تزریق بوتاکس

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس را می توان از جمله روش های کارآمدی دانست که می تواند برای درمان چین و چروک ها مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از این روش شما قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن به پوستی صاف و به دور از چین و چروک برسید.

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

برای از بین بردن افتادگی های پوستی و همچنین فرورفتگی های پوست تزریق بوتاکس می تواند یکی از بهترین راه حل ها به جهت بهبود زیبایی محسوب شود. در واقع شما با این تزریق تا مدتی می توانید از نتایج ایجاد شده نهایت استفاده را ببرید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

بوتاکس نیز به عنوان نوعی پر کننده پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. البته در این روش تفاوت هایی وجود دارد که ممکن است در سایر ژل ها و پر کننده ها مشاهده نکنید. مهمترین تفاوتی که در تزریق بوتاکس می توانید مشاهده کنید مربوط به نوع ماده ای است که از آن به جهت تزریق بوتاکس استفاده می شود.

در واقع در این روش از سم بوتولینوم به جهت رفع چین و چروک و ایجاد حجم در لب ها استفاده می شود. سم ذکر شده به صورت طبیعی وجود داشته و در تولید آن از ماده شیمیایی استفاده نمی شود. در واقع نتیجه ای که بوتاکس بر روی پوست می گذارد را می توان مربوط به فلج کردن عضلات زیر پوست دانست.

ماده ذکر شده می تواند فعالیت عضلات زیر پوست را که منجر به ایجاد چروک های پوستی می شود را برای مدتی مشخص فلج کرده و از حرکت آن ها جلوگیری کند. این روش در واقع در تزریق بوتاکس راهکاری برای از بین بردن خطوط عمیق پیشانی، خط خنده و دیگر خطوط عمیق ایجاد شده بر روی پوست است.

بوتاکس با متوقف کردن تولید انتقال دهنده های عصبی در ماهیچه ای که به آن تزریق می شود، جلوی رسیدن پیام حرکت از مغز را به آن ماهیچه می گیرد. در واقع با استفاده از بوتاکس، آن ماهیچه دیگر حرکتی نخواهد داشت.

بسیاری از چین و چروک های روی صورت، در نتیجه حرکت ماهیچه های صورت ایجاد می شوند و وقتی حرکت ماهیچه ها متوقف شود، دیگر اثری از چین و چروک هم نخواهد بود. البته بوتاکس یک روش دائمی نیست و فرد در صورت رضایت از نتایج آن، باید با انجام تزریق های بعدی، آثار آن را روی چهره خود تمدید کند.

در واقع اگر که شما تزریق بوتاکس (botax injection) را به درستی و توسط پزشکی متخصص انجام دهید عوارضی را بعد از تزریق مشاهده نخواهید کرد. برای این منظور در ابتدا باید پزشکی را بیابید که در تزریق انواع پرکننده ها دارای تجارب و تخصص های لازم باشد تا بتواند از این طریق بدون کوچکترین عارضه ای تزریق بوتاکس را انجام دهد.

بوتاکس چیزی فراتر از یک تزریق ساده به نظر می رسد. چرا که این تزریق، به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد.

اگر یک پزشک مطمئن و مجرب را برای انجام این تزریق انتخاب کنید، مطمئن خواهید شد که تزریق بوتاکس در نقطه درستی از صورت شما انجام خواهد گرفت اما در غیر این صورت، ممکن است فرد فاقد تخصص و مهارت، بوتاکس را به نقطه اشتباهی از صورت شما تزریق کند. علاوه بر این در کلینیک های غیرمجاز، معمولا از بوتاکس های تقلبی و یا ارزان و بی کیفیت برای تزریق استفاده می شود.

این ماده اگر در مقادیر بالا و بدون هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه انجام شود می تواند خطراتی نظیر افتادگی پلک را ایجاد کند. این عارضه ممکن است در برخی از مواقع به دلیل جابه جایی سم بوتولینوم در زیر پوست ایجاد شود. به همین دلیل باید احتیاط های لازم را در زمان تزریق بوتاکس انجام داد تا چنین عارضه ای ایجاد نشود.

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس

همچنین یکی دیگر از وظایف مهم و کلیدی پزشک در زمان انجام تزریق بوتاکس، انتخاب میزان درست بوتاکس برای تزریق خواهد بود. پزشک به کمک تخصص و تجربه ای که دارد و البته با توجه به خواسته ها و انتظارات فرد، می تواند میزان درستی از بوتاکس را برای تزریق در نظر بگیرد.

فراموش نکنید که بوتاکس یک ماده سمی است و تجمع بیش از حد آن در بدن خطرناک خواهد بود. در نتیجه سلامتی افرادی که میزان بوتاکس موجود در بدن آن ها بیشتر از حد مورد نیاز است، در معرض خطر قرار می گیرد.

آیا بعد از تزریق بوتاکس ممکن است افتادگی پلک ایجاد شود ؟

افتادگی پلک یکی از نادرترین معضلاتی است که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس مشاهده کنید. این عارضه می تواند زمانی ایجاد شود که ماده بوتاکس در زیر پوست به دلایل متفاوتی جابه جا شود و این مشکل را در افراد ایجاد کند.

اگر شرایط تزریق بوتاکس استاندارد باشد، احتمال جابجایی آن اصلا زیاد به نظر نمی رسد. البته فرد پس از پشت سر گذاشتن این تزریق برای پرهیز از جابجایی بوتاکس، باید اقدامات مراقبتی را به خوبی انجام بدهد.

برای مثل انجام فعالیت های سنگین ورزشی در روزهای پس از تزریق بوتاکس، خوابیدن روی ناحیه انجام تزریق بوتاکس، دست زدن و ماساژ دادن این ناحیه، وارد کردن فشار زیاد به آن، قرار گرفتن منطقه انجام تزریق در معرض گرما و حرارت زیاد و همچنان استفاده از آب با فشار بسیار بالا برای شستشوی آن، عواملی هستند که می توانند موجب حرکت کردن بوتاکس تزریق شده در صورت فرد شوند.

چرا که این بوتاکس در اولین روزهای پس از تزریق، هنوز به ثبات کامل در بدن نرسیده است.

البته ایجاد همچنین مشکلی در افراد در اکثر مواقع به ندرت اتفاق می افتد و می توان گفت که نیازی به نگرانی در این مورد نیست؛ زیرا تزریق بوتاکس اگر توسط پزشکی متخصص و مجرب انجام شود و کلیه توصیه ها و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را انجام دهید این عارضه اتفاق نخواهد افتاد.

انجام مراقبت های بعد از تزریق تا حدود زیادی می تواند در جلوگیری از ایجاد این عارضه نقش داشته باشد. به همین جهت بهتر است از کلیه کارهایی که می تواند نتایج بوتاکس را با مشکلاتی از این دست روبرو می کند خودداری کنید.

عواملی که بعد از تزریق بوتاکس افتادگی پلک را شدت می دهد چیست ؟

در واقع در تزریق بوتاکس باید نهایت دقت و توجه را به خرج داد. این ماده می تواند در دوزهای بالا خطرات جبران ناپذیری را برای افراد ایجاد کند. به همین دلیل تزریق بوتاکس را می توان در صورتی انجام داد که کلیه شرایط لازم برای این تزریق مهیا باشد.

پیش از انجام بوتاکس، باید حتما آزمایش های لازم برای فرد صورت بگیرد تا این اطمینان حاصل شود که او گزینه مناسبی برای انجام این فرآیند به شمار می رود.

بوتاکس به هیچ وجه نباید برای افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، به مصرف الکل و دخانیات اعتیاد دارند، در دوران بارداری و یا شیردهی به نوزاد خود هستند و با مشکلات شدید خونی، عفونی و آلرژیک دست و پنجه نرم می کنند تجویز شود. در این صورت بوتاکس برای این افراد عوارض شدیدی به دنبال خواهد داشت.

تزریق اشتباه می تواند افتادگی پلک را بعد از بوتاکس ایجاد کند. در واقع نواحی که بوتاکس در آنجا تزریق می شود بین ابرو ها و خطوط پیشانی است. ممکن است در نواحی دیگر نیز از این روش به عنوان روشی درمانی استفاده شود. ولی در این نواحی امکان جا به جایی ماده بوتاکس بیشتر است.

ممکن است در اثر عواملی این ماده به پشت چشم حرکت کند و افتادگی در این نواحی را ایجاد کند. افتادگی پلک یکی از شایعترین عوارضی است که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس دیده شود. برای جلوگیری از این ضایعه باید از دست زدن به نواحی که تحت بوتاکس قرار گرفته است جلوگیری کنید.

تزریقی که در پیشانی افراد برای برطرف کردن چروک های پوستی انجام می شود می تواند مانع از انقباض عضله فرونتالیس شود. این عضله می تواند در بالا بردن عضلات ابروها نقش داشته باشد. همچنین فعالیت این عضله می تواند خطوط اخم را ایجاد کند.

در برخی از مواقع نیز افتادگی های پلک فوقانی را نیز ایجاد می کند. تزریق بوتاکس در خطوط ایجاد شده در بین ابرو ها برای از بین بردن خطوط اخم می تواند به پلک فوقانی حرکت کند و در این مواقع ماهیچه این قسمت از چشم را فلج می کند و از حرکت آن جلوگیری می کند. در نتیجه افتادگی در پلک را می توانید مشاهده کنید.

این عارضه البته به هیچ وجه همیشگی نخواهد بود. فراموش نکنید که اثرات بوتاکس پس از چند ماه به طور کامل از بین می رود و در نتیجه این وضعیت در چهره فرد نیز کاملا برطرف خواهد شد.

با این وجود برای افرادی که نمی خواهند افتادگی پلک را برای مدتی نیز تحمل کنند، راهکارهایی برای پایان دادن به این وضعیت در نظر گرفته شده است. فراموش نکنید که هر چه این فرآیند را در شرایط استاندارد تری انجام بدهید، عوارض جانبی کم تری را احساس خواهید کرد.

مراجعه به یک پزشک خوب و معتبر و باسابقه و استفاده از یک بوتاکس خوب و باکیفیت، در جلوگیری از افتادگی پلک موثر خواهند بود اما حتی در صورت انجام این کارها نیز احتمال کوچکی برای رخ دادن این اتفاق وجود خواهد داشت.

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس قابل درمان است ؟

برای اینکه بتوانید افتادگی پلک را بعد از تزریق بوتاکس درمان کنید نیاز است که مراقبت های لازم را بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید. برای این منظور ممکن است که نیاز به صرف زمانی باشد که تزریق بوتاکس بتواند ماندگاری خود را از دست بدهد.

به طور معمول تزریق بوتاکس از سه تا هفت ماه می تواند دارای ماندگاری باشد. با این وجود در اثر افتادگی پلک ها این عارضه از چهار تا شش هفته از بین می رود.

برای این منظور نگران دائمی بودن این معضل نباشید، زیرا تزریق بوتاکس درمانی موقت محسوب می شود و افتادگی های پلک نیز جز عوارض موقتی است که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس مشاهده کنید.

گاهی بدون اینکه لازم به انجام هیچ کار خاصی باشد، این عارضه خود به خود برطرف خواهد شد. گاهی هم البته این احتمال وجود دارد که افتادگی پلک ها پس از تزریق بوتاکس برای مدت طولانی تری، روی صورت فرد باقی بماند. با این وجود نهایتا اثر آن پس از چند ماه و با محو شدن تدریجی اثر بوتاکس، از بین می رود.

برای اینکه افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس را کاهش دهیم، چه اقداماتی لازم است ؟

ممکن است برخی از درمان های موقت برای کاهش این عارضه مورد استفاده قرار گیرند تا بتوانید سریع تر شاهد از بین رفتن افتادگی های پلک باشید. در برخی از مواقع استفاده از خط چشم آپراکلونیدین می توان این افتادگی ها را تا حدودی درمان کرد. این خط چشم می تواند عضلات پلک ها را آرام کند.

در واقع در حالت کلی شاید مجبور باشید به مدت 6 هفته صبر کنید تا این مشکل به طور طبیعی رفع شود. در این زمان اثرات بوتاکس بر روی پلک از بین می رود و شما می توانید درمان این عارضه را شاهد باشید.

اگر ماندگاری افتادگی پلک برای شما از 6 هفته بیشتر شد، حتما باید این مسئله را با پزشک در میان بگذارید. این موضوع موجب می شود که پزشک بتواند پس از معاینه شما، نسخه ای برای کاهش علائم آن تجویز کند. دارو و قطره چشم در کنار چند ماده طبیعی، می توانند برای شما موثر باشند.

بعضی از پزشکان نیز توصیه می کنند که در این شرایط، شما تزریق بوتاکس دیگری انجام بدهید تا تعادل بیشتری را در چهره خود برقرار کنید.

این موضوع البته برای بسیاری از افراد، چندان خوشایند به نظر نمی رسد و با استقبال آن ها روبرو نمی شود اما در عمل، ممکن است مفید و موثر باشد.

با توجه به اینکه تزریق بوتاکس یکی از روش های زیبایی است که برای درمان بسیاری از معضلات پوستی همچنین برخی از بیماری ها تجویز می شود باید در هنگام تزریق دقت و مهارت بالایی در این زمینه داشت. همانطور که می دانیم مواد تزریقی بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته شده است. این سم می تواند در مقادیر بالا باعث فلج شدن عضلات دیگر شود.

به همین دلیل در زمان تزریق باید مقدار مواد تزریقی و همچنین مکان مورد نظر برای تزریق به درستی توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود تا بعد از تزریق مشکلاتی در این زمینه برای شما ایجاد نشود.

افتادگی پلک از آنجایی که در اثر جابه جایی مواد بوتاکس به نواحی بالای چشم اتفاق می افتند می تواند در ظاهر شما تغییرات منفی را ایجاد کند. با این حال نیازی به نگرانی در مورد ماندگاری این عارضه نیست و با گذشت چند هفته درمان به خودی خود صورت می گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *