کاشت ابرو

به چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو نیاز است؟

به چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو نیاز است؟

به چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو نیاز است؟

ابرو از دیرباز در زیبایی صورت نقش به سزایی داشته است و هیچگاه نمی توان از اهمیت آن در بیان احساسات و همچنین زیبایی صورت چشم پوشی کرد، روش های مختلفی برای زیبایی ابرو ها وجود دارد، در برخی موارد تنها کافی است ابرو های خود را تمیز کنید و در برخی موارد نیز حتما باید برای پر پشت شدن ابرو از کاشت ابرو بهره مند شوید.

به چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو نیاز است؟اما آنچه که باعث ریزش ابروها می شود ناشی از دلایل مختلفی است. در برخی از افراد استرس، در بعضی بیماری های پوستی و در برخی دیگر وجود زخم ها و سایر بیماری ها موجب ریزش بیش از حد ابروها خواهند شد که فرد را به سمت کاشت ابرو سوق خواهد داد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

یکی از سوالات رایج در رابطه با کاشت ابرو، تعداد گرافت مورد نیاز در هر پیوند ابرو می باشد. برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا بدانید که کاشت طبیعی ابرو چیست و تعداد گرافت ها چه تاثیری در هزینه و نتیجه نهایی حاصل از کاشت ابرو خواهد داشت؟

کاشت ابرو یکی از درمان های زیبایی رایج در بین کسانی بوده که به دلایل مختلفی اعم از بیماری، شکستی، سوختگی و سایر موارد ذکر شده در فوق، دچار ریزش ابرو شده اند و ابروهایشان مجددا شروع به رشد نمی کند.

هدف از انجام کاشت ابرو طبیعی این است که فولیکول های ابرو رشد کرده و ظاهری کامل بر روی ابروها ایجاد شود.

می توان گفت که کاشت ابرو بسیار مشابه به کاشت مو می باشد؛ زیرا در هر دو فرایند، فولیکول ها از ناحیه اهدا کننده گرفته شده و در ناحیه گیرنده کاشته خواهند شد. برای کاشت طبیعی ابرو، از موهای موجود در بالای گوش فرد مراجعه کننده استفاده خواهد شد.

به چه تعداد گرافت برای کاشت ابرو نیاز است؟به محض کاشت صحیح فولیکول ها، امکان رشد مجدد و بازیابی فولیکول های از دست رفته ممکن خواهد بود. پس از اعمال بی حسی موضعی، فولیکول ها برداشت شده و در مناطق مورد نظر پزشک کاشته خواهند شد. تمامی این مراحل ممکن است 2 الی 3 ساعت طول بکشد.

همانطور که در کاشت مو برای از بین رفتن طاسی کامل موی سر به تعداد گرافت خاصی نیاز است، برای پر شدن کامل ابروها نیز تعداد گرافت خاصی نیاز خواهد بود. به طور معمول برای ایجاد ظاهر ابرویی کامل و پرپشت در هر پیوند ابرو نیاز به 250 الی 400 گرافت خواهد بود.

همچنین فرم ابروها نیز در تعداد گرافت ها موثر است. برخی از افراد دارای ابروانی بلند و پهن می باشند در حالی که برخی دیگر از داشتن ابروهای کوتاه و یا نازک لذت می برند. تمامی فرم های ابرو متناسب با فرم چهره انتخاب خواهند شد.

در واقع می توان گفت که تعداد واقعی پیوند ابرو بسته به شرایط زیر متغیر و البته وابسته است.

  1. وسعت و میزان ناحیه گیرنده پیوند
  2. کیفیت مو نواحی اهدا کننده
  3. روش بکار گرفته شده در کاشت ابرو
  4. بودجه مورد نظر مراجعه کننده

در جلسه مشاوره حدود یک ساعت پزشک با بیمار درباره مسائلی نظیر مراقبت های قبل و بعد و نیز مسائل مالی صحبت خواهد کرد. پس از آن پزشک به همراه تیم پرستاری به معاینه دقیق ابروها خواهند پرداخت. پس از این معاینه می توان تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو را برآورد نمود.

در زمانی که مراجعه کننده پیوند ابرو را انجام داده اما پس از گذشت مدتی خواستار تعداد گرافت های بیشتری در ناحیه ابروی خود می باشد، می تواند با پزشک خود صحبت کرده و در صورت صلاحدید وی برای پیوند ابروی مجدد اقدام نماید اما لازم به ذکر است که به طبع انجام مجدد کاشت ابرو، هزینه نیز مجددا دریافت خواهد شد.

تاثیر تعداد گرافت ها بر هزینه ناشی از کاشت ابرو

یکی از سوالات افراد در ابتدای انجام درمان های زیبایی، هزینه ناشی از آن درمان می باشد. در هر درمان زیبایی فاکتورهای خاص و مرتبط با آن درمان در افزایش و یا کاهش هزینه ها نقش دارند. در کاشت ابرو نیز به همین صورت است.

فاکتورهایی از قبیل قیمت گذاری هر پزشک و دستمزد متخصص مورد نظر، هزینه ناشی از بی حسی برای کاهش درد و تعداد گرافت های لازم برای پر کردن کامل ابروها تاثیر مستقیمی بر هزینه ها دارند.

درباره تعداد گرافت ها باید گفت که هر چه ابروهای مراجعه کننده کم پشت تر بوده و به تعداد بیشتری پیوند نیاز داشته باشد، هزینه افزایش خواهد یافت. بطور مثال برخی از افراد بر اثر حادثه ای دچار شکستگی ابرو شده اند و تنها ناحیه ای از ابروی آن ها دچار ریزش شده است.

هزینه درمان ابروهای این فرد در برابر شخصی که بر اثر بیماری به طور کامل ابروهای خود را از دست داده است، کمتر خواهد بود زیرا تعداد گرافت های کمتری برای کاشت ابرو پیوند زده خواهد شد.

بنابراین تعداد گرافت های کمتر و یا حتی بیشتر نیازمند دقت و زمان بیشتری خواهند بود که هر یک به نوعی بر هزینه نهایی تاثیر خواهند گذاشت.

هر پزشکی که پیوند ابرو انجام می دهد، با توجه به صلاحیت ها و تعداد پرسنل کمک یار وی در حین کاشت ابرو هزینه متفاوتی از مراجعه کننده دریافت خواهد کرد؛ اما توجه داشته باشید که مراجعه به پزشکی که تنها هزینه کمی برای درمان مورد نظر دریافت کرده و خدمات مناسب و مورد انتظار را ارائه نمی دهد، شایسته نخواهد بود زیرا در این صورت ممکن است مشکلات بعدی گریبان گیر حال مراجعه کننده شود.

پرداخت هزینه کاشت ابرو با بیمه

به یاد داشته باشید از آنجایی که پیوند ابرو جزو درمان های زیبایی و آرایشی بوده، شرکت های بیمه هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه های آن نخواهند داشت؛ بنابراین با توجه به این نکته ابتدا بودجه در نظر گرفته شده برای پیوند ابرو را ملاک قرار داده و سپس با توجه به آن برای کاشت طبیعی ابرو اقدام نمایید.

تنها یک استثنا در پرداخت هزینه کاشت ابرو توسط بیمه وجود دارد و آن هم این است که فرد بر اثر یک حادثه و یا وضعیت پزشکی دچار ریزش ابرو شدید شده باشد. اگرچه این موارد کمتر متداول می باشند اما در صورت بروز چنین وضعیتی می توانید هزینه های درمان را از شرکت بیمه خود دریافت نمایید.

سخن نهایی در مورد تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو

با توجه به موارد ذکر شده باید متوجه شده باشید که اگرچه به نظر برخی از افراد تعداد گرافت ها اهمیت چندانی نداشته و تنها نتیجه نهایی حائز اهمیت است اما این مسئله می تواند به راحتی نتیجه نهایی را تحت الشعاع قرار دهد. علاوه بر نتیجه نهایی، تعداد گرافت ها بر هزینه پرداختی توسط مراجعه کننده نیز تاثیر خواهد داشت.

تعداد گرافت های پیوند زده شده به حدی در فرم و نتیجه حاصله تاثیر خواهند داشت که ممکن است پیوند زدن تعداد کمتر و یا حتی بیشتر از نیاز فرد موجب غیرطبیعی جلوه دادن کاشت ابروها شود. همین امر موجب می شود افرادی که از انجام کاشت ابرو بر ابروهای شما بی خبرند به راحتی این موضوع را تشخیص دهند.

به هرحال پزشک به خوبی تعداد گرافت های مورد نیاز را تشخیص داده و مطابق با تصمیم شما و تدبیر تیم پزشکی گرافت های مورد نیاز از نواحی اهدا کننده گرفته شده و در نواحی گیرنده خواهد کاشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک های معتبر کاشت ابرو، پیوند ابروی متناسب با چهره خود را انجام داده و زیبایی و جذابیت را به صورت خود بازگردانید.

اگرچه انجام درمان های زیبایی اعم از کاشت ابرو و کاشت مو عوارض جانبی مختص به خود را به همراه خواهند داشت اما با مراجعه به کلینیک های معتبر می توانید این عوارض را به حداقل برسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *