کاشت مو

ریزش موهای کاشت شده از ریش

ریزش موهای کاشت شده از ریش

ریزش موهای کاشت شده از ریش

با توجه به عوامل مختلفی که در ایجاد ریزش مو دخیل است می توان از کاشت مو برای برطرف کردن این معضل استفاده کرد. در واقع ” کاشت مو ” با استفاده از متد های جدید در این زمینه می تواند به افرادی که دچار ریزش مو شده اند کمک بسیاری کند.

ریزش موهای کاشت شده از ریش

همانطور که می دانیم پیوند مو از طریق برداشتن فولیکول های مو انجام شود. برای اینکه بتوانید نتایج مورد نظر خود را از کاشت دائم مو دریافت کنید باید در این زمینه اندکی صبر و تحمل داشته باشید. در حالت کلی کاشت مو از طریق پیوند موهای سر انجام می شود.

کاشت مو فرآیندی نیست که به سرعت جواب بدهد و برای کامل شدن آن، به زمان زیادی نیاز خواهد بود. پس از سپری شدن این زمان، مو هایی کاملا طبیعی برای فرد به وجود می آید و او، صاحب ظاهری جذاب و دلچسب می شود. کاشت مو موثر ترین فرآیند برای احیای مو های از دست رفته در سر فرد محسوب می شود.

ممکن است افرادی دارای موهایی مناسب برای پیوند در بانک موی خود نباشند. در همچین مواقعی پزشک از موهای ریش و یا بدن افراد برای کاشت مو استفاده می کند. موهایی که در پیوند مو از طریق ریش انجام می شود می تواند نتایج متفاوت تری را از کاشت دائم مو در سر افراد داشته باشد.

موهای این نواحی از بدن مردان در واقع دارای ضخامت، رنگ، جهت رشد و جنس متفاوتی است. برای این منظور کاشت مو از این طریق به دقت و مهارت بالایی احتیاج دارد.

به طور کلی توصیه می شود که افراد برای کاشت مو در سر، از مو های نواحی پشت سر به عنوان بانک مو استفاده کنند.

فولیکول های موجود در این نواحی، نسبت به ریزش مقاوم هستند و برداشتن این فولیکول ها،  قسمت های میانی و جلوی سر فرد را صاحب مو هایی مستحکم خواهد کرد.

با این وجود در بعضی از افراد، در این مناطق نیز موی مناسبی وجود ندارد و آن ها ناچار هستند از مو های قسمت های دیگری مثل مو های سینه و یا ریش برای کاشت مو استفاده کنند.

در واقع پزشکی که کاشت دائم مو را انجام می دهد باید بدانید که از چه زاویه ای برای پیوند مو استفاده کند تا نتایج بعد از کاشت موفقیت آمیز باشد و افراد ریزش در موهای خود را از طریق پیوند مو از ریش مشاهده نکنند.

کاشت مو با استفاده از مو های ریش، فرآیند دشوارتری به نظر می رسد و باید در شرایط کاملا ایده آل انجام شود تا نتایج دلخواه و مطلوب را برای فرد به وجود بیاورد. پزشک برای انجام این فرآیند،  باید مهارت و تجربه ویژه ای داشته باشد تا تجربه ای موفقیت آمیز را برای فرد رقم بزند.

الگویی که در کاشت دائم مو از ریش مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت تر است. ممکن است به دلیل ضخامت موهای ریش در این نواحی برش های عمیق تری انجام شود تا کاشت مو را بتوان در نواحی از سر که دچار ریزش مو است انجام داد.

فراموش نکنید که مو ها در همه نقاط بدن، خصوصیات و ویژگی های خاصی دارند. در واقع موی سر با موی بدن یا موی ریش، قابل مقایسه نیست. با این وجود به کمک فرآیند کاشت مو، می توان شرایطی را ایجاد کرد که حتی با استفاده از موی بدن، مو های سر فرد حالتی زیبا و دلچسب به خود بگیرند.

آیا امکان کاشت مو از ریش وجود دارد ؟

از آنجایی که در زمینه کاشت مو مطالعات گسترده ای انجام شده است و روز به روز شاهد ایجاد متد های جدیدی برای کاشت مو هستیم می توان گفت که پیوند مو در مواقعی می تواند از طریق پیوند موهای ریش انجام شود.

ریزش موهای کاشت شده از ریش

فرآیند کاشت مو امروز نسبت به گذشته، پیشرفت قابل توجهی داشته و بسیاری از نقص های آن به طور کامل برطرف شده است. در گذشته، افرادی که از بانک موی مناسب و قدرتمند در سر خود برخوردار نبودند، به هیچ وجه نمی توانستند فرآیند کاشت مو را انجام بدهند اما امروز این موضوع به کمک مو های سایر نقاط بدن انجام می شود و شاید در آینده، حتی بتوان به کمک مو های افراد دیگر نیز برای یک فرد کاشت مو انجام داد.

این امر در حالت طبیعی انجام نمی شود و فقط در مواقعی که افراد از بانک موی مناسبی در سر خود برخوردار نباشند، استفاده می شود. زیرا موهای این قسمت از صورت از نظر ضخامت، پیچش، رنگ و قطر با موهای سر تفاوت بسیاری دارند و این امر می تواند کاشت مو را مشکل تر کند.

در واقع برای اینکه فولیکول های مو بتوانند با موهای ریش پیوند برقرار کنند ممکن است در برخی از افراد امکان پذیر نباشد. این امر به دلایل متفاوتی بستگی دارد که باید در زمان کاشت مو توسط پزشک مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد.

پس از مراجعه فرد به کلینیک برای کاشت مو، حتما باید آزمایش های لازم برای او در نظر گرفته شود و معاینه های لازم به روی او صورت بگیرد. تنها افرادی باید کاشت مو را پشت سر بگذارند که کاندیدا های مناسبی برای این فرآیند باشند.

افرادی که در سلامتی خود دچار مشکلاتی هستند و با بیماری های مزمن پوستی، عصبی و خونی دست و پنجه نرم می کنند، نباید به سراغ انجام کاشت مو بروند. همچنین افرادی که در دوران بارداری یا شیمی درمانی به سر می برند، نباید کاشت مو انجام بدهند.

پیش از انجام فرآیند کاشت مو، پزشک حتما یک جلسه مشاوره با فرد متقاضی برگزار خواهد کرد. این جلسه به ویژه برای افرادی که به سراغ برداشت مو از ریش می روند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

چرا که آن ها باید انتظاری کاملا منطقی و معقولانه از نتیجه فرآیند داشته باشند و باید در جریان این موضوع قرار بگیرند که ممکن است نسبت به افرادی که بانک موی مناسب تری دارند، نتایج نهایی ضعیف تری را تجربه کنند.

روش های استخراج موی ریش برای قرارگیری در نواحی که نیاز به پیوند مو دارند، می تواند کمی متفاوت تر از کاشت دائم مو با استفاده از موهای سر افراد باشد.

از آنجایی که ضخامت موی ریش یکی از مواردی است که مراحل برداشت مو را مشکل تر می کند، ممکن است که برش های عمیق تری در این نواحی انجام شود تا از این طریق بتوان موهای ضخیم ریش را در نواحی از سر پیوند زد.

این امر می تواند دوره بهبودی بعد از کاشت مو را طولانی تر کند. البته با توجه به مراقبت هایی که باید بعد از کاشت انجام دهید این دوره می تواند بسیار کوتاه تر شود و نیاز نیست که نگرانی زیادی در این مورد به خود راه دهید.

با ریزش موهای کاشته شده از ریش چه کنیم ؟

ریزش موهای کاشته شده از ریش ممکن است در برخی از مواقع اتفاق بیوفت. این ریزش ها به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هر فردی ممکن است به نوعی دیده شود. در حالت کلی بعد از کاشت مو ریزش را در موهای کاشته شده خود بعد از دو هفته مشاهده خواهید کرد.

این امر در واقع اجتناب ناپذیر است. ممکن است با انجام مراقبت هایی بعد از پیوند مو بتوانید ریزش را بعد از کاشت مو کمتر کنید. اما به طور کامل ریزش بعد از کاشت دائم مو از طریق ریش نمی تواند متوقف شود.

اولین مرحله از ریزش مو پس از کاشت، کاملا طبیعی است و برای همه افراد اتفاق می افتد. حتی افرادی که از بانک مو در ناحیه سر خود استفاده کرده اند، باز هم چنین مرحله ای را تجربه می کنند. با این وجود پس از مدتی، رشد دوباره مو ها آغاز می شود و این بار دیگر ریزشی در کار نخواهد بود.

لازم به ذکر است که پیوند مو از ریش ممکن است مراحل متفاوت تری را در برداشته باشد که باید افرادی که تحت کاشت قرار می گیرند در ابتدا در مورد همه عواملی که می تواند باعث ایجاد ریزش مو بعد از کاشت دائم مو شود اطلاعات کافی را به دست آورند تا بدانند از چه اقداماتی به سبب کاهش ریزش در موهای کاشته شده خود استفاده کنند.

عکس کاشت مو

در واقع اقداماتی وجود دارد که به کم کردن این ریزش ها کمک می کند. یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است ریزش غیر طبیعی در موهای کاشته شده از ریش را مشاهده کنید را می توان نوع روشی دانست که پزشک از آن برای کاشت دائم مو استفاده می کند.

روش های جدید برای کاشت مو از ریش می تواند در نتیجه کاشت موثرتر باشد و به کوتاه شدن دوره بهبودی بعد از کاشت مو کمک کند. پزشک مورد نظر نیز می تواند از این ریزش ها تا حدود زیادی جلوگیری کند.

استفاده از متد های مناسب در کنار انجام فرآیند در شرایط مطلوب، نقش مهمی در کاهش ریزش ها دارد. اگر فولیکول ها حین انتقال به نقطه جدید آسیب ببینند، ریزش مو امری کاملا ناگزیر خواهد بود.

هر چقدر که فرآیند با دقت بیشتری انجام شود و هر چقدر که فولیکول ها سالم تر بمانند، عمل کاشت مو با درصد بالا تری از موفقیت و احتمال کم تری از ریزش همراه خواهد شد.

اگر در کاشت مو از ریش از زاویه و جهت مناسبی برای کاشت استفاده شود، ریزش در موهای کاشته شده کمتر اتفاق خواهد افتاد. با این حال برای رشد مجدد موهای خود باید چند ماه را منتظر بمانید تا ریزش ها دوره خود را طی کنند و بعد از آن شاهد رشد مجدد موهای طبیعی خود باشید.

برای رسیدن به نتایج مطلوب از کاشت مو های برداشته شده از ریش، پزشک باید عمق و جهت مناسبی را برای کاشت در نظر بگیرد. در غیر این صورت نتایج نهایی این فعالیت برای فرد، به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود.

چگونه می توان از ریزش موهای کاشته شده از ریش جلوگیری کرد ؟

با توجه به مطالب بالا ریزش مو از ریش امری طبیعی است. این ریزش ها یکی دو هفته بعد از کاشت مو (Hair transplant) مشاهده خواهد شد.

نمی توان به طور کامل از ریزش مو در این نواحی جلوگیری کرد ولی با استفاده از انجام توصیه ها و دستورالعمل های پزشک خود می توانید ریزش در این نواحی را تا حدود زیادی کنترل کنید و به روند بهبودی بعد از کاشت سرعت ببخشید. می توانید از اقدامات زیر برای این منظور استفاده کنید.

1- بعد از کاشت مو از ماساژ دادن و ایجاد فشار در این نواحی از سر خود خودداری کنید. این امر می تواند فولیکول های پیوند شده را ضعیف کند و به ایجاد ریزش مو بیانجامد.

2- در هفته اول بعد از کاشت تا حد ممکن از قرار گرفتن در استخر و یا سونا و جکوزی پرهیز کنید. گرما و آب داغ عامل بسیار مهمی است که ریزش موهای کاشته شده را می تواند شدت ببخشد.

3- از انجام کلیه ورزش های سنگین و یا بلند کردن بارهایی با وزن بالا اجتناب کنید. این امر فشار خون شما را بالاتر می برد و به ایجاد ریزش مو می انجامد.

4- موهای خود را مرطوب نگه دارید. خشکی مو در واقع عامل مهمی در ایجاد ریزش ها است.

5- مصرف بعضی از داروها مثل ماینوکسیدیل، ممکن است سرعت و حجم ریزش موها را کم کند. مصرف هر دارویی پس از کاشت مو البته باید با توصیه کامل پزشک صورت بگیرد. در غیر این صورت ممکن است عارضه هایی برای فرد ایجاد شود.

6- برای کاهش ریزش مو و جلوگیری از این اتفاق، نباید در روز های پس از انجام کاشت مو سیگار و الکل مصرف کنید. مصرف الکل و دخانیات هم عوارض زیادی برای شما ایجاد می کنند و هم روند رسیدن به بهبودی را به شکل قابل توجهی به تاخیر می اندازند.

آیا ریزش در موهای کاشته شده از ریش طبیعی است ؟

می توان گفت که ریزش موهای کاشته شده تا یکی دو هفته بعد از عمل کاشت امری طبیعی است و نیاز نیست که نگران نتایج بعد از ریزش مو باشد. زیرا این امر به فولیکول های مو اجازه می دهد تا در مرحله استراحت به سر برند و بعد از آن با قدرت بیشتری رشد طبیعی خود را از سر گیرند.

با این وجود اگر ریزش ها تا مدت بیشتر از 8 هفته ادامه پیدا کند باید در این زمینه با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید تا به علت ریزش موهای کاشته شده از ریش بعد از کاشت مو پی ببرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *