کاشت ابرو

حقایق کاشت ابرو طبیعی چیست؟

حقایق کاشت ابرو طبیعی چیست؟

حقایق کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو به یکی از روش های پر طرفدار و مطمئن برای داشتن ابرو هایی کاملا طبیعی و زیبا تبدیل شده است. تا حالا خودتان را بدون ابرو تصور کرده اید؟

قطعا ظاهر جذابی نخواهد بود. ابرو ها به صورت ما تقارن می بخشند و باعث می شوند بین اجزای صورت یک تعادل کلی به وجود بیاید. حال اگر ابرو ها شروع به ریزش بکنند و یا به طور ناگهانی بخشی از ابرو های خود را از دست بدهیم، چاره ی کار چیست؟ آیا می شود دوباره آن ها را احیا کرد؟

حقایق کاشت ابرو طبیعی چیست؟کاشت مو فقط برای کاشتن مو ها روی پوست سر نیست، از این تکنیک برای جبران ریزش مو در ناحیه ی ابرو نیز استفاده می شود و تقریبا در همه ی موارد با موافقت همراه است. بنابراین اگر تصمیم دارید برای داشتن ابرو هایی پرپشت و طبیعی و زیبا کاشت ابرو انجام دهید، خوب است حقایقی را درباره ی این فرایند بدانید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

چگونه از ریزش ابرو جلوگیری کنید

همیشه شنیده ایم که پیشگیری بهتر از درمان است. آیا می شود از ریزش ابرو ها نیز پیشگیری کرد تا نیازی به کاشت ابرو نباشد؟ پاسخ این است که با رعایت برخی نکات ساده می توانید جلوی بسیاری ازعواملی را که باعث ریزش ابرو می شوند بگیرید.

ریزش مو های ابرو به دلایل متفاوتی رخ می دهد. برخی از این دلایل قابل پیشگیری هستند. به عنوان مثال داشتن رژیم غذایی مناسب و تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن،‌ پرهیز از عادت کندن مو های ابرو، استفاده بیش از حد از مواد آرایشی اقداماتی هستند که باعث حفظ سلامت ابرو ها می شوند.

اما در برخی افراد، ابرو ها به دلیل تغییرات هورمونی، بارداری و زایمان، بیماری های مختلف و یا حوادثی مانند تصادف و ضربه خوردن ابرو ها دچار ریزش می شوند. طبیعتا پیشگیری از این گونه موارد کار راحتی نیست و یا حتی غیرممکن است.

حقایق کاشت ابرو طبیعی چیست؟آیا همه می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

ویژگی کاشت ابرو به صورت طبیعی این است که از آن جایی که این روش با استفاده از مو های طبیعی خود فرد انجام می شود، عوارض و خطراتی برای سلامتی بدن ندارد. بنا بر این اگر ابرو های شما دچار ریزش شده اند و یا به طور طبیعی، ابرو هایی کم پشت و نازک دارید، می توانید از کاشت ابرو کمک بگیرید.

تنها افرادی که بیماری های خاص که باعث خون ریزی و اختلال در ترمیم زخم ها می شوند، باید با احتیاط بیشتری اقدام کنند و تمام جوانب را بسنجند.

آیا مو های کاشته شده در کاشت ابرو، می ریزند؟

مهم ترین مزیت کاشت ابرو دائمی بودن آن است. از آن جایی که در این روش از فولیکول های طبیعی مو استفاده می شود، این فولیکول ها به طور کاملا طبیعی رشد می کنند و تا همیشه به رشد خود ادامه می دهند. در واقع شما با انجام کاشت طبیعی ابرو، یک بار برای همیشه مشکل کم پشت و نازک بودن ابرو های خود را برطرف می کنید.

مو های کاشت طبیعی ابرو از کجا برداشته می شوند؟

اگر ناحیه ای که قرار است در آن کاشت انجام شود بسیار کوچک و جزئی باشد، از مو های ابروی دیگر برای کاشت استفاده می شود. اما اگر پوشش بیشتری نیاز باشد، برای زنان از مو های پشت گوش برای کاشت استفاده می شود چرا که مو های این ناحیه بیشتری شباهت را به ابرو ها دارند. در مردان نیز از مو های ریش برای کاشت در ابرو استفاده می شود.

چند تار مو برای کاشت طبیعی ابرو لازم است؟

به طور معمول شما به ۵۰ الی ۱۰۰ پیوند مو نیاز خواهید داشت تا به یک تراکم و پوشش ایده آل در ابرو های خود برسید. البته،‌این تعداد می تواند بیشتر هم شود چرا که تا حد زیادی بستگی به انتظار متقاضی کاشت و شرایط ابرو های او است.

کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

کاشتن ابرو ها یک فرایند بسیار ساده و بی دردسر است و نیازی به مراجعه به بیمارستان یا اتاق عمل ندارد. در واقع می تواند در همان مطب دکتر و به شکل سرپایی انجام شود.

هر جلسه ی کاشت ابرو به طور معمول حدود دو الی چهار ساعت طول خواهد کشید و شما می توانید بلافاصله بعد از انجام کاشت، به خانه برگردید. البته بسته به حجم کاشت و تکنیکی که برای کاشت استفاده می شود، این زمان می تواند کمتر یا بیشتر شود.

برای کاشت کامل ابرو ها چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات کاشت ابرو در واقع به سلیقه ی شما بستگی دارد. به طور معمول با یک جلسه کاشت می توان به نتیجه ی قابل قبول رسید. اما بسیاری از افراد، وقتی نتیجه ی مثبت و خوب کاشت را می بینند، تصمیم می گیرند که یک بار دیگر کاشت را انجام دهند تا تراکم و ضخامت ابرو ها بیشتر شود.

طبیعتا هرچه تراکم ابرو ها بیشتر باشد، ظاهر آن ها زیبا تر و طبیعی تر به نظر خواهد رسید. البته معمولا برای آن که کاشت برای مرتبه ی دوم انجام شود، باید حدود یک سال از کاشت اول گذشته باشد و ابرو های کاشته شده به حد مطلوبی رشد کرده باشند.

ابرو کاشته شده بعد از چند وقت رشد می کنند؟

وقتی کاشت ابرو را انجام دادید، بعد از گذشت ۴ الی ۶ ماه متوجه تغییراتی که در ابرو های شما اتفاق می افتد خواهید شد و نتایج اولیه ی کاشت را خواهید دید.

البته توجه داشته باشید که در فاصله ی ۳ الی ۵ هفته پس از انجام کاشت، مو های کاشته شده دچار ریزش می شوند. این امر کاملا طبیعی است و در واقع نشانه ی مثبتی است از آن که کاشت با موفقیت انجام شده است. با ریختن این موها، جا برای رشد مو های جدید و قوی باز خواهد شد.

آیا دیگران متوجه می شوند کاشت ابرو انجام داده ام؟

احتمالا برای شما هم این موضوع که دیگران متوجه نشوند که کاشت ابرو انجام داده اید، بسیار مهم است. خب شما تنها نیستید چرا که بسیاری از متقاضیان کاشت طبیعی ابرو این دغدغه را دارند که نتیجه ی کاشت تا چه حد طبیعی خواهد بود و آیا دیگران متوجه آن می شوند؟

پاسخ این است که همان طور که از اسم این روش پیدا است،‌ کاشت طبیعی ابرو ها نتیجه ای کاملا طبیعی و نرمال خواهد داشت. البته این که نتیجه ی کاشت تا چه حد به ابرو های طبیعی شباهت داشته باشد، به مهارت و تجربه ی دکتری که کاشت را انجام می دهد بستگی دارد.

چرا که کاشتن ابرو ها به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد تا زاویه ی رشد ابرو های کاشته شده دقیقا هماهنگ با دیگر مو های ابرو باشد. اگر همه چیز خوب پیش برود،‌ بعد از آن که ابرو ها به طور کامل رشد کردند، حتی خودتان نمی توانید تشخیص دهید که کدام بخش از ابرو ها کاشته شده است.

 آیا کاشت ابرو جای زخم می گذارد؟

فرایند کاشتن ابرو ها به شکل طبیعی، شامل مراحل برداشت فولیکول ها از ناحیه ی اهدا کننده و کاشتن آن ها در ناحیه ی ابرو ها می شود. طبیعتا برای کاشتن این فولیکول ها در پوست ابرو، باید شکاف هایی روی پوست ایجاد شود.

اما در جدیدترین روش کاشت ابرو، این شکاف ها با سوزن های بسیار ریزی انجام می شود که اثر آن ها با چشم غیر مسلح  قابل رویت نخواهد بود. بنابراین با اطمینان کامل می شود گفت اگر کاشت در یک کلینیک معتبر انجام شود، هیچ گونه جای زخم و برش روی پوست باقی نخواهد ماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *