کاشت ابرو

کاشت ابرو برای خانم ها و مراقبت های بعد از آن چیست؟

کاشت ابرو برای خانم ها و مراقبت های بعد از آن چیست؟

کاشت ابرو برای خانم ها

ابروها بخش مهمی از شخصیت ما هستند. ممکن است شما از آن آگاه نباشید اما در واقعیت، ابروها بخشی از تصویر ما هستند. همه ساله حدود 4 میلیون نفر با این واقعیت روبرو می شوند که موهای ابرویشان در حال نازک شدن است و ناچارا از راهکار هایی مانند کاشت ابرو باید استفاده کنند.

کاشت ابرو برای خانم هاهنگامی که ریزش موهای ابرو به یک نقص در امر زیبایی تبدیل شود، پیوند ابرو به عنوان طبیعی ترین و بهترین متد کاشت ابرو در دسترس قرار می گیرد. ممکن است تعجب آور باشد اما هر کس می تواند دچار این مشکلات شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

ریزش موهای ابرو تبعیض جنسیتی ندارد و ممکن است برای مردان هم اتفاق بیفتد. در حالی که کاشت موهای ابرو یک روش رایج در زنان به حساب می آید، روزانه مردان بیشتری به این صف اضافه می شوند.

عوامل ریزش ابرو در خانم ها

شایع ترین علت ریزش ابرو در خانم ها، استفاده از لوازم آرایشی است که به طور دائم به فولیکول های ابرو آسیب می رساند و باعث ایجاد اسکار و ریزش کامل ابرو می شود. یکی دیگر از دلایل این مشکل، روند طبیعی پیری است که در آن افراد 50 ساله و 60 ساله هم دچار ریزش ابرو می شوند.

در حالی که برخی از افراد به دنبال تقویت ابروهای خودشان هستند، برخی دیگر سعی می کنند با ترمیم ابرو، لکه های طاس ناشی از حوادث کودکی یا صدمات ناشی از ورزش و همچنین سوختگی و ریزش مو ناشی از درمان های پزشکی را رفع کنند. عامل از دست دادن موهای ابرو همچنین می تواند سایر بیماری های سیستمیک مانند اختلالات تیروئید باشد.

به دلیل موقعیتی که ابرو ها دارند، باید متقارن باشند تا زیبایی طبیعی را برجسته کنند؛ بنابراین هدف اصلی ترمیم ابرو، ایجاد تقارن و تناسب با تمام ویژگی های صورت است.

کاشت ابرو برای خانم هااهمیت پزشک جراح در کاشت ابرو برای خانم ها

برای ایجاد زاویه مناسب رویش موهای ابرو و همچنین ایجاد تغییرات برای رشد مناسب ابروها، دقت و مهارت جراحی لازم است. در واقع زاویه کاشت ابرو اهمیت زیادی دارد و اگر ابروها درست کاشته نشوند، ممکن است منظره بسیار ناخوشایندی ایجاد شود که باعث نارضایتی متقاضی شود.

از این رو تجربه و مهارت، حرف اول را می زند. همچنین بحث استریل بودن کلینیک کاشت ابرو به میان می آید که باید دقت کرد فضایی که ترمیم ابرو انجام می گیرد، بسیار بهداشتی و سالم باشد.

علاوه بر این، می توان گفت پزشکان کلینیک های معتبر در تهران، همگی از تخصص های مناسبی برخوردارند و از این جهت، هیچ مشکلی متوجه شما نخواهد بود.

به طور معمول ابروهای خانم ها قوس دار تر هستند، در حالی که ابروهای مردان صاف تر و به شکل T است. این مورد در هر جراحی ترمیم ابرو مورد بررسی قرار می گیرد و باید اولویت اصلی باشد. در نتیجه برای خانم ها انتخاب یک جراح مطرح و معتبر از اهمیت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

روش های انجام کاشت ابرو برای خانم ها

در پیوند ابرو، فولیکول های اهدا کننده از پشت سر گرفته می شوند. از این جهت از پشت سر فولیکول گرفته می شود زیرا موهای این ناحیه مقاوم تر در برابر ریزش مو به حساب می آیند.

جراحی کاشت ابرو بسته به میزان ریزش و شکل کاشت ابرو، به 150 تا 300 تار مو نیاز دارد که بدین معنی است که نیاز نیست گرافت زیادی از پشت سر برداشته شود. استفاده از این تکنیک کاشت ابرو، به جراح راحتی بیشتری می بخشد.

موهای تازه پیوند زده شده پس از گذشت چند هفته با ورود فولیکول به مرحله استراحت یا تلوژن رشد می کنند. کاشت ابرو پیوندی نیاز به نظافت و نگهداری دارد. اکثر افراد هم طی 3 تا 4 روز به زندگی روزمره خود باز می گردند.

مراقبت های پس از پیوند ابرو در خانم ها

دوره بهبودی برای پیوند ابرو سریع و بدون درد است. در این جراحی نتایج دائمی خواهد بود. در شکل و ضخامت ابرو نیز شاهد پیشرفت فوق العاده زیادی خواهید بود.

با این حال، برخی از این موها طی چند هفته از بین می روند اما نیازی به ترس نیست زیرا ریختن بخشی از ابرو، کاملا طبیعی است. شایان ذکر است که یک سال طول می کشد تا نتایج کامل پیوند ابرو دیده شود.

موهای کاشته شده در ابرو همچنان در حال رشد خواهند بود، بنابراین برای حفظ شکل ابرو، آنها را بطور منظم تمیز کنید. در صورت عدم کنترل موهای رشد کرده، فولیکول های پیوند زده شده از شکل و زاویه خود خارج می شوند.

نتایج جراحی پیوند ابرو در خانم ها

این روش به صورت سرپایی و فقط با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. این امر خطر بیهوشی عمومی را از بین می برد و باعث می شود که افراد بلافاصله پس از انجام کاشت ابرو، به فعالیت های معمول خود بازگردند. تنها محدودیت در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی است زیرا به هیچ وجه نباید از این لوازم در روز های نخست استفاده کنید.

هیچ علائم جراحی قابل توجهی روی ابروهای شما دیده نخواهد شد زیرا این عمل جراحی هیچگونه برشی به همراه ندارد.

فولیکول های موی پیوند داده شده مدتی طول می کشد تا بتوانند خود را به محل های جدید و خونرسانی متصل کنند و سپس رشد مو را شروع کنند. شما در طی دو تا سه ماه پس از پیوند موی ابرو، علائم قابل توجهی از رشد موهای جدید را در ناحیه ابرو مشاهده خواهید کرد.

در این مدت باید از حضور مقابل نور خورشید دوری کنید و حداقل به مدت چند روز اول، با فشار به نظافت ابروها نپردازید.

مراقبت دقیق از ابروها، می تواند نتایج کاشت را فوق العاده بهتر کند. همچنین سعی کنید از مصرف موادی که باعث رقیق شدن خون می شوند، دوری کنید.

همانطور که می دانید مصرف سیگار و دخانیات، خون را رقیق می کند. همین وضعیت برای نوشیدنی های الکلی هم صادق است و باید از آن ها دوری کنید.

حتی ممکن است برخی از نقاط ابرو پوسته پوسته شده و یا متورم شوند و احساس خارش کنید. همین موضوع در مورد ناحیه اهدا کننده نیز رخ می دهد.

ممکن است احساس سوزش کمی در محل اهدا کننده وجود داشته باشد که توسط لوسیون های موضعی به راحتی حل می شود. با رعایت تمامی این موارد، نتایج جراحی پیوند مو به بهترین شکل ممکن بروز خواهند کرد.

کاشت ابرو برای خانم ها در ایران

همانطور که آگاهی دارید، کشور ایران به یکی از بهترین کشورهای منطقه در زمینه پیوند ابرو تبدیل شده است.

در چنین وضعیتی طبیعتا میزان انجام جراحی های ابرو در کشور ایران به میزان زیادی بالا رفته و این نشانه خوبی است زیرا همواره مردمانی بوده ایم که به ظاهر و بهداشت خود اهمیت داده اند. با توجه به تمام عوامل ریزش ابرو، مهم نیست فرد در چه وضعیت سنی باشد؛ همه می توانند ترمیم ابرو را انجام دهند و این یک مزیت بزرگ برای ایرانیان است.

خوشبختانه بهترین کلینیک های کاشت مو و کاشت ابرو در خاورمیانه و شهر تهران واقع شده اند و از این منظر، نسبت به سایر کشورهای همسایه مانند ترکیه، در وضعیت بهتری به سر می بریم.

تکنولوژی های پیشرفته، تجهیزات عالی، پزشکان ماهر و بی نظیر و هزینه های کم نسبت به کشورهای همسایه، همه و همه عواملی هستند که افراد را برای پیوند ابرو در ایران تهییج می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *