پوست و مو

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک

افتادگی پلک و مشکلات چین و چروک چشم یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد برای رفع درمان آن به دنبال چاره ای هستند. درمان های بسیاری برای رفع این مشکل وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از میکرونیدلینگ جهت درمان افتادگی پلک است.

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک

این نوع روش درمانی با ایجاد کردن جراحت هایی کوچک می تواند در سطح پوست شما کلاژن سازی هایی انجام دهد. این کلاژن های تولید شده سبب می شود که مشکلاتی نظیر چین و چروک و افتادگی پلک شما تا حد زیادی رفع شود.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

عملکرد میکرونیدلینگ جهت درمان پلک چگونه است ؟

این نوع جوانسازی پوست به واسطه سوزن های کوچکی انجام می شود که بر ناحیه مورد نظر وارد پوست می شده و در نهایت سبب جوانسازی می شوند. سوزن های وارد شده سبب جراحت هایی در پوست شما خواهد شد. ایجاد جراحت توسط میکرونیدلینگ سبب تولید کلاژن و الاستین در سطح پوست می شود.

یکی از کاربردهای میکرونیدلینگ درمان افتادگی پلک است. همانطور که اشاره شد در این روش سوزن های بسیار ریزی برای درمان افتادگی پلک به قسمت بالای چشم وارد شده تا سبب ترمیم و استحکام پوست در آن ناحیه شود. این سوزن به صورت سطحی به پلک وارد شده  و پس از آن سوراخ های بسیار کوچکی ایجاد می شود.

پس از ورود سوزن ها، پوست جهت ترمیم این جراحت های ایجاد شده شروع به تولید کلاژن و الاستین در سطح پوست می کند. این کلاژن ها سبب بهبودی و ترمیم پوست شده و در هنگام ترمیم پوست استحکام بیشتری به پلک شما می بخشد. در نهایت افتادگی پلک شما تا حد زیادی رفع خواهد شد.

آیا میکرونیدلینگ پلک برای درمان افتادگی پلک روش درمانی ایمنی است ؟

از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار نازک است از حساسیتی بالایی نیز برخوردار بوده و باید با دقت زیادی توسط متخصص ماهر میکرونیدلینگ پلک انجام شود؛ زیرا هرگونه خطای کوچک در این ناحیه سبب ایجاد خطرات جبران ناپذیری خواهد شد.

به طور کلی می توان گفت اگر این نوع روش درمان توسط پزشک متخصص انجام شود کاملاً ایمن بوده و مشکلی را برای چشم شما ایجاد نخواهد کرد. میکرونیدلینگ پلک به دلیل عدم استفاده از هیچگونه مواد شیمیایی طرفداران زیادی داشته و در مقایسه با سایر روش ها از امنیت بالاتری برخوردار است. البته باید به این نکته اشاره کرد که ایمنی بالا زمانی رخ می دهد که اینکار توسط یک متخصص با تجربه انجام شود تا مشکلی برای شما به وجود نیاورد.

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک

چه افرادی کاندیدای خوبی برای میکرونیدلینگ پلک نیستند ؟

میکرونیدلینگ عملکرد آن به گونه ای است که موجب ایجاد زخم های های جزئی در قسمت پلک خواهد شد. در نتیجه افرادی که برای این نوع روش درمانی به کلینیک ها مراجعه می کنند باید شرایط مناسبی برای این انجام میکرونیدلینگ داشته باشد.

شرایط مناسب داشتن به این معناست که اطراف چشم آنها جراحت های بزرگ یا کوچک و التهاباتی مانند آکنه نداشته باشند؛ زیرا با وارد شدن سوزن به این قسمت ها زخم و التهابات شما بدتر شده و آلودگی و باکتری ها در اطراف چشم پخش می شوند.

افراد دیابتی همانطور که می دانید قادر به ترمیم زخم های خود نیستند در نتیجه این نوع روش درمانی نمی تواند برای این افراد مناسب باشد. اگر اینگونه زخم ها بعد از مدتی بهبود نباید منجر به عفونت های پوستی در سطح پوست شما خواهد شد.

بنابراین افراد دیابتی برای درمان افتادگی پلک باید روش دیگری را برگزینند تا با مشکلی در این خصوص مواجه نشوند.

میکرونیدلینگ پلک چه نتایجی را برای مراجعه کنندگان به همراه دارد ؟

افرادی که برای افتادگی پلک میکرونیدلینگ (microneedling) را انتخاب می کنند بعد از اولین جلسه می توانند تغییرات چشمگیری را مشاهده کنند؛ زیرا پوست اطراف ناحیه چشم به خوبی در برابر میکرونیدلینگ واکنش نشان داده و سریعاً روند بهبودی و ترمیم را شروع می کند.

معمولاً اکثر مراجعه کنندگان بین 10 الی 14 روز نتایج دلخواه خود را در خصوص درمان افتادگی پلک به خوبی مشاهده می کنند. در این قسمت از اطراف چشم سلول های قدیمی جای خود را به بافت و سلول های جدید می دهد.

همین امر موجب به استحکام و رفع افتادگی پلک شما خواهد شد. میکرونیدلینگ پلک برای اکثر افرادی که دچار افتادگی پلک هستند مناسب بوده و نتایج طولانی مدتی را برای مراجعه کنندگان خواهد داشت.

پس از انجام میکرونیدلینگ برای رفع افتادگی پلک چه تغییراتی مشاهده می شود ؟

پس از انجام این نوع جوانسازی پوست، پلک شما  به صورتی به نظر می رسد که گویا دچار سوختگی شده است. همچنین شما احساس ضخیم تر و گرم تر شدن پلک خود را دارید. این نشانه های بعد از انجام میکرونیدلینگ طبیعی بوده و می توان گفت که همه افراد بعد از انجام میکرونیدلینگ پلک آن را تجربه خواهند کرد.

این نشانه ها یا عارضه ها پس از ساعتی بهبود می یابد. در اکثر مواقع قرمزی و التهاب پلک بعد از سه الی چهار روز بهبود خواهد یافت. شما باید در روزهای اولیه بعد از انجام میکرونیدلینگ مراقبت های ویژه ای را انجام دهید تا دچار مشکلی در ناحیه اطراف خود نشده و به نتیجه و عملکرد بهتری را مشاهده کنید.

بعد از 3 الی 4 روز شما می توانید روند طبیعی زندگی خود را بدون مراقبت هایی جهت درمان پلک داشته باشید.

مراقبت های پس از انجام میکرونیدلینگ جهت افتادگی پلک

به جهت جراحت های ایجاد شده در پلک و حساسیت بالای میکرونیدلینگ باید مراقبت های ویژه ای بعد از انجام این جوانسازی پوست انجام داد تا به بهترین نتیجه جهت رفع افتادگی پلک، برسید. نکاتی که شما باید بعد از انجام میکرونیدلینگ دقت داشته باشید به شرح زیر است.

شما باید سطح پوست پلک خود را تمیز نگه دارید تا پوست این ناحیه دچار آلودگی یا رشد باکتری در آن قسمت نشود زیرا ممکن است آلودگی ها و باکتری ها منجر به عفونت پوستی در اطراف چشم شوند. برای تمیز نگه داشتن و شستشوی صحیح باید از پاک کننده ای ملایم با آب ولرم پلک خود را به آرامی شستشو دهید.

برای محافظت از پوست دربرابر آفتاب باید از ضد آفتاب هایی با SPF بالا استفاده کنید. زیر ا ممکن است با برخورد نور آفتاب بر سطح پوست، پوست این ناحیه دچار تحریک شود؛ بنابراین استفاده از ضد آفتاب حتی در روزهایی که شما جوانسازی پوست انجام نداده اید برای حفاظت از پوست بسیار مهم است.

ممکن است بالای پلک شما بعد از انجام میکرونیدلینگ خشک شود. جهت آبرسانی و ایجاد تعادل باید از کرم های آبرسان مخصوص دور چشم استفاده کنید. برای انتخاب بهترین کرم آبرسان دور چشم از پزشک خود مشورت بگیرید تا مناسب ترین ان نسبت به پوست شما را، پیشنهاد دهد.

تا زمانی که پلک به طور کامل بهبود نیافته نباید به هیچ وجه از لوازم های آرایشی استفاده نکنید؛ زیرا لوازم آرایش در پوستی که دچار التهاب و جراحت است سبب ایجاد عفونت یا وخیم تر شدن التهابات می شود. معمولاً ابزار های آرایشی به دلیل استفاده مکرر دچار آلودگی شده و استفاده از این گونه ابزار بعد از انجام میکرونیدلینگ منجر به حضور باکتری در اطراف چشم شما خواهد شد.

در پایان، میکرونیدلینگ در بسیاری از قسمت های مختلف جوانسازی پوست کاربرد دارد. یکی از پرطرفدارترین ان میکرونیدلینگ پلک است که جهت درمان افتادگی پلک مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که پوست اطراف چشم از حساسیت های بالایی برخوردار است، میکرونیدلینگ پلک باید با دقت و مهارت بالایی انجام شود.

بنابراین انتخاب یک دکتر متخصص خوب می تواند در نتیجه و عملکرد این نوع جوانسازی پوست تاثیر زیادی داشته باشد؛ زیرا بروز کوچکترین خطا صدمات جدی را ایجاد خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. با سلام
    ایا میکرونیدلینگ با دستگاه درماپن برای پلک بالای چشم میشود استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *