مراقبت های قبل از کاشت مو چیست

مراقبت های قبل از کاشت مو

همانطور که می دانید ریزش مو امری رایج میان خانم ها و آقایان است. راه حل های متفاوتی برای درمان ریزش مو و حتی طاسی مو توسط افراد امتحان می شود که اغلب یا نتیجه مطلوب را در بر ندارند یا این که نتیجه و اثر آن ها موقتی است و تداوم ندارد.

مراقبت های قبل از کاشت موکاشت مو روش رایجی است که برای ترمیم و جایگزینی موهای از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد. این روش، ایمن و بی خطر بوده و در آن از موهای طبیعی خود فرد استفاده می شود. نتیجه به دست آمده معمولا دائمی و اغلب موارد رضایت بخش است.

کاشت مو (hair transplant) نیز مانند همه روش های درمانی و زیبایی به مجموعه ای از فرایند ها و مراقبت های قبل از انجام نیاز دارد. در این مقاله این موارد و میزان اهمیت آن ها را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم که کاشت مو به چه مراحل اولیه ای نیاز دارد.

مراقبت های قبل از کاشت مو چه مراقبت هایی هستند؟

کاشت مو نیز مانند هر عمل دیگری به مراقبت ها و نکته های متفاوتی نیاز دارد. یکی از مهم ترین موارد به جهت مراقبت قبل از کاشت مو این است که پیش از انجام در خصوص تمامی داروهای مورد استفاده و مشکلات و بیماری هایی که با آن مواجه هستید با پزشک جراح خود صحبت نمایید.

آگاهی پزشک از همه مشکلات و بیماری های شما و به صورت کلی وضعیت سلامتی تان قبل از کاشت مو بسیار حائز اهمیت است. با مشورت با پزشک تان در خصوص این که شرایط انجام کاشت مو را دارید یا خیر اطمینان حاصل کرده و بعد اقدام نمایید.

مراقبت های قبل از کاشت مویکی از مواردی که باید رعایت شود مصرف آسپیرین است. آسپیرین می تواند منجر به نازک شدن تار های موی شما شود. از این رو از مصرف آسپیرین و یا هر دارو ی مشابه که می تواند در روند کاشت موی شما اختلال ایجاد کند، پرهیز کنید.

موارد دیگری که قبل از کاشت مو باید رعایت شوند، مصرف الکل و کشیدن سیگار است. مصرف الکل می تواند بر فرایند بی حسی موضعی که توسط پزشک انجام می شود تاثیر بگذارد که در نتیجه تاثیر کلی آن بر عمل پیوند مو مشاهده می شود و در روند عمل اختلال ایجاد می کند.

کاشت مو چقدر زمان می برد؟ 

از طرف دیگر کشیدن سیگار پیش از کاشت مو منع می شود حتی در بیش تر مواقع توصیه می شود بعد از کاشت مو نیز از کشیدن آن پرهیز شود. در واقع عدم کشیدن سیگار به این دلیل است که سیگار کشیدن می تواند بر عروق و رگ ها تاثیر بگذارد. در واقع کشیدن سیگار باعث کاهش جریان خون به پوست سر شده که در نتیجه آن رشد موهای پیوند شده کم و ضعیف می شود.

نکته دیگر مراقبت های روز عمل است. بهتر است در روز عمل لباس های راحتی بپوشید تا بعد از کاشت مو از هر گونه برخورد و تماسی با موهای پیوند شده جلوگیری کنید. علاوه بر این باید در روز عمل، بهداشت شخصی را رعایت کرده و دوش بگیرید و همچنین استراحت کافی داشته باشید.

در روز عمل همچنین دقت داشته باشید که مراقبت های قبل از پیوند مو، در زمان عمل نیز حائز اهمیت است. برای مثال، در طول عمل باید از جویدن آدامس، حرف زدن زیاد و طولانی و مهم تر از همه استفاده و صحبت با تلفن همراه جدا خودداری کنید.

قبل از عمل از مصرف دارو های التهابی پرهیز کنید. همچنین در صورتی که دیابتی هستید، از پزشک خود در خصوص رژیم غذایی تان و نحوه مصرف انسولین سوال بپرسید تا شما را راهنمایی کند. علاوه بر این مکمل های غذایی و ویتامین های مختلف را قبل از کاشت مو مصرف نکنید.

قبل از کاشت مو از تراشیدن و کوتاه کردن موها اجتناب نمایید. علاوه بر این قبل از عمل به هیچ عنوان از رنگ مو استفاده نکنید و موهای خود را رنگ نکنید. در روز عمل نیز حتما سر خود را خوب بشویید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

آیا پیش از کاشت مو نیاز به مراقبت است؟

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، قبل از انجام کاشت مو نیز باید مواردی را رعایت کرد و مراقبت هایی را در دستور کار قرار داد. انجام این دستورالعمل ها اهمیت زیادی دارند و می توانند در مسیر عمل تاثیر داشته باشند.

مجموعه ای از راهکار ها و دستورالعمل ها نیز مواردی هستند که رعایت آن ها قبل از انجام هر گونه عمل جراحی الزامی است. برای مثال قبل از پیوند مو نیز تا چند ساعت قبل نباید آب و غذا مصرف شود. از همه مهم تر آماده کردن شرایط ایده ال برای استراحت بعد از عمل است.

در خصوص آماده کردن شرایط ایده ال، باید به مواردی مانند بهداشت و تمیزی محیط، استفاده از بالش هایی که مانع تماس سر شما با سطح رختخواب تان شود و مواردی از این دست اشاره کرد. رعایت این موارد می تواند در نتیجه پیوند مو موثر باشد.

کاشت مو به روش ترکیبی چگونه صورت می گیرد؟

عکس کاشت مو

از چه زمانی مراقبت های قبل از کاشت مو را باید انجام داد؟

دوره های مراقبتی قبل از کاشت مو به موارد مختلفی بستگی دارد. برای مثال در خصوص مصرف داروهایی که باعث نازک شدن تار های مو می شوند، مانند آسپیرین، باید مصرف آن را از سه روز قبل از این که کاشت مو را انجام دهید متوقف کنید.

برخی موارد دیگر که باید رعایت شوند مانند مصرف الکل و یا کشیدن سیگار، گزینه هایی هستند که باید یک روز قبل از انجام عمل پیوند مو آن را رعایت کرد. البته در خصوص سیگار کشیدن توصیه می شود که یک هفته قبل و بعد از عمل از آن پرهیز کنند.

دسته دیگر مراقبت ها نیز دقیقا به روز عمل بر می گردند؛ مانند پوششی که باید در روز عمل داشته باشیم، یا پرهیز از نوشیدن قهوه در روز عمل. در مدت زمان عمل نیز باید به نکته ها و مواردی که پزشک می گوید دقت کرده و به آن ها عمل نماییم تا بتوانیم به نتیجه دلخواه برسیم.

تاثیر مراقبت های قبل از کاشت مو چیست؟

نکته ای که در خصوص مراقبت های قبل از پیوند مو وجود دارد این است که با انجام این دستورالعمل ها و رعایت آنها می توانید به نتیجه بهتری دست یابید. در برخی از موارد، مراقبت های قبل از کاشت مو می تواند به کاهش و جلوگیری از عوارض ناخواسته بعد از پیوند نیز کمک کند.

به صورت کلی باید اذعان داشت که کاشت مو نیز یک روش درمانی و ترمیمی برای ریزش مو است و مانند همه روش های درمانی به یک سری مراقبت های قبل از عمل نیاز دارد. این مراقبت ها و دستورالعمل ها در بازه های متفاوت زمانی قبل از عمل انجام می شوند.

دوره مراقبتی قبل از عمل از یک هفته قبل از عمل شروع شده و تا زمان کاشت مو ادامه می یابد. این موارد به گزینه های مختلفی از جمله موارد دارویی، غذایی و همچنین مراحل آماده شدن برای عمل چه قبل از آن و چه در روز عمل بر می گردند.

از مهم ترین مواردی که باید رعایت شود، قطع مصرف دارو های التهابی و آسپیرین، مصرف الکل و نکشیدن سیگار قبل از عمل است. همچنین باید در خصوص شرایط های ویژه بیماری ها مانند دیابت نیز با پزشک تان مشورت نمایید.

رعایت همه این موارد می تواند به شما برای دستیابی بهتر به نتیجه دلخواه تان کمک کند و باعث شود که شما از کاشت موی تان رضایت داشته باشید. این موارد همچنین در کاهش ریسک های احتمالی و کاهش عوارض جانبی نیز موثر می باشند.

کاشت مو به روش safer در کلینیک کاشت مو

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب