کاشت مو

کاشت مو طبیعی با استفاده از مو ریش

کاشت مو طبیعی با استفاده از مو ریش

کاشت مو طبیعی با استفاده از مو ریش

بسیاری از افراد به دلیل کم پشتی و طاسی علاقه به پیوند مو دارند. پزشکان با استفاده از مو طبیعی افراد به مناطق کم پشت سر انتقال می دهند تا این مشکل را برطرف کنند؛ اما بسیاری از افراد وجود دارند که به دلیل طاسی زیاد سر منطقه ی اهدا کننده ای ندارند و این مشکل امروزه دغدغه ی بسیاری از پزشکان متخصص است.

کاشت مو طبیعی با استفاده از مو ریشبسیاری از پزشکان برای رفع این مشکل برای آقایان از ریش آن ها کمک گرفته اند. آن ها معتقدند که مو ریش برای کاشت موی سر می تواند پیوند خوبی باشد و به مشکل طاسی سر تا حد زیادی کمک کند.

افزایش روز افزون تکنولوژی و دانش بشری، موجب شده که افرادی که به هر دلیلی قادر به استفاده از موی سر برای درمان و ترمیم موهای ریخته خود نمی باشند، بتوانند از این درمان استفاده کرده و به وسیله آن بتوانند طاسی سر خود را از بین ببرند.

پس کسانی که دچار طاسی وسیعی در سر خود هستند دیگر جای نگرانی وجود نخواهد داشت این افراد می توانند با استفاده از مو ریش خود این مشکل را حل کنند و کاشت مو طبیعی برای خود انجام دهند.

چگونه می توان با استفاده از مو ریش، کاشت مو طبیعی در سر انجام داد؟

افرادی که طاسی، ریزش و کم پشتی وسیعی در سر خود دارند و با چالشی برای پیوند مو همراه هستند می توانند با استفاده از مو ریش این مشکل را بدون هیچ مسئله ای حل کنند. با پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی به وجود آمده است می توان مسئله و مشکلاتی را که تا به امروز برای ما غیرممکن بود را به ممکن تبدیل کند.

همچنین امروزه پزشکان می توانند با استفاده از مو ریش پیوند های موفقی در ناحیه سر برای کسانی که مشکل کم پشتی و طاسی در سر دارند را تا حد زیادی حل کنند. این کاشت مو می تواند در قسمت پیشانی، وسط سر و در هر قسمتی که نیاز باشد پیوند مو صورت بگیرد.

برای انتقال و پیوند مو از ریش به نواحی سر، پزشک متخصص از ابزارهای ریزی که ضخامت آنها بین 0.75  الی 1 میلیمتر است، استفاده می کند.

پزشک ابتدا ناحیه اهدا کننده مورد نظر برای انتقال فولیکول را بی حس کرده و سپس توسط این ابزار اقدام به استخراج گرافت ها می کند. پس از اینکه فولیکول مورد نظر از محل اصلی خود استخراج شد، در محلول نگهدارنده قرار میگیرد.

پس از گذر از این مرحله، فولیکول از محلول خارج شده و در ناحیه گیرنده کاشته می شود.

انتخاب موهای ریش برای پیوند مو بسیار انتخاب خوبی برای کاشت مو طبیعی سر خواهد بود زیرا موهای ریش ضخامت بسیار بیشتری از مو سر دارد و بعد از عمل کاشت، موهای سر بسیار پرتر و حجیم تر به نظر می رسد و همچنین با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد پس در نتیجه باید انتخاب خوبی برای پیوند مو باشد.

مناطق اهدا کننده در ریش همانطور که هستند باقی خواهند ماند تا بتوان در آینده برای پیوند موهای بیشتر از آن مناطق برای کاشت استفاده کرد.

کاشت مو طبیعی با استفاده از مو ریشآیا کاشت مو با استفاده از موهای ریش برای مراجعه کننده دردناک است؟

بسیاری از مراجعه کنندگان که دچار طاسی هستند وقتی با این روش آشنا می شوند کمی برای آن ها عجیب به نظر می رسد و تصور می کنند که این عمل برای آنها خطرناک و دردناک خواهد بود اما به هیچ وجه این گونه نیست.

کاشت مو طبیعی با استفاده از موی ریش علاوه بر این که دردناک نیست بلکه بسیار راحت تر از کاشت مو با موهای سر است. پس استفاده از این روش افزون بر نتیجه ی خوبی که به همراه دارد درمان امن و آسانی نیز می باشد.

درد و ناراحتی ممکن است پس از اتمام کار پزشکان و پایان درمان صورت پذیرد اما در طی انجام کاشت مو، مراجعه کننده هیچگونه دردی حس نخواهد کرد  زیرا تقریبا در اکثر روش های مختلف ترمیم مو از بی حسی موضعی استفاده می شود.

بی حسی موضعی تنها موجب از بین رفتن حس در منطقه تحت درمان شده و مراجعه کننده به طور کامل بیهوش نخواهد شد.

پزشک در ابتدای شروع درمان برای اینکه بیمار در طی انجام کاشت مو هیچ گونه دردی حس نکند، از تزریق بی حسی استفاده می کند. ممکن است که پزشک برای اثربخشی بیشتر داروی بی حسی، تعداد دفعات تزریق را در حین درمان افزایش دهد.

افرادی که به نوع خاصی از داروی بی حسی حساسیت و یا آلرژی دارند باید در روز مشاوره به پزشک خود متذکر شوند.

پیروی از دستورالعمل ها و توصیه های پزشکان پس از ترمیم مو می تواند موجب کاهش درد شود در نتیجه مراجعه کننده تا حد زیادی از تحمل و حس درد در امان خواهد بود.

برخی از پزشکان برای اینکه مراجعه کننده هیچ گونه دردی حس نکند، مسکن تجویز می کنند. این داروها موجب جلوگیری از بروز عوارض جانبی و تسریع بهبودی خواهند شد.

کاشت مو برای آقایان با استفاده از ریش بسیار خوشحال کننده است اما به این شرط که شما به پزشک با تبحری برای این درمان مراجعه کنید و به هر کلینیک زیبایی برای انجام کاشت مو اعتماد نکنید.

استفاده از مو ریش برای کاشت طبیعی مو سر برای چه کسانی مناسب است؟

این نوع کاشت بیشتر برای کسانی مناسب است که طاسی در قسمت بیشتر سر آن ها فرا گرفته است و نمی توانند هیچ پیوندی را از سر خود داشته باشند یا گاهی افرادی مراجعه می کنند که ریزش موی شدیدی دارند و کاشت مو از مناطق اهدا کننده برای پیوند مو مناسب نیست.

این شرایط برای افرادی به وجود می آید که بطور مثال در گذشته پیوندی مویی انجام داده و اکنون خواستار انجام مجدد آن می باشند. در این زمان پزشک قادر به استفاده از موهای  نواحی اهدا کننده نمی باشد زیرا خارج کردن موهای پیوند زده شده قدیمی ممکن نخواهد بود.

همانطور که میدانید در هنگام انجام کاشت مو به روش fut ممکن است تعدادی برش در ناحیه گیرنده ایجاد شود. زمانی که برشی بر پوست سر زده می شود، در آن نواحی امکان رشد مجدد مو وجود نخواهد داشت.

به همین دلیل افرادی که در قدیم از کاشت مو به روش fut استفاده کرده و خواستار استتار و محو کردن این خطوط می باشند، می توانند از موهای ریش خود برای فعال سازی فولیکول ها و رشد مجدد آنها در این نواحی استفاده کنند.

همچنین در برخی از افراد موهای موجود بر سر متقاضی پیوند مو از لحاظ کیفیت و جنس، مناسب پیوند و انتقال به مناطق طاس سر نمی باشند. در این صورت نیز پزشک برای پرکردن مناطق طاس و کم پشت، مجبور به استفاده از موهای بدن می باشد.

این گونه افراد گزینه های خوبی برای کاشت مو طبیعی با استفاده از موهای ریش هستند. در غیر این صورت افراد دیگر می توانند از قسمت اهدا کننده موهای سر استفاده کنند. متاسفانه همانطور که میدانید خانم ها نمی توانند از این تکنیک بهره بگیرند.

 نتیجه ی کاشت مو با استفاده از موهای ریش

کاشت مو (hair transplantation) سر با استفاده از مو ریش عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده است؛ اما کاشت مو با ریش تفاوت هایی با کاشت مو با موهای سر دارد. به طور کلی موهای سر با رشد سریع تری نسبت با سایر موهای دیگر بدن همراه هستند. موهای ریش به کندی رشد می کنند اما این روند باعث نمی شود که نتیجه ی این عمل موفقیت آمیز نباشد.

علاوه بر کندی رشد مو، ممکن است موی ریش نسبت به موهای عادی پوشش دهی کمتری داشته باشد و انتظارات مراجعه کننده از افزایش تراکم موها به وسیله hair transplant  برآورده نشود.

زیرا اگرچه پزشکان تعداد فولیکول های بیشتری برای پیوند مو در این روش از درمان در اختیار دارند، اما گاهی اوقات به دلیل ناسازگاری موهای بدن و ریش با موهای موجود بر پوست، تعدادی از موهای پیوند زده شده دچار ریزش خواهند شد.

مراجعه کنندگان نباید پس از عمل کاشت مو به دنبال رشد سریع موهای خود باشند پس از کمی صبر می توانند موهای حجیم و پرپشت خود را مشاهده کنند.

نکات مثبت و منفی برای انجام دادن کاشت مو سر با استفاده از موهای ریش

این عمل زیبایی مثل سایر عمل های زیبایی دیگر جنبه های مثبت و منفی دارد و نمی توان به طور مطلق بیان کرد که این گونه کاشت مو برای همه ی افراد مناسب بوده و مشکلی را ایجاد نمی کند. جنبه های مثبت و منفی این نوع تکنیک از کاشت مو به شرح زیر می باشد:

نکات منفی: بسیاری از آقایانی که به کلینیک کاشت مو مراجعه می کنند برای انجام این تکنیک مناسب نیستند زیرا این آقایان ریش کم پشت و پراکنده ای دارند و منطقه ی اهدا کننده خوبی برای کاشت مو سر ندارند. افرادی برای استفاده از این تکنیک مناسب هستند که دارای ریش پر و ضخیم هستند در غیر این صورت این نوع عمل برای آن ها امکان پذیر نخواهد بود.

نکته ای دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که همه ی افراد در موهای سرشان دارای طبیعتی نازک است ممکن است بسیاری دارای موهای ضخیم باشند اما این حجم به طور یکنواخت نیست.

معمولا همه ی افراد خط موهای جلوی آن ها نازک تر از قسمت های دیگر است پس در نتیجه از موهای ریش نمی توان برای خط جلوی پیشانی استفاده کنند زیرا باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن موهای سر می شود.

بهتر است از موهای ریش برای قسمت میانی، جلوی سر و پشت سر استفاده کرد زیرا این منطقه موهای ضخیم تری نسبت به جلوی پیشانی دارند و باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن نخواهد شد.

موهای ریش به این علت که در صورت قرار دارد و از آن جا که پوست سر بسیار حساس است برداشت مو از این قسمت میتواند تحریک پذیر باشد و واکنش هایی را از خود نشان دهد و باعث بروز عارضه هایی در این قسمت شود.

نکات مثبت: نکته ی مثبتی که در این تکنیک کاشت مو وجود دارد این است که موهای ریش به دلیل ضخیم بودن میتواند انتخاب خوبی برای کاشت مو سر باشد و نتیجه ی آن رو به رو شدن با موهای پرپشت و تار موهای ضخیم است که داشتن چنین موهایی برای هر فردی که از کم پشتی و طاسی مو رنج می برند بسیار دل انگیز خواهد بود.

پس بنابراین کسانی که از طاسی مو رنج می برند و نگران نداشتن مناطق اهدا کننده در قسمت سر خود هستند باید این خبر خوشحال کننده را داد که مشکل آن ها با استفاده از تکنیک های نوین برطرف خواهد شد.

به دلیل تراکم بالای فولیکول های مو ریش و سایر اندام های بدن نظیر پاها، بازوها و غیره، می توان تا 25000  پیوند مو انجام داد بنابراین افرادی که به دلیل نداشتن تعداد فولیکول های لازم برای انجام پیوند مو نگران بوده اند، با استفاده از این روش نگرانیشان برطرف خواهد شد زیرا با استفاده از حجم بالای فولیکول های این نواحی، می توان شکل دهی خط رویش دلخواه و تراکم بالای موها را تضمین نمود.

همچنین تاکنون هیچ گونه تکنیکی یافت نشده که طبق آن بتوان از موی سر اشخاص دیگر برای پیوند و کاشت مو بر سر فرد متقاضی استفاده نمود. این تکنیک باعث شده که افرادی که از مشکل طاسی و کم پشتی موی سر خود رنج می برند، از موی ریش خود استفاده کرده و بتوانند پرپشتی و تراکم را به موهای خود بازگردانند.

یکی از مهمترین مزایای این روش در برابر کاشت مو با موهای سر این است که موهای سر با افزایش و شروع تولید هورمون تستوسترون دچار ریزش می شوند. زیرا موهای سر در برابر تستوسترون و متعاقبا DHT حساس بوده و واکنش منفی نشان می دهند.

این واکنش موها با ریزش و طاسی سر قابل مشاهده خواهد بود.

اما در عوض موهای بدن با افزایش این هورمون رشد کرده و افزایش می یابند. این پدیده را می توانید در دوران نوجوانی و بلوغ مردان مشاهده کنید.

این افراد می توانند با استفاده از مو های ریش خود این مشکل را برطرف کنند و با نتیجه ی خوبی از کاشت مو طبیعی سر روبه روشوند البته همانطور که گفتیم این تکنیک فقط برای افرادی که ریش حجیمی دارند مناسب خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت ریش مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *