کاشت مو

آیا با بیشتر شدن گرافت ها نتیجه کاشت مو بهتر می شود؟

آیا با بیشتر شدن گرافت ها نتیجه کاشت مو بهتر می شود؟

یکی از سوال های همیشگی افراد متقاضی در جریان کاشت مو، این است که آیا نمی توان با افزایش تعداد گرافت ها و پیوند ها، نتایج بهتری برای این فرآیند به وجود آورد؟

بسیاری از افراد، کاشت طبیعی مو را با چنین خواسته ای آغاز می کنند. چنین درخواستی قابل درک به نظر میرسد. چرا که آن ها دوست دارند تا جایی که می شود، صاحب موهایی بسیار متراکم و زیبا شوند. آن ها خواهان بهترین و ایده آل ترین نتایج کاشت مو هستند.

آیا با بیشتر شدن گرافت ها نتیجه کاشت مو بهتر می شود؟چرا برای همه افراد مراجعه کننده، بین 5 تا 6 هزار گرافت مورد استفاده قرار نمی گیرد؟ آیا نمی توان گرافت های بیشتری را استخراج کرد و آن ها را در فضایی نزدیک تر هم به کاشت تا تراکم مو های فرد به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند؟

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

حقیقت آن است که انتقال 6 هزار گرافت، چندان ساده نیست و شاید عواقب ناخوشایندی را برای فرد به دنبال داشته باشد. در ادامه این مطلب، به این پرسش ها که معمولا از سوی بسیاری از متقاضیان کاشت مو مطرح می شوند، پاسخ خواهیم داد.

برای کاشت مو، چه تعداد گرافت نیاز است؟

حقیقت آن است که همه افراد مراجعه کننده برای کاشت مو، به انتقال 5 تا 6 هزار گرافت در سر خود نیاز ندارند. این تعداد گرافت ها فقط وقتی نیاز خواهد بود که فرد بخواهد همه نقطه های سر خود را از جلو تا عقب با تار های موی جدید پوشش بدهد. بسیاری از افراد به چنین مرحله ای از ریزش مو نرسیده اند که به این حجم از انتقال گرافت ها نیاز داشته باشند.

آیا با بیشتر شدن گرافت ها نتیجه کاشت مو بهتر می شود؟بسیاری از افراد، تنها در بخشی از سر خود دچار ریزش شده اند و تعداد کمی از گرافت ها مشکل آن ها را برطرف می کند. به طور معمول بیشتر افراد متقاضی، به 2500 تا 3000 گرافت نیاز دارند.

اگر برای این افراد بیش از حد گرافت انتقال داده شود، شرایط ناخوشایندی در سر آن ها شکل خواهد گرفت. در واقع اگر شما به 2500 گرافت نیاز داشته باشید اما بیشتر از این تعداد واحد فولیکولی در سر خود بکارید، شرایط نامناسبی را تجربه خواهید کرد.

فراموش نکنید که شما تنها یک بانک مو دارید و باید از آن به درستی استفاده کنید. وقتی گرافت ها از بانک مو شما برداشته شوند، دیگر قابل بازگشت و استفاده در کاشت موی دیگری نخواهند بود.

در نتیجه بسیار غیرمنطقی و اشتباه است که فولیکول های بسیار زیادی از سر خود بردارید و نتوانید از نیمی از آن ها استفاده کنید. این کار چیزی جز هدر دادن فولیکول ها و لطمه زدن به بانک مو نخواهد بود.

مشکلات کاشت مو با بیش از 5 هزار گرافت

اگر تمام نقاط سر شما کاملا از مو خالی شده باشد، ممکن است نیازمند بیش از 5 هزار گرافت باشید. فراموش نکنید که این وضعیت، برای همه افراد مناسب نیست و تنها باید برای آن هایی به کار بروید که نیازمند یک تغییر بسیار بزرگ در سر خود هستند.

حالا سوال اینجاست که چه مشکلات و موانعی در مسیر برداشت گرافت های بسیار زیاد از بانک موی فرد وجود دارد؟

در درجه اول شما باید از یک بانک موی قدرتمند برخوردار باشید تا بتوانید چنین برداشتی انجام بدهید. در نتیجه این امکان برای همه افراد وجود ندارد. علاوه بر این، حقیقت آن است که بسیاری از کلینیک های کاشت مو، در این سطح مجهز نیستند که بتوانند چنین برداشتی انجام بدهند.

تنها به کمک روش FUT و برداشت نواری فولیکول ها، می توان چنین برداشتی را تجربه کرد اما بعضی از کلینیک ها، قابلیت اجرای این متد را ندارند.

همچنین تعداد تکنسین ها برای انجام این حجم از برداشت، باید بالا باشد اما بسیاری از کلینیک ها، از چنین امکانی برخوردار نیستند. در نتیجه برای کنار زدن این مشکلات و تجربه یک استخراج وسیع، شما حتما باید این فرآیند را در شرایط کاملا استاندارد انجام بدهید.

عوارض جانبی کاشت مو با پیوند های غیرضروری

به طور کلی، رابطه مستقیمی بین پیوند های بیشتر و موفقیت کامل تر پیوند مو وجود ندارد. در واقع الزاما بیشتر شدن پیوند ها به معنای بهتر شدن و کامل تر انجام شدن این فرآیند نخواهد بود.

اگر فردی با توجه به وضعیت ظاهری اولیه خود به 2000 گرافت نیاز دارد اما درخواست انتقال 4000 گرافت را مطرح می کند، پزشک هرگز نباید چنین خواسته ای را بپذیرد. چرا که ممکن است شرایط ناخوشایندی برای فرد به وجود بیاید.

در درجه اول، کنار هم چیدن گرافت ها به همین سادگی نیست که از سوی افراد تصور می شود. این کار به دقت و ظرافت بسیار زیادی نیاز دارد و اگر به صورت دقیق و اصولی انجام نشود، نتایج نهایی فرآیند کاشت مو به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود.

علاوه بر این، برای برداشتن این حجم از گرافت ها و سپس کاشت مو آن ها، باید حفره های بسیار زیادی در سر خود ایجاد کنید. موضوعی که می تواند آسیب زننده باشد.

اگر کاشت مو به شکل غیرمنطقی در ابعاد بسیار زیاد صورت بگیرد، احتمال آسیب وارد شدن به سیستم عصبی و همچنین خون رسانی به فولیکول ها وجود خواهد داشت. اگر خون رسانی به درستی صورت نگیرد، همه جا های زخم باقی می مانند و هیچ رشدی در مو های فرد اتفاق نمی افتد.

در واقع این احتمال وجود دارد که فرد به خیال رسیدن به نتایج بهتر، اصرار به انتقال بیش از حد گرافت ها داشته باشد اما در نهایت نه تنها نتایج ایده آل و متراکمی به دست نیاورد، بلکه حتی شاید رشد هیچ تار مویی در سر خود نباشد.

راهکار مناسب کاشت مو با 5 هزار گرافت

مشخص کردن تعداد مناسب گرافت ها در پیوند مو، به شرایط اولیه خود فرد بستگی خواهد داشت. در حقیقت نمی شود برای همه افراد، یک عدد ثابت و یک تعداد مشخص در نظر گرفت. بعضی از افراد به تعداد بسیار کم تری گرافت نیاز دارند و برای بعضی ها، ممکن است به 5 هزار گرافت و یا حتی بیشتر از این تعداد نیاز باشد.

گاهی افراد در مراجعه به کلینیک ها، اصرار دارند تا بیشتر از حد مورد نیاز خود، واحد فولیکولی دریافت کنند. متاسفانه در بعضی از موارد کلینیک ها نیز جلوی آن ها را نمی گیرند و این موضوع، موجب می شود که اوضاع نامطلوبی برای فرد ایجاد شود.

بهترین راهکار برای استخراج تعداد بسیاری از گرافت ها و همچنین کاشت این تعداد از گرافت در سر فرد، این است که چنین کاری طی دو مرحله صورت بگیرد.

در حقیقت فرد می تواند در اولین مراجعه برای کاشت مو، 2500 گرافت را انتقال بدهد و سپس برای مدتی صبر کند تا زخم های ناشی از این فرآیند بهبود یابند. این فرد می تواند 12 ماه بعد یا بیشتر، دوباره به کلینیک مراجعه کند و این بار 2500 گرافت بعدی را انتقال بدهد. این مناسب ترین راهکار برای او خواهد بود.

کاشت طبیعی مو، فعالیتی هنرمندانه است و توجه به جزئیات در آن ضروری به نظر می رسد. همواره انتقال بیشتر گرافت ها به معنای یک کاشت موی موفق نیست.

این فعالیت زمانی با موفقیت همراه می شود که همه استاندارد ها در آن به درستی مورد توجه قرار بگیرند. تناسب در پیوند مو، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در هر شرایطی، این تناسب باید به وجود بیاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *