کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

سوالات رایج درباره کاشت مو

امروزه عمل زیبایی کاشت مو برای افرادی که به ریزش مو دچار هستند نسبت به موهای سرشان احساس نارضایتی می کنند، موفقیت آمیز بوده و بسیاری از افرادی که کاندیدای این عمل زیبایی شده اند، از نتایج حاصل کاملا راضی بوده اند، چرا که موهای زیبا، پرپشت و خوش فرم برای بانوان و برای مردان یکی از عوامل اعتماد به نفس و زیبایی به شمار می رود.در این مقاله با سوالات متداول درباره جراحی کاشت مو همراه شما هستیم.

سوالات رایج درباره کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو و تاثیرات آن

ریزش مو و طاسی سر یکی از نگران‌کننده ‌ترین عواملی است که در هر رنج سنی زیبایی شما را تهدید می‌کند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

امروزه با پیشرفت علم، روش ها و تکنیک های جدیدی در کاشت مو ایجاد شده اند که این گزینه را در اختیار قرار می دهند هر فرد بنا بر مشکلی که دارد، نسبت به انجام این عمل تصمیم بگیرد.

کاشت مو بهترین راه درمان آن است. hair transplant یک عمل جراحی بسیار حساس و مهم است و برای کسانی که دچار ریزش مو شده اند بسیار مفید و تاثیر گذار بوده است.

این عمل در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا، فرانسه، کانادا، ایتالیا و حتی ترکیه، کاملا رایج و معمول است و بسیاری از زنان و مردان، برای زیبایی بخشیدن به ظاهر خود، به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. اگر شما هم هنوز مردد هستید، در ادامه این متن با ما همراه باشید.

این عمل زیبایی با کمترین عوارض جانبی همراه است و توانسته بازدهی و نتایج مثبت بسیاری داشته باشد.

عوارض hair transplant در مقایسه با سایر عمل های جراحی بسیار جزئی و نسبتاً بی خطر است و عوارض جانبی آن غالباً موقتی است.

البته یکی از خطرات احتمالی جهت رویش و کاشت است زیرا جهت رویش موها بسیار مهم است و باید بدانید پزشکی که این عمل را انجام می دهد، باید به قدری ماهر باشد که مطابق نیاز و خواسته های مراجعه کننده عمل را پیش ببرد.

چند هفته پس از کاشت مو، اغلب موها می‌ریزند و سپس شروع به رشد مجدد می‌کند. سپس بعد از گذشت 6 ماه موهای جدید پدیدار می‌شوند و نتایج نهایی قابل مشاهده می باشد.

تا مدت زمان یک سال، تمامی موهایی که در سرتان پدیدار خواهند شد، دیگر موهای دائمی شما خواهند بود و قادر خواهید بود به هر شکل و فرمی که می خواهید دربیاورید.

سوالات رایج درباره کاشت مو

آیا نتایج عمل زیبایی کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو یکی از عمل های زیبایی است که برای احیای موهای طبیعی از دست رفته به کار می رود.

این روزها افراد به دلیل استرس، بیماری، مشکلات ژنتیکی یا اتفاقات دیگری، قدرت موهای خود را از دست می دهند. از آنجایی که گاهی این وضعیت ممکن است روحیه و اعتماد به‌نفس را کاهش دهد، بسیاری به کاشت مو روی می آورند که گزینه‌ای ایده آل است اما قبل از انجام hair transplant این سوال و نگرانی مشترک برای افرادی که به دنبال کاشت مو هستند به وجود می آید که آیا نتایج حاصل از آن مادام العمر است.

در عمل زیبایی کاشت مو، فولیکول های مو از ناحیه ای که رشد و تراکم موها در آن جا بیشتر است،معمولا فولیکول های پشت گردن به دلیل مقاوم بودن، از بابت گرافت و پیوند بهترین گزینه محسوب می شوند برداشته می شوند و در ناحیه ای که فولیکول های مو کمتر است به پوست سر پیوند زده می شود به عبارت دیگر برداشت مو از ناحیه پشت سر که در برابر DHT یا همان عوامل ریزش مو مقاوم هستند انجام می شود و نتایج حاصل به طور معمول برای همیشه باقی خواهد ماند.

تمام مدت عمل، از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد و شما ذره‌ای درد یا احساس نارضایتی تجربه نخواهید کرد. به محض اتمام عمل هم، قادر خواهید بود به منزل برگردید و استراحت کنید.

موهای کاشته شده در عمل زیبایی کاشت مو کاملا طبیعی، زنده و مقاوم در برابر عوامل ریزش مو هستند. این مقاومت باعث خواهد شد تا نتایج عمل زیبایی hair transplant برای ادامه زندگی شما بدون توجه به جایی که بر روی آن کاشت انجام داده اید حفظ شود.

لازم به ذکر است که مدتی طول خواهد کشید تا موهای پیوندی در عمل زیبایی کاشت مو شروع به رشد کنند.پس از کاشت فولیکول های مو در محل مورد نظر، سایر فولیکول ها هم تحریک خواهند شد و عمل رشد دوباره موها انجام خواهد گرفت.

پس از hair transplant بلافاصله تارهای موی کاشته شده مشخص هستند، اما پس از چند روز شروع به ریزش می‌کنند که جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا پیاز های مو سر جای خودشان هستند و پس از گذشت 3 الی 6 ماه شروع به رشد خواهند کرد.

چه زمانی می توان به زندگی عادی و محیط کاری بازگشت؟

علاوه بر کسب اطلاعات کافی درباره انواع روش های مختلف کاشت مو و همچنین انتخاب پزشک متخصص پوست و موی با تجربه و آشنا به کار، نیازمند نکاتی بعد از عمل زیبایی hair transplant هم خواهید بود که با رعایت آن ها می توانید سرعت بهبودی و ترمیم را افزایش دهید و به روال زندگی عادی و کاری برگردید.

این مراقبت ها عبارتند از:

  1. نحوه درست خوابیدن
  2. رژیم غذایی و تغذیه مناسب
  3. پرهیز از مصرف هرگونه دخانیات و نوشیدنی های الکی
  4. پرهیز از انجام فعالیت های پر تحرک و ورزش های سنگین
  5. نحوه صحیح دوش گرفتن و شستن موها
  6. دوری از نور آفتاب و اشعه های مضر برای پوست انسان

hair transplant در حدود 4 الی 8 ساعت زمان می برد. بعد از عمل زیبایی کاشت مو به دلیل تزریق شدن دارو های آرام بخش و مسکن نیاز است تا روز عمل کسی را همراه خود بیاورید که راه ” کلینیک کاشت مو ” تا خانه را رانندگی کند و به نوعی همراه شما باشد، زیرا اقدامات احتیاطی لازم است.

دقت کنید امکان دارد حس خارش در ناحیه پوست سر ایجاد شود که به هیچ وجه در چنین وضعیتی، دست به سرتان نزنید.

خوابیدن به مدت دو هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو باید به گونه ای باشد که هیچ فشار و یا ضربه ایی به سرتان وارد نشود، در نتیجه مراقب باشید که در صورت تماس سر با بالش فولیکول های مو نریزند.

همچنین از مصرف قرص آسپرین و ویتامین E دوری کنید که فقط باعث خونریزی می شوند و بس.

رعایت تمامی نکات برای کم کردن ورم در نواحی تحت درمان پس از عمل زیبایی hair transplant لازم و ضروری است.

. بیشتر به این دلیل رعایت این نکات توصیه می شود که هنگام رشد فولیکول ها، عفونت خیلی زود می تواند به این قسمت وارد شود. بنابراین چه در منزل و چه در کلینیک، مطمئن شوید شرایط کاملا مناسب است. البته نیازی نیست بابت کلینیک نگران باشید زیرا یک مرکز زیبایی معتبر، تمام جوانب را رعایت می کند.

بیماران همچنین باید از پیراهن های دکمه دار و آزاد استفاده کنند و از پوشیدن تی شرت و لباس هایی که دارای یقه تنگ هستند خودداری کنند زیرا درآوردن آن ها ممکن است که به مو های کاشته شده در عمل زیبایی کاشت مو آسیب وارد کنند.

معمولا به مدت دو هفته، قرمزی و التهاب در ناحیه سر دیده می شود. این ها خونریزی های ریشه مو هستند و البته به هیچ وجه جای نگرانی وجود ندارد زیرا با لوسیون ها و کرم ها و البته رعایت رژیم غذایی، به سرعت محو خواهند شد.

لازم به ذکر است که اگر کار شما مستلزم فعالیت شدید باشد، ممکن است وقت بیشتری را برای استراحت بگذرانید. حداقل برای چند هفته اول پس از عمل زیبایی کاشت مو از انجام فعالیت های شدیدتری از قبیل ورزش های سنگین و حرفه ای خودداری کنید.

علت مخالفت با تحرک زیاد، جلوگیری از تعریق مو و پوست سر است که می تواند به فولیکول های در حال رشد، آسیب وارد کند و این کل زحمات عمل کاشت و پیوند مو را به ریسک می اندازد.

ریزش مو و طاسی، همانطور که ذکر شد، دلایل زیادی دارد. اگر این متن را می خوانید و ریزش مو هم ندارید یا نمی خواهید دچارش شوید، توصیه ما ورزش کردن است. این فعالیت باعث می شود گردش خون در بدن به خوبی انجام گیرد و فولیکول ها به خوبی رشد پیدا کنند. از همین جهت ورزش و استفاده از یک رژیم مناسب، سلامتی پوست و مو را تضمین خواهد کرد.

بعد از یک هفته ممکن است یک زخم کوچک وجود داشته باشد اما اکثر بیماران می توانند روال زندگی عادی را ادامه دهند و به راحتی پس از عمل زیبایی کاشت مو به کار خود بازگردند.

آیا نتایج کاشت مو طبیعی است؟

عمل زیبایی کاشت مو و پیوند موی طبیعی به زبان ساده به این صورت است که از بانک موی شخص که در پشت سر قرار دارد موهایی که نسبت به ریزش ارثی مو مقاوم هستند به صورت گرافت های مو برداشته و در محلی از سر که موی آن ریخته شده منتقل می شود.

امروزه کسانی که می خواهند نسبت به انجام hair transplant اقدام کنند سوال بزرگی در سر دارند و آن این است که آیا نتایج نهایی کاشت مو طبیعی به نظر می رسد یا خیر!

باید گفت اگر افراد عمل زیبایی hair transplant را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهند کاملا یک نتیجه زیبا و دلپذیر را مشاهده می کنند که صد البته طبیعی است؛ زیرا تکنیک و مهارت جراحان پوست و مو با یکدیگر متفاوت است و طبیعتاً نتایج کار آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

در انتخاب پزشک متخصص کسی که دوره های لازم را دیده و دارای تجربه کافی است را انتخاب نمایید و از انتخاب کلینیک معتبر اطمینان حاصل فرمایید تا نتایج حاصل عمل زیبایی کاشت مو شما طبیعی و زیبا به نظر برسد.

برای مثال یک کلینیک باید هم پیش از عمل و هم پس از عمل، خدمات متناسب با نیاز مراجعه کننده را ارائه بدهد. از مراجعه به مکان هایی که قیمت متعادل ندارند، خودداری کنید.

آیا عمل زیبایی کاشت مو دردناک است؟

یکی از سوالاتی که اغلب قبل از hair transplant پرسیده می شود این است که آیا این عمل زیبایی دردناک است یا خیر؟! امروزه با پیشرفت های علم پزشکی، روش های کنترل درد یک تجربه راحت و دلپذیر را برای فردی که کاندیدای کاشت مو است مهیا می نماید.

این روش ها و نکات اطمینان می دهد که با تزریق به هنگام داروهای بی­حسی ممکن است فرد احساس دردی نداشته باشد که البته همچنین داروهای آرام بخش قبل از انجام این کار برای کمک به کاهش هرگونه اضطراب و نگرانی تجویز می شود.

البته دقت کنید مصرف دارو زیر نظر پزشک باید انجام بگیرد و خودسرانه نسبت به مصرف دارو اقدام نکنید زیرا برخی داروها، اصلا برای عمل مناسب نیستند.

تا چند روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو ممکن است فرد در ناحیه برداشت و کاشت احساس درد کند برخی از حساسیت های خفیف گاه به گاه می توانند در شب تا حدی دردناک باشد ولی این درد قابل توجه نبوده و معمولاً با مسکن های معمولی به راحتی کنترل می شود.

آیا عمل زیبایی کاشت مو با زخم و بخیه همراه است؟

کاندیدای کاشت مو می توانند از طریق عمل زیبایی hair transplant به روش FUE از ایجاد زخم جلوگیری کنند.

این روش از محبوب ترین راه های کاشت مو است و با توجه به شرایطی که دارد، بیشتر متقاضیان تکنیک FUE را انتخاب می کنند.

این تکنیک به عنوان مدرن‌ترین و پیشرفته‌ ترین روش شناخته ‌شده است که در آن فولیکول‌ های مو را از کنار یا پشت سر به عنوان قسمت اهدا کننده بر می دارند و عوارضی مانند خون‌ریزی و درد، دوران نقاهت طولانی و مصنوعی بودن خط رشد مو وجود نخواهد داشت.

ورزشکاران حرفه ای و یا افرادی که بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو می خواهند خیلی زود فعالیت های خود را از سر بگیرند معمولا این روش را انتخاب خواهند کرد. اکثر بیماران پس از چند روز، هرگونه بانداژ را می‌توانند بردارند و موی خود را به آرامی بشویند.

 آیا بعد از عمل زیبایی کاشت مو امکان ریزش مو مجدد وجود دارد؟

ریزش مو اتفاقی است که در اکثر جوامع و کشورها رخ می دهد و عوامل زیادی مانند اضطراب، رژیم غذایی نامناسب و بیماری و عدم مراقبت از موی سر دارد.

ریزش مو یک فرآیند مداوم است و احتمال دارد که حتی بعد از hair transplant نیز موهای طبیعی خود را از دست بدهید، در حالی که پیوند مو دائمی است و موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش پیدا نمی کنند اما این خطر وجود دارد که بیمار موهای طبیعی خود را از دست بدهد، به خصوص اگر از داروهای ریزش مو مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده نکند.

دقت داشته باشید که تار های مویی که در عمل زیبایی کاشت مو کاشته شده هیچ‌گاه ریزش پیدا نخواهد کرد و فولیکول‌های آن از بین نمی‌روند و این ریزش در نواحی دیگری رخ خواهد داد.

نکته‌ای که وجود دارد، در خصوص سن انجام کاشت مو است. بسیاری از پزشکان معتقدند افراد زیر 21 سال، به دلیل مشخص نبودن الگوی ریزش مو، صلاحیت انجام آن را ندارند. برخی هم معتقدند با گذشت زمان و ضعیف شدن ریشه مو، کاشت و پیوند مو برای افراد مسن مناسب نیست. به هرحال سلامت عمومی هر فرد با دیگری فرق می کند و تمامی این مسائل، در جلسه مشاوره با پزشک مشخص خواهد شد.

گرچه افرادی که زخم های ناشی از بیماری یا زخم های مادرزادی دارند، قادر خواهند بود بی توجه به سن، نسبت به انجام عمل کاشت مو اقدام کنند.

 آیا به بیش از یک جلسه برای کاشت مو نیاز است؟

زمانی که فردی به دلیل عوامل مختلف ژنتیکی، ارثی و یا دلایل دیگر به ریزش دائمی مو دچار می گردد و با درمان های موضعی و داروهای شیمیایی ریزش مو نیز بر طرف نمی شود، بهترین راه حل ممکن برای درمان طاسی، انتخاب بهترین روش کاشت موی طبیعی می باشد.

بیشتر بیماران با انجام یک جلسه hair transplant مشکل شان حل می شود مگر این که به الگوی طاسی پیشرفته مبتلا باشند و موهای کمک کننده به اندازه کافی برای پوشش دادن مناطق طاس و کم تراکم نداشته باشند، زیرا احتمالا آن ها خیلی دیر برای انجام عمل زیبایی کاشت مو اقدام کرده اند و در نتیجه برای کسب بهترین نتایج به چند جلسه hair transplant نیاز خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *