درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

بسیاری از افراد برای جوانتر به نظر رسیدن پوست صورت خود از روش هایی چون بوتاکس استفاده می کنند. از آنجایی که هر اقدامی در خصوص زیبایی بسیار مهم و حساس است باید توسط پزشکانی که در این خصوص تجربه دارند انجام شود تا شما دچار مشکلات جبران ناپذیر نشوید.

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکسدر جوانسازی صورت روش های مختلفی وجود دارد، همانطور که اشاره شد یکی از این روش ها تزریق بوتاکس است.

این روش جوانسازی باید در چهارچوب مخصوص به خود انجام شود. در واقع باید به پزشکانی مراجعه کنید که در مورد باید و نباید های تزریقات بوتاکس اطلاعات کافی داشته باشند تا باعث بروز مشکلات برای مراجعه کننده نشود.

این روش درمانی زیبایی مانند سایر روش های درمانی دارای نکاتی است که باید به آن توجه شود یکی از این نکات این است که تزریق بوتاکس در محل دقیق صورت جایی که جایز است تزریق شود تا باعث بروز مسئله و مشکلی نشود.

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکسقسمت هایی از صورت که نمی توان تزریق بوتاکس را انجام داد

همانطور که می دانید تزریقات بوتاکس به صورت عموم در خصوص کاهش و برطرف کردن چین و چروک صورت به کار می رود. این تزریقات باید در قسمت هایی از صورت انجام شود که دارای خطوط نسبتا عمیق می باشند. این تزریقات می تواند در بین دو ابرو یعنی جایی که خط اخم شکل می گیرد انجام شود.

همچنین از بوتاکس برای خط های افقی پیشانی نیز استفاده می شود، البته در این خصوص نباید هایی نیز در تزریق بوتاکس وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

پزشک متخصص شما باید دقت کند که تزریق دقیقا در محل خط پیشانی انجام شود، اگر که تزریق کمی پایین تر انجام شود باعث افتادگی ابرو شده و صحنه ی ناخوشایندی را ایجاد خواهد کرد.

تزریق بوتاکس (botax injection) در خطوط کنار چشم و گاهی اوقات در ناحیه کنار بینی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده تزریق بوتاکس در خطوط کنار لبخند بسیار حساس بوده و معمولا پزشک زیبایی اجازه تزریق در این ناحیه را مگر در مواقع خاص نمی دهند.

مشاهده مطلب
عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

در واقع اگر در خط خنده به صورت مکرر تزریقات انجام شود در آینده این تزریقات باعث بروز مشکلاتی در فرد مراجعه کننده خواهد شد. پس بهتر است تزریق بوتاکس را برای خط خنده به صورت محدود به جهت بهبود زیبایی انتخاب کنید.

گاهی مشاهده می شود که مراجعه کنندگان درخواست می کنند که این تزریقات در ناحیه گردن آن ها انجام شود اما تزریق بوتاکس در گردن به هیچ وجه توصیه نمی شود. در واقع تزریق در این ناحیه باعث بروز مشکلات بسیار شدید در فرد متقاضی خواهد شد.

بهتر است شما برای مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس روش های درمانی دیگری را انتخاب کنید و اگر پزشک متخصص شما تزریق بوتاکس در ناحیه مورد نظر صلاح نمی داند، اصرار نکنید.

اگر تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه صورت بگیرد آیا خطر ساز خواهد بود؟

همانطور که گفته شد قسمت هایی در صورت وجود دارد که تزریق بوتاکس در آن قسمت باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. یکی از قسمت هایی که تزریق بوتاکس در آن قسمت باعث خطر ساز شدن می شود، خطوط کنار لب است.

البته ممنوعیت قاطعی در رابطه با تزریق در این ناحیه وجود ندارد اما بهتر است که تزریق در این ناحیه انجام نشود.

پزشکی که این تزریق را انجام می دهد باید دقت زیادی در این خصوص داشته باشد زیرا کوچکترین خطا و تزریق نامتقارن می تواند باعث ایجاد مشکل در تکلم فرد مراجعه کننده شود. اگر تزریق بوتاکس مکررا در این ناحیه انجام شود باعث کج شدن لب به طوری که انگاری فرد دچار سکته مغزی شده است، خواهد شد.

در نتیجه بهتر است از انجام تزریق بوتاکس در این قسمت صرفه نظر کنید تا با چنین صحنه ای روبرو نشوید.

همانطور که میدانید تزریق بوتاکس در گردن جز قسمت هایی است که نباید انجام شود در صورت انجام دادن این تزریق شما ممکن است با مشکل بلع در غذا روبه رو شوید زیرا عضلات گردن فلج شده و شما نمی توانید به درستی بلع داشته باشید.

در تزریق بوتاکس، تزریق در قسمت های دور چشم و پیشانی نیز باید دقت زیادی انجام شود. در واقع اگر این تزریق ها در محل دقیق انجام نشود باعث افتادگی ابرو و پلک خواهد شد. در نتیجه این افتادگی، دید شما سخت شده و احساس بدی را با بروز این مشکلات تجربه خواهید کرد.

پس بهتر است در انتخاب پزشک زیبایی خود دقت زیادی را به خرج داده و به جهت صرفه جویی در هزینه در مکان های نامعتبر تزریق بوتاکس را انجام ندهید.

مشاهده مطلب
بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و مو

آیا تزریق بوتاکس در منطقه ممنوعه صورت توسط پزشک امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد از تزریق بوتاکس در مناطقی که باعث بروز مشکلات احتمالی در فرد مراجعه کننده  می شود باید خودداری کرد. اما گاهی برای برخی از افراد این سوال پیش می آید که آیا پزشک با تجربه می تواند از بروز این خطرات احتمالی کم کند؟ پاسخ به این سوال این است که پزشک ماهر و با تجربه در کنترل ریسک نقش قابل توجهی خواهد داشت.

به عنوان مثال برای تزریق بوتاکس در اطراف خط خنده یک پزشک ماهر و جسور را می طلبد زیرا  تزریق در این ناحیه باید خیلی دقیق و متقارن انجام شود تا از بروز خطرات احتمالی کم شود.

در صورت بروز یک خطا فرد متقاضی دچار بی حسی و فلج شدن در عضله کنار لب خود شده و باعث بروز مشکلات تکلم خواهد شد، همچنین بروز خطای بیشتر باعث کج شدن لب می شود.

در قسمت های گوشه چشم و پیشانی باید پزشک متخصص و با تجربه این تزریقات را انجام دهد تا از بروز خطا جلوگیری کند. پس می توان گفت انتخاب پزشک ماهر می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش خطا داشته باشد. در واقع این شما هستید که با انتخاب پزشکی ماهر و زبردست می‌توانید حتی در مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس موفقی را تجربه کنید.

توصیه هایی در خصوص تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

شما قبل از هرگونه اقدام برای جوانسازی صورت خود باید آگاهی خود را نسبت به روش های درمانی بالا ببرید تا با آگاهی بالا و اطلاعات کافی بتوانید تصمیم بگیرید. اگر قسمت های حساسی را به جهت انجام بوتاکس انتخاب کرده اید، باید در انتخاب پزشک دقت بیشتری داشته باشید.

شما اگر تصمیم به تزریق بوتاکس در صورت خود دارید بهتر است بررسی های لازم در خصوص کلینیکی که به آن مراجعه می کنید انجام دهید. انتخاب کلینیک زیبایی با خدمات منحصر به فرد و پزشک باتجربه می تواند موفقیت تزریق بوتاکس را چند برابر کرده و خیال شما را از تزریق بوتاکس راحت کند.

همانطور که واضح است، اگر پزشکی که به آن مراجعه می کنید بی تجربه باشد با تزریق های نادرست در مناطق ممنوعه صورت شما باعث بدتر شدن نواقصی که به جهت رفع آن مراجعه کردید می شود.

علاوه بر این اصرار برخی از مراجعه کنندگان به جهت تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه، تنها اتفاقی که رخ خواهد داد، نتایج نامطلوبی است که پزشک هشدار آن را داده است.

بسیاری از پزشکان از تزریق در ناحیه های ممنوعه خودداری کرده و تذکرات لازم را به شما خواهند داد. به عنوان نکته پایانی باید بگوییم که مناطق ممنوعه ممکن است در افراد متفاوت باشد. در واقع ممکن است برخی افراد به راحتی در ناحیه هایی که برای سایر افراد ممنوعه است تزریق بوتاکس را انجام داده و درگیر هیچ مشکلی نشوند.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع