تزریق بوتاکس

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

بسیاری از افراد برای جوانتر به نظر رسیدن پوست صورت خود از روش هایی چون بوتاکس استفاده می کنند. از آنجایی که هر اقدامی در خصوص زیبایی بسیار مهم و حساس است باید توسط پزشکانی که در این خصوص تجربه دارند انجام شود تا شما دچار مشکلات جبران ناپذیر نشوید.

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکسدر جوانسازی صورت روش های مختلفی وجود دارد، همانطور که اشاره شد یکی از این روش ها تزریق بوتاکس است.

جوان سازی پوست توانسته است در دنیای امروز طرفداران بسیار زیادی برای خود جذب کند. روش ها و متدهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که همان طور که ذکر یکی از آن ها تزریق  کردن بوتاکس می باشد که نتایج بسیار خوبی را پس از انجام در پس خواهد داشت.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

این روش جوانسازی باید در چهارچوب مخصوص به خود انجام شود. در واقع باید به پزشکانی مراجعه کنید که در مورد باید و نباید های تزریقات بوتاکس اطلاعات کافی داشته باشند تا باعث بروز مشکلات برای مراجعه کننده نشود.

در صورتی که پزشک مورد نظر اطلاعات و همچنین تجربه لازم و کافی را در این مورد نداشته باشد می تواند سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای فرد بیمار شود.

این روش درمانی زیبایی مانند سایر روش های درمانی دارای نکاتی است که باید به آن توجه شود یکی از این نکات این است که تزریق بوتاکس در محل دقیق صورت جایی که جایز است تزریق شود تا باعث بروز مسئله و مشکلی نشود.

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

پیدا کردن نقطه ای مناسب که بوتاکس مورد نظر از آن به پوست تزریق می شود صرفا توسط پزشک متخصص انجام می شود و افراد نباید درباره ی این موضوع با پزشک بحث کنند.

ممکن است در صورتی که پزشک تزریق کردن بوتاکس را از نقطه ای که بیمار به او پیشنهاد داده است انجام دهد نتایج لازم پس از انجام عمل گرفته نشود و یا حتی سبب به وجود آمدن دردسر برای فرد بیمار شود در نتیجه در زمانی که این کار به صورت تمام و کمال توسط پزشک صورت می گیرد در صورت به وجود آمدن مشکل نیز مسئول پزشک خواهد بود و افراد نیازی به نگرانی در این باره نخواهند داشت.

قسمت هایی از صورت که نمی توان تزریق بوتاکس را انجام داد

همانطور که می دانید تزریقات بوتاکس به صورت عموم در خصوص کاهش و برطرف کردن چین و چروک صورت به کار می رود. این تزریقات باید در قسمت هایی از صورت انجام شود که دارای خطوط نسبتا عمیق می باشند. این تزریقات می تواند در بین دو ابرو یعنی جایی که خط اخم شکل می گیرد انجام شود.

همچنین از بوتاکس برای خط های افقی پیشانی نیز استفاده می شود، البته در این خصوص نباید هایی نیز در تزریق بوتاکس وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

افراد باید پس از اینکه تصمیم جدی بر انجام این عمل گرفتند درباره ی نباید هایی که برای این عمل وجود دارد اطلاعاتی را کسب کنند تا علاوه بر اینکه اطلاع کامل از این عمل می گیرند استرس و نگرانی خاصی هم در این باره نداشته باشند.

پزشک متخصص شما باید دقت کند که تزریق دقیقا در محل خط پیشانی انجام شود، اگر که تزریق کمی پایین تر انجام شود باعث افتادگی ابرو شده و صحنه ی ناخوشایندی را ایجاد خواهد کرد.

به سبب این که در کشورمان پزشکان مجرب و همچنین دارای تجربه مشغول به کار هستند معمولا این مشکل برای کم تر کسی اتفاق می افتد بنابراین بهتر است افراد در این مورد نگرانی خاصی نداشته و بیش تر مراقب باشند.

تزریق بوتاکس (botax injection) در خطوط کنار چشم و گاهی اوقات در ناحیه کنار بینی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده تزریق بوتاکس در خطوط کنار لبخند بسیار حساس بوده و معمولا پزشک زیبایی اجازه تزریق در این ناحیه را مگر در مواقع خاص نمی دهند.

در واقع اگر در خط خنده به صورت مکرر تزریقات انجام شود در آینده این تزریقات باعث بروز مشکلاتی در فرد مراجعه کننده خواهد شد. پس بهتر است تزریق بوتاکس را برای خط خنده به صورت محدود به جهت بهبود زیبایی انتخاب کنید.

گاهی مشاهده می شود که مراجعه کنندگان درخواست می کنند که این تزریقات در ناحیه گردن آن ها انجام شود اما تزریق بوتاکس در گردن به هیچ وجه توصیه نمی شود. در واقع تزریق در این ناحیه باعث بروز مشکلات بسیار شدید در فرد متقاضی خواهد شد.

بهتر است شما برای مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس روش های درمانی دیگری را انتخاب کنید و اگر پزشک متخصص شما تزریق بوتاکس در ناحیه مورد نظر صلاح نمی داند، اصرار نکنید.

روش های درمانی بسیاری وجود دارد که هرکدام از آن ها به روز بوده و افراد در صورت وجود شرایط می توانند از این روش ها برای از بین بردن مشکلات خود استفاده کرده و بهره مندی لازم را از آن ها داشته باشند.

زمانی که پزشک متخصص انجام هر روشی برای جوان سازی پوست را مناسب نمی داند افراد بیمار به جای جر و بحث و یا عوض کردن پزشک خود بهتر است از این توصیه پیروی کنند.

همان طور که ذکر شد در صورتی که بوتاکس کمی از خط پیشانی به سمت پایین تر تزریق شود سبب افتادگی ابروهای فرد بیمار شده و ظاهر نامناسبی را که سبب به وجود آمدن مشکلاتی می شود برای فرد ایجاد می کند.

اگر تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه صورت بگیرد آیا خطر ساز خواهد بود؟

همانطور که گفته شد قسمت هایی در صورت وجود دارد که تزریق بوتاکس در آن قسمت باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. یکی از قسمت هایی که تزریق بوتاکس در آن قسمت باعث خطر ساز شدن می شود، خطوط کنار لب است.

البته ممنوعیت قاطعی در رابطه با تزریق در این ناحیه وجود ندارد اما بهتر است که تزریق در این ناحیه انجام نشود.

افرادی وجود دارند که تزریق در این ناحیه را انجام داده و از آن نیز نتیجه گرفته اند اما در مقابل افرادی نیز وجود دارند که پس از تزریق کردن در این ناحیه به جای گرفتن نتیجه مثبت از نتایج منفی برخوردار شده اند که سبب کاهش زیبایی صورت آن ها شده است.

افراد باید با در نظر گرفتن این موارد و سبک سنگین کردن مسئله ی پیش رو اقدام به انجام هر گونه تزریق در این ناحیه کنند. مشورت با افرادی که قبلا سابقه ی تزریق در این ناحیه را داشته اند و همچنین مشاوره با پزشکان متخصص در این زمینه می تواند کمک های بسیار شایانی برای افراد که قصد انجام چنین تزریقاتی را دارند کنند که این موارد مطمئنا در تصمیم آن ها تاثیر گذار می باشد.

پزشکی که این تزریق را انجام می دهد باید دقت زیادی در این خصوص داشته باشد زیرا کوچکترین خطا و تزریق نامتقارن می تواند باعث ایجاد مشکل در تکلم فرد مراجعه کننده شود. اگر تزریق بوتاکس مکررا در این ناحیه انجام شود باعث کج شدن لب به طوری که انگاری فرد دچار سکته مغزی شده است، خواهد شد.

در نتیجه بهتر است از انجام تزریق بوتاکس در این قسمت صرفه نظر کنید تا با چنین صحنه ای روبرو نشوید. هیچ فردی نمی خواهد ظاهر زیبای خود را در اثر سهل انگاری و یا هر اتفاق دیگری به خطر بیاندازد. در نتیجه بهتر است از انجام تزریق بوتاکس در این قسمت صرفه نظر کنید تا با چنین صحنه ای روبرو نشوید.

با تاکید های بسیاری که توسط پزشک و اطرافیان برای افراد می شوند باز هم برخی دست به انجام این تزریق ها در ناحیه هایی که به اصطلاح ممنوعه جهت تزریق نامیده می شوند انجام می دهند چنین افرادی پس از دچار شدن به مشکلات مختلف متوجه خطای خود می شوند.

همانطور که میدانید تزریق بوتاکس در گردن جز قسمت هایی است که نباید انجام شود در صورت انجام دادن این تزریق شما ممکن است با مشکل بلع در غذا روبه رو شوید زیرا عضلات گردن فلج شده و شما نمی توانید به درستی بلع داشته باشید.

در تزریق بوتاکس، تزریق در قسمت های دور چشم و پیشانی نیز باید دقت زیادی انجام شود. در واقع اگر این تزریق ها در محل دقیق انجام نشود باعث افتادگی ابرو و پلک خواهد شد. در نتیجه این افتادگی، دید شما سخت شده و احساس بدی را با بروز این مشکلات تجربه خواهید کرد.

پس بهتر است در انتخاب پزشک زیبایی خود دقت زیادی را به خرج داده و به جهت صرفه جویی در هزینه در مکان های نامعتبر تزریق بوتاکس را انجام ندهید.

آیا تزریق بوتاکس در منطقه ممنوعه صورت توسط پزشک امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد از تزریق بوتاکس در مناطقی که باعث بروز مشکلات احتمالی در فرد مراجعه کننده  می شود باید خودداری کرد. اما گاهی برای برخی از افراد این سوال پیش می آید که آیا پزشک با تجربه می تواند از بروز این خطرات احتمالی کم کند؟ پاسخ به این سوال این است که پزشک ماهر و با تجربه در کنترل ریسک نقش قابل توجهی خواهد داشت.

به عنوان مثال برای تزریق بوتاکس در اطراف خط خنده یک پزشک ماهر و جسور را می طلبد زیرا  تزریق در این ناحیه باید خیلی دقیق و متقارن انجام شود تا از بروز خطرات احتمالی کم شود.

در صورت بروز یک خطا فرد متقاضی دچار بی حسی و فلج شدن در عضله کنار لب خود شده و باعث بروز مشکلات تکلم خواهد شد، همچنین بروز خطای بیشتر باعث کج شدن لب می شود.

در قسمت های گوشه چشم و پیشانی باید پزشک متخصص و با تجربه این تزریقات را انجام دهد تا از بروز خطا جلوگیری کند. پس می توان گفت انتخاب پزشک ماهر می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش خطا داشته باشد. در واقع این شما هستید که با انتخاب پزشکی ماهر و زبردست می‌توانید حتی در مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس موفقی را تجربه کنید.

توصیه هایی در خصوص تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

شما قبل از هرگونه اقدام برای جوانسازی صورت خود باید آگاهی خود را نسبت به روش های درمانی بالا ببرید تا با آگاهی بالا و اطلاعات کافی بتوانید تصمیم بگیرید. اگر قسمت های حساسی را به جهت انجام بوتاکس انتخاب کرده اید، باید در انتخاب پزشک دقت بیشتری داشته باشید.

شما اگر تصمیم به تزریق بوتاکس در صورت خود دارید بهتر است بررسی های لازم در خصوص کلینیکی که به آن مراجعه می کنید انجام دهید. انتخاب کلینیک زیبایی با خدمات منحصر به فرد و پزشک باتجربه می تواند موفقیت تزریق بوتاکس را چند برابر کرده و خیال شما را از تزریق بوتاکس راحت کند.

همانطور که واضح است، اگر پزشکی که به آن مراجعه می کنید بی تجربه باشد با تزریق های نادرست در مناطق ممنوعه صورت شما باعث بدتر شدن نواقصی که به جهت رفع آن مراجعه کردید می شود.

علاوه بر این اصرار برخی از مراجعه کنندگان به جهت تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه، تنها اتفاقی که رخ خواهد داد، نتایج نامطلوبی است که پزشک هشدار آن را داده است.

انجام این کار توسط فرد بیمار معمولا به دلیل مشکلاتی است که برای آن ها وجود دارد و ناچار به اصرار برای انجام این عمل می شوند اما بهتر است برای انجام این عمل احساسی عمل نکرده و به صورت منطقی با آن برخورد کنیم.

بسیاری از پزشکان از تزریق در ناحیه های ممنوعه خودداری کرده و تذکرات لازم را به شما خواهند داد. به عنوان نکته پایانی باید بگوییم که مناطق ممنوعه ممکن است در افراد متفاوت باشد. در واقع ممکن است برخی افراد به راحتی در ناحیه هایی که برای سایر افراد ممنوعه است تزریق بوتاکس را انجام داده و درگیر هیچ مشکلی نشوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *