کاشت مو

جدیدترین روش های کاشت مو در جهان چیست؟

جدیدترین روش های کاشت مو در جهان چیست؟

جدیدترین روش های کاشت مو در جهان 

امروزه ریزش مو برای مردان یکی از بزرگ ترین مشکلات آن ها می باشد. روش های مختلفی از جمله کاشت مو برای از بین بردن این مشکل وجود دارد.

از سنتی ترین و همچنین قدیمی ترین آن ها می توانیم به روش های موضعی که 1550 سال قبل از تولد مسیح وجود داشته اند اشاره کنیم و بگوییم که تا به امروز این روش ها بسیار پیشرفته تر شده اند و همچنین نتایج بسیار بهتری را برای افراد به وجود می آورند.

جدیدترین روش های کاشت مو در جهانبهترین روش های موضعی برای درمان ریزش مو

استفاده از روش های موضعی معمولا توسط افرادی که ریزش موی قابل توجهی ندارند بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها نسبت به روش های جراحی کاشت مو عوارض کم تری داشته و نیاز به استفاده طولانی مدت دارند و از این نظر معمولا مراجعه کنندگان در طول دوره ی درمانشان دچار غفلت و همچنین خستگی می شوند. این مورد در تمام روش های موضعی تقریبا یکسان بوده و تفاوت چندانی ندارد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

یکی از روش هایی که امروزه در دسته درمان های موضعی برای ریزش مو قرار دارد استفاده از داروی مینوکسیدیل (minoxidil) نام دارد. این روش اولین درمان دارویی می باشد که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده ی آمریکا مورد تایید است و مراجعه کنندگان می توانند با خیالی راحت نسبت به استفاده از آن به صورت برنامه ریزی شده و همچنین مداوم اقدام کنند.

افرادی که می خواهند از این دارو به عنوان یک راه حل برای درمان و همچنین از بین بردن ریزش مو های خود استفاده کنند باید بدانند که در صورت استفاده ی صحیح و همچنین تحت نظر پزشک تا حد بسیار زیادی می توانند میزان ریزش مو های خود را کاهش دهند. به طور کلی شامپو ها و همچنین مایعات موضعی که مبتنی بر مینوکسیدیل هستند نتایج بسیار خوبی را در صورت استفاده صحیح در بر دارد.

از دیگر روش هایی که بیش تر برای مردان کاربرد دارد استفاده از داروی خوراکی فیناستراید (Finasteride) می باشد. این دارو برای زنان گزینه ی مناسبی نیست زیرا این دارو بیش تر بر روی هورمون های آن ها تاثیر می گذارد. این دارو نیز همانند دیگر گزینه های درمانی که به شکل موضعی کاربرد دارند نیارمند استفاده ی مداوم و همچنین با برنامه می باشد و در غیر این صورت فرد نمی توانند نتایج کاملی از آن بگیرد.

جدیدترین روش های کاشت مو در جهانکاشت مو به صورت جراحی و به روش های FUE و FUT

از بهترین روش های کاشت مو در جهان می توان به روش های FUE و FUT اشاره کرد و افزود این دو روش امروزه بیش ترین کاربرد را برای کاشت و همچنین ترمیم مو در جهان دارد.

به طور کلی در این دو روش پزشک متخصص برای شروع کاشت مو (hair transplant) فولیکول های مو را از قسمت پشت سر و دور سر دریافت کرده و با استفاده از روش های مناسب، فولیکول های دریافتی را بر روی سر قرار می دهد.

استفاده از این روش ها نتایج طبیعی تر و همچنین بسیار مناسبی را در مقایسه با روش های قدیمی تر در بر دارد و مراجعه کنندگان می توانند از این مزیت ها در صورت وجود شرایط کامل بهره مند گردند.

روش FUT برای کاشت مو نسبتا تهاجمی می باشد. در روش ذکر شده جراح متخصص فولیکول های مو را از ناحیه دهنده دریافت می کند که معمولا این ناحیه پشت سر می باشد و با استفاده از یک سوزن، این فولیکول های دریافتی که به واحد های کوچک تر تبدیل شده اند را در ناحیه مورد نظر می کارد. این روش از کاشت مو نتایج بسیار تاثیر گذاری را در بر دارد اما به دلیل این که تهاجمی می باشد ممکن است جای زخم از خود بر جای بگذارد.

روش FUE بر عکس روش قبلی کاملا کم تهاجم بوده و همچنین پس از انجام، به دلیل ایجاد یک خط طبیعی رشد نتایج کاملا طبیعی را نصیب مراجعه کنندگان خواهد کرد. از جمله مزیت های کاشت مو به روش FUE کم تر بودن دوره ی نقاهت و همچنین بهبود یافتن در کم ترین زمان ممکن می باشد.

درمان ریزش مو با استفاده از لیزر درمانی

امروزه لیزر درمانی در زمینه های مختلفی از جمله ترمیم مو و درمان ریزش مو پیشرفت چشم گیری داشته است. مراجعه کنندگان معمولا مشتاق استفاده از این تکنولوژی پیشرفته و نوین هستند. لیزر درمانی به دلیل این که بدون درد و خون ریزی می باشد و به طور کلی فرد را دچار مشکل خاصی در حین انجام ترمیم مو نمی کند. لیزر درمانی دارای طرفدار های بسیار زیادی در سراسر جهان می باشد.

طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است افرادی که از روش لیزر درمانی برای ترمیم مو به صورت مداوم و طبق برنامه استفاده کرده اند تراکم موی آن ها افزایش چشمگیری داشته است به گونه ای که این دسته از افراد پس از مشاهده ی نتایج استفاده از لیزر نتوانسته اند درمان خود را به دلیل افزایش زیبایی شان رها کنند و درمان خود را با اشتیاق فراوان ادامه داده اند.

نکته ای که در رابطه با لیزر درمانی برای ترمیم مو وجود دارد این است که روش فوق زمانی که پس از گرفتن نتایج رها شود و فرد دیگر به برنامه ی درمانی و استفاده ی خود از لیزر متعهد نباشد و آن را رها کند ریزش مو از سر گرفته می شود و نتایجی که فرد از این روش درمانی بسیار خوب و مناسب گرفته است از بین می رود و فرد دوباره شاهد مشکل قبلی خود که بسیار آزار دهنده می باشد خواهد شد.

معرفی روش های جدید کاشت مو در جهان

کاشت مو مستقیم یا DHI

از جمله جدید ترین روش های کاشت مو روش DHI نام دارد. استفاده از این روش به روز درصد خطا را در انجام کاشتن مو به شدت کاهش داده و آن را به صفر رسانده است. در روش فوق پزشک برای برداشت و همچنین کاشت مو از دستگاه های مخصوص استفاده می کند.

کاشت مو به روش PRP

یکی از روش های hair transplant که امروزه مورد استفاده می باشد و نتایج زیبایی را برای افراد به وجود می آورد روش PRP نام دارد. استفاده از این روش بدون عوارض بوده و فوایدی از جمله تقویت مو های فرد و ضخیم شدن آن ها را نیز به دنبال دارد و علاوه بر آن سبب تراکم سه برابری مو ها نسبت به روش های سنتی می گردد.

کاشت مو به روش کلون

کلون مو یکی از روش های جدید زمینه ی پیوند مو می باشد. این روش یکی از راه حل های ایده آل برای فولیکول هایی است که به اصطلاح خوابیده اند. در روش ذکر شده تشویق و تحریک برای باز سازی چنین فولیکول هایی به عمل می آید. نکته ای که قابل ذکر می باشیم این است که روش فوق درحال آزمایش شدن می باشد و هنوز تاثیر آن قطعی اعلام نشده است.

کاشت مو به روش SUT

در آخر می توانیم به روش به روز دیگر پیوند مو که SUT نام دارد اشاره کنیم. کاشت مو به روش فوق شباهت هایی به دیگر روش هایی کاشت مو دارد اما تفاوتی که وجود دارد این است که در کاشت مو به روش SUT برداشتن فولیکول مو با دستگاه مخصوص انجام می شود و ترمیم مو با این متد بدون دخالت دست پزشک می باشد.

روش های معرفی شده جدید ترین روش های کاشتن مو می باشند و بسیار پر مزیت محسوب خواهند شد، این متد ها دارای عوارض بسیار کم و همچنین دوره ی نقاهت کوتاه مدت می باشند که سبب شده است افراد استفاده ی بیش تری از این روش ها به عمل بیاورند و از کاربرد های این متد ها بهره مند گردند.

روش های جدید و مدرنی که هر روز پا به عرصه حضور می گذارند سبب می شوند افراد نسبت به هزینه هایی که برای از بین بردن مشکلات شان پرداخت می کنند نتایج بسیار عالی ای را با کم ترین عوارض و درصد خطا تجربه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *