پوست و مو

هایفوتراپی پوست چه عوارض و مزایایی دارد ؟

هایفوتراپی پوست چه عوارض و مزایایی دارد ؟

هایفوتراپی پوست چه عوارض و مزایایی دارد ؟

هایفوتراپی پوست یکی از جدید ‌ترین روش ‌های درمانی برای زیبایی پوست است. در سالیان تازه تقاضای همگانی برای درمان ‌های جوانسازی بسیار افزایش یافته است. افراد از گروه‌ های سنی متفاوت برای استفاده از مزایای درمان‌ های جوانسازی داوطلب شده اند.

هایفوتراپی پوست چه عوارض و مزایایی دارد

این روش درمانی به عنوان روشی برای جوانسازی پوست ارائه شده است. هایفوتراپی روشی غیر تهاجمی تلقی می‌شود. چرا که این روش درمانی برخلاف سایر روش ‌های درمانی فشار زیادی به پوست وارد نمی ‌کند. به همین دلیل این روش درمانی با استقبال فراوانی روبرو شده است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

افرادی که از این روش درمانی استفاده کرده اند، از نتایج شگفت انگیز آن بهره مند شده اند. انجام هایفوتراپی درد زیادی را برای فرد به همراه نخواهد داشت. همین موضوع توجه علاقه مندان به درمان ‌های جوانسازی پوست را به خود جلب کرده است.

این روش درمانی به عنوان جایگزینی برای جراحی ‌های صورت به کار برده می ‌شود. نتایج این درمان در مقایسه با جراحی ‌های زیبایی حیرت آور بوده و آسیب کمتری به پوست فرد وارد می‌ کند. جوانسازی پوست در این روش درمانی با استفاده از امواج اولتراسوند به انجام می رسد.

این امواج تولید کلاژن را در پوست فرد افزایش می ‌دهند. در نتیجه فرد پس از استفاده از درمان هایفوتراپی پوستی سفت و جوان‌ تر را به دست خواهد آورد. این روش درمانی در درمان برخی بیماری ها از جمله تومور های سرطانی نیز کاربرد دارد.

با توجه به استقبال روز افزون افراد از این روش درمانی، ما در این مقاله قصد داریم شما را با موارد استفاده، مزایا و معایب این روش درمانی آشنا کنیم.

مزایای استفاده از روش هایفوتراپی

انجمن جراحی ‌های زیبایی آمریکا این روش درمانی را یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست قلمداد کرده است. به گفته این انجمن، هایفوتراپی پوست را مورد تهاجم قرار نداده و به همین دلیل یکی از ایمن ترین درمان‌ های جوانسازی در حال حاضر به شمار می رود.

مطالعات فراوانی برای اثبات تاثیر این روش درمانی به انجام رسیده است. در یکی از مطالعات انجام شده که با حضور ۳۲ داوطلب از کشور کره به انجام رسیده است، نتایج فوق العاده ای از این روش درمانی مشاهده شد. این افراد پس از گذشت ۱۲ هفته از انجام هایفوتراپی (hifu) شاهد تغییرات شگرفی در پوست خود بوده اند.

 

هایفوتراپی پوست چه عوارض و مزایایی دارد

این افراد از سفت شدگی و انعطاف بالای پوست خود خبر داده اند. در مطالعه دیگری که با حضور ۹۳ داوطلب به انجام رسیده است نتایج دلگرم کننده ای به دست آمده است. ۶۶ درصد افراد حاضر در این آزمایش پس از گذشت ۹۰ روز شاهد تغییرات چشمگیری در پوست خود بوده اند.

به این ترتیب با نگاهی به نتایج مطالعات انجام شده در خصوص اثر گذاری این روش درمان می‌ توان به تاثیرات شگفت انگیز این روش درمانی پی برد.

استقبال از این روش درمانی تا جایی افزایش یافته است که تنها تا سال ۲۰۱۴، بیش از ۶۴.۸ درصد مراجعان این روش درمانی را برای جوانسازی پوست خود برگزیده اند. با نگاهی به نتایج بدست آمده از هایفوتراپی درمی یابیم، استفاده از این روش درمانی در مقایسه با دیگر روش ‌های درمان جوانسازی، نتایج بسیار بهتری را برای فرد به همراه داشته است.

به همین دلیل این روش درمانی به عنوان گزینه ای ایمن و سالم در اختیار متقاضیان درمان‌ های جوانسازی قرار گرفته است. در ادامه به برخی از مزایای این روش درمانی اشاره خواهیم کرد.

کاهش چین و چروک ها با هایفوتراپی

هایفوتراپی موجب کاهش چین و چروک ‌ها می ‌شود. با توجه به ویژگی های فرد متقاضی و میزان چین و چروک های موجود در پوست، نتایج متفاوتی از این روش درمانی مشاهده خواهد شد.

افراد متفاوت با توجه به به سن و عمق چین و چروک ‌های موجود در پوست، نتایج متفاوتی را بدست خواهند آورد. اما روی هم رفته می‌ توان گفت، هایفوتراپی چین و چروک های موجود در پوست را به شدت کاهش می دهد.

رفع شل شدگی پوست

هایفوتراپی پوست شل ناحیه گردن و صورت را به خوبی ترمیم می کند. افرادی که از این روش درمانی استفاده کرده اند، شاهد سفت شدن پوست گردن، غبغب و دیگر قسمت های بدن خود بوده اند.

به این ترتیب می توان هایفوتراپی را درمان مناسبی برای مواضع شل شده پوست نیز به شمار آورد.

عکس هایفوتراپی

لیفت پوست با هایفوتراپی

این روش درمانی به عنوان جایگزینی برای جراحی های لیفت صورت به کار برده می شود. این روش درمانی موجب بالا کشیدن و لیفت گونه ‌ها، ابرو ها و پلک می ‌شود.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که به دنبال استفاده از جراحی های لیفت صورت بوده اند می توانند از هایفوتراپی به عنوان روشی جایگزین بهره مند شدند. این روش درمانی برخلاف جراحی ها پوست را مورد تهاجم قرار نمی دهد.

از این گذشته می توان از این روش درمانی برای اصلاح خط غبغب نیز استفاده کرد.

شادابی و جوانی با هایفوتراپی

هایفوتراپی پوستی سالم و جوان را برای فرد به ارمغان می آورد. این روش درمانی موجب سفت شدن و شادابی عمومی در پوست فرد مشاهده می‌ شود. از این گذشته کسانی که از این روش درمانی بهره برده اند شاهد نرمی و لطافت پوست بوده اند.

بازگشت به روال عادی زندگی پس از هایفوتراپی

یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی، بازگشت به روند عادی زندگی است. فرد می تواند بلافاصله و پس از انجام این روش درمانی به روال عادی زندگی خود بازگردد.

انجام این روش درمانی مانند روش جراحی نیازمند مرخصی های طولانی مدت نیست. فرد پس از انجام این روش درمانی در بیمارستان بستری نخواهد شد. او می تواند بلافاصله به منزل خود بازگردد و روند زندگی عادی خود را از سر گیرد. این موضوع یکی از جذابیت های استفاده از این روش درمانی است.

معایب استفاده از هایفوتراپی

همانطور که گفته شد، مطالعات بسیار زیادی در خصوص تاثیرات و نحوه عملکرد این روش درمانی به انجام رسیده است. نتایج این مطالعات نشان می ‌دهد که در صورتی که هایفوتراپی توسط پزشک متخصص و مجرب به انجام برسد، آثار نامطلوبی بر جا نخواهد گذاشت.

به همین دلیل نمی ‌توان عوارض جانبی برای این روش درمانی یافت. افرادی که تحت درمان هایفوتراپی قرار گرفته اند از نتایج بدست آمده رضایت کامل داشته اند. تنها عوارض جانبی استفاده از این روش درمانی گزارش شده است به قرار زیر است.

قرمزی و تورم پس از هایفوتراپی

برخی از افرادی که از این روش درمانی بهره برده اند، شاهد قرمزی و تورم روی موضع درمان بوده اند. در واقع این عوارض در تمام روش های جوانسازی پوست مشاهده می شود.

اما قرمزی و تورم پس از هایفوتراپی در تمام کسانی که از این درمان استفاده کرده اند مشاهده نشده است. از این گذشته، این علائم پس از گذشت چند روز به کلی برطرف می شوند.

احساس سوزش پس از هایفوتراپی

از آنجایی که این روش درمانی با افزایش دمای لایه های درونی پوست روند تولید کلاژن را افزایش می دهد، در مواردی احساس سوزش در موضعی که تحت درمان هایفوتراپی قرار گرفته است گزارش شده است. این احساس ممکن است تا چند هفته در موضع درمان احساس شود.

احساس سوزش پس از گذشت چند روز به کلی برطرف می شود.

بی حسی در موضع درمان

برخی از کسانی که از این درمان بهره برده اند، تا چند روز پس از انجام هایفوتراپی در موضع درمان احساس بی حسی داشته اند.

این احساس ماندگار نیست و پس از گذشت چند روزی به کلی برطرف می شود. بی حسی پس از درمان می تواند بسیار طبیعی باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که بی حسی اتفاقی بسیار طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *