا 1400 گرافت. برای تاج؛ 500 تا 1000 پیوند.
  6. نوروود 4 – برای جلوی سر؛ بین 1200 تا 1600 گرافت. برای تاج سر هم؛ بین 800 تا 1100 گرافت.
  7. نوروود 4a – برای جلوی سر؛ بین 1700 تا 2500 گرافت مناسب است.
  8. نورود 5 – برای جلوی سر؛ بین 1800 تا 2200 گرافت. برای تاج سر؛ بین 1000 تا 1500 پیوند.
  9. نوروود 5a -بین 2500 تا 3200 گرافت (پیوند) یا بیشتر
  10. نورود 6 – برای جلوی سر؛ بین 1800 تا 2500 پیوند. برای تاج سر؛ بین 1500 تا 1700 گرافت.

اهمیت پزشک متخصص در پیوند و کاشت مو

دکتر رضا روحانی متخصص زیبایی و مدرس انجمن کاشت مو ایران، خاطرنشان کرده است: «لازم است به قابل اعتماد بودن پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد، توجه کرد.»

همانطور که یک دندانپزشک هنگام پر کردن دندان نیازی نمی بیند بگوید 1.2 سی سی ماده پر کننده تزریق کرده است، به همان اندازه یک جراح نیازی ندارد مقدار گرافت را به شخص بگوید. پزشک وظیفه دارد به مقدار مورد نیاز فرد متقاضی کاشت مو، ترمیم مو و پیوند مو را انجام بدهد. به همین جهت تاکید زیادی روی متخصص و مجرب بودن پزشک جراح داریم.

به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از پیوند مو می شود، انتخاب یک کلینیک معتبر که دارای فناوری و تجهیزات مناسب باشد، بسیار اهمیت زیادی دارد. از این جهت به این موضوع اشاره می شود که بهترین کلینیک ها می توانند میزان ماندگاری بالاتری را تضمین کنند. از سوی دیگر، این روش درمانی واقعا مقرون به صرفه است که با نتایج رضایت بخش، حس اعتماد به نفس زیادی به فرد اعطا می کند.

اگر فکر می کنید پیوند مو بهترین راه حل به شما در راه رسیدن به ظاهر مورد نظرتان است، همین دست به کار شوید و با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *