درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

سوالات رایج درباره کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

امروزه عمل زیبایی کاشت مو برای افرادی که به ریزش مو دچار هستند موفقیت آمیز بوده و بسیاری از افرادی که کاندیدای این عمل زیبایی شده اند، از نتایج حاصل کاملا راضی بوده اند، چرا که موهای زیبا، پرپشت و خوش فرم برای بانوان و برای مردان یکی از عوامل اعتماد به نفس و زیبایی به شمار می رود.در این مقاله با سوالات متداول درباره جراحی کاشت مو همراه شما هستیم.

سوالات رایج درباره کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو و تاثیرات آن

ریزش مو و طاسی سر یکی از نگران‌کننده ‌ترین عواملی است که در هر رنج سنی زیبایی شما را تهدید می‌کند.

کاشت مو بهترین راه درمان آن است. hair transplant یک عمل جراحی بسیار حساس و مهم است و برای کسانی که دچار ریزش مو شده اند بسیار مفید و تاثیر گذار بوده است.

این عمل زیبایی با کمترین عوارض جانبی همراه است و توانسته بازدهی و نتایج مثبت بسیاری داشته باشد.

عوارض hair transplant در مقایسه با سایر عمل های جراحی بسیار جزئی و نسبتاً بی خطر است و عوارض جانبی آن غالباً موقتی است.

چند هفته پس از کاشت مو، اغلب موها می‌ریزند و سپس شروع به رشد مجدد می‌کند. سپس بعد از گذشت 6 ماه موهای جدید پدیدار می‌شوند و نتایج نهایی قابل مشاهده می باشد.

سوالات رایج درباره کاشت مو

آیا نتایج عمل زیبایی کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو یکی از عمل های زیبایی است که برای احیای موهای طبیعی از دست رفته به کار می رود، اما قبل از انجام hair transplant این سوال و نگرانی مشترک برای افرادی که به دنبال کاشت مو هستند به وجود می آید که آیا نتایج حاصل از آن مادام العمر است.

در عمل زیبایی کاشت مو، فولیکول های مو از ناحیه ای که رشد و تراکم موها در آن جا بیشتر است، برداشته می شوند و در ناحیه ای که فولیکول های مو کمتر است به پوست سر پیوند زده می شود به عبارت دیگر برداشت مو از ناحیه پشت سر که در برابر DHT یا همان عوامل ریزش مو مقاوم هستند انجام می شود و نتایج حاصل به طور معمول برای همیشه باقی خواهد ماند.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش safer در کلینیک کاشت مو

موهای کاشته شده در عمل زیبایی کاشت مو کاملا طبیعی، زنده و مقاوم در برابر عوامل ریزش مو هستند. این مقاومت باعث خواهد شد تا نتایج عمل زیبایی hair transplant برای ادامه زندگی شما بدون توجه به جایی که بر روی آن کاشت انجام داده اید حفظ شود.

لازم به ذکر است که مدتی طول خواهد کشید تا موهای پیوندی در عمل زیبایی کاشت مو شروع به رشد کنند. پس از hair transplant بلافاصله تارهای موی کاشته شده مشخص هستند، اما پس از چند روز شروع به ریزش می‌کنند که جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا پیاز های مو سر جای خودشان هستند و پس از گذشت 3 الی 6 ماه شروع به رشد خواهند کرد.

چه زمانی می توان به زندگی عادی و محیط کاری بازگشت؟

علاوه بر کسب اطلاعات کافی درباره انواع روش های مختلف کاشت مو و همچنین انتخاب پزشک متخصص پوست و موی با تجربه و آشنا به کار، نیازمند نکاتی بعد از عمل زیبایی hair transplant هم خواهید بود که با رعایت آن ها می توانید سرعت بهبودی و ترمیم را افزایش دهید و به روال زندگی عادی و کاری برگردید.

این مراقبت ها عبارتند از:

  1. نحوه درست خوابیدن
  2. رژیم غذایی و تغذیه مناسب
  3. پرهیز از مصرف هرگونه دخانیات و نوشیدنی های الکی
  4. پرهیز از انجام فعالیت های پر تحرک و ورزش های سنگین
  5. نحوه صحیح دوش گرفتن و شستن موها

hair transplant در حدود 4 الی 8 ساعت زمان می برد. بعد از عمل زیبایی کاشت مو به دلیل تزریق شدن دارو های آرام بخش و مسکن نیاز است تا روز عمل کسی را همراه خود بیاورید که راه ” کلینیک کاشت مو ” تا خانه را رانندگی کند و به نوعی همراه شما باشد، زیرا اقدامات احتیاطی لازم است.

خوابیدن به مدت دو هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو باید به گونه ای باشد که هیچ فشار و یا ضربه ایی به سرتان وارد نشود، در نتیجه مراقب باشید که در صورت تماس سر با بالش فولیکول های مو نریزند.

رعایت تمامی نکات برای کم کردن ورم در نواحی تحت درمان پس از عمل زیبایی hair transplant لازم و ضروری است.

بیماران همچنین باید از پیراهن های دکمه دار و آزاد استفاده کنند و از پوشیدن تی شرت و لباس هایی که دارای یقه تنگ هستند خودداری کنند زیرا درآوردن آن ها ممکن است که به مو های کاشته شده در عمل زیبایی کاشت مو آسیب وارد کنند.

لازم به ذکر است که اگر کار شما مستلزم فعالیت شدید باشد، ممکن است وقت بیشتری را برای استراحت بگذرانید. حداقل برای چند هفته اول پس از عمل زیبایی کاشت مو از انجام فعالیت های شدیدتری از قبیل ورزش های سنگین و حرفه ای خودداری کنید.

مشاهده مطلب
شرایط لازم جهت کاشت مو چیست

بعد از یک هفته ممکن است یک زخم کوچک وجود داشته باشد اما اکثر بیماران می توانند روال زندگی عادی را ادامه دهند و به راحتی پس از عمل زیبایی کاشت مو به کار خود بازگردند.

آیا نتایج کاشت مو طبیعی است؟

عمل زیبایی کاشت مو و پیوند موی طبیعی به زبان ساده به این صورت است که از بانک موی شخص که در پشت سر قرار دارد موهایی که نسبت به ریزش ارثی مو مقاوم هستند به صورت گرافت های مو برداشته و در محلی از سر که موی آن ریخته شده منتقل می شود.

امروزه کسانی که می خواهند نسبت به انجام hair transplant اقدام کنند سوال بزرگی در سر دارند و آن این است که آیا نتایج نهایی کاشت مو طبیعی به نظر می رسد یا خیر!

باید گفت اگر افراد عمل زیبایی hair transplant را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهند کاملا یک نتیجه زیبا و دلپذیر را مشاهده می کنند که صد البته طبیعی است؛ زیرا تکنیک و مهارت جراحان پوست و مو با یکدیگر متفاوت است و طبیعتاً نتایج کار آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

در انتخاب پزشک متخصص کسی که دوره های لازم را دیده و دارای تجربه کافی است را انتخاب نمایید و از انتخاب کلینیک معتبر اطمینان حاصل فرمایید تا نتایج حاصل عمل زیبایی کاشت مو شما طبیعی و زیبا به نظر برسد.

آیا عمل زیبایی کاشت مو دردناک است؟

یکی از سوالاتی که اغلب قبل از hair transplant پرسیده می شود این است که آیا این عمل زیبایی دردناک است یا خیر؟! امروزه با پیشرفت های علم پزشکی، روش های کنترل درد یک تجربه راحت و دلپذیر را برای فردی که کاندیدای کاشت مو است مهیا می نماید.

این روش ها و نکات اطمینان می دهد که با تزریق به هنگام داروهای بی­حسی ممکن است فرد احساس دردی نداشته باشد که البته همچنین داروهای آرام بخش قبل از انجام این کار برای کمک به کاهش هرگونه اضطراب و نگرانی تجویز می شود.

تا چند روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو ممکن است فرد در ناحیه برداشت و کاشت احساس درد کند برخی از حساسیت های خفیف گاه به گاه می توانند در شب تا حدی دردناک باشد ولی این درد قابل توجه نبوده و معمولاً با مسکن های معمولی به راحتی کنترل می شود.

آیا عمل زیبایی کاشت مو با زخم و بخیه همراه است؟

کاندیدای کاشت مو می توانند از طریق عمل زیبایی hair transplant به روش FUE از ایجاد زخم جلوگیری کنند.

مشاهده مطلب
تقویت موهای کاشته شده

این تکنیک به عنوان مدرن‌ترین و پیشرفته‌ ترین روش شناخته ‌شده است که در آن فولیکول‌ های مو را از کنار یا پشت سر به عنوان قسمت اهدا کننده بر می دارند و عوارضی مانند خون‌ریزی و درد، دوران نقاهت طولانی و مصنوعی بودن خط رشد مو وجود نخواهد داشت.

ورزشکاران حرفه ای و یا افرادی که بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو می خواهند خیلی زود فعالیت های خود را از سر بگیرند معمولا این روش را انتخاب خواهند کرد. اکثر بیماران پس از چند روز، هرگونه بانداژ را می‌توانند بردارند و موی خود را به آرامی بشویند.

 آیا بعد از عمل زیبایی کاشت مو امکان ریزش مو مجدد وجود دارد؟

ریزش مو یک فرآیند مداوم است و احتمال دارد که حتی بعد از hair transplant نیز موهای طبیعی خود را از دست بدهید، در حالی که پیوند مو دائمی است و موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش پیدا نمی کنند اما این خطر وجود دارد که بیمار موهای طبیعی خود را از دست بدهد، به خصوص اگر از داروهای ریزش مو مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده نکند.

دقت داشته باشید که تار های مویی که در عمل زیبایی کاشت مو کاشته شده هیچ‌گاه ریزش پیدا نخواهد کرد و فولیکول‌های آن از بین نمی‌روند و این ریزش در نواحی دیگری رخ خواهد داد.

 آیا به بیش از یک جلسه برای کاشت مو نیاز است؟

زمانی که فردی به دلیل عوامل مختلف ژنتیکی، ارثی و یا دلایل دیگر به ریزش دائمی مو دچار می گردد و با درمان های موضعی و داروهای شیمیایی ریزش مو نیز بر طرف نمی شود، بهترین راه حل ممکن برای درمان طاسی، انتخاب بهترین روش کاشت موی طبیعی می باشد.

بیشتر بیماران با انجام یک جلسه hair transplant مشکل شان حل می شود مگر این که به الگوی طاسی پیشرفته مبتلا باشند و موهای کمک کننده به اندازه کافی برای پوشش دادن مناطق طاس و کم تراکم نداشته باشند، زیرا احتمالا آن ها خیلی دیر برای انجام عمل زیبایی کاشت مو اقدام کرده اند و در نتیجه برای کسب بهترین نتایج به چند جلسه hair transplant نیاز خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

مشاهده مطلب
روش کاشت مو و جدیدترین روش کاشت مو چیست؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع