کاشت مو

کابوس ها و افسانه های کاشت مو

کابوس ها و افسانه های کاشت مو

کابوس ها و افسانه های کاشت مو

ممکن است شما نیز برای از بین بردن طاسی سر خود به انجام کاشت مو فکر کرده باشید اما به دلیل وجود باورهای غلطی که درباره این درمان شنیده اید از انجام آن پشیمان شده باشید.

کابوس ها و افسانه های کاشت مو

نه تنها درباره پیوند مو بلکه درباره تمام درمان های زیبایی افسانه ها و باورهای نابجایی وجود دارد که باعث می شوند فرد متقاضی از انجام آن درمان سر باز زند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

حال در این مقاله سعی شده است تا به برخی از باورهای غلط درباره کاشت مو پرداخته تا واقعیت از حقیقت جدا شود در این صورت متقاضیان از بابت آنها آسوده خاطر شده و با خیال راحت طاسی سر خود را از بین می برند.

1- انجام کاشت مو برای افراد مسن و سن بالا امکان پذیر نیست

یکی از افسانه های بسیار رایج درباره کاشت مو، عدم امکان انجام این درمان برای افرادی با سن بالا می باشد. بسیاری از افراد با شنیدن این افسانه از پیوند مو سر باز زده و رویای از بین رفتن طاسی سر را کنار می گذارند. این در حالی است که این افسانه هیچ گونه پایه علمی نداشته و چنین چیزی هیچ وقت به ثبت نرسیده است.

اما همواره ذکر شده که برای افرادی با سنین زیر 21 سال بهتر است کمی صبر کرده و سپس اقدام به Hair transplant نمایید؛ زیرا ریزش مو زیر 21 سال ممکن است موقتی بوده و خودبخود ترمیم شود.

به یاد داشته باشید که الگوی ریزش موی افراد غیر قابل پیش بینی است و حتی ممکن است پس از کاشت مو نیز شاهد ریزش موهای خود باشید. به همین خاطر هرچه سن بالاتر رود موفقیت پیوند مو افزایش می یابد.

2- تنها مردان قادر به انجام کاشت مو می باشند

وجود این باور غلط در بین زنان باعث شده که به سادگی با ریزش مو و طاسی سر خود کنار آمده و راه حلی برای درمان آن در نظر نگیرند؛ اما واقعیت این است که هر دو جنس مرد و زن می توانند از مزایای این درمان بهره مند شده و طاسی سر خود را درمان نمایند.

کابوس ها و افسانه های کاشت مو

تنها اختلاف موجود در این بین می توان به نوع ریزش مو مردان و زنان اشاره کرد. نوع و الگوی ریزش در مردان و زنان متفاوت می باشد. زنان به نسبت مردان دچار ریزش مو کمتری می شوند به همین خاطر به تعداد فولیکول های کمتری برای اهدا نیاز دارند.

3- نتایج نهایی حاصل از درمان بلافاصله قابل مشاهده می باشند

همانطور که میدانید رشد موهای طبیعی در لحظه ممکن نبوده و نیاز به زمان دارد. موهای جدید ناشی از پیوند مو نیز برای رشد و تکامل نیاز به زمان دارند. بعد از کاشت مو طی یک مرحله فولیکول های کاشته شده وارد مرحله شوک شده و دچار ریزش می شوند.

پس از آن فولیکول های قوی رشد کرده و مراحل تکامل خود را طی می نمایند. بطور کلی برای ظهور و نمایان شدن نتایج اولیه حاصل از درمان به 5 ماه زمان لازم است. موهای پیوند زده شده تا حدود یک سال و نیم ضخیم شده و پس از آن تثبیت می شوند.

4- نتایج حاصل از پیوند مو طبیعی نبوده و انجام درمان کاشت مو بر سر فرد آشکار می باشد

بروز نتایج طبیعی نکته ای بسیار مهم بوده که با مراجعه به پزشک و تیم پزشکی ماهر این رویا به حقیقت می پیوندد. تمامی پزشکان کاشت مو از تکنیک های پیشرفته و به روز استفاده کرده تا نتایج حاصله به طبیعی ترین حالت ممکن پدیدار شوند.

موهای پیوندی باید با موهای طبیعی موجود بر سر وی مخلوط شده و در کنار یکدیگر قرار گیرند تا موهای رشد یافته کاملا طبیعی جلوه دهند. برای مشاهده نتایج نهایی می توانید نمونه هایی از کارهای قبلی پزشک مورد نظر خود را مشاهده نمایید.

در این نمونه ها می توانید به وضوح تفاوت های قبل و پس از درمان را مشاهده نمایید.

5- شما نمی توانید پس از درمان موهای خود را بشویید

اعمال شامپو، صابون و سایر مواد شوینده موها تاثیری بر نتایج Hair transplant نداشته و در رشد موهای کاشته شده اختلالی ایجاد نمی کند بنابراین می توانید موهای خود را روز پس از درمان بشوید اما باید توجه داشته باشید که شستشوی موها باید بر طبق دستور پزشک انجام شود در این صورت هیچ گونه خطری برای موها ایجاد نخواهد کرد.

6- برای رشد موها نیاز به مصرف برخی داروها می باشد

موهای پیوند زده شده طبیعی بوده و برای رشد نیاز به هیچ گونه پماد و یا دارویی ندارند؛ اما ممکن است در گذشته و قبل از درمان برای رشد موهای طبیعی خود از برخی داروها استفاده کرده باشید و با موفقیت روبرو شده باشید.

به همین خاطر ممکن است برای رشد موهای طبیعی موجود بر سر خود که تحت درمان قرار نگرفته اند مجددا به مصرف آنها نیاز پیدا کنید. در غیر این صورت موهای پیوند زده شده به هیچ عنوان نیاز به داروهای کمکی ندارند.

7- برای پیوند مو از موهای بدن یا موهای شخص دیگری استفاده می شود

هر دو فرضیه دقیق نبوده و نیاز به توضیح دارند. در کاشت مو برخلاف پیوند عضو نمی توان از موهای شخص دیگری استفاده نمود زیرا پس از پیوند بدن موهای اهدا کننده خارجی توسط بدن شخص رد می شوند.

ممکن است که در شرایط نادر از موهای بدن برای کاشت مو استفاده شود اما این امر عادی نبوده و تنها برای اشخاصی این تکنیک به کار گرفته می شود که دارای تعداد فولیکول های لازم برای اهدا بر سر نداشته باشند.

اما در حالت عادی این تکنیک توصیه نمی شود زیرا موهای بدن با موهای سر مطابقت نداشته و میزان رشد پیوند موهای بدن حدود 50% است. همین امر موجب ایجاد اسکار و کیست می شود.

در حالت نرمال برای کاشت مو از موهای موجود بر سر در نواحی پشت و کناره های سر استفاده می شود.

8- موثرترین روش کاشت مو، استفاده از لیرز می باشد

استفاده از لیزر درمانی در اوایل سال 2000 در نواحی گیرنده فولیکول مورد استفاده قرار گرفتند اما به سرعت کنار گذاشته شدند زیرا به بافت های اطراف سایت های گیرنده آسیب وارد می کردند و موجب می شدند تا موهای پیوندی ضعیف شوند.

البته لازم به ذکر است که اکنون لوازمی نظیر برس، شانه و کلاه برای لیزر درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این روش های لیزر درمانی با یکدیگر فرق دارند. اینگونه لوازم نباید با روش اول لیزر درمانی اشتباه گرفته شود.

9- کاشت مو می تواند بر مغز اثر منفی بگذارد

Hair transplant تنها بر سطح پوست سر تاثیر گذاشته و به هیچ عنوان از سطح خارج نشده و به عمق سر نفوذ پیدا نمی کند؛ بنابراین نمی تواند بر مغز تاثیر بگذارد. در نتیجه این باور نیز همانند سایر باورهای غلط کذب بوده و نباید به آن توجه نمود.

10- کاشت مو روشی مقرون به صرفه نیست

هزینه کاشت مو وابسته به عواملی مانند تعداد پیوندهای مورد نیاز می باشد. عوامل دیگری نیز مانند دستمزد پزشک و پرسنل می توانند بر هزینه نهایی قابل پرداخت تاثیر گذار باشند؛ اما به یاد داشته باشید که هزینه را ملاک مراجعه به یک کلینیک قرار نداده و تنها به نتایج نهایی توجه نمایید.

یرای بسیاری از افراد روش انجام این درمان پیچیده می باشد در حالی که می توانید با مراجعه به یوتیوب ویدیوهای مربوط به پیوند مو را مشاهده کرده و درباره آن اطلاعات کسب نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *